Imperia Online България  
Май 10, 2024, 16:12:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Има ли криза в ИО ?  (Прочетена 4435 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« -: Май 14, 2018, 09:17:16 »

Въпросът изглежда закономерен. В последните месеци нищо ново и значимо не се случва. Броят на играчите в различните светове оредява осезаемо. Форумът на ИО е мъртвило, ако изключим няколко човека, които го пълнят със спам. Уважаеми админи, какво става? Пари ли няма? Съкращения ли ви налегнаха? Свършиха идеите?

Ако кризата е криза на идеи - защо не използвате потенциала за такива на хилядите фенове на ИО? Направете една тема или раздел във Форума - "Нови идеи и предложения". Нека админите ги следят и коментират, нека се правят отделни обсъждания по най-атрактивните идеи - нима е толкова сложно да се организира това?

Играя ИО от самото начало през 2005 г. Свидетел съм на много промени - част от тях напълно ненужни или безполезни. Други - чудесно замислени и реализирани.

Играта е уникална - хайде да не я затриваме?

Преглътнахме тоталната комерсиализация - в името на това да има ресурс за развитието на ИО. Но в последната година нещата сякаш буксуват на място. Въвеждането на Олимпиадите, Блиц Мастерсите, Номадски нашествия и Ултра Блица малко посъживиха ситуацията. След тях какво?

За да започнем дискусия по темата, ще припомня едно предложение, което нееднократно е правено не само от мен. Направете нещо като "Лига на шампионите" или "Лига на експертите", в която количеството закупени диаманти да няма рещаващо значение и на преден план да излязат уменията на играчите. Нека да има платен вход в лигата - например закупени диаманти за 40 - 50 евро. Но след старта на ерата да не може да се закупуват допълнително диаманти. Така ще бъдат мотивирани стотици играчи, които искат да премерят сили с останалите, а не да мерят портфейлите си.

И още една идея - в ИО играчите са два типа: биткаджии и фермери. За първите интересни са главно сраженията, за вторите - развитието на акаунтите и икономиките. Може ли да се проведе турнир между тези две категории играчи? Кланът на Генералите срещу Кланът на Губернаторите?


Поствам тази тема, за да започнем сериозна и градивна дискусия по проблема за бъдещото развитие на ИО. Нека всеки, който има конкретна идея да я сподели.

"Империа Онлайн" форевър!  Smiley
.
Активен
Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #1 -: Май 14, 2018, 14:40:12 »

В интерес на истината, има и от други играчи, нееднократно, предложения за свят, или няколко свята, за олимпиади и други извънредни игри, не помня, но може и това да е предлагано, в които диаманти да няма, или да се махне магазина за специални предмети и ползата от диамантите да не е повече отколкото в самото начало, в първата версия на играта, а именно ползата от премиум, от таба за диамантени постижения и платеното мигновено проучване и строеж на сгради, евентуално и платеното прибиране на армията под атака, от обход. Според мен обаче, това ще удовлетвори само хадкор играчите, които ще се преместят за известно време в такива светове и в крайна сметка най-вероятно ще им омръзне. Нееднократно и в миналото имаше затваряне, или сливане на светове, поради намалял интерес в някои от тях. Така че, без да оспорвам евентуалната полза от предложението ти в онази част, по-добре според мен би било да се преразгледа повсеместно големината на бонусите на заплащаните с диаманти предмети, процентите щети нанасяни на дневните събития, със или без използуването на специални предмети, когато се атакува мигновено. Примерно сега има начин с мигновени атаки и с използуването на барабани, да се надвиши уж лимитираните 30" щети от един играч. Трябва, или да се намали сериозно процента, или поне сегашните 30% да не могат да бъдат надвишавани с никакви средства с мигновена атака, примерно да се изваждат  от резултата на последната мигновена атака процентите, с които се надвишават 30-те % щети.
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #2 -: Май 14, 2018, 16:35:20 »

по-добре според мен би било да се преразгледа повсеместно големината на бонусите на заплащаните с диаманти предмети, процентите щети нанасяни на дневните събития, със или без използуването на специални предмети, когато се атакува мигновено. Примерно сега има начин с мигновени атаки и с използуването на барабани, да се надвиши уж лимитираните 30" щети от един играч. Трябва, или да се намали сериозно процента, или поне сегашните 30% да не могат да бъдат надвишавани с никакви средства с мигновена атака, примерно да се изваждат  от резултата на последната мигновена атака процентите, с които се надвишават 30-те % щети.

