Imperia Online България  
Април 23, 2024, 11:59:04 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Относно турнирите ....  (Прочетена 1305 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
ipifcho
Лейтенант
***

Karma: +6/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 165


Профил
« -: Март 30, 2017, 11:23:45 »

Едно много добро начинание за активизиране на играчите, НО както винаги аз ще подчертая недоизпипаните неща.

Сега започвам с пресния пример от Турнира в Blitz Masters - Развитие (Стройте и проучвайте, за да печелите Турнирни точки).

Интересен феномен се получава, може би поради бързането Ви да поднесете тези приятни изненади на играчите.
Моментното развитие в Турнира, се базира не нетните точки от строителство и проучване.....мисля правилно съм схванал?
Как математически да си обясним, че водачите в турнира са с повече турнирни точки, отколкото нетни,
а при някой даже и трикратно повече и то за някакви си 7-8 часа......ТА ОПРАВЕТЕ СИ БЪГА - това ми е препоръката, аз установих какъв е Wink

Ето пример : http://prntscr.com/eq8dgd

при временни водач разликата не е така фрапираща  Grin

Та не става дума за само този турнир.

Пътят към ада е покрит с добри намерения - Самуел Джонсън.
Активен

Умният човек не прави всички грешки сам; той дава шанс и на другите.
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #1 -: Март 30, 2017, 11:39:23 »

Наемам сграда или пускам проучване - дава точки. Разпускам я и ми се връща 1/2 от ресурса.
Пак наемам сграда или пускам проучване - дава точки. Разпускам я и ми се връща 1/2 от ресурса....

Къде е бъга ?

Така мога и 50 млн. точки в турнира да направя, стига да имам ресурс. Smiley
Активен

ipifcho
Лейтенант
***

Karma: +6/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 165


Профил
« Отговор #2 -: Март 30, 2017, 11:49:18 »

Ами за това говоря.....разпускането на армия, сграда или проучване, би трябвало да е както при стандартното нето, да се отнемат нетните при разпускане (спиране) и да се получава 1/2 от реса.

В момента 4-5 дена преди края на ерата е пълно с ресусрс, но щом така сте преценили, ОК
Активен

Умният човек не прави всички грешки сам; той дава шанс и на другите.
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #3 -: Март 30, 2017, 11:51:49 »

Ще предложа на Екипа турнирите да са базирани на завършени сгради - проучвания и обучена армия, за да е по -честно.
Друг е въпросът, дали ще се приеме. Smiley
Активен

Svetozar91
Лейтенант
***

Karma: +8/-8
Неактивен Неактивен

Публикации: 142


Профил
« Отговор #4 -: Март 30, 2017, 18:47:56 »

Относно турнирите за трениране на армии би било много хубаво ако точките се смятат след завършване на випуска. При турнирите за сгради и проучвания вече е по-различно, ако се отчита след завършване едва ли ще взема точки за едно ниво брони, което ще стане готово след края на турнира дори през академията. Варианта е точките да се дават при стартиране на сграда/проучване, но да се отнемат при отказване.
Активен
Duff
Капитан
****

Karma: +17/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 426


DementorDuff


Профил
« Отговор #5 -: Април 03, 2017, 10:39:34 »

Ако е на принципа на завършени проучвания или строежи - турнирите трябва да продължават минимум седмица...така че няма как да стане това така да се отчита
Пък и какъв е проблема да пускаш и да спираш(махаш) проучване, строеж или да разпускаш наета армия? губиш ресурс всякак при тия неща. Сам си решаваш как да действаш.
« Последна редакция: Април 03, 2017, 10:41:38 от Duff » Активен

Да скроиш на някого номер е също така уморително, както и да му направиш добро, но в първия случай моралното удовлетворение е много по-голямо.
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #6 -: Април 03, 2017, 15:29:51 »

Най  лош    е  турнира    с  варварите
Ния   обикновените  играчи  където  не  даваме    пари  за   диаманти  и прочия      как  да   си  хванем  стан  12 13 14 15  дори  и  малките  станове  неможем  или  стигаме  близо    до  тях  и  изписва     стана  е  унищожен   или    се  гласиш   да  го    шпионираш  и  той  вече  е  бит
 Или  това  е  с  цел  донорите  на  диаманти  да  ни  мачкат  и да  се   правът  на велики  играчи  *pardon*
Активен

Авторското Право  Grin
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #7 -: Април 03, 2017, 16:49:21 »

Най  лош    е  турнира    с  варварите
Ния   обикновените  играчи  където  не  даваме    пари  за   диаманти  и прочия      как  да   си  хванем  стан  12 13 14 15  дори  и  малките  станове  неможем  или  стигаме  близо    до  тях  и  изписва     стана  е  унищожен   или    се  гласиш   да  го    шпионираш  и  той  вече  е  бит
 Или  това  е  с  цел  донорите  на  диаманти  да  ни  мачкат  и да  се   правът  на велики  играчи  *pardon*

а аз искам да задам въпроса защо аджеба становете са концентрирани на другия край на картата спрямо мен -сега съм на централно място на картата и пак същото
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #8 -: Април 03, 2017, 20:26:37 »

а аз искам да задам въпроса защо аджеба становете са концентрирани на другия край на картата спрямо мен -сега съм на централно място на картата и пак същото
Не  само  при  теб  така   тук   таме  някои  стан  9 10 11  били    от  12 13 14 15   са  на  майната  си *pardon*
Активен

Авторското Право  Grin
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!