Imperia Online България  
Април 19, 2024, 03:08:50 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръки - за следващия турнир Номадски нашествия  (Прочетена 7161 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #15 -: Април 03, 2018, 07:45:20 »

Разликата между прираст и загуби на население е огромна..  *ok*
Препоръчва се да прочетеш "Как да играем"..

Виж без нито един варварски стан от Робовладелци , в нито един момент до сега нямам провинция с под 100К население . Единственото когато е падало под това население е било когато има пожар и когато съм смятал да пропускам атака. Не знам кой какво и как да чете, но като гледам повечето профили, които схванаха как се играе на монархия нито един от тях не е без население . Да не говорим че на  ivicakum профилът е на доста високо ниво на население. Ако ги сравниш с профилът на alaskimo по население , който е 7 пъти повече нето и е най-високият нетен профил на Варваризъм, то Ивица превъзхожда по население значително Аласкимо .

Да не говорим че и 3-те топ профила на Монархия в момента превъзхождат по население профилите на феодализъм. И ако добавим, че както казах са значително назад по нето ... То бих ти казал : Вземи да четеш ти малко повече правилата и остави тази версия 5. Или подай жалба срещу Ивица ( и другите монарси ) , че виж как си е развил профилът си и не ти пасва на логиката и на това "Как да играем"  *hihi* *hahaha* *xxx* Grin *hahaha* .


ПП - за всички други: Ако искате да се научите да играете ИО версия 6 , то не взимайте под предвид бележките на  TheLady . Понякога улучва в коментарите си, но много често във Версия 6 те са напълно, ама напълно подвеждащи. При нея е по-важно да даде бърз отговор за да може да запази профилът си като "Trusted Member" , отколкото в него да има задълбочени познания. Просто питайте я за елементарни неща - ще ви помогне, но със задълбочени познание - Не .

И за да няма не разбрали прилагам и снимков материал :
http://prntscr.com/j02ct0 - 21 по нето - монархия
http://prntscr.com/j02d37 - 1 по нето - варваризъм , 7 пъти и отгоре повече нето от 21-вият .

Всеки с опит ще ви каже кой профил е с повече население .
« Последна редакция: Април 03, 2018, 08:05:22 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #16 -: Април 03, 2018, 08:39:42 »

Ако трябва да избирам на чии коментари и препоръки да се доверя - избирам този, който има по-високи и реални постижения в турнира. В случая това е Юри, който ще вземе първо място в дисциплината Стратег.

За брътвежите на Стефо коментарът ми е само един - там има спешна нужда от лечение.
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #17 -: Април 03, 2018, 09:48:28 »

 *beer*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #18 -: Април 03, 2018, 09:55:53 »

Явно и ти не си мислил - дават НУЛА. Тези умения ти ограничават загубите от ферми,и по никакъв начин не могат да компенсират +50% прираст на варварина  под 2,5 М население. На монарх може да се поддържа голямо население, най-малкото заради ограничението на къщите при варварина, но ако се наема е кошмар.

Като сте теоретици двамката - кажете с доказателства каква е разликата между максималното количество единици/ресурс за храм от 0 и храм от 199(по старо му)?

Ненамереният - точно с този коментар показваш , че изобщо ама изобщо никога няма да се намериш в тази Версия 6 . И понеже си много знаещ те оставям да си тънеш в невежество какво имам в предвид и как се смятат някой неща при монархията Wink . Радвай се че разбираш играта и то добре ( по старо му ). С коментара си показа, че настина имаш огромен дефицит от знания.   
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #19 -: Април 03, 2018, 13:39:14 »

