Imperia Online България  
Април 18, 2024, 19:24:43 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Лаг ..  (Прочетена 4051 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #15 -: Ноември 23, 2016, 14:19:49 »

Преполагам ползваш компютър на 5-8 години?
Ако си вземеш нещо по модерно + добър източник на Интернет - въпросните проблеми с JS ще ти се решат.
А и вземи под внимание отворените табове и заредените JS файлове от други сайтове. Особенно ако ползваш Chrome.

Леново Прдатор 2106 май дали е добре като Комп ?
Ползвам и Кросброузър , който според мен е по-добрият хром защото е лишен от доста глупости и е оптимизиран .
И въпреки това се получава Лаг . Не казвам че играя постоянно с лаг . Но казвам , че се среща особенно с мобелизиранто на армии или събиране на армии от различни провки . Ако си скриеш амритяа в някой колония и се иска да я дръпнеш за да заечеш е доста досадно , особенно когато армията е над 700к . Това са ми оплакванията . Няма лаг когато ми сее налагало да засичам от Мрак или Череп . Влизат си перфектно .
Надявам се това да е в полза на екипа .
Знам че Проблемите с кода изискват време за разрешаване . Така че радвам се ако наистина екипа е решил да се справи с този проблем . Успех
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Tingol
Лейтенант
***

Karma: +35/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #16 -: Ноември 23, 2016, 14:28:11 »

Леново Прдатор 2106 май дали е добре като Комп ?
Ползвам и Кросброузър , който според мен е по-добрият хром защото е лишен от доста глупости и е оптимизиран .
И въпреки това се получава Лаг . Не казвам че играя постоянно с лаг . Но казвам , че се среща особенно с мобелизиранто на армии или събиране на армии от различни провки . Ако си скриеш амритяа в някой колония и се иска да я дръпнеш за да заечеш е доста досадно , особенно когато армията е над 700к . Това са ми оплакванията . Няма лаг когато ми сее налагало да засичам от Мрак или Череп . Влизат си перфектно .
Надявам се това да е в полза на екипа .
Знам че Проблемите с кода изискват време за разрешаване . Така че радвам се ако наистина екипа е решил да се справи с този проблем . Успех

Не се заяждам, ама не откривам такъв - аз съм с проста десктоп машина оптимизирана за разработки. Много рядко съм срещал проблемите които се описват.
Имам и един стар iMac на който понякога пускам IO-то и там са ми се случвали проблемите с JS-та - за които не виждам смисъл да пиша, защото хардуера е мега стар
Активен

-----
Ще взема да се гръмна с патрони за глиган...
Нататък вие си знаете Grin
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #17 -: Ноември 23, 2016, 14:53:05 »

Преполагам ползваш компютър на 5-8 години?
Ако си вземеш нещо по модерно + добър източник на Интернет - въпросните проблеми с JS ще ти се решат.
А и вземи под внимание отворените табове и заредените JS файлове от други сайтове. Особенно ако ползваш Chrome.
Абе приятел машината ми е със 16 GB рам и 8 ядрен процесор. Не ми обяснявай какъв е проблема. По цял ден пиша web базиран софтуер. Проблема е, че играта те вкарва в циклични действия и се товари браузъра, като не може да зареди и трещи грешка. JS не е основният проблем приятелю, а това, че при голям брой наета войска и викане на прозореца, се извъртат огромен брой цикли. Наеми 300 000 войска и пак ще си говорим. При всяко зареждане на единица се изисква допълнителен отговор от сървъра за времето, което остава до мобилизиране на армията или до края на обучението и. Това са огромен брой итерации и JS крашва пръв.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 15:05:32 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #18 -: Ноември 23, 2016, 14:55:42 »

Не се заяждам, ама не откривам такъв - аз съм с проста десктоп машина оптимизирана за разработки. Много рядко съм срещал проблемите които се описват.
Имам и един стар iMac на който понякога пускам IO-то и там са ми се случвали проблемите с JS-та - за които не виждам смисъл да пиша, защото хардуера е мега стар

