Imperia Online Croatia
Svibanj 08, 2024, 01:11:23 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: [1] 2 3   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: SPARTA, kakvo je to ime?  (Posjeta: 4178 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« na: Veljača 18, 2011, 04:51:14 »

Kakvo je to ime Sparta, spartanci, spartans itd.? Pa zar ljudi uopće više ne čitaju povjesne knjige? Nije da me smeta, niti da imam kakve homofobne sklonosti, ali me jako zanima zašto se pola saveza u imperiji zovu nešto sa spartom? Žao mi je što su nekim ljudima jedini povijesni izvori film 300 i moto : "this is sparta!!!". Postoji history channel ako već ne čitate knjige. Povijesne činjenice: stari grci su bili biseksualci koji su voljeli mlade dečkiće više nego mlade cure ili bilo kakve druge cure. Činjenica je da su bili vojno nastrojeni i da su imali vojsnu doktrinu ali su više voljeli laštiti okolope svoje vojske nego se ratovati, tako da bi u terminima ove igre bili prozvani farmerima. I zašto se sad svi žele tako zvati?!    Huh? Huh? Huh?
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #1 na: Veljača 18, 2011, 04:58:19 »

Da, interesantno, u hr2 realmu ima nekoliko saveza sparta, spartanci, spartans ili sg_300.

Možda nemaju inspiracije za imenom saveza
Evidentirano

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #2 na: Veljača 18, 2011, 05:18:41 »

Da, interesantno, u hr2 realmu ima nekoliko saveza sparta, spartanci, spartans ili sg_300.

Možda nemaju inspiracije za imenom saveza

Pa nek gledaju onda filmove sa John Wayneom ili Clint Eastwoodom. Smislio bih u ovom trenutku 128 boljih imena za savez kao npr. : Gojko Šušak's boys.  Grin Grin Grin  Možda nije vrhunac moje kreativnosti, ali je svakako muževnije od gomile antičkih grka sa homoseksualnim sklonostima. Napominjem da nisam homofob, tako da mi se nemojte sad odmah svi vi spatrtanci tužit' za prava homoseksualaca.  Grin Grin
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #3 na: Veljača 18, 2011, 05:28:58 »

Pa nek gledaju onda filmove sa John Wayneom ili Clint Eastwoodom. Smislio bih u ovom trenutku 128 boljih imena za savez kao npr. : Gojko Šušak's boys.  Grin Grin Grin  Možda nije vrhunac moje kreativnosti, ali je svakako muževnije od gomile antičkih grka sa homoseksualnim sklonostima. Napominjem da nisam homofob, tako da mi se nemojte sad odmah svi vi spatrtanci tužit' za prava homoseksualaca.  Grin Grin
sve ok sta ti pises ali jesi mozda razmislio ovako da te informacije o povijesti znas ti i nekolicina (slazem se da je to zalosno) i da velika vecina nezna to nego zna nesto sto je cuo ovako uzput i eto i film 300 on ne pokazuje spartance kao takve kakve ti navodis nego ih on prikazuje kao izvrsnu vojnu silu..... napominjem takvi ko ti ( nemislim da je lose znat tako nest) su manjina pa eto morate zaboravit stvarnu povjest nego to ime protumacit kao rijec nekoga ko nezna povijest........  Smiley
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #4 na: Veljača 18, 2011, 05:34:47 »

sve ok sta ti pises ali jesi mozda razmislio ovako da te informacije o povijesti znas ti i nekolicina (slazem se da je to zalosno) i da velika vecina nezna to nego zna nesto sto je cuo ovako uzput i eto i film 300 on ne pokazuje spartance kao takve kakve ti navodis nego ih on prikazuje kao izvrsnu vojnu silu..... napominjem takvi ko ti ( nemislim da je lose znat tako nest) su manjina pa eto morate zaboravit stvarnu povjest nego to ime protumacit kao rijec nekoga ko nezna povijest........  Smiley

slazem se... cinjenica je da ljudi dns vecinu informacija crpe iz filmova, a ne dokumentaraca(viasat history je meni prepre...) i povijesnih knjiga.... a svim "spartancima" preporucam knjigu autora Vojtecha Zamarovsky-og: "Junaci antickih mitova", ako ste vec zabrijali na tu anticku shemu, bar procitajte o cemu se radi, i mozda dobijete bolje ideje za naziv saveza (interesantno ali nigdje nisam vidio savez kerber, ili hidra, pegasus ili belerofont Grin)
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #5 na: Veljača 18, 2011, 07:47:41 »