Не смея да се надявам, че ще направят нещо, което да декомерсиализира играта. Но нека да я направят по-разнообразна и по-конкурентна според уменията. Поне в един-два турнира ако го направят няма да загубят, а напротив.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #3 -: Май 14, 2018, 19:36:54 »

Вече го направиха, ама отстрани не се вижда, в БМ може да си правиш кефа с 12 кинта
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #4 -: Май 15, 2018, 08:33:44 »

Алекс форумът е на дъното ...

Тук освен да подритваме такива "играчи" като Стефчо и да си правим гаргара с тях, за друго не става.

Ако искаш да предизвикаш поне малко дебат, бягай във ФБ. Там поне хора от цял свят четат.
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #5 -: Май 15, 2018, 09:20:23 »

Вече го направиха, ама отстрани не се вижда, в БМ може да си правиш кефа с 12 кинта

Някаква идея за обновление и връщане на интереса към ИО  нямаш ли?
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #6 -: Май 15, 2018, 09:21:46 »

Алекс форумът е на дъното ...
Ако искаш да предизвикаш поне малко дебат, бягай във ФБ. Там поне хора от цял свят четат.

Фейсбук отдавна съм го "отсвирил" - гнус ме е да влизам там.

Гледам, че пускат пролетна Олимпиада - пак е нещо  Smiley
« Последна редакция: Май 15, 2018, 09:24:55 от Klute_1 » Активен
dzinga
Гост
« Отговор #7 -: Май 15, 2018, 12:01:20 »

Някаква идея за обновление и връщане на интереса към ИО  нямаш ли?

Това няма да стане. Отдавна отмина момента.
Години наред бавно и славно играчите напускаха тази игра, благодарение на недъгави решения на екипа. Същите тези играчи вече не са "зарибени", излекувани са. ИО е труп. Амин!
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #8 -: Май 15, 2018, 15:41:17 »

Това няма да стане. Отдавна отмина момента.
Години наред бавно и славно играчите напускаха тази игра, благодарение на недъгави решения на екипа. Същите тези играчи вече не са "зарибени", излекувани са. ИО е труп. Амин!
Имаше доста недъгави решения, факт. Но и много добри попадения има за последните 1-2 години. Турнирите за временни диаманти, например. Класиранията по икономика, боен рейтинг, логистика и строителство. Или Блиц-мастерсите, олимпиадите, номадските нашествия - това са все хубави промени и нововъведения.

Да се надяваме, че потенциалът не е изчерпан.  Smiley
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #9 -: Май 15, 2018, 19:16:18 »

Алекс няма какво да се направи

 
Принципно турнирите дори и те не стават вече нищо. Лично аз се хванах тази година на Олито, защото нямах опит там, но едва ли ще направя повече тази грешка. Дори мисля че няма нужда да се регистрирам.  Номадите ги играх с хъс, но понеже не се ангажираш с отбор. Единственият турнир който си струва, за мен е "Териториална надпревара" . И ако го пуснат ще го играя. Ако ли не ... чак на квалификации. Но и там ще играя само за да вдиган ниво на акаунт. Това е .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #10 -: Май 16, 2018, 08:38:47 »

Алекс няма какво да се направи
Принципно турнирите дори и те не стават вече нищо. Лично аз се хванах тази година на Олито, защото нямах опит там, но едва ли ще направя повече тази грешка. Дори мисля че няма нужда да се регистрирам.  Номадите ги играх с хъс, но понеже не се ангажираш с отбор. Единственият турнир който си струва, за мен е "Териториална надпревара" . И ако го пуснат ще го играя. Ако ли не ... чак на квалификации. Но и там ще играя само за да вдиган ниво на акаунт. Това е .