Опс :  Аcer Predator  Embarrassed

...  а останалто което говориш е .... просто полемика .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #19 -: Ноември 23, 2016, 14:58:38 »

Абе приятел машината ми е със 16 GB рам и 8 ядрен процесор. Не ми обяснявай какъв е проблема. По цял ден пиша web базиран софтуер. Проблема е, че играта те вкарва в циклични действия и се товари браузъра, като не може да зареди и трещи грешка. JS не е основният проблем приятелю, а това, че при голям брой наета войска и викане на прозореца, се извъртат огромен брой цикли. Наеми 300 000 войска и пак ще си говорим. При всяко зареждане на единица се изисква допълнителен отговор от сървъра за времето, което остава до мобилизиране на армията или до края на обучението и. Това са огромен брой цикли и JS крашва пръв.

Е това е точният проблем ... аз съм любител програмист и не се наемах да го обасня , но това кето каза Даниел е точното ПРОБЛЕМА ....

Давам +   за това попадение не в 10-ката а в 100-тицата ....


 *ok*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #20 -: Ноември 23, 2016, 15:03:26 »

Не се заяждам, ама не откривам такъв - аз съм с проста десктоп машина оптимизирана за разработки. Много рядко съм срещал проблемите които се описват.
Имам и един стар iMac на който понякога пускам IO-то и там са ми се случвали проблемите с JS-та - за които не виждам смисъл да пиша, защото хардуера е мега стар
Имам въпрос! От кога хардуера има нещо общо с JS (JavaScripta)? Ъпдейтни си браузъра (софтуера). Има толкова леки версии на различните уеб платформи, че тръгват и на уин 2000. Без проблем ще ти поддържат HTML5, CSS3 и JS няма да ти крашва. Не харчат много рам, за да е проблем това. Катерил съм Опера мини на 98 уин с 3 GB хард диск и 168 рам. Вярно че бози, но няма крашове на JS и си поддържам всички сайтове нормално.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 15:06:09 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Tingol
Лейтенант
***

Karma: +35/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #21 -: Ноември 23, 2016, 15:41:58 »

Имам въпрос! От кога хардуера има нещо общо с JS (JavaScripta)? Ъпдейтни си браузъра (софтуера). Има толкова леки версии на различните уеб платформи, че тръгват и на уин 2000. Без проблем ще ти поддържат HTML5, CSS3 и JS няма да ти крашва. Не харчат много рам, за да е проблем това. Катерил съм Опера мини на 98 уин с 3 GB хард диск и 168 рам. Вярно че бози, но няма крашове на JS и си поддържам всички сайтове нормално.

Ухааа Smiley
1. iMac много стар = G3 процесор и мега стар Софтурер - няма ъпдейт - на макс е, а и не ми е необходим Smiley ползвам го за музикална кутия и от време на време да тествам по Сафари
2. Аз нямам нужда от ъпдейт на софтуера - всичко което ми е необходимо е версията която ми е необходима. Както написах IOто при мен няма проблеми.
3. JS - случайно го познавам Grin Даже му знам името Java Script Tongue
4. И защо отричаш че хардуера няма значение? - Я си представи една машина с 2ГБ рам на която си натоварил 100 неща и едва крета Уиндоуса. И смяташ че ще ти се зареди бързо JS-товете? Нали за да се прочете дадения фреимурк пак ти трябва Хардуерна "Мощ"? Нима това не е фактор?

Активен

-----
Ще взема да се гръмна с патрони за глиган...
Нататък вие си знаете Grin
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #22 -: Ноември 23, 2016, 16:03:26 »

Ухааа Smiley
1. iMac много стар = G3 процесор и мега стар Софтурер - няма ъпдейт - на макс е, а и не ми е необходим Smiley ползвам го за музикална кутия и от време на време да тествам по Сафари
2. Аз нямам нужда от ъпдейт на софтуера - всичко което ми е необходