Imperia Online Croatia
Svibanj 22, 2024, 02:51:22 *
Dobrodošli, Gost. Molimo, prijavite se ili se registrirajte.
Jeste li propustili aktivacijsku email poruku?

Prijavite se korisničkim imenom, lozinkom i duljinom prijave
 
   Forum   Pomoć Traži Prijava Registracija  
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Dolje
  Ispis  
Autor Tema: razlika između imperijana i nomada  (Posjeta: 11853 puta)
0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.
bosanac19
Trusted Member
*

Karma: +56/-76
Offline Offline

Postova: 753



Profil
« Odgovor #30 na: Veljača 06, 2011, 07:23:06 »

vi ste se zapetljali oko vojske tu ima milion mogucnosti i u svakoj je drugacije jos sad kad imaju formacije to ide u nedogled..... moje misljenje neka ti nomadi i imaju jacu vojsku i netreba tu bit neka razlika u snazi vojske ali ekonomiju nemogu imati jaku a oni to imaju i to mi nikako nije jasno.... a ako je to vanbalansa (svi znamo da je ekonomija glavna karika u razvoju nekog carstva) onda je i sve ostalo vanbalansa.....
Evidentirano

nijedna cura nemoze bit ruzna onoliko koliko ja mogu bit pijan..... Smiley))))
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #31 na: Veljača 06, 2011, 07:26:28 »

branis svoje misljenje jer si nomad i odgovara ti da je tvoja vojska jaca a jeftinija, puno lakse dođes do nje dok se imperijani moraju pomucit da bi dosli do vojske i onda je jos slabija od nomadske umjesto da je jaca jer su imperijani kao napredniji, razvijeniji u svakom smislu

naravno da mi odgovara sto mi je vojska jeftinija, bio bi malo lupit u glavu da zelim obrnuto... ali sam vam govorio iz prakticnog primjera, pustite sad kalkulatore, gledajte sto se dogadja u igri... ja recimo sa 400k vojske od koje mi je 200k elitne konjice ne mogu nista nekim imperijanima koji imaju jedva 200k *crazy*
a da ne pricam kako mi odrzavanje papa svo zlato koje imam doma... hah, mogu ja porobljavat, ali nakon 2-3 dana mogu ga samo gledat i to je to... a s druge strane naveo sam vam par primjera imperijana iz saveza ili saveznika... svi preko milju bodova, ekonomija da glava boli a vojska se stanca kao na pokretnoj traci....
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Proxy
Global Moderator
*

Karma: +93/-263
Offline Offline

Postova: 1154


I'm watching you!

proxymus@live.com
Profil
« Odgovor #32 na: Veljača 06, 2011, 07:32:07 »

Zašto sada svi kritizirate nomade u stilu da su bolja rasa od imperijana. Onda, na početku ere igrajte sa nomadom pa vidite da nomad ima neke prednosti koje imperijan nema, isto tako i obrnuto, imperijan ima neke prednosti koje nomad nema.
Evidentirano

maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #33 na: Veljača 06, 2011, 07:34:17 »

ajmo probat jos slikovitije objasnit... ja jedan goloruki navijac na tribini stadiona  Grin krenem na oklopljenu kornjacu (interventna policija sa svim mogucim oklopima na sebi) i uz neznam kakav bonus (moral) mogu se slikat, jer di god udarim on ne osjeti nista ali njegov pendrek itekako se osjeti  Grin Grin slazem se s tobom da imperijani nakon nekoliko mjeseci igre mogu biti ekonomski puno jaci od nomada ali to je samo pod uvjetom da se nesmetano mogu razvijat... a stalni porobi nisu nesmetano razvijanje a mogucnost da se branis od njih je skoro pa nikakva dok god nisi ekonomski jak
Evidentirano
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #34 na: Veljača 06, 2011, 08:21:50 »

ja sam imperijan imam porast 1800 populacije na sat, frend iz saveza, nomad ima 2300. medicina nam je ista. bodovi su nam isti. imamo isto provincija. a njemu populacija raste 2200 na sat. s time da sam ulozio puno vise u farme. kakva ekonomija, pricate gluposti svi skupa. VOKACIJE NISU BALANSIRANE DEFINITIVNO. a zasto sam imperijan? ovo mi je prva era u kojoj igram. igrica se zove imperia ne nomadia. procito generalni opis i uzeo imperijane. napisite to u opis znaci ovo sto sad pricate i imate pravo odgovarat na ovaj post. dosta mi je vise nekvalitetnih odgovora.
Evidentirano
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #35 na: Veljača 06, 2011, 08:53:37 »

nisam mislio na tebe nego na kikirikija. neprocita post i daje odgovore koji nemaju veze s vezom. a moderator
Evidentirano
kikiriki
Global Moderator
*