Ненамереният - точно с този коментар показваш , че изобщо ама изобщо никога няма да се намериш в тази Версия 6 . И понеже си много знаещ те оставям да си тънеш в невежество какво имам в предвид и как се смятат някой неща при монархията Wink . Радвай се че разбираш играта и то добре ( по старо му ). С коментара си показа, че настина имаш огромен дефицит от знания.  
Чакам доказателство за производство на паладин под 5 мин, Мече... иначе си Цървулакис

https://prnt.sc/j06ff4
https://prnt.sc/j06fky

и да не ми се лигавите, че бил купен губернатора - http://prntscr.com/j06gnz

И понеже вие ги чувате нещата, а не аз - отговорете и за храма, щот до тук само аз давам обяснение на тезите си   Grin
« Последна редакция: Април 03, 2018, 13:40:59 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #20 -: Април 03, 2018, 14:07:15 »

Виж без нито един варварски стан от Робовладелци , в нито един момент до сега нямам провинция с под 100К население . Единственото когато е падало под това население е било когато има пожар и когато съм смятал да пропускам атака. Не знам кой какво и как да чете, но като гледам повечето профили, които схванаха как се играе на монархия нито един от тях не е без население . Да не говорим че на  ivicakum профилът е на доста високо ниво на население. Ако ги сравниш с профилът на alaskimo по население , който е 7 пъти повече нето и е най-високият нетен профил на Варваризъм, то Ивица превъзхожда по население значително Аласкимо .

Да не говорим че и 3-те топ профила на Монархия в момента превъзхождат по население профилите на феодализъм. И ако добавим, че както казах са значително назад по нето ... То бих ти казал : Вземи да четеш ти малко повече правилата и остави тази версия 5. Или подай жалба срещу Ивица ( и другите монарси ) , че виж как си е развил профилът си и не ти пасва на логиката и на това "Как да играем"  *hihi* *hahaha* *xxx* Grin *hahaha* .


ПП - за всички други: Ако искате да се научите да играете ИО версия 6 , то не взимайте под предвид бележките на  TheLady . Понякога улучва в коментарите си, но много често във Версия 6 те са напълно, ама напълно подвеждащи. При нея е по-важно да даде бърз отговор за да може да запази профилът си като "Trusted Member" , отколкото в него да има задълбочени познания. Просто питайте я за елементарни неща - ще ви помогне, но със задълбочени познание - Не .

И за да няма не разбрали прилагам и снимков материал :
http://prntscr.com/j02ct0 - 21 по нето - монархия
http://prntscr.com/j02d37 - 1 по нето - варваризъм , 7 пъти и отгоре повече нето от 21-вият .

Всеки с опит ще ви каже кой профил е с повече население .
Кой от тези профили е в топ10 на някаква класация освен най-кървав войн? Класация, която се реши на 35-та вълна, щот профилите издъхнаха.

Монарх се играе с храм и то с много тънък баланс. Ние играхме три вълни на монарх под 1М население по необходимост, щот на варварин требе да продадеш един джип за да подобряваш армия. На монарх , ако почнеш да вадиш армия от провките  - няма оправяне 2 вълни. Репапасито игра най-умно монарха на тези номади и заслужено спечели. Или обърка формация, или му е пукнал генерал без да реагира на 49-та вълна за да пусне битка...карма
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #21 -: Април 03, 2018, 16:40:03 »

Чакам доказателство за производство на паладин под 5 мин, Мече... иначе си Цървулакис

https://prnt.sc/j06ff4
https://prnt.sc/j06fky

и да не ми се лигавите, че бил купен губернатора - http://prntscr.com/j06gnz

И понеже вие ги чувате нещата, а не аз - отговорете и за храма, щот до тук само аз давам обяснение на тезите си   Grin


Май не си си взел хапчетата и ти като Тереза зМей . Кой си ти че да ти се обяснявана теб бре . Някаква дълбока резерва , от 5 та глуха се провиква, че искал да му дам обяснения . Хахахахах Отиваш пистолета в слепоочието и си решаваш проблема  *suicide*. За теб никакво обяснения. Много глупости говориш и не мислиш. А като започнеш да мислиш .... Ни заболяват главите да ти слушаме мислите . За това никакво обяснение за теб . Играеш - достигаш до определено ниво и проумяваш. И така.

А сега сериозно - ти си го доказал, не само на мен, а на ВСИЧКИ ( повтарям всички , с който играеш или не ) че живееш в собствен свят със собствени сметки или казано по друг начин - некакъв филм. Никой( повтарям - никой ) не те взима на сериозно пич. Толкова си девалвирал като мнение с умствените си "изпусканици" че хората те подминават. За това на теб НИЩО , НИЩО не трябва да ти се казва, защото си много "дървен".

Оправяй се и ходи да смяташ. За мен има няколко хора на които държа като мнение и такива като теб сте ми само за да показвам на другите, колко заблудени хора играят тази игра.
Хайде сега " ходи бери гьозум"   
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #22 -: Април 03, 2018, 16:45:56 »

Цървулакис, га немаш аргументи имаш "интересни" тези   Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #23 -: Април 09, 2018, 11:42:40 »

И така днес имам малко време и ще драсна това онова за това каква стратегия избрахме за да се преборим в дисциплина Стратег.

1-во : Избийте си от акъла да се борите за непобедим и стратег едновременно. Не че е невъзможно , но определено има много други неща който ще ви попречат за резултата ( е тук не изключвам много диаманти ако имате желание да харчите ) .
2-ро : Не вдигайте никакви чудеса и без това ще ви се налага да наваксвате други неща Wink .
3-то : Няма нужда да правите всички провинции, Изберете тези които са с бонус в защита + това да си оградите 1-ва.
 - 3 - а : Някъде тук : Когато вдигнете 8-ците не бързайте със стените и рововете . Чакайте правилният момент и едва тогава ги стройте. Идеята е че 8-ца с Феодализъм не се нуждае от ровове от самото си съществуване. Рововете и стените все пак са нето, нето което генерира армия в повече срещу вас. За това минимизирайте максимално излишното нето. Така ще ви е по-спокойно. 
4-то сменяйте постоянно управленията : Варваризъм в началото , В средата е предимно феодализъм и към краят е Монархия.
5-то Нетото не е определящо. Ако искате да спечелите дисциплината играйте разумно и не се подвеждайте по другите, ако искате да завършете просто в топ 5 и да вземете медал, там не се иска кой знае колко стратегия Wink .  

Както казах в предишните си коментари , нямах опит от предната година и за това реших да импровизирам . Първите 10 вълни бяха пробни и горе долу събирах информация за следващият 40 . Резултата с който завърших , беше показателен, че сме се справили отлично със задачата. Мисля че взехме дисциплината си безапелационно и то повеждайки още от 15 та атака , че чак до самият край.

най-големият бонус в дисциплината е да спирате армиите с празни крепости и кули (признавам диамантените кули ни дадоха невероятна сила). След като навдигате набързо крепости 8-ци , повече не са ви нужни, трябва да търсите баланса между другите военни проучвания. И ако за целта на другите им е лесно да избират 4 от тях, то за стратега са 8 . Като много важно е да правите баланс между прочуванията на армията и проучванията на крепостта. На този етап тактиките и военната медицина  не са от значение и може да ги пропуснете за по-късен етап. 8-ците ми бяха с 30 фортификация и военна архитектура 27, което ми позволи да спирам доста силни армии без дефакто да давам жертви. Така се генерираха добри точки от атаките. Оградена 1-ва успяваше да спира дори и 1-вие армии с Елити спокойно.
След това се фокусирайте атака стрелци - Елитните стрелци в гарнизона който е вдигнат колкото се може и с правилен генерал в защита ... е нещо много трудно за побеждаване. Лично се уверих в това. Имайки в предвид, че атакуващата армия има ограничение в атакуващите единици , просто в покачване на гарнизона силата му става почти непреодолима. НО идва момента в който нападащият идва с голямо количество елитни стрелци и ... вече трябва да се смени тактиката. Когато играете с крепостите , логично е да играете на Феодализъм, а пожарите ги спирайте на Варваризъм.  Към края на играта преминахме на Монархия заради по добрите показатели на великите хора. Навсякъде гледахме да имаме велик човек с умение стрелци + едно от другите 2 , за предпочитане е коне , а другите 2 задължително бяха специалист по фермите и фермер. Какво и защо така решихме си е наша работа, но определено лично за мен това е ключът към прирастът на население, който генерира монархията. Развихме си всички тактики и предполагам за повечето от вас не е било трудно да следите с коя тактика давате най-малко жертви и загуби. Само че каква е тънкостта при стратега. Когато кликата на калкулатора виждате какви са ви нетните загуби, а не реалните загуби като войска. Ние избрахме да играем БЕЗ КОПИЯ, Да загубите като ресурси бяха невероятни, но като единици , в пъти по-малко. Не случайно в най-слабите си атаки 2 рият успяваше да ми топи от преднината едва по 15 точки. И веднага в следващите атаки това се оправяше в наша полза. Така че балансът на армията ви и правилната тактика е много съществен момент, за полевите битки.
Загубите на живот като стратегия. Това също е мноооого важен момент, да разчетеш животите си. За разлика от повечето дисциплини, тук животите са начин да управляваш следващата си атака. Да признавам си че ако знаех че тази година ще завърши с една силна атака, щях да изиграя играта  по друг начин, но пък не се оплаквам.

Горе долу това са нещата в основни линии които се сещам сега. Има със сигурност и други, но ако някой ще се пробва за догодина , да пише . Ще помагам.    


И пак казвам: Ако ще се борете за отличие, направете си добре сметка и помислете добре какъв ви е плана, след това го следвайте без да се подавате на емоции. Продавайте животите си разумно с цел победа.

« Последна редакция: Април 09, 2018, 11:50:07 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
bullitttttttttt
Редник
*

Karma: +13/-14
Неактивен Неактивен

Публикации: 44


Профил
« Отговор #24 -: Април 09, 2018, 23:03:43 »

Аз предлагам да ги закрият! Smiley
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #25 -: Април 10, 2018, 11:49:31 »

А фермер и специалист на фермите Wink
Мислил ли си го какъв прираст на население ти дават ?
При ежедневно наемане на армия не дава нищо.И изобщо монархията е предимство само при наличието на страшно много син камък.Купени генерали и губернатори+вадене на армия от конкретни сандъци с талисмани за максимализиране.Без камъчета или със силно ограничено количество от тях,варваризма е най-точния избор.А при новите правила на битките вследствие на въвеждане на лазарета,може от време на време да се минава и на феодализъм за спиране на крепостни атаки.И изобщо не разбирам как може с гордост да заявиш че си похарчил "само" 200 еврака за месец игра.Аз за 10г съм дал общо не повече от 50лв.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #26 -: Април 10, 2018, 11:58:28 »

При ежедневно наемане на армия не дава нищо.И изобщо монархията е предимство само при наличието на страшно много син камък.Купени генерали и губернатори+вадене на армия от конкретни сандъци с талисмани за максимализиране.Без камъчета или със силно ограничено количество от тях,варваризма е най-точния избор.А при новите правила на битките вследствие на въвеждане на лазарета,може от време на време да се минава и на феодализъм за спиране на крепостни атаки.И изобщо не разбирам как може с гордост да заявиш че си похарчил "само" 200 еврака за месец игра.Аз за 10г съм дал общо не повече от 50лв.
Обичам хора, които не играят със син камък, да обясняват колко много син камък требе. Нито пък да разбират какво означава слоганът "Версия 6 - ерата на Великите хора". За целите и стратегията, които си беше поставил Цървулакис, можеше да изкара цяла ера на Феодал - никакъв проблем.   Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #27 -: Април 10, 2018, 13:07:04 »