Нали за това иде реч - да се измислят нови и интересни надпревари? Админите да вземат да кажат поне - интересуват ли се от нови свежи идеи, които идват от играчите? Или нещата вече са на доизживяване?
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #11 -: Май 17, 2018, 08:05:13 »

Е ама и ти го каза ,

Те сложиха много идеи ....

Ето на дадоха ни медали за биткаджии  в ера, дадоха медали за военни отбори ... Наистина направиха доста. Но погледни истината сега.

С новите правила от, да кажем 6 месеца назад, карат хората масова да купуват диаманти. Преди ако вземахме диаманти и бяхме ограничени сега почти нямаме ограничения за какво да ги харчим. С тях можем да правим много неща. Само до преди година профил над 50м пак си беше рядкост, а сега профил 50м е нещо съвсем нормално за играч.
Аз ги разбирам че целта беше да се достига ЕЛИТНА армия и да се гонят големи армии, защото те , няма какво да се лъжем, имат нужда от Синьо гориво и то МНОГО.

В един коментар преди време го бях писал , че единственият им ход е да вървят към ограничение на армията като бройка. След това трябва да се хванат и да търсят още подобрения във великите хора така че именно те да решават изходите от битките. Само се замисли армии над 10м на играчи ... Кому е нужно ? Лично за мен лимитът трябва да е на 1М максимум 3м ... Да се измислят нови проучвания в унитата и там да се харчат ресурсите. Да се измислят нови умения на Великите хора и също там да се влагат ресурси.
ИО така и така окрадоха СПАРТА-та , ами да вземат и да им поизкопират малко и бойната схема Smiley 
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #12 -: Май 17, 2018, 10:27:58 »

Темата е предложена за четене, още със самото й пускане.
Ако има конкретни идеи, ще се радвам и аз да ги видя, ако трябва ще ги анализираме и прочие.  Smiley
Активен

Serpentarium
Лейтенант
***

Karma: +5/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 149



Профил
« Отговор #13 -: Май 17, 2018, 15:22:52 »

Темата е предложена за четене, още със самото й пускане.
Ако има конкретни идеи, ще се радвам и аз да ги видя, ако трябва ще ги анализираме и прочие.  Smiley
Има конкретна идея. Струва поне 10К евро. Чисти, след данъци. За мен! *freak* Армия на следващо ниво над елита, така както има купешки благородници, с повече от 4 таланта. Но съответната армия да може да се достига с нормално развитие, примерно при готова централизация на 21-во ниво, гледам че макса на централизацията вече е вдигнат на 30-то ниво, лакомия голяма, ама и за мен да има поне. Купешките (сега)благородници, с вродени таланти повече от 4  броя, също да са достъпни(да се раждат такива) след определено ниво дворец, естествено с повишена вероятност в империя със съответният тип обществен строй, и без това в момента на двореца са зо нива, като от 25-то нататък нищо видимо не се случва, нито се отварят повече места за благородници. Идеи бол, само да са направени кадърно, без скрити аванти, достъпни или известни само за диамантаджиите и да не са недостижими и за играчи които играят без диаманти, но с много хъс и харчене на лично време.
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #14 -: Май 18, 2018, 10:47:15 »

Има конкретна идея.  Армия на следващо ниво над елита, така както има купешки благородници, с повече от 4 таланта. Но съответната армия да може да се достига с нормално развитие, примерно при готова централизация на 21-во ниво

Интересна е тази твоя идея. Може да ги кръстят "ветерани" новите супер-бойци
Активен
Страници: [1] 2 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!