Karma: +82/-112
Offline Offline

Postova: 853



Profil
« Odgovor #36 na: Veljača 06, 2011, 11:08:37 »

nisam mislio na tebe nego na kikirikija. neprocita post i daje odgovore koji nemaju veze s vezom. a moderator

procitam ja post bez brige budi, a odgovore koje dajem mozes i sam pronaci u pravilima... evo ti i link ako ne znas mozda gdje su: http://www9.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/
i za tvoju inf, nemam ja kao moderator apsolutno nikakve ovlasti na samu igru vec samo na pristojno ponasanje na forumu. svaka rasprava je dobrodosla, jer kako maximus kaze ovdje raspravljamo i ako dodjemo do nekog konstruktivnog suglasja to se moze predlozit kao implementacija u igru
Evidentirano

Three witches watch three Swatch watches. Which witch watch which Swatch watch?

Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #37 na: Veljača 07, 2011, 12:07:47 »

gle. nemoze bit realno i nije. imperijanima SPORIJE raste populacija. jedinice su skuplje i slabije. skuplje odrzavanje. porobi nisu normalni sta naprave u ratu. brate bio sam porobljen 13 puta. kamen ne pamtim kad sam napravio. a od toga se nemoze obranit, jedino ako napadac postane drzak i zabije se. prebrza je konjica, u 6h off ti pobije 30% ukupne populacije. I rado bih bio nomad, cak bih dao neke dijamante da se to moze. jel prva era mi je, i tek sad vidim kako sam pokraden. nemojte sad pricat da neznam sta pricam, jel, kao novi sam, ali sam dovoljno inteligentan da procitam pravila i uocim prednosti. ratnu odstetu moram u farme dat. a odsteta nece bit mala. i tek cu onda imat populacije/rast populacije kao kolega nomad iz mog saveza sa istim brojem bodova, duplim brojem vojske koju moze odrzavat na putu a da ga ne tera u minus, a poceo je igrat iza mene, i ja mu savjetujem vecinom sta da napravi. I naravno na polju, nemam sanse da ga prodjem. ni pod kojim uvjetima. i proizvodnja mu je veca. e da, i po broju izgradjenih farmi ga sijem skoro pa duplo. Vokacije nisu uravnotežene. Drugu eru igrice ako budem uopce zapocinjo, bit cu nomad. iako sumnajm da cu i ovu zavrsit. zato sto mi se ne da gubit vrijeme u borbi sa vjetrenjacama.  Lips Sealed iga, ja lupim nomada u konjicu on se za 2 dana vraca sa istim brojem konjice mozda i povecanim, a ja jos nisam stigo napravit sve sto sam izgubio. Tako da je nemoguce igrat ako te nomad uzme na zub! kapitulacija ne dolazi u obzir. doso sam igrat strategiju. znaci ratovat, a ne se sakrivat ispod nekih pravila da me on 7 dana nemoze tuc. ili ici na odmor u ratu. Sad ukoliko imas ideju kako se boriti protiv konjice da te ne izrobi u 10 minuta 3 puta, a da nemoram pravit 80k falangi koji mi u nikojem slucaju ne trebaju, a crkaju ako ih treb popreko pogleda i brzi ko opsada.kada ja dodjem do paladina, oni ce imat kataprahte koji su JACI od paladina i duplo jeftiniji. I necemo pricat o 500k populacije u kecu. zato sto realno ako predjes 200k nomad ljubomorni, pokvareni ce doc i uzet si 400k golda od tebe u roko sat i pol vremena. za vrijeme 6h offa ili army savea.
Evidentirano
dacmih
Colonel
******

