Imperia Online България  
Март 29, 2024, 18:25:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Личните данни и тяхната тайна  (Прочетена 1587 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« -: Ноември 29, 2016, 12:31:16 »

Какво мислите по темата? Според Вас каква информация може да се намери в интернет за дадено лице? Според мен може да се намери ама почти всичко нужно за да се отиде лично на ,гости на всеки един Български гражданин с малко повече осърдие.  *pardon*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2016, 14:11:51 »

Аз мисля че човек, обичаш гостуването подлежи на фрактури.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2016, 14:38:10 »

Аз мисля че човек, обичаш гостуването подлежи на фрактури.
Напълно съм съгласен, но откакто по дребни неща като дата на разждане, къде е роден и част от името мога да открия ааадски много информация за даден човек, направо съм се отчаял. За напълно непознати мога да открия адски много инфо и всичкото това благодарение на нехайството на държавата в интернет.  Sad
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2016, 19:42:24 »

Хи хи хи ...

Няма по голяма лъжа на 21 век от това че личните ти данни са тайна .
Един път седнал пред комп и си в системата .

Дори може да прочетете повече информация относно аЙфоните какво предоставят на властите като данни за потребителите . Това е скандално , но въпреки това никакви мерки .

В 21 век да говориш за изолация и скритост е абсурд . Винаги някой , някъде говори и винаги има кой да слуша .  [:-}
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2016, 21:50:28 »

Смартфоните, те са друг вид споделена лична информация. Тя е с малко по-различен тип и най-вече достъп. За мен е проблем как държавата ни поства информацията в интернет.  Sad
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
TheLady
Trusted Member
*

Karma: +104/-130
Неактивен Неактивен

Публикации: 153


...силните владеят хаоса...


Профил
« Отговор #5 -: Декември 04, 2016, 03:29:26 »

Аз мисля че човек, обичаш гостуването подлежи на фрактури.

Сигурен ли си?!?

Смятам че подлежи на проверка...
Активен

house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #6 -: Декември 04, 2016, 09:29:17 »

Ще ви споделя случка от преди около 2 години.

Заплатата ми се превежда по банков път в сметката ми в Уникредит. (не се притеснявам да споменавам имената , след като те постъпиха по този начин.) Кредит също имах там. Звънят ми от НЯКАКЪВ номер , Някаква Застрахователна компания , да ми направят застраховка на сметките и кредита.  Отговарям им , че ще отида на място да видя какви са условията , защото това така по телефона не се прави. Отивам в банката и какво мислите ми отговарят:

- Ние не предлагаме застраховка , нямаме представа какви са условията.

Те просто са предоставили пълна информация за мен на трета страна без мое знание и съгласие. Ядосах се , след 1 седмица вече си бях прехвърлил кредита и заплатата в ДСК и отидох и си закрих всичко в Уникредит. От тогава нямам подобни проблеми.

Та , щом една толкова голяма компания си позволява да ти споделя Имената , ЕГН , Телефонен номер и всякакъв вид инфо на трета страна , то какво остава за малките компании. БГ е един голям разграден двор.
Активен

Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #7 -: Декември 05, 2016, 12:11:51 »

Не е от компаниите само а държавата не ги пази. В държавни сайтове се открива достатъчно много информация за всеки, дори за децата.  *hmm*
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #8 -: Декември 06, 2016, 00:26:57 »

Това, че никой не ти пази данните е факт и всеки го знае. Първо ние вече дори не сме и държава. Такава сме все още само на книга и в този разграден двор, в който всеки те ебава, се кръстосват и отстояват всякакви интереси, само не и на нас - българите. Поради тази причина ние сами трябва да си пазим данните, интересите и всичко. Не правителството и оторизираните за това органи. Те не са за това! Те са да прокарват влияния а не да пазят данните на един изчезващ и загиващ народ.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #9 -: Декември 09, 2016, 11:15:08 »

Това, че никой не ти пази данните е факт и всеки го знае. Първо ние вече дори не сме и държава. Такава сме все още само на книга и в този разграден двор, в който всеки те ебава, се кръстосват и отстояват всякакви интереси, само не и на нас - българите. Поради тази причина ние сами трябва да си пазим данните, интересите и всичко. Не правителството и оторизираните за това органи. Те не са за това! Те са да прокарват влияния а не да пазят данните на един изчезващ и загиващ народ.
Да де, но защо човек който няма електронна самоличност, баща ми не сяда на компютър, мога да го открия в кой град се подвизава даже с уточнения. Просто ми е как да Ви кажа смешно, че така държавата пази своят народ. По изборите се качва изключително много информация, но дори тя е нищожна спрямо това, което откривам аз с доста четене. Създадох си софтуер за да пробвам някой от нещата, които откривам в онлайн платформи и направо оставам повече от изумен. 
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!