Imperia Online България  
Април 20, 2024, 17:51:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли криза в ИО ?  (Прочетена 4406 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #15 -: Май 18, 2018, 11:28:44 »

И още една идея ще предложа:

По картата може да се разположат лагери с различни видове единици - стрелци, мечове, копия, конници.

Лагерите да могат да се превземат и който притежава такива - да получава от тях периодично определено количество войници от съответния вид, без да ги заплаща с ресурси. Просто в лагера да се раждат на час по 10 или 50 войника.

Може да се помисли и за възможност да се вдигат нивата на превзетите лагери - така да се увеличава раждаемостта в тях.
Активен
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #16 -: Май 18, 2018, 12:11:36 »

Интересна е тази твоя идея. Може да ги кръстят "ветерани" новите супер-бойци
А може и да пристъпят малко напред...към краят на средновековието, в което време вече е имало топове(по-силен удар, 4 зареждания и изстрела на рунд преди мелето), с които да се надградят требушетите, и мушкети, с които да се надградят елитните стрелци. За другите родове войски, също вероятно може нещо да се измисли, мечоносците да се надградят до асасини, или самураи, ако някой майтапчия реши да разшири картата на изток...
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #17 -: Май 18, 2018, 13:30:35 »

Има конкретна идея. Струва поне 10К евро. Чисти, след данъци. За мен! *freak* Армия на следващо ниво над елита, така както има купешки благородници, с повече от 4 таланта. Но съответната армия да може да се достига с нормално развитие, примерно при готова централизация на 21-во ниво, гледам че макса на централизацията вече е вдигнат на 30-то ниво, лакомия голяма, ама и за мен да има поне. Купешките (сега)благородници, с вродени таланти повече от 4  броя, също да са достъпни(да се раждат такива) след определено ниво дворец, естествено с повишена вероятност в империя със съответният тип обществен строй, и без това в момента на двореца са зо нива, като от 25-то нататък нищо видимо не се случва, нито се отварят повече места за благородници. Идеи бол, само да са направени кадърно, без скрити аванти, достъпни или известни само за диамантаджиите и да не са недостижими и за играчи които играят без диаманти, но с много хъс и харчене на лично време.
имаше идея за центуриони, като уникална единица с бонуси за нормалната армия, като това ще е добре за версия 7, но не и за 6.
« Последна редакция: Май 18, 2018, 14:11:10 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #18 -: Май 18, 2018, 14:10:07 »

И още една идея ще предложа:

По картата може да се разположат лагери с различни видове единици - стрелци, мечове, копия, конници.

Лагерите да могат да се превземат и който притежава такива - да получава от тях периодично определено количество войници от съответния вид, без да ги заплаща с ресурси. Просто в лагера да се раждат на час по 10 или 50 войника.

Може да се помисли и за възможност да се вдигат нивата на превзетите лагери - така да се увеличава раждаемостта в тях.
това го имаше преди 10 години в хановете. там военния модел е далеч по-комплициран и безмислен ..поне според мен. твърде лесно се вади контра армия и месечни усилия заминават за секунди.  И кво ше направим с 1200 паладина на 20 м нето, дет са се родили за 24 часа - само излишно кликане, добре, че поне на едните мисии ги оправиха да се взимат от раз с премиум, безумно малък рес за много он, мо се генерира клик, което е добре за рекламната кампания на играта
« Последна редакция: Май 18, 2018, 14:13:05 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #19 -: Май 18, 2018, 14:44:51 »

Абе все ще намерим какво да ги направим, споко бъди   Wink
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #20 -: Май 18, 2018, 14:50:27 »

Абе все ще намерим какво да ги направим, споко бъди   Wink
Това е мега, ултра, хипер губене на време в играта, има си важни неща за вършене. Кликоманията дано отмина, ся е по-спокойно
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #21 -: Май 18, 2018, 16:06:35 »

