Imperia Online България  
Март 29, 2024, 04:02:58 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Някои препоръки  (Прочетена 2951 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« -: Януари 18, 2017, 14:01:57 »

Здравейте, не бях играл няколко ери и виждам, че има направени някои добри неща - най-вече турнирите и вида на управлението.
Имам няколко препоръки:
Играя в 209. В топ 40, 90% от играчите са с империализъм. Явно нещата с видовете управление трябва още да се прецизират, например това: Злато от васали и приход от търговия x6  Shocked . Прекалено много е, разбирам х2, айде х3... Затова тия с империализъм дърпат много. Аз гледам един от моя съюз - той има приходи от търговия няколко милиона...

Поддръжката е занемарена - веднага ти отговарят от съпорта, но изобщо не вникват във въпроса, а просто те отсвирват. Ето пример:
http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=80745.0

Преди имаше един Отон, той често четеше форума. Сега дали някой от шефовете поглежда тук?  *hmm* *wall*
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #1 -: Януари 18, 2017, 16:38:26 »

съгласен съм,наистина доста неща трябва да се доизпипат не само империализма но и другите управления Smiley
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #2 -: Януари 18, 2017, 17:37:37 »

Ще предам предложението Ви.
Когато въведоха управленията, империализма беше с х10 доход от васали и търговия. Беше направена една корекция, която ще Ви цитирам по-долу и личното ми мнение е че сега нещата са доста балансирани. Добре е да се ползват различен вид управления в рамките на една ера в зависимост от етапа на развитието на акаунта. Например в края на ерата, колкото и голям да е прихода от злато, издръжката на голяма армия е много затруднена при империализма.

Промени в Управленията21.09.2016 12:49:44
За да балансираме текущото състояние на Управленията, следните промени ще бъдат направени на 28.09.2016 във всички светове, в които модулът е активен.

Варваризъм:

Бонус към прираст на населението се увеличава от 25% на 30%
Бонус към ресурси от варварски сандъци се увеличава от 30% на 50%

Монархия:

Бонус 100% ефект на доблестта се премахва
Бонус 100% щастие от армия в провинция се премахва
Негатив към средна максимална данъчна ставка се премахва

Добавя се нов бонус 20 морал повече в атака
Добавя се нов бонус 10% по-ниска издръжка на армията
Добавя се нов негатив 5 морал по-малко в защита

Бонус към ефект на губернаторските умения се увеличава от 100% на 150%

Феодализъм:

Бонус нива Контрашпионаж се увеличават от 5 на 10

Империализъм:

Бонус към злато от васали и приход от търговия се намалява от 10 пъти на 6 пъти
Бонус към събираемост на колониите се намалява от 25% на 20%
Негатив към по-голяма издръжка на армията се увеличава от 10% към 15%.
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2017, 16:33:41 »

Отоне, видях те да четеш темата ми още като я пуснах *beer*. Явно си тук, ама нищо не се промени.
Вижте там поне да ми се оправи събираемостта на колониите.

Свят 209, в6; nako44
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #4 -: Февруари 07, 2017, 17:21:09 »

Промени в Управленията  07.02.2017 13:51:00
Ваши Величества!

На 13.02 ще бъдат въведени следните промени по Управленията:

Варваризъм

• Растежът на населението е увеличен от 30% на 50%;
• Единиците се обучават 25% по-бързо вместо 20%;
• Злато от палежи и обоз се увеличава от х3 на х4;
• Капацитетът на къщите е намален от -10% на -30%;

Монархия

• Цените и времената за строеж на военни сгради са намалени с 20% вместо 15%;
• Капацитетът на военните постове е увеличен от х5 на х10;

Феодализъм

• Капацитетът на фермите е увеличен от 10% на 15%;
• Капацитетът на гарнизоните е увеличен от 50% на 100%;
• Защитените ресурси и население са увеличени от 20% на 50%;
• Наказанието за -10 точки морал в нападение е премахнато;
• Добавя се ново наказание за 10% увеличена издръжка на армията;