Ma je, dečki u pravu ste. Znam ja nekad malo pretjerat' s filozofiranjem i sl. ali baš sam tu stvar htio istaknuti.  Danas je history dostupan svima ( dobro, bar svima onima koji imaju max. tv) , do svih podataka je lako doći. Nije da se netko trebao gnjaviti sa odlaskom do knjižnice i ne daj Bože još pročitat' knjigu. Kao prvo takvi programi si pravljeni za opću populaciju. Da privuče što više ljudi i da bude zanimljiva. Nisu to neki suhoparni programi pravljeni za povjesničare. A kao drugo, nisu to neke dosadne stvari. Većinom se radi o povijesnim bitkama i sl.  Mislim, ja volim povijest, ali nije da su knjige koje čitam tipa : " položaj škotskog plemstva u velikoj britaniji u 12. stoljeću" ( zapravo, ovu dosadnu knjigu sam nažalost i pročitao pa ju zato spominjem ), već o zanimljivim stvarima, bitkama, ratovima itd...  Čak to nema ni veze, nego me uvijek naživcira kad vidim da u realmu ima 200 saveza, a 199 se zovu sparta ili neke slične izvedenice, pa se ja uvijek pitam: pa dobro, jel' ti uopće imaš pojma tko su bili spartanci. Ljudi su nosili kožne gaće i tunike. To danas možeš vidjeti da netko nosi jedino na gay paradi.  Grin Grin Grin A i to što si rekao, uzmi knjigu iz povijesti za 5 razred osnovne pa ćeš naći 20 boljih imena za savez.
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #6 na: Veljača 18, 2011, 07:53:20 »

Kakvo je to ime Sparta, spartanci, spartans itd.? Pa zar ljudi uopće više ne čitaju povjesne knjige? Nije da me smeta, niti da imam kakve homofobne sklonosti, ali me jako zanima zašto se pola saveza u imperiji zovu nešto sa spartom? Žao mi je što su nekim ljudima jedini povijesni izvori film 300 i moto : "this is sparta!!!". Postoji history channel ako već ne čitate knjige. Povijesne činjenice: stari grci su bili biseksualci koji su voljeli mlade dečkiće više nego mlade cure ili bilo kakve druge cure. Činjenica je da su bili vojno nastrojeni i da su imali vojsnu doktrinu ali su više voljeli laštiti okolope svoje vojske nego se ratovati, tako da bi u terminima ove igre bili prozvani farmerima. I zašto se sad svi žele tako zvati?!    Huh? Huh? Huh?

zele se tako zvat jer je Antička Sparta ostala poznata u istoriji po svojoj vojnoj snazi, građanskoj disciplini, militarističkom društvu i velikom broju robova. Antička Sparta se dugo vremena smatrala najsnažnijom vojnom silom u antičkoj Grčkoj zahvaljujući agogi, sistemu zakona koji je stvarao od njenih građana vojnike vrhunskog kvaliteta...a o tim nekim homofilnim sklonostima starih grka sta da ti kazem,osim sto su se  vjerovatno kroz vjekove najehbali tih silnih zena koji su takode bili robovi,pa su od pasjaluka presli na isti spol...a robova su imali i previse:na 30 000 spartanaca- 230 000 helota,tj robova i nekih 50-60 000 ostalih gradana,koji su placali poreze,ali bili slobodni....
Spartanska vojska je prema većini procena bila najsnažnija vojna sila u starom veku. Njene oružane snage su bile toliko savršeno disciplinovane i izvežbane da su vekovima bile dominantne u Antičkoj Grčkoj. Spartanske majke su davale štitove svojim sinovima, govorile su im da se vrate sa štitom ili na njemu (starogrčki ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς). To je značilo da su se mogli vratiti samo kao pobednici ili kao mrtvi na štitu.razmisli malo o tom,..ako se vecina saveza fura na to ime,mislim da imaju dovoljno razloga,...
« Zadnja izmjena: Veljača 18, 2011, 08:22:05 od memnon » Evidentirano

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #7 na: Veljača 18, 2011, 08:05:42 »

hahaha... nisu stari grci imali homofobne sklonosti. Moglo bi se reći baš suprotno. "Homofilne" prije rekao bih, ali nema ni veze. Što se tiče ovog ostaloga, imaju židovi danas najbolju i neusporedivo najobučeniju vojsku na svijetu, pa nisam vidio da se nitko zove Izrael. Grin Imaju britanci najbolje specijalne postrojbe na svijetu, pa nisam vidio da se netko zove SAS. Ne moram dalje pričati.
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
memnon
Captain
****

