Imperia Online Croatia
Ožujak 28, 2024, 11:04:52 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 [2]   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: VRATIO SE INKVIZITOR  (Posjeta: 2702 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
Horus
Colonel
******

Karma: +224/-584
Offline Offline

Postova: 1303



Profil WWW
« Odgovor #15 na: Veljača 01, 2010, 08:09:50 »

..da nisam nebi se zamaro sovimm.. Wink Wink..a ti jesil vidio onaj moj post..malo ga skontaj ak moss..iz zidovstva su proizasle islam i krscanstvo.. Wink Wink Wink..i jos mi kazes izmislili bogove.. *crazy* *crazy* *crazy*
u pravu  si. a od kud je nastao judaizam (ili zidovstvo, kako ti to zoves)? prva monoteisticka religija je naravno nastala u egiptu. evo kako je to bilo:
Aton (Aten) je egipatski Sunčev disk koji je zapravo oblik boga Ra. Štovao ga je faraon Ekhnaton. Aton se prikazivao kao Sunčev disk sa dugačkim zrakama

Amenofis IV. (Ekhnaton) bio je zaluđen Suncem. Kad je postao faraon, proglasio je štovanje Atona kao monoteističku religiju. Poticala ga je njegova žena Nefertiti. Vrhovnom svećeniku Amona-Ra, dotada glavnom bogu, poslana je poruka da sagradi Atonov hram. Izgrađen je i novi grad Amarna. Aton je bio jedino božanstvo, a kipovi i slike drugih bogova su uništavani. Ekhnaton se proglasio sinom boga Atona, a podanici su mu govorili da je "slika i prilika živoga Atona" na Zemlji. To je bilo tijekom razdoblja Amarne. Atonov krug se izrađivao od zlata, a Nefertiti i Ekhnaton su potpuno zaboravili sve ostalo osim štovanja. Aton se štovao kao božanstvo, ali možda je to samo naziv za Sunčev krug kojeg nose Ra i Hathor, a nosili su ga i kraljevi na svojim krunama.
nakon njegove smrti novi faraon je zabranio novu religiju pod utjecajem svecenstva, razorio hramove i protjerao svecenike.  vjeruje se da je i mojzes bio jedan od njih. i tako je nastao judaizam. sve pocinje u egiptu.  Smiley
Evidentirano

alessio
Lieutenant
***

Karma: +6/-7
Offline Offline

Postova: 168


Profil
« Odgovor #16 na: Veljača 01, 2010, 08:17:15 »

- EGIPČANSKI HORUS - Bog Sunca iz vremena 3000 godina prije n. e., rođen 25.12. od djevice ISIS, putovao sa 12 učenika, činio čudesa, izdan, razapet, uskrsnuo 3 dana od sahrane...

- ATIS IZ FRIGIJE - rođen 25.12., od djevice Nane, razapet, položen u grob, i poslije 3 dana uskrsao...

- INDIJSKI KRIŠNA - rođen od djevice Davaki, pod zvijezdom na Istoku koja je označila njegov dolazak, činio je čudesa sa svojim učenicima i poslije smrti se reinkarnirao...

- GRČKI DIONIS - rođen 25.12., od majke djevice, bio je putujuči učitelj, činio je čudo pretvaranja vode u vino, nakon smrti je uskrsao...

- MITRA IZ PERZIJE - rođen 25.12., od majke djevice, imao je 12 učenika i činio je čudesa, nakon smrti sahranjen, pa 3 dana kasnije uskrsao...
Evidentirano
febbo
Private
*

Karma: +0/-5
Offline Offline

Postova: 18



Profil
« Odgovor #17 na: Veljača 01, 2010, 08:47:16 »

Šta mi radite.. nisam se mislio mišat ali  Lips Sealed ... na početku da kažem da jesam vjernik (katolik) ali ne veliki kao većina vas nego jedan običan mali... ne želim raspravljat da li si čovik ima pravo dat nick koji želi nego bi samo podsjetio vas veće vjernike od mene na jedan dio Svete Mise.. (ako se ne sićate to je onaj dio kad skupljene prste desne ruke prislanjate u predjelu srca i to 3 puta.. hm 3 puta... možda je to srpski, moram pitat fratra da se nije zaheba).. uglavnom kaže ovako.. "moj grijeh, moj grijeh, moj preveliki grijeh i zato molim B.M. vazda djevicu, sve anđele i svete i vas braćo da se molite za mene gospodinu Bogu našemu... itd...  dakle po ovom mu nemojte sudit i razapinjat ga jer to je ipak njegov grijeh a ne vaš, a vi se kao pravi vjernici pomolite za njega..  Lips Sealed
Evidentirano
Marko
Sergeant
**

Karma: +0/-3
Offline Offline

Postova: 66


Profil
« Odgovor #18 na: Veljača 01, 2010, 09:15:39 »