Обичам хора, които не играят със син камък, да обясняват колко много син камък требе. Нито пък да разбират какво означава слоганът "Версия 6 - ерата на Великите хора". За целите и стратегията, които си беше поставил Цървулакис, можеше да изкара цяла ера на Феодал - никакъв проблем.   Grin Grin
Ти и с пари не можеш да играеш.Виждал съм те.А и четейки коментарите в тоя форум разбирам че още не си се научил.Писах че не съм давал пари,а не че не съм ползвал камъчета.Разликата е огромна.При успешна ера.По сегашните стандарди съм ползвал до 1м синьо.Само дето не ми се е налагало да го плащам.Ти обаче отде да знаеш.Ръсиш се редовно.За 10г игра не научи каква е ролята на възстановяването на армията.Ама то как да стане.Първо трябва да се научиш да играеш с тази армия.Цитираната от теб версия 6 бе променяна на 3 пъти от дебюта и.С въвеждането на лазарета се промени за 4ти път.Това са 4 различни версии с едно име.Ти коя визираш и твърдиш че разбираш.Таз игра ще започнеш да я разбираш едва когато премахнат битките между играчите."Номадите" са различна игра.Чиста стратегия.С точно определено време на атаки и предвидими на 99%.Там може и да поизпъкнеш,но пак виждам че са били необходими още 2ма играчи/като наверно сте похарчили дори повече от нужните на Юри 200э/ за да постигнеш успех.Затова не ми разправяй как обичаш хора като мен.Такива дето те съдират от бой кога и къде те хванат,без дори да са похарчили и лев за това.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #28 -: Април 10, 2018, 13:29:43 »

Ти и с пари не можеш да играеш.Виждал съм те.А и четейки коментарите в тоя форум разбирам че още не си се научил.Писах че не съм давал пари,а не че не съм ползвал камъчета.Разликата е огромна.При успешна ера.По сегашните стандарди съм ползвал до 1м синьо.Само дето не ми се е налагало да го плащам.Ти обаче отде да знаеш.Ръсиш се редовно.За 10г игра не научи каква е ролята на възстановяването на армията.Ама то как да стане.Първо трябва да се научиш да играеш с тази армия.Цитираната от теб версия 6 бе променяна на 3 пъти от дебюта и.С въвеждането на лазарета се промени за 4ти път.Това са 4 различни версии с едно име.Ти коя визираш и твърдиш че разбираш.Таз игра ще започнеш да я разбираш едва когато премахнат битките между играчите."Номадите" са различна игра.Чиста стратегия.С точно определено време на атаки и предвидими на 99%.Там може и да поизпъкнеш,но пак виждам че са били необходими още 2ма играчи/като наверно сте похарчили дори повече от нужните на Юри 200э/ за да постигнеш успех.Затова не ми разправяй как обичаш хора като мен.Такива дето те съдират от бой кога и къде те хванат,без дори да са похарчили и лев за това.

Само едно ми е любопитно - кога си ме съдирал от бой.  Grin
С какви пари сме играли съм обещал да не се казва, но пък дадох интересни скрийнове на някои български играчи след 49-та вълна.

ПП. Последният път, когато някой успя да ме "нулне", беше Leleana  2015 , когато зарязах лимбето за да оправим Джонката от Меридоо. В старите версии само Ицо и неговите 5 акаунта успяха са ме нулират.

Имало е десетки ери, в които сме дигали нето на акаунта заради търкалцето, може тогава да те е огряло  Grin Grin Grin
« Последна редакция: Април 10, 2018, 13:47:56 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #29 -: Април 12, 2018, 20:40:12 »

Като отделих малко време да почета ПАК този форум и събитията,които са отминали,вече официално мога да ви кажа,че 90% сте за психодиспансера.  Не съм сигурен кой вкарвам в 10те% ,но лицемерието и показността ви е преминала всякаква граница.
Големи са тези,които не се хвалят сами,а има кой да говори за тях.

Успехи в живота...
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Страници: 1 [2] 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!