Imperia Online Croatia
Travanj 18, 2024, 09:19:04 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: BOLJA GRAFIKA BORBI  (Posjeta: 4487 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
izzycro
Private
*

Karma: +0/-3
Offline Offline

Postova: 32


Profil
« na: Siječanj 18, 2010, 06:02:32 »

Postoji li ikakva mogućnost da se u novoj eri napravi bolja grafika borbi. Osim onoga prikaza rezultata borbe, bilo bi odlično da se napravi i barem mala mapa sa utvrdom i poljem, vojskom branitelja tih istih i napadačeve vojske.
Odnosno da barem utječemo na formacije tih jedinica.
Ne govorim o nekoj pretjerano visokoj grafici ali dvodimenzionalna recimo poput one kada vojska putuje iz carstva u carsvo, na toj slici vidimo konjicu.
Bilo bi odlično kada  bi takvu sliku imali i za kopljanike, streličare, mačevaoce i utvrdu koju napadamo da utječemo na tijek rata i raspored jedinica Smiley)) Wink
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #1 na: Siječanj 18, 2010, 06:08:58 »

Strategija u realnom vremenu u browseru. Osim što bi onda i napadač i branitelj trebali biti istovremeno online kad se bitka dešava.  Grin Tako da mislim da će još neko vrijeme ostati kalkulator bitaka u ovom obliku.
Ne kažem da možda to ne bi bilo zanimljivo, ali je tehnički jako teško izvedivo. Najbliže što imaš u tom tipu igara je odabir pozicija vojske, ali sve stvari nakon toga većinom idu automatski.
« Zadnja izmjena: Siječanj 18, 2010, 06:10:55 od Tiger » Evidentirano

bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #2 na: Siječanj 18, 2010, 06:21:18 »

istina je sto kaze tigar da bi ona i napadac i branitelj trebali bit online u tome trenutku ali bi se dalo skemijat da svako sebi napravi "strategiju" u slucaju da se bitka dogada kad oni nisu online..... naravno da je strategija napada i obrane razlicita ali bi se sve dalo odredit prije pa ako se bitka dogada kad neko nije online neka imaju neku strategiju koje ce se i njihov vojska drzat.... a ovaj drugi neka se snalazi.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #3 na: Siječanj 18, 2010, 08:19:02 »

S obzirom da su baze podataka moja specijalnost a IO je nista drugo do velika baza podataka u kojoj se samo kroz brojne upite (Querye) odvijaju racunske operacije koje zadaju igraci, bilo bi doista veliko opterecenje za servere ubacivanje animacija za sve bitke koje se dnevno odvijaju. To naravno ne znaci da nije moguce ali ocigledno kod vlasnika igre i nema bas interesa da igru prilagodi suvremenim mogucnostima racunala. No mislim da bi se vrlo lako moglo u igru ugraditi mogucnosti da igrac sam osmisljava strategiju napada i obrane. To bi unijelo puno vise neizvjesnosti u ishod bitaka, a otvorilo bi i mogucnost da igrac s brojcano inferiornijom vojskom dobije bitku. Otvaranjem mogucnosti da igrac sam odredi raspored i broj vojnika koji ce u svakoj rundi sudjelovati u bici prisililo bi igrace da puno vise razmislja o vlastitoj strategiji, ali i strategiji protivnika i pokusa predvidjeti njegov raspored i broj vojnika u svakoj rundi borbe. Sadasnja igra jamci da ce visestruko jaca vojska u pravilu uvijek dobiti bitku. Nema mogucnosti iznenadjenja osim ako napadac krivo procjeni snagu utvrde. Stoga mislim da je sadasnju igru potrebno osvjeziti novim mogucnostima. Opaska da bi onda oba igraca trebala biti online u trenutku bitke ne stoji jer svatko moze svoju strategiju postaviti kao trajnu opciju (do izmjene) ili ostaviti mogucnost programu da sam vodi bitku u skladu s programom koji je sada. Slicno kao sto sada igrac ima opciju da mu se vojska povuce iz bitke na polju ili se bori.
Osim te mogucnosti mislim da bi u igru trebalo ubaciti i mogucnost da saveznici objedinjavaju vojsku pod zajednicku komandu te da vojska iz jednog carstva moze privremeno preci u drugo carstvo u cilju obrane ili zajednickog napada, a pod jednom komandom. To znaci da bi napadnuti igrac mogao traziti od saveznika da mu na određeno vrijeme "posudi" dio vojnika da bi se odbranio od jaceg protivnika. Naravno da bi i za to premjestanje vojske trebalo isto realno vrijeme kao i kod vremena za napad na protivnicke provincije.
Treci moj prijedlog je znacajnije povecanje utjecaja kartografije na brzinu kretanja vojske. S obzirom na velicinu "svijeta" u kojem se bitke odvijaju cini mi se da je sada predugo vrijeme koje je potrebno da bi se napalo carstvo koje je udaljeno vise od 5-6 tisuca.
Imam ja jos konstruktivnih prijedloga no cini mi se da je beznadno ocekivati od vlasnika i tvoraca igre znacajnije promjene kad im i ovako jako dobro ide. Grin
Nadam se da nisam bio preopsiran. *suicide*
Evidentirano
artwarrior
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 184