Това е мега, ултра, хипер губене на време в играта, има си важни неща за вършене. Кликоманията дано отмина, ся е по-спокойно
Каква кликомания бълнуваш? Ти като не искаш - няма да си вземаш такива лагери, кво се пУашиш?  Grin
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #22 -: Май 18, 2018, 16:34:31 »

Каква кликомания бълнуваш? Ти като не искаш - няма да си вземаш такива лагери, кво се пУашиш?  Grin
Кликоманията със становете, с ония задачки от десно на турнирите(крастата с касите/независимите при теб си е феномен, но и при други е широко застъпена). Има си чудеса, които пестят време и вършат повече работа. Играеш от 2005 - тогава безмислен клик нямаше - имаше мултита и взаимодействие между съюзници. Помисли малко.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #23 -: Май 18, 2018, 18:15:23 »

Кликоманията със становете, с ония задачки от десно на турнирите(крастата с касите/независимите при теб си е феномен, но и при други е широко застъпена). Има си чудеса, които пестят време и вършат повече работа. Играеш от 2005 - тогава безмислен клик нямаше - имаше мултита и взаимодействие между съюзници. Помисли малко.
Виж сега, ако ти нямаш време да кликваш или те мързи и предпочиташ да си правиш някакви изчисления - това си е твой избор и право. Но то не прави нито касичките, нито независимите, нито турнирите безсмислени.

Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #24 -: Май 18, 2018, 18:29:19 »

Алекс, би ли ми казал чистосърдечно на колко население анексираш 2-ра, 3-та, 4-та и 5-та провка, за да ди кажа дали е безмислено кликакнето?

Противно на общоприетото, тая игрица след даден момент си иска мислене
« Последна редакция: Май 18, 2018, 18:31:47 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #25 -: Май 18, 2018, 19:12:39 »

Алекс, би ли ми казал чистосърдечно на колко население анексираш 2-ра, 3-та, 4-та и 5-та провка, за да ди кажа дали е безмислено кликакнето?

Противно на общоприетото, тая игрица след даден момент си иска мислене

Темата тук е друга, Стефо - ако имаш идеи давай. С колко население аз анексирам - на кой му пука за това бе, човек?  Smiley
Активен
dzinga
Гост
« Отговор #26 -: Май 19, 2018, 01:59:48 »

Klute_1, не искам да те критикувам, но пишеш че играеш от 2005 година.  В тази връзка ако беше играч само от версия 6  можех и да приема тезата ти с добрите попадения. Но е факт че отлива на потребители/играчи започна още от версия 5 , а във 6 това се наложи като тенденция. По лошото е че екипа отказа да види тази тенденция на отлив на играчи.  Но тогава приходите бяха ок и за съжаление това се прие като даденост и не се обръщаше внимание на предупрежденията. Писано е многократно по тази проблематика и то в този форум. Според мен няма да се върнат играчите, късно е много, каквито и нововъведения да се правят. Идеята на играта е да си до толкова зарибен и пристрастен към ИО, че да приемаш всякакви нововъведения и да продължаваш да играеш, без да се откъсваш от нея, да си като зомбиран, да я приемаш като реалност и да живееш буквално в нея и с нея. Но, има едно голямо НО - когато се откъснеш, когато успееш да постигнеш това отделяне, никога повече не се връщаш. За това и написах че много от стратегически важните за ИО играчи се излекуваха / тези които водеха конкуренцията и платците след себе си, с акъла и стила си на игра/, за това и според мен няма шанс за раздвижване в играта, ако ще и на челна стойка да застанат от екипа. Щом си играл от толкова отдавна би трябвало да знаеш каква и колко по различна беше тръпката в ИО. Само прочети във форума секцията архив на номадски нашествия, примерно. И направи сравнение "преди" и "сега"- теми, смислени казуси, проблеми. Хората играеха със сърце и от сърце. После започна  комерсиализирането  на играта - правене на армия с диаманти, сандъци до 5 та стъпка / стари 99 диаманта/, и от обикновена комерсиализация, разбираема за повечето от нас, защото трябва и да се печели от това което продаваш, се стигна и до сегашното й грозно комерсиализиране  във версия 6. Бавно , постепенно играчите намаляваха и спираха да играят, докато се стигна и до падането на приходите. Последваха  опити приходите да се увеличат чрез въвеждане на турнири/ чийто регламент се промени и се уби стремежа към победа в тях/, чрез вкарването на лазарет и климат, все нововъведения ориентирани към повишаване на приходите, а не към връщане на играчите в играта, за да има приходи. Грешна стратегия според мен.  
Сега махнаха климата и лазарета във блиц мастърс 1, втора ера вече  и не може да се каже че има прилив на играчи, има константен брой, едни и същи мошеници със скриптове  и сателити – медалкаджии около тях, не играчи. Липсват и големите платци, обиколи световете, аз ги гледах преди 10-тина дни, и мога да ти кажа че световете са умрели и от към платежоспособни играчи.
Не може да направиш един продукт който да продаваш основно на богата класа потребители и да очакваш, че средната класа ще е ок с него и ще го купува.  Аз помня подаръците по празници във версия 5, тогава всички отделяха пари и купуваха, без значение кой с какви финанси играе, нямаше играч който да не даде поне 10 лева, помня и 6 часовия блок и истинските опити за борба със скриптовете, мултиакаунтинга и мошеничествата.  
Но това отдавна е минало и няма да се повтори.  Smiley