Империализъм

• Златото от васали и търговски потенциал се увеличава от х6 на х8;
• Капацитетът на пазара се увеличава от 150% на 200%;
• Бонусът към продукцията на колониите е намален от 20% на 10%;
• Наказанието към издръжка на армията е увеличено от 15% на 20%;
• Цените и времената за строеж на военни сгради са увеличени 15%  вместо 10%;
• Ефективността на провинциите е намалена от -10% на -20%;
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2017, 22:52:39 »

Това пък вече е върхът. Реално погледнато империализма е все едно премиум на феодализма (то горе-долу и в историята е било така).

"Може да смените управлението си по всяко време. Преходът към новото управление ще трае 9 часа, като през този период империята Ви ще бъде обхваната от Анархия, която носи само отрицателни ефекти." Някой може ли да ми опише отрицателните ефекти, защото смятам да минавам на империализъм от феодализъм, а не знам за 9 часа какво може да стане.
Каква е ползата от увеличението на капацитета на гарнизоните?
Би станало по-добре, ако всяко управление има характерна сграда или проучване. Например за феодализма може да е крепост 10.
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 22:58:08 от atanas » Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2017, 22:58:45 »

Внимание! Първата смяна на управление за ерата, от неутрално към друг вид, се осъществява мигновено и без период на Анархия. При всяка следваща смяна на управлението, във Вашата империя ще настъпи анархия за 9 часа. По време на анархията ще се появят определени отрицателни ефекти, влияещи върху развитието на империята.

Отрицателни ефекти
-50% по-ниско производство
-20 щастие на ден
-20 точки морал по-малко в атака
-20 точки морал по-малко в защита
30% по-бавни икономически проучвания
30% по-бавни военни проучвания
30% по-бавни икономически сгради
30% по-бавни военни сгради
Максималната данъчна ставка е "Нулев"
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #7 -: Февруари 07, 2017, 23:44:19 »

Благодаря.
А на сградите и проучванията в прогрес ще се отрази ли? Вероятно не.
Това последното с нулевия данък е малко кофти...
И това 20 щастие на ден како точно значи?
« Последна редакция: Февруари 07, 2017, 23:46:47 от atanas » Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #8 -: Февруари 08, 2017, 02:58:29 »

• Капацитетът на военните постове е увеличен от х5 на х10;
това за монархия вече е прекалено наистина  *xxx*
при положение че базовия лимит на останалите управления е 120к
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #9 -: Февруари 08, 2017, 11:43:44 »

Това пък вече е върхът. Реално погледнато империализма е все едно премиум на феодализма (то горе-долу и в историята е било така).

"Може да смените управлението си по всяко време. Преходът към новото управление ще трае 9 часа, като през този период империята Ви ще бъде обхваната от Анархия, която носи само отрицателни ефекти." Някой може ли да ми опише отрицателните ефекти, защото смятам да минавам на империализъм от феодализъм, а не знам за 9 часа какво може да стане.
Каква е ползата от увеличението на капацитета на гарнизоните?
Би станало по-добре, ако всяко управление има характерна сграда или проучване. Например за феодализма може да е крепост 10.
Дръж си феодализма Танасе.Замислил ли си се как ще ти се отрази -15 нива контра.Щом те научат че играеш без армия ,ще се превърнеш в несветнала каса.-За играещите с големи армии в края на ерата най-удачен е варваризма.Никое друго управление не може да ти донесе увеличение на приходите каквото носят 50% повече рес от сандъци от варвари.-Към екипа.Направете управление като за играчи като Наско.За какво са му гарнизони на човек играещ без армия  *crazy* Ами съсвсем естествено е да се зачуди за какво аджеба му ги увеличавате.
« Последна редакция: Февруари 08, 2017, 11:46:39 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #10 -: Февруари 08, 2017, 23:28:40 »