Profil
« Odgovor #4 na: Siječanj 19, 2010, 03:00:18 »

istina je sto kaze tigar da bi ona i napadac i branitelj trebali bit online u tome trenutku ali bi se dalo skemijat da svako sebi napravi "strategiju" u slucaju da se bitka dogada kad oni nisu online..... naravno da je strategija napada i obrane razlicita ali bi se sve dalo odredit prije pa ako se bitka dogada kad neko nije online neka imaju neku strategiju koje ce se i njihov vojska drzat.... a ovaj drugi neka se snalazi.....

ovo je odlična ideja - tu opciju imaju primjerice sportske simulacije (socer manager) u kojima je važan dio igre kakvu ćeš postavu napraviti. ja sam skroz za!
Evidentirano

orion
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« Odgovor #5 na: Siječanj 20, 2010, 01:04:18 »

Kako god...svi su prijedlozi odlični, vjerujem da se nešto može napraviti pa da i taj dio bude zanimljiviji i interesantnije. Naravno da bi i samim time IO privukao više igrača i nebi bilo ovoliko odustajanja.  Wink
Evidentirano
marko1997
Lieutenant
***

Karma: +2/-11
Offline Offline

Postova: 102


Profil Email
« Odgovor #6 na: Siječanj 21, 2010, 12:57:50 »

ja nisam nitko ali bilo bi dobro kao u nekim flash strategijskim igricama npr.pogled iz zraka i sa strane imate vašu vojsku i klikom miša stavite tu jedinicu na polje gdje ona bude bila npr.konjcica je inaće sa boka ali ako netko hoće da bude u sredini to bi bilo jako dobro i sigurno bi bilo više igraća imperije
Evidentirano
Tiger
Community Manager
*

Karma: +386/-356
Offline Offline

Postova: 2856


Profil
« Odgovor #7 na: Siječanj 21, 2010, 03:36:54 »

Ako nekog razveseli, biti će neke promjene u IO za određeno vrijeme. Čak vezane i uz bitke.
Evidentirano

zipe
Lieutenant
***

Karma: +12/-15
Offline Offline

Postova: 218


Profil Email
« Odgovor #8 na: Siječanj 21, 2010, 08:52:25 »

Ako bude konstruktivnih promjena možda se i vratim. Embarrassed
Pozdrav svima.
Evidentirano
marko1997
Lieutenant
***

Karma: +2/-11
Offline Offline

Postova: 102


Profil Email
« Odgovor #9 na: Siječanj 23, 2010, 12:30:41 »

Ako nekog razveseli, biti će neke promjene u IO za određeno vrijeme. Čak vezane i uz bitke.

kakvih to promjena bude ak se smije znati ?
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #10 na: Siječanj 23, 2010, 12:38:43 »

kakvih to promjena bude ak se smije znati ?
imam osjecaj da bi mogli uvesti i ostala 2ceha... to je moje osobno misljenje....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
marko1997
Lieutenant
***

Karma: +2/-11
Offline Offline

Postova: 102


Profil Email
« Odgovor #11 na: Siječanj 23, 2010, 11:09:20 »

imam osjecaj da bi mogli uvesti i ostala 2ceha... to je moje osobno misljenje....

ma šta će nam cehovi,bolja je onak da radiš svoju strategiju kak smo neki od nas naveli to bi bilo puno bolje
Evidentirano
Peterski
Lieutenant
***

Karma: +8/-48
Offline Offline

Postova: 115


Finis coronat opus!


Profil
« Odgovor #12 na: Siječanj 24, 2010, 02:36:18 »

ozbiljno?

e pa meni bi neki ceh za vojsku dobro dosao(napad/obrana) kao sto je bilo na pocetku
Evidentirano
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #13 na: Siječanj 24, 2010, 12:10:30 »

neznam to sam ja onako bubno sto ja mislim da ce napravit ali to nemogu nista rec 100% to je moj neki blentavi osjeca Lips Sealed . koliko je njemu za vjerovat bumo vidli relki bi slijepci gluhima.... Grin Grin Grin Grin
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
arakh
Private
*

Karma: +0/-1
Offline Offline

Postova: 8


Profil
« Odgovor #14 na: Siječanj 29, 2010, 09:34:55 »

Za prijedloge svaka čast, više su nego konstruktivni... ali me je zaintrigirao Tigrov odgovor... vjerojatno, ako i zna, ne smije iznijeti koje promijene i novosti će uslijediti. Da se dovežem na temu, uz IO sam počeo igrati i Imp.Hero, a tamo se prije nekog vremena pojavila opaka promjena u prikazu borbe. Ne znam da li to u toj igri slijedi nakon prelaska određenog nivoa... a obzirom da je isti vlasnik, moglo bi nešto slično osvanuti i na IO... to su samo amaterska nagađanja, pa ne uzimajte za ozbiljno  Huh?
Evidentirano
 Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!