Imperia Online България  
Април 27, 2024, 21:59:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: ъпгрейт на войниците  (Прочетена 1754 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« -: Юни 03, 2008, 06:02:48 »

любимата ми игра е хироус(2ка ,3ка,4ка,и 5ца ) та в някои версии армиите от леки да кажем минават в тежки а във врсията вог даже и три пъти може да се подобряват та защо не и тук леката армия да я ъпгреитваме в тежка а после и елитна щом сме направили съответните проучвания имам 2 варианта 1вия е просто се доплаща ресурса(от изискуемия  за тежка единица се маха ресурса даден за лека такава )  и леката армия отново влиза да тренира в казармите и  като се приспадне и времето (от необходимото за тежка армия се маха времето прекарано в обучение за лека единица) 2рия вариант е ресурса си е същия като за тежка единица но времето за тренировка е да кажем 10% или някакъв друг процент по бързо защото все пак войника е ветеран и е по опитен от някакъв си селянин който тепърва се обучава за войник  това да не важи за обсадните машини защото те не са живи че да им даваме по добри оръжия а и една ма6ина си остава машина не става по опитна (освен механиците май )
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
rion
Капитан
****

Karma: +64/-24
Неактивен Неактивен

Публикации: 336



Профил
« Отговор #1 -: Юни 03, 2008, 07:32:00 »

И аз съм си го мислил това но защо трябва да ни е лесно като може да е трудно? Smiley
(И аз съм фен на Heroes 2 и 3 )
Активен

Тише, ораторь! Ваше слово, товариш Маузер!
JinKazama
Сержант
**

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 88



Профил WWW
« Отговор #2 -: Юни 03, 2008, 10:23:39 »

Аз имах същата идея. Наистина може да помислят организаторите на играта за това. Аз съм ЗА !  *ok*
Активен

SeeK-nDestroY
Гост
« Отговор #3 -: Юни 03, 2008, 11:45:51 »

A замисляли ли сте се за тактиките, формациите и други екстри, в/у което е специализирано обучението на всеки войник ? Не може цял живот да си се обучавал за своята професия и изведнъж да ти кажат за промяна в задълженията. Дори и да си задължен да го направиш, няма да ти бъде лесно и ще има безброй изцепки. Жалкото е, че никой няма възможността да проследи отблизо провеждането на битките, а само резултата от всеки рунд в числа и разбира се крайния победител. В Heroes 5 има единствено безмозъчен бой без каквато и да било тактика, единственото хитро е да бягаш от противник, чийто герой няма право на повече магии и съответно да го сцепиш с оръжието, което той не може да позволи. Е да де - по същата логика пак в същия случай, но при крепостна обсада, да убиеш катапулта, рушащ кулите и с тях да убиеш останалите вражески войски. Идеята не ми допада, а и какво ви пречи да разпуснете тежката войска и да наемете елитна ? Единствената промяна от вашите предложения е по-дългото строене. Аз казвам НЕ!
« Последна редакция: Юни 03, 2008, 11:56:52 от SeeK-nDestroY » Активен
JinKazama
Сержант
**

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 88



Профил WWW
« Отговор #4 -: Юни 03, 2008, 19:04:30 »

Предишната ера , като цъкнеш върху снимката на някой от видовете войска излизаше едно ... хм, как да го нареча.. мини художествено произведение в което се разказваше че хващаш селянина от нивата и почваш да го обучаваш за войник. Имаше едни такива , как стрелеца можел да уцели вражеския генерал в окото и темподобни излияния . Та мисълта ми е следната. Щом го хващаш от селянин и го правиш войник, защо след време да не можеш да го подложиш на още малко обучение и той да стане по-добър войник. А не да го пратиш тоя на нивата пак да оре а ти да седнеш да наемаш нови войници. По-естествено е да бъде първото.
Активен

pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #5 -: Юни 04, 2008, 06:38:27 »

