Imperia Online България  
Април 23, 2024, 17:52:40 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръки - за следващия турнир Номадски нашествия  (Прочетена 7184 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« -: Април 02, 2018, 09:08:55 »

Предлагам тук всеки желаещ да сподели своя опит от турнира Номадски нашествия и да напише своите препоръки, съвети, констатации. Така ще помогнем на тия, които след година ще се пробват в този турнир.

На мен тази година ми беше сефте и доста грешки направих. Една подобна тема с опита на опарили се вече играчи би била много полезна на старта. Затова - нека да споделим сега  Smiley
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #1 -: Април 02, 2018, 09:24:22 »

И така - ето и моите скромни изводи, констатации и препоръки:

  1. Много е важно още преди първата вълна атаки да знаем каква ЦЕЛ си поставяме. Дали ще играем за Топ 10 или Топ 50 в генералното класиране. Или за Топ 5 за Специална категория, например. Или просто ще опитаме да сме в Топ 100 на червения или синия отбори.
  2. Тази цел е добре да я определим на база ДИАМАНТИТЕ, които можем да си позволим да закупим и изхарчим. Топ класиране без поне 400-500 000 диаманта е реално невъзможно. Само за медальони за защитни генерали са нужни около 200-300 000 диаманта. А ако ще отваряме сандъци от храма и то по избор - ще трябват доста милиони диаманти.
  3. Нетните точки имат решаващо значение - трябва да ги вдигаме МНОГО икономично. Никакви ЧУДЕСА не трябва да се строят. Нивата на крепостите, освен ако не се играе за СТРАТЕГ, също не бива да се вдигат на макс.
  4. Приоритетно вдигане нивата на МЕДИЦИНА и ВОЕННА МЕДИЦИНА, на ФЕРМИТЕ и КЪЩИТЕ и на ВОЕННИТЕ ПРОУЧВАНИЯ - атака, брони, стрелец и бойни коне. Това от своя страна изисква високи нива на архитектура, гилдия, университети и академии - особенно на военните.
  5. Високи нива на казармите - за да може бързо да се наема и подобрява армия.
  6. Първите 10-12 часа е добре да се стартира управление МОНАРХИЯ - за да се анексират независимите градове с по-високи нива, да се обучат бързо всички генерали и да се родят велики хора с повече от 1-2 таланти. Така ще може първите 5-6 вълни поне да се посрещат без купени генерали. След това да се избере управление според поставената цел. Варваризмът е най-подходящото управление, особено за първата половина от турнира.
« Последна редакция: Април 02, 2018, 09:27:53 от Klute_1 » Активен
madneron23
Лейтенант
***

Karma: +64/-18
Неактивен Неактивен

Публикации: 213


Профил
« Отговор #2 -: Април 02, 2018, 13:38:17 »

А ако е без диаманти определено трябва да се тръгне като варварин и да се търси максималния ефект от битките заради ресурса и златото.Иначе няма да има материал за развитие.
Активен
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #3 -: Април 02, 2018, 18:25:37 »

А ако е без диаманти определено трябва да се тръгне като варварин и да се търси максималния ефект от битките заради ресурса и златото.Иначе няма да има материал за развитие.

като се замислиш и със 10-часовия ако разчиташ за него няма голям смисъл
диамантите помагат за медальончетата и храма
също така ,ако играеш за грабител и защитник ще ти требат много ботушки Smiley
единствено за стратег ако се играе не се иска кой знае какво количество диаманти
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #4 -: Април 02, 2018, 19:37:18 »

Има няколко определящи неща за това кое управление да изберем.

Според поставените цели и според това в коя категория искате да играете.

Но за мен лично - Монархията си остава - върхът на сладоледа.

Ако ще играете за Стратег - то определено е добре в началото да се върти : Феодализъм с Варваризъм .
Феодализъм играете на грабежите , Варваризма го играете на палежите. Така се събира страшно бързо всякакъв тип ресурс .
Когато сте в мод Феодал - развивайте си медицината и там цивилните неща, не изоставяйте с военните , но целта ви е предимно Цивилните
Когато преминете на Варвар - компенсирайте изоставянето на военните - Така ще наваксате .

След 43/45 вълна - Изборът е само един  - Хубави и целево насочени велики хора и " Монархия"  . Стъпвайте здраво на газта и няма спиране .

Но въпреки това - трябват диаманти,не толкова заради Номадите , колкото заради ИО. Просто хората като видят, че има много непобедени и правят супер гадни номера.

Лично аз допуснах няколко съществени грешки и с диамантите до някъде мисля че ги компенсирах. Те дойдоха в следствие на това че нямах изобщо опит и информация от предната година. Заедно с моят човек ни се наложи да направим доста обстоен анализ на нещата и да предприемем необходимите мерки. Дисциплината стратег е изключително трудна. Самият факт че животите са толкова силно ограничени, кара наистина да мислиш всякакви глупости, но за сметка на това играта си струва. Почваш да мислиш за неща, които знаеш, но не ползваш. Неща които ти убягват, но когато се сетиш ти улесняват играта и правят възможна.