Братчед, общо взето си прав, ама пак не си ми прочел постадо края. Друго си е да имаш крепост 10. А сега какво ще направи тоя гарнизон, дори да е двойно по-голям? Айде, да кажем с 25 владения (провинции плюс колонии) побирам 2.5М армия, ама оня ми идва с 10М - какво мога да направя? Той получава х8 злато от васали и търговия. като вземе и 10-часовия два пъти и издръжката му значително се облекчава. Иначе за контрашпионажа горе-долу си прав (само дето е +10, а не +15 нива),като магнит съм им, идват ми на сляпо, защото не могат да вкарат шпиони (в началото пращаха по няколко стотин хиляди сега не пращат) и мойте хора ги пресрещат.  >Grin Скоро изобщо няма да тръгват, защото още на идване може да се озъбят.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #11 -: Март 05, 2017, 12:47:35 »

И още нещо:
Моля направете така, че сандъците да се отварят веднага като кликнеш на тях. Нека да се отварят, пък после да си блестят колкото искат. Два пъти ми се случва няколко секунди преди 12.00 или 00.00 да отварям сандъци, но докато се отворят, минават в следващия период.
По отношение на феодализма - смятам, че има нещо объркано в изчисленията, особено в колониите.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #12 -: Март 05, 2017, 21:24:04 »

И още нещо:
Моля направете така, че сандъците да се отварят веднага като кликнеш на тях. Нека да се отварят, пък после да си блестят колкото искат. Два пъти ми се случва няколко секунди преди 12.00 или 00.00 да отварям сандъци, но докато се отворят, минават в следващия период.
По отношение на феодализма - смятам, че има нещо объркано в изчисленията, особено в колониите.

Ще предам за сандъците. Smiley

До Феодализма- хубаво е да ми дадеш пример от акаунт с реално случващ се проблем, за да го предам и да бъде разрешен, ако се установи такъв ?
Активен

atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #13 -: Март 09, 2017, 13:39:12 »

Бях феодал, писах на съпорта, описах проблема, писах и тук... Отсвириха ме вежливо и това е.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #14 -: Март 16, 2017, 04:00:12 »

Дръж си феодализма Танасе.Замислил ли си се как ще ти се отрази -15 нива контра.Щом те научат че играеш без армия ,ще се превърнеш в несветнала каса.-За играещите с големи армии в края на ерата най-удачен е варваризма.Никое друго управление не може да ти донесе увеличение на приходите каквото носят 50% повече рес от сандъци от варвари.-Към екипа.Направете управление като за играчи като Наско.За какво са му гарнизони на човек играещ без армия  *crazy* Ами съсвсем естествено е да се зачуди за какво аджеба му ги увеличавате.
Ама ти сериозно ли? от 240М рес на 360М при 50-100М издръжка на час. Какво помага това?тея 30М повечко злато от варвари как компенсират 300-те милиона доход в злато от империализъм, при положение, че пазарът е близо до нулата? а почасовите доходи от ивентите? Аре стига сме говорили за неща, дет не сме ги тествали.
Сега за непредубедения форумен читал да ви светна - тъй като издръжката на голяма армия е базирана предимно на  почасови сандъци /дали от ивенти или купени няма значение/ - нито едно управление, освен империализЪма не предоставя този комфорт....евър, не и на стойността в диаманти която се плаща при въпросното управление. Тествано беше в груповата фаза от Джони,Шахов го направи на финалите кат темп на развитие и до сега няма аргументи против него.

ПП. на ниско и средно нето всеки един акунт има пълната свобода на избор с какво управление ще играе. Като цяло управлението дава щрихи и нюанси, но само толкова. На високо нето и армия с малко диаманти е безумие да се играе нещо друго освен империализъм. Монархията е скъпа... всичко друго не е на келепир
« Последна редакция: Март 16, 2017, 04:23:47 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!