A замисляли ли сте се за тактиките, формациите и други екстри, в/у което е специализирано обучението на всеки войник ? Не може цял живот да си се обучавал за своята професия и изведнъж да ти кажат за промяна в задълженията. Дори и да си задължен да го направиш, няма да ти бъде лесно и ще има безброй изцепки. Жалкото е, че никой няма възможността да проследи отблизо провеждането на битките, а само резултата от всеки рунд в числа и разбира се крайния победител. В Heroes 5 има единствено безмозъчен бой без каквато и да било тактика, единственото хитро е да бягаш от противник, чийто герой няма право на повече магии и съответно да го сцепиш с оръжието, което той не може да позволи. Е да де - по същата логика пак в същия случай, но при крепостна обсада, да убиеш катапулта, рушащ кулите и с тях да убиеш останалите вражески войски. Идеята не ми допада, а и какво ви пречи да разпуснете тежката войска и да наемете елитна ? Единствената промяна от вашите предложения е по-дългото строене. Аз казвам НЕ!
ами като от селянина правиш воиник това вече му е занаята даже той би искал да е по -добър в него да е по силен за да оцелее по дълго на бойното поле няма промяна в задълженията копиеносеца си остава копиеносец независимо дали е лек тежък или фаланга техниката на боя е една и съща само се подобрява (както някой каза за стрелата в окото -това става само с по добър лък и повече тренировки инак стрелбата си е стрелба аз не искам стрелеца да го правя мечоносец че да си смени техниката) а и още нещо всички воини на чингиз хан са били конни стрелци и това му позволява да владее огромни територии защо създателите не помислят и върху такава единица  (то може и прашкари да се добавятпримерно стрелят по 2 пъти бързо от стрелците  но правят по малко поражения  на бронираната армия   и арбалетисти стрелят 2 пъти по бавно от стрелците но правят повече поражения на бронираата армия  , войници с брадви и-или боздугани които да мачкат мечовете 4 пъти
да бият копията 2 пъти а да падат от стрелци и коница 2 пъти  това ще усложни играта и тактиката на боя а защо даже и за бойни колесници да не помислим и за бойни слонове щото съм фен и на ром тотал вар  Embarrassed  )
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
vinetu_bg
Майор
*****

Karma: +290/-93
Неактивен Неактивен

Публикации: 585



Профил
« Отговор #6 -: Юни 05, 2008, 00:51:32 »

ами като от селянина правиш воиник това вече му е занаята даже той би искал да е по -добър в него да е по силен за да оцелее по дълго на бойното поле няма промяна в задълженията копиеносеца си остава копиеносец независимо дали е лек тежък или фаланга техниката на боя е една и съща само се подобрява (както някой каза за стрелата в окото -това става само с по добър лък и повече тренировки инак стрелбата си е стрелба аз не искам стрелеца да го правя мечоносец че да си смени техниката) а и още нещо всички воини на чингиз хан са били конни стрелци и това му позволява да владее огромни територии защо създателите не помислят и върху такава единица  (то може и прашкари да се добавятпримерно стрелят по 2 пъти бързо от стрелците  но правят по малко поражения  на бронираната армия   и арбалетисти стрелят 2 пъти по бавно от стрелците но правят повече поражения на бронираата армия  , войници с брадви и-или боздугани които да мачкат мечовете 4 пъти
да бият копията 2 пъти а да падат от стрелци и коница 2 пъти  това ще усложни играта и тактиката на боя а защо даже и за бойни колесници да не помислим и за бойни слонове щото съм фен и на ром тотал вар  Embarrassed  ) a moje i  boini me4ki i yaguari da se pusnat *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*az sam fen na Age Of Empires *freak* *freak* *freak* *freak*
Активен

pecipicha
Лейтенант
***

Karma: +57/-22
Неактивен Неактивен

Публикации: 137



Профил
« Отговор #7 -: Юни 05, 2008, 05:55:25 »

е малко се побъзиках с другите единици ама може и пегаси и грифони и темподобни  а  Tongue като сме почнали да си фантазираме и тогава империа ще стане манджа с грозде то имаше тема дето се викаше на кого коя му е любимата игра  сериозно е само за ъпгрейта  а за една две нови единици може да се направи отделен свят да се пробва то това ми е другата идея така и така има много светове нека всеки да е уникален с нещо си като правила на играта или хора които могат да играят там или продължителност
на мен лично блиц свята ми е много динамичен а другите бавни може 2 пъти по бърз свят да се направи а не 4 
Активен

армия и ресурс се възтановяват а предателствата не се забравят
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!