Ne igram vise hr svijet al sam cesto na forumu... Jer ovdje nikad nije dosadno  Grin Al iskreno nema potrebe za tolko strke.. Evo prije 2 dana sam gledal poredak i vidio doticnog igraca prvog na tablici i samo sam se nasmijao na njegovo ime... Mislim da nije mislio nikoga uvrijediti... Istina da je mogao izabrati neko drugo ime al sta sad... Neka admini odluce sta ce al mislim da ga nece banati zbog toga.. I moram se sloziti sa cinjenicom da je ta cijel strka prvenstveno počela zbog toga što je bio prvi... Jer da nije ja se dam kladiti da nitko nebi obračao pozornost na njega... I za kraj  sam da velim da se u potpunosti slažem sa febbom... Pozz svima i uživajte u igri, a ako se vam se neko ne sviđa, bilo zbog imena ili nečeg drugogo... Hm pa znate šta vam je raditi... Ipak je ovo ratna igra  Wink
Evidentirano
izzycro
Private
*

Karma: +0/-3
Offline Offline

Postova: 32


Profil
« Odgovor #19 na: Veljača 02, 2010, 12:47:40 »

u pravu  si. a od kud je nastao judaizam (ili zidovstvo, kako ti to zoves)? prva monoteisticka religija je naravno nastala u egiptu. evo kako je to bilo:
Aton (Aten) je egipatski Sunčev disk koji je zapravo oblik boga Ra. Štovao ga je faraon Ekhnaton. Aton se prikazivao kao Sunčev disk sa dugačkim zrakama

Amenofis IV. (Ekhnaton) bio je zaluđen Suncem. Kad je postao faraon, proglasio je štovanje Atona kao monoteističku religiju. Poticala ga je njegova žena Nefertiti. Vrhovnom svećeniku Amona-Ra, dotada glavnom bogu, poslana je poruka da sagradi Atonov hram. Izgrađen je i novi grad Amarna. Aton je bio jedino božanstvo, a kipovi i slike drugih bogova su uništavani. Ekhnaton se proglasio sinom boga Atona, a podanici su mu govorili da je "slika i prilika živoga Atona" na Zemlji. To je bilo tijekom razdoblja Amarne. Atonov krug se izrađivao od zlata, a Nefertiti i Ekhnaton su potpuno zaboravili sve ostalo osim štovanja. Aton se štovao kao božanstvo, ali možda je to samo naziv za Sunčev krug kojeg nose Ra i Hathor, a nosili su ga i kraljevi na svojim krunama.
nakon njegove smrti novi faraon je zabranio novu religiju pod utjecajem svecenstva, razorio hramove i protjerao svecenike.  vjeruje se da je i mojzes bio jedan od njih. i tako je nastao judaizam. sve pocinje u egiptu.  Smiley
Apsolutno se slažem sa gore navedenim. Bio sam u Egiptu i biti ću opet nadam se . Dosta sam čitao a i upoznao kroz putovanja po Egiptu. Fascinantna kultura koja je nažalost ( barem što se egipta tiče) nazadovala od vremena 3000 p.n.e. pa na ovamo. Danas je to zemlja, kulturološki, ekonomski u svim zapravo segmentima nazadovala.
Evidentirano
hamurabij
Sergeant
**

Karma: +2/-16
Offline Offline

Postova: 64

NoSiM PaNpErS


Profil
« Odgovor #20 na: Veljača 02, 2010, 03:39:54 »

HAJDE ZAKJUČAJTE TEMU TKO JE SPOMENE NEK GA IZBACE.........OVO JE PREŠLO U


KRIŽARSKE RATOVE!!!!!!!!! *black_eye*
Evidentirano

made by:superbrain bug
hamurabij
Sergeant
**

Karma: +2/-16
Offline Offline

Postova: 64

NoSiM PaNpErS


Profil
« Odgovor #21 na: Veljača 02, 2010, 03:41:32 »

 Angry
Evidentirano

made by:superbrain bug
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #22 na: Veljača 02, 2010, 07:07:12 »

Igrač IsusKrist može nastaviti igrati.
Svi znamo ili bi trebali znati da on nije stvarni Isus Krist. Kažnjavanjem njega ustvari postajemo licemjerni jer mnoga druga isto vjerska imena ne bi bila kažnjena, niti su vas smetala. A za razliku od nekih drugih imena, ovo se ne može okarakterizirati kao grozno jer i sami znate da je Isus promicao ljubav, toleranciju, vjeru... Pa pokažite malo tolerancije i prema drugim načinima razmišljanja.
Nemam se namjere upuštati u dublje rasprave, niti mislim da je njima mjesto u igri.
Tema zaključana.
Evidentirano

 Str: 1 [2]   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!