Karma: +108/-109
Offline Offline

Postova: 317



Profil
« Odgovor #8 na: Veljača 18, 2011, 08:27:20 »

dobro jutro i tebi,..kakav izrael i sas postrojbe ,...Imperia Online "Doba osvajanja" će vas odvesti u svijet koji je postojao prije doba baruta.tako pise u kako igrati u uputstvu,...ili sam pogrijesio ,mozda izrael koristi falange ,... Grin
Evidentirano

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #9 na: Veljača 18, 2011, 08:37:04 »

pa ovdje pričamo o imenima saveza. o kul imenima i onima koja su to malo manje. Nemoj se uzrujavati.
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
Igor245
Trusted Member
*

Karma: +157/-370
Offline Offline

Postova: 1832


http://youtu.be/1xS5spMOGEM


Profil
« Odgovor #10 na: Veljača 18, 2011, 11:01:27 »

Ja kao pobjednik : http://forum.imperiaonline.org/hr/index.php?topic=2566.0 ne mogu da se ne priključim ovoj filozofskoj raspravi SPARTA, kakvo je to ime ? i ja mislim da ... zaboravih što sam htjeo reći evo ukratko:
Sparta je u 6. stoljeću prije Krista pobijedila glavnog suparnika, grad Arg, i postala vodeća sila Peloponeza. Kad je početkom 5. stoljeća Perzijsko Carstvo krenulo u kažnjenički pohod protiv Grčke, Sparta se općenito smatrala vođom helenskog saveza. Unatoč junačkim podvizima spartanske vojske kod Termopila i Plateje, kao pravi je vođa iznikla Atena.

Dok je Atena gradila moćno brodovlje i postala najveća pomorska sila, Sparta isprva nije poduzimala ništa, jer nikad nije imala kolonijalne pretenzije. Međutim, nakon manjih sukoba 457-449., Sparta je zaratila s Atenom 431. prije Krista, čime je počeo Peloponeski rat, koji je trajao 27 godina i završio 404. prije Krista pobjedom Sparte.

Ipak, Sparta nije nikad bila uspješna u vođenju drugih Grka, pa je nakon raznih sukoba opet izgubila prevlast u Grčkoj i to uglavnom zbog vojnih pobjeda Tebe oko 370-360. prije Krista. Na kraju je podlegla snagama Aleksandra Makedonskog, a poslije ju je na Peloponezu oslabila Ahejska liga. Ipak, Sparta je posve pokleknula tek po dolasku Rimljana, koji su 146. prije Krista pripojili Grčku rimskoj provinciji Makedoniji.

Tako je zavladalo dugo razdoblje mira, sve do seobe naroda, kad su Spartu opljačkali Goti i Huni, a naselili su se i Slaveni, koji su se zatim povukli pred snagom Bizanta u planine, gdje su navodno ostali sve do vremena Osmanskog Carstva. Nakon što su se Grci oslobodili Turaka u Ratu za nezavisnost 1834., sagrađena je današnja Sparta, koja je sjedište prefekture (nomos) Lakedemon i ima oko 20.000 stanovnika.

To sam upravo sam zaključio  Grin
Evidentirano

angola
Captain
****

Karma: +29/-49
Offline Offline

Postova: 255



Profil
« Odgovor #11 na: Veljača 19, 2011, 08:39:51 »

Ja kao pobjednik : http://forum.imperiaonline.org/hr/index.php?topic=2566.0 ne mogu da se ne priključim ovoj filozofskoj raspravi SPARTA, kakvo je to ime ? i ja mislim da ... zaboravih što sam htjeo reći evo ukratko:
Sparta je u 6. stoljeću prije Krista pobijedila glavnog suparnika, grad Arg, i postala vodeća sila Peloponeza. Kad je početkom 5. stoljeća Perzijsko Carstvo krenulo u kažnjenički pohod protiv Grčke, Sparta se općenito smatrala vođom helenskog saveza. Unatoč junačkim podvizima spartanske vojske kod Termopila i Plateje, kao pravi je vođa iznikla Atena.

Dok je Atena gradila moćno brodovlje i postala najveća pomorska sila, Sparta isprva nije poduzimala ništa, jer nikad nije imala kolonijalne pretenzije. Međutim, nakon manjih sukoba 457-449., Sparta je zaratila s Atenom 431. prije Krista, čime je počeo Peloponeski rat, koji je trajao 27 godina i završio 404. prije Krista pobjedom Sparte.

