Imperia Online България  
Април 16, 2024, 14:08:39 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Битки на деня  (Прочетена 2456 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
nightquest3
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Профил
« -: Юли 17, 2018, 14:35:01 »

Здравейте,

Пише ви един фен на играта. На средновековната военна игра, в която водиш постоянни битки за слава и влияние.

За много от играчите медалите "битка на деня" са върхово постижение, забавление и цел в играта. Да и аз съм от тях. Премахването им напълно обезмисля престоят на тези хора в играта..

Като спадне интересът към играта ще спадне и броя на купувачите. Ясно е, че вие имате някакво виждане по въпроса, но като няма движеща сила, мотивираща играчите да играят, няма да ги има дариус, мариус и останалите като тях.

Ако има проблем с нагласени битки - преследвайте ги и ги наказвайте.
Ако има проблем с мултиакаунтинга - преследвайте го и го наказвайте.
Ако има проблем с диамантите давани за наградата - направете ги временни, намалете ги, или дори ги премахнете, но оставете медалите.  За мен лично, играта без медалите е като гол охлюв.


Надявам се, че ще има някакво развитие и ще върнете или дори ще подобрите тази военна класация.

Много неудачни промени преглътнахме, и много неща се промениха в играта, не в посока да е по-интересна за хората. Но това прелива чашата.

п.с. Това че няма съществен отзвук, че хората не се оплакват от промените тук, не е защото им харесва какво правите. Това е защото, хората отдавна знаят, че не се вслушвате в мнението на общността, а в повечето случаи изобщо не показвате никакъв интерес към каквато и да е обратна връзка.

Поздрави Wink




Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #1 -: Юли 17, 2018, 20:03:20 »

Аз изразих мнението си в другата тема за битките на деня,но и тук ще се повторя.Битките и медалите давани за тях са неизменна част от играта още от първата версия на ИО.Дори и когато за тах не даваха диаманти винаги е имало играчи които с цената дори и да нарушат правилата са правили опити и са се окичвали с медал.Това показва че битките на деня и медалите давани за тях са едно от най-ценните притежания в играта и една огромна част от играчите играят именно заради тях.Това не ви е колето на късмета или някой тъп турнир.Там си правете каквито промени си решите.Но не пипайте битките на деня.Надявам се в скоро време да преосмислите решиението си да ги премахнете и да ги върнете час по скоро в играта.ИО отдавна не е играта която ни заплени,но без битки на деня ще имате една коренно различна,а за мен и масата играчи абсолютно непривлекателна игра.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #2 -: Юли 18, 2018, 00:07:19 »

Аз изразих мнението си в другата тема за битките на деня,но и тук ще се повторя.Битките и медалите давани за тях са неизменна част от играта още от първата версия на ИО.Дори и когато за тах не даваха диаманти винаги е имало играчи които с цената дори и да нарушат правилата са правили опити и са се окичвали с медал.Това показва че битките на деня и медалите давани за тях са едно от най-ценните притежания в играта и една огромна част от играчите играят именно заради тях.Това не ви е колето на късмета или някой тъп турнир.Там си правете каквито промени си решите.Но не пипайте битките на деня.Надявам се в скоро време да преосмислите решиението си да ги премахнете и да ги върнете час по скоро в играта.ИО отдавна не е играта която ни заплени,но без битки на деня ще имате една коренно различна,а за мен и масата играчи абсолютно непривлекателна игра.