« Последна редакция: Май 19, 2018, 02:06:33 от dzinga » Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #27 -: Май 19, 2018, 15:28:25 »

Klute_1, не искам да те критикувам, но пишеш че играеш от 2005 година.  В тази връзка ако беше играч само от версия 6  можех и да приема тезата ти с добрите попадения. Но е факт че отлива на потребители/играчи започна още от версия 5 , а във 6 това се наложи като тенденция.

Версия 5 изобщо не ми хареса и не съм я играл. Около година и нещо спрях с ИО, докато не излезе версия 6 и тогава започнах отново.

Какво да ти кажа - за тези , които са се отказали, заради комерсиализацията на играта до крайност - разбирам ги.

Това, обаче, не означава, че играта не трябва да се развива и да търси нови фенове. Помня и 6 часовите блокове, и как след такъв блок всичките ти крепости съборени. И как 10 мин. се транспортираше златото от провка до провка, без да си под атака - мудна работа беше.

Сега е в пъти по-интересна играта и изисква много повече умения, особено по отношение икономика и развитие на акаунтите. И затова ще е жалко, ако кризата се задълбочи.
« Последна редакция: Май 19, 2018, 15:33:35 от Klute_1 » Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #28 -: Май 22, 2018, 18:35:18 »

.....По лошото е че екипа отказа да види тази тенденция на отлив на играчи. .....

Не знам какво и как следиш за ИО, но би ли обяснил как става отливът с играчите, а играта е една от най-играните онлайн игри и то с едни от най-многото потребители ?
Според мен ти живееш някъде доста изгубен в миналото. Да не говорим че аз откакто играя Играчите стават все повече и повече... Така че .... Малко се поспри да даваш оценки ако не се базират поне на елементарни факти .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #29 -: Май 22, 2018, 19:52:26 »

Не знам какво и как следиш за ИО, но би ли обяснил как става отливът с играчите, а играта е една от най-играните онлайн игри и то с едни от най-многото потребители ?
Според мен ти живееш някъде доста изгубен в миналото. Да не говорим че аз откакто играя Играчите стават все повече и повече... Така че .... Малко се поспри да даваш оценки ако не се базират поне на елементарни факти .

Това, че има повече акаунти не означава автоматично, че играчите са повече.
Мултиакаунтинга стана национален спорт - сърбите са първи в класирането.
А отлив несъмнено има Wink
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!