Ще се опитам след финала на дисциплината да ви обърна внимание на всичко , което си струва да се знае, но пак казвам, ако някой догодина реши да я играе тази дисциплина - да ме пита лично и ще намерим начин да му кажа целият си опит.

 
« Последна редакция: Април 02, 2018, 19:40:02 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #5 -: Април 02, 2018, 21:41:10 »

Има няколко определящи неща за това кое управление да изберем.

Според поставените цели и според това в коя категория искате да играете.

Но за мен лично - Монархията си остава - върхът на сладоледа.

Ако ще играете за Стратег - то определено е добре в началото да се върти : Феодализъм с Варваризъм .
Феодализъм играете на грабежите , Варваризма го играете на палежите. Така се събира страшно бързо всякакъв тип ресурс .
Когато сте в мод Феодал - развивайте си медицината и там цивилните неща, не изоставяйте с военните , но целта ви е предимно Цивилните
Когато преминете на Варвар - компенсирайте изоставянето на военните - Така ще наваксате .

След 43/45 вълна - Изборът е само един  - Хубави и целево насочени велики хора и " Монархия"  . Стъпвайте здраво на газта и няма спиране .

Защо Монархия, заради "150% по-голям ефект на губернаторските таланти и умения" ли? За да се ползва на 150% умението и таланта на генералите за увеличаване жизнени точки на крепостите?
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Април 02, 2018, 22:07:46 »

Защо Монархия, заради "150% по-голям ефект на губернаторските таланти и умения" ли? За да се ползва на 150% умението и таланта на генералите за увеличаване жизнени точки на крепостите?
Чиче, ти за 2 години не научи управленията, но акъл за номади даваш.  Grin Grin Grin

Единственият козметичен проблем на тези номади беше лазарета.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #7 -: Април 02, 2018, 22:33:33 »

Защо Монархия, заради "150% по-голям ефект на губернаторските таланти и умения" ли? За да се ползва на 150% умението и таланта на генералите за увеличаване жизнени точки на крепостите?

150% по-голям ефект на губернаторските таланти и умения - няма бонус за военните .

Не - за да може да вадиш Паладини за под 5 мин а стрелци и гвардия за по 3 мин Smiley .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #8 -: Април 02, 2018, 22:39:30 »

150% по-голям ефект на губернаторските таланти и умения - няма бонус за военните .

Не - за да може да вадиш Паладини за под 5 мин ....
Покажи ми го това, щот в провка с 60% губернаторско умение и 50% скрито от анексиране,на монархия, при мен не се получава. Големи са ви балалайките Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #9 -: Април 02, 2018, 22:58:22 »

150% по-голям ефект на губернаторските таланти и умения - няма бонус за военните .

Не - за да може да вадиш Паладини за под 5 мин а стрелци и гвардия за по 3 мин Smiley .

А, това да. Стига за население да не закъсаш, иначе става супер бързо армията.

Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #10 -: Април 02, 2018, 23:56:51 »

Покажи ми го това, щот в провка с 60% губернаторско умение и 50% скрито от анексиране,на монархия, при мен не се получава. Големи са ви балалайките Grin Grin Grin

Мислих да те коментирам, ама понеже си никой - няма какво да ти казвам . Ходи бери банани и това е . 
« Последна редакция: Април 02, 2018, 23:58:41 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #11 -: Април 02, 2018, 23:57:53 »

А, това да. Стига за население да не закъсаш, иначе става супер бързо армията.

А фермер и специалист на фермите Wink
Мислил ли си го какъв прираст на население ти дават ?
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
TheLady
Trusted Member
*

Karma: +104/-130
Неактивен Неактивен

Публикации: 153


...силните владеят хаоса...


Профил
« Отговор #12 -: Април 03, 2018, 00:01:10 »

Разликата между прираст и загуби на население е огромна..  *ok*
Препоръчва се да прочетеш "Как да играем"..
« Последна редакция: Април 03, 2018, 00:03:06 от TheLady » Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #13 -: Април 03, 2018, 00:09:56 »

Мислих да те коментирам, ама понеже си никой - няма какво да ти казвам . Ходи бери банани и това е .  
докажи ми , че се вади паладин под 5 минути или си цървул, Мече

Аз съм един от малкото хора, които знаем защо НЕ се вади паладин под 5 мин, ти кой си?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #14 -: Април 03, 2018, 01:20:20 »

А фермер и специалист на фермите Wink
Мислил ли си го какъв прираст на население ти дават ?
Явно и ти не си мислил - дават НУЛА. Тези умения ти ограничават загубите от ферми,и по никакъв начин не могат да компенсират +50% прираст на варварина  под 2,5 М население. На монарх може да се поддържа голямо население, най-малкото заради ограничението на къщите при варварина, но ако се наема е кошмар.

Като сте теоретици двамката - кажете с доказателства каква е разликата между максималното количество единици/ресурс за храм от 0 и храм от 199(по старо му)?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1] 2 3 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!