Както казваха едно време съветските учени: - Ще го зачеркнем за простота!
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #3 -: Юли 19, 2018, 11:27:22 »

Общо взето се орязват местата, откъдето добрите играчи, които не купуват диаманти, биха могли да се доберат до такива и понеже се водеха придобити, да си пуснат с тях премиум, или да закупят предмети, които не са предмет на сделка с временни диаманти. Като няма премиум, става още по-трудно да се вземе челна позиция в турнирите и съответно да се вземе по-голям брой временни диаманти. Всички тези неща работят в полза на това да бъде човек принуден да си купи диаманти, та ако ще и да е най-малкият и "евтин" пакет. Само че евтини пакети, достъпни наистина за всички, имаше навремето, когато можеше човек да си пазари с СМС. Донякъде и след това, когато още не бяха повишили цените, уж само за българите, за които дотогава уж цените били по-ниски отколкото в чужбина. Тази лъжа също мина метър. Цените си бяха съвсем по търговски начин закръглени и понеже съм играл и като наглеждач на на чужденци преди време, в това число и на американец и на латиноамериканец и на испанец и на французин, твърдя че цените преди увеличението не се различаваха. Не знам със сигурност как е в момента. Вероятно, за да не бъдат хванати в лъжа, увеличението е засегнало не само българите...А може и да се окаже, че все пак ние като "най-богатата" нация на планетата, плащаме повече отколкото останалите горки и бедни народи...
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #4 -: Юли 23, 2018, 18:58:39 »

Тук някаква реакция от екипа ще има ли.Поне да се разбере че сте видели темата.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Deli_inko
BabaMeca - Свят 95
Майор
*****

Karma: +1114/-694
Неактивен Неактивен

Публикации: 598


Ако няма къде да отидеш,ела на себе си!


Профил
« Отговор #5 -: Юли 23, 2018, 20:07:20 »

Чара на играта съвсем се загуби Smiley Случайно влязох за да пусна тема с друго оплакване, но се натъкнах на тази. Медалите са стимул за игра на голяма част от играчите. Може би са ги махнали защото много хора правят нагласени битки заради диамантите основно, но нека махнат диамантите като награда... защо махат медалите ....
Активен

"Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той."  
"Нищо не умира по-бързо от нова идея,родена в ограничен ум."  
"Някои хора говорят от опит. Други – от опит не говорят."          
Приказката на 95...цък
Зло съм,а и никога не съм харесвала добрата Фея.
varvarina
Лейтенант
***

Karma: +8/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 234


Профил
« Отговор #6 -: Юли 23, 2018, 20:09:03 »

а де и аз тва са питам що махнаха медалите
Активен
blues
Community Manager
*

Karma: +36/-3
Неактивен Неактивен

Публикации: 128


Профил
« Отговор #7 -: Юли 24, 2018, 09:14:35 »

Здравейте,

Битки на деня бяха премахнати, защото прекалено много се злоупотребяваше с нагласени битки за получаване на медал и награда. Да, преследвахме ги и ги наказвахме, но в един момент това преследване обезсмисля идеята на отличието. Затова и прибегнахме до тази крайна мярка.
Екипът обмисля алтернатива на модула, тъй като сме наясно, че отличията в една стратеигческа игра са съществени.

Благодаря за обратната връзка.
Активен
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #8 -: Юли 24, 2018, 10:30:31 »

Най-много точки се правят от геноцид над количките, ако направите така, че в.т. от колички да се дават само по време на война, ще решите голяма част от проблемите.
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Deli_inko
BabaMeca - Свят 95
Майор
*****

Karma: +1114/-694
Неактивен Неактивен

Публикации: 598


Ако няма къде да отидеш,ела на себе си!


Профил
« Отговор #9 -: Юли 25, 2018, 11:18:52 »

При съвпадение на ИП - отнамене на медала, ако е бил в съюз повече от седмица - може да бие по бившите същи, но не и да получава медал от тях в рамките на ерата. Без медали от нереално съотношение в армиите - малка армия се разбива в прекалено голяма... Все ще намерите правилния начин за ограничение на измамите. Махнете и диамантите като награда, защото те блазнят голяма част от играчите да се занимават с нагласени битки. Но да премахнете изцяло медалите си е направо съсипия на играта. Аз лично следваща ера няма да стартирам. Ако ви пука изобщо де - най-вероятно не  Grin
Активен

"Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той."  
"Нищо не умира по-бързо от нова идея,родена в ограничен ум."  
"Някои хора говорят от опит. Други – от опит не говорят."          
Приказката на 95...цък
Зло съм,а и никога не съм харесвала добрата Фея.
nightquest3
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Профил
« Отговор #10 -: Август 01, 2018, 11:43:41 »

Здравейте,

Битки на деня бяха премахнати, защото прекалено много се злоупотребяваше с нагласени битки за получаване на медал и награда. Да, преследвахме ги и ги наказвахме, но в един момент това преследване обезсмисля идеята на отличието. Затова и прибегнахме до тази крайна мярка.
Екипът обмисля алтернатива на модула, тъй като сме наясно, че отличията в една стратеигческа игра са съществени.

Благодаря за обратната връзка.

Здравейте,

Благодаря за отговора и поста в темата.

Сребърен медал в света и Бронзов медал в света също са много често манипулирани и нагласени. Предлагам да ги махнете и тях. В някои случаи и златните. Може и тях да махнете.

"Новите" медали.. Икономика|Военно дело|Проучвания|Сгради|Имперски обсег|Велики хора също могат да бъдат премахнати защото също са предмет на манипулации понякога.

Воинът на всички воини тук вече по-сериозно.. - след като вече няма "битка на деня" няма проследимост на големите битки. ( Това беше една много хубава функция на битка на деня.. играчите можеха да се ориентират в армии, битки, дипломация.. ) Хората си нагласят каквито искат битки, и това става най-манипулирания медал..

Играта съвсем не е същата..

Поздрави Wink .. и умната.
Активен
v.valentine
Капитан
****

Karma: +685/-262
Неактивен Неактивен

Публикации: 431


Forever Zealot :)


Профил
« Отговор #11 -: Август 01, 2018, 16:37:18 »

Наистина е шокиращо да махнат най голямата мотивация на играта. Нали това беше стимула и основната мотивация на военният модел..Всъщност старата версия в която активно играех,не помня да е имало награди във диаманти или каквото и да е било там за спечелен медал,но всички ние възприемахме спечелването на медал само по себе си ,като най престижната награда за проведена битка..
Активен
Deli_inko
BabaMeca - Свят 95
Майор
*****

Karma: +1114/-694
Неактивен Неактивен

Публикации: 598


Ако няма къде да отидеш,ела на себе си!


Профил
« Отговор #12 -: Август 01, 2018, 20:33:07 »

Абе с две думи - МОЕТО куче като малко пишкаше навсякъде и майка ми реши проблема - вика - "Няма да му давам вода"  *hahaha*  Същото ...
Активен

"Ако спориш с идиот, вероятно точно същото прави и той."  
"Нищо не умира по-бързо от нова идея,родена в ограничен ум."  
"Някои хора говорят от опит. Други – от опит не говорят."          
Приказката на 95...цък
Зло съм,а и никога не съм харесвала добрата Фея.
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #13 -: Август 28, 2018, 15:21:57 »

Воин на деня28.08.2018 12:03:00
Драги императори, искаме да ви изненадаме с ново отличие, за което ще може да се борите - Воин на деня. То ще се присъжда за изключително военно представяне във всеки ден. Всеки играч ще бъде оценяван според битките му срещу други активни играчи. Спечелени военни точки, опожарено население, разлика в точките между участващите страни и брой на загубите се взимат предвид. Тази награда изисква в света да бъде проведен определен минимум от уникални битки - в противен случай тя няма да бъде присъдена. В края на ерата на играча с най-много награди Воин на деня ще бъде присъден и медал!
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #14 -: Август 30, 2018, 12:31:50 »

Воин на деня е награда, базирана на военни достижения за изминалите 24 часа. Само спечелени битки срещу активни играчи се броят за наградата. Спечелени военни точки, опожарено население, разлика в точките между участващите страни и количество на загубите се взимат предвид. Тази класация се обновява веднъж на 24 часа.                                                                Неясно е как влияе опожареното население и разликата в точките,но виждам един проблем.В края на ерата един и същи играч ще получава медалите за военни точки и най-кървав войн.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!