Karma: +339/-191
Offline Offline

Postova: 1288



Profil Email
« Odgovor #38 na: Veljača 07, 2011, 02:41:34 »

hahahaha! da tako je! u pravu si!. doći će ti i gaće uzet! Grin
Evidentirano

maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #39 na: Veljača 14, 2011, 12:27:31 »

ajmo nastavit malo s ovom temom... spijam ja goldica nomada od 2123 bodova, ima dvije prove, sporedna je nebitna ali ono sto je u glavnoj me zadivilo, a to  je 200k populacije u njo Lips Sealed  mislim ima 2123 bodova i toliko populacije u glavnoj vec, a ja kao imperijan (igram od pocetka ere) koji sve sto ima ulaze u ekonomiju (centre i medicina) imam 135k populacije u glavno Lips Sealed  ponavljam jos jednom da ima 2123 bodova i da je goldic, znaci da je bez ikakvih ulaganja u razvoj dosao bez problema do 200k populacije u glavno Lips Sealed  ovo rusi svaku tezu da su imperijani jaci na kraju.. jer ako ako se nomad tako brzo razvije i kasnije radi samo vojsku nema sanse da ga se stigne, pogotovo ako radi nepobjedive kataprahte koji mi svakodnevno nece dati mira

p.s. kod ovih 200k populacije ne pitam se kako je dosao do njih (znam da je u glavnoj bonus na farme) nego me fascinira brzina kojom je dosao do toga
« Zadnja izmjena: Veljača 14, 2011, 12:36:18 od maximus » Evidentirano
Soldat
Lieutenant
***

Karma: +4/-12
Offline Offline

Postova: 120


Profil
« Odgovor #40 na: Veljača 14, 2011, 02:18:45 »

zato nemas pojma sta govoriš. tj. pricas gluposti konstantno. cuvar racuna sam nomadu i neusporedivo mu brze bodovi idu. da ne govorim o broju konjice koju moze nahraniti i da ne mora kuce gradit i da mu populacija raste brze nego meni koji imam puno više farmi od njega, vecu medicinu, i jos sam bio 13 puta porobljen.
Evidentirano
KraljZvonimir
Gost
« Odgovor #41 na: Veljača 14, 2011, 02:50:13 »

Men's ti činiš frustriran jer neznaš igrat imperiane pa ti je kriva raca. Kako je više imperiana onda među top 20.

Sljedeći put Soldat uzmi nomade za igrat!  *HI*
Evidentirano
maximus
Lieutenant
***

Karma: +2/-34
Offline Offline

Postova: 111


Profil
« Odgovor #42 na: Veljača 14, 2011, 02:56:10 »

Men's ti činiš frustriran jer neznaš igrat imperiane pa ti je kriva raca. Kako je više imperiana onda među top 20.

Sljedeći put Soldat uzmi nomade za igrat!  *HI*

ajde molim te ne mijesaj se u ovu temu kad nemas nista pametnoga za reci... mi iznosimo konkretne primjere u kojim pokusavamo pokazat velike prednosti nomada i za sto smatramo da nije u redu, tj. da nije dobro izbalansirano... ja ne kazem da sam u pravu ali nitko jos nije dokazao da grijesim... i jos jedan primjer, niti jedan nomad se ne buni na nedostatke, samo imperijani sto bi samo po sebi trebalo vec govoriti da nesto nije u redu
Evidentirano
escobar
Lieutenant
***

Karma: +6/-30
Offline Offline

Postova: 244


Profil Email
« Odgovor #43 na: Veljača 14, 2011, 03:03:58 »

ima još zanimljivih stvari, kao falange imaju bonus u napadu, a u napadu na nomada odmah krećem s 10 morala manje. nomadi štancaju one bacače koplja koji su praktički besplatni, oni im ginu u napadima i povećavaju time čast abnormalno. naravno populacija im se vrati isti dan. a sad samo da netko kaže da mi nemamo limita za provincije, pa u nekim provincijama nisam ni blizu 200k koliko nomad ima u provi valjda za par tjedana. i još jedna stvar, uz sve što ste prije nabrojali, još se i nomadima vraća više vojske u startu od početne vojne medicine.. nije dosta što im je vojska jeftinija, brže se radi, ljudi se brže vraćaju, nego im se još i više nje vrati..  *crazy* idem ja dalje ubijati špije, dajte bar neke bodove u ratu za to, pa da se malo veselim Grin
Evidentirano
UTVRDA
Gost
« Odgovor #44 na: Veljača 14, 2011, 03:48:10 »

sreca imperijana su samo igraci koji imaju nomade a nemaju pojma igrati pa ih onda dobijas............ Grin Grin Grin

mozda su bugari na to isli da 80% igraca nece znati kako sa nomadima igrati pa onda imperijani( 2,5 ili 10) udri po jednom jakom nomadu da se ne stigne oporavljati

trebali bi oni to uvesti u kako igrati protiv nomada.... Cheesy
Evidentirano
 Str: 1 2 [3] 4 5 ... 12   Gore
  Ispis  
 
Skoči na:  

Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Valjani XHTML 1.0! Valjani CSS!