Ipak, Sparta nije nikad bila uspješna u vođenju drugih Grka, pa je nakon raznih sukoba opet izgubila prevlast u Grčkoj i to uglavnom zbog vojnih pobjeda Tebe oko 370-360. prije Krista. Na kraju je podlegla snagama Aleksandra Makedonskog, a poslije ju je na Peloponezu oslabila Ahejska liga. Ipak, Sparta je posve pokleknula tek po dolasku Rimljana, koji su 146. prije Krista pripojili Grčku rimskoj provinciji Makedoniji.

Tako je zavladalo dugo razdoblje mira, sve do seobe naroda, kad su Spartu opljačkali Goti i Huni, a naselili su se i Slaveni, koji su se zatim povukli pred snagom Bizanta u planine, gdje su navodno ostali sve do vremena Osmanskog Carstva. Nakon što su se Grci oslobodili Turaka u Ratu za nezavisnost 1834., sagrađena je današnja Sparta, koja je sjedište prefekture (nomos) Lakedemon i ima oko 20.000 stanovnika.

To sam upravo sam zaključio  Grin


http://hr.wikipedia.org/wiki/Sparta    Da, i ja isto sam došao do sličnih ili čak istih u
zaključaka. Grin
Evidentirano

Rhaegar fought valiantly, Rhaegar fought nobly, Rhaegar fought honorably. And Rhaegar died.
ANUBIS
Gost
« Odgovor #12 na: Veljača 19, 2011, 09:06:16 »

Kakvo je to ime Sparta, spartanci, spartans itd.? Pa zar ljudi uopće više ne čitaju povjesne knjige? Nije da me smeta, niti da imam kakve homofobne sklonosti, ali me jako zanima zašto se pola saveza u imperiji zovu nešto sa spartom? Žao mi je što su nekim ljudima jedini povijesni izvori film 300 i moto : "this is sparta!!!". Postoji history channel ako već ne čitate knjige. Povijesne činjenice: stari grci su bili biseksualci koji su voljeli mlade dečkiće više nego mlade cure ili bilo kakve druge cure. Činjenica je da su bili vojno nastrojeni i da su imali vojsnu doktrinu ali su više voljeli laštiti okolope svoje vojske nego se ratovati, tako da bi u terminima ove igre bili prozvani farmerima. I zašto se sad svi žele tako zvati?!    Huh? Huh? Huh?

hahahahahhahahaha................... znaci ukratko svi koji ste sa spartancima dobri ste pomalo bisex orijentirani hahahah.issssssssssssssssssssssss, jedino volim vidjeti zene bisex spartanke hahahha
Evidentirano
kimposeble
Captain
****

Karma: +4/-65
Offline Offline

Postova: 276


Profil Email
« Odgovor #13 na: Veljača 19, 2011, 01:43:14 »

skuzio sam da svi nevole spartu tu ( bar kolko mi se dalo citat )
ja sam gledo najmanje 5 dokumentaraca prcito mozda 2 male povjesne knjige i dosta sluso

znam da su bili ratno postrojeni
jedao od pravila je bilo da se nebore vise puta sa istim neprijateljem zato jer nisu mjenjali taktiku i zato jer su prekrsili ovaj zakon su nestali

sve sto ste vi napisali kolko ja znam je laz

ali svako moze napisat knjigu i stavit u nju sta hoce i to nemora bit tocnu ili neki podatak na internetu izmislit i tako pa nemozemo 100% bit da je nesto tacno osim ako to nevidimo svojim ocima
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #14 na: Veljača 19, 2011, 01:55:34 »

skuzio sam da svi nevole spartu tu ( bar kolko mi se dalo citat )
ja sam gledo najmanje 5 dokumentaraca prcito mozda 2 male povjesne knjige i dosta sluso

znam da su bili ratno postrojeni
jedao od pravila je bilo da se nebore vise puta sa istim neprijateljem zato jer nisu mjenjali taktiku i zato jer su prekrsili ovaj zakon su nestali

sve sto ste vi napisali kolko ja znam je laz

ali svako moze napisat knjigu i stavit u nju sta hoce i to nemora bit tocnu ili neki podatak na internetu izmislit i tako pa nemozemo 100% bit da je nesto tacno osim ako to nevidimo svojim ocima


kaze klinac iz osnovne skole? bez uvrede, ali ljudi sto pisu povijesne knjige nisu vlatka pokos i nives celzius pa pisu gluposti samo da bi nesto napisali... velika vecina autora su profesori povijesti, akademici, odnosno, kako se kaze "uvazeni clanovi drustva".... a pogledaj si ovo, jako mudra recenica ti je ovdje: http://www.youtube.com/watch?v=nGt9jAkWie4
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

 Str: [1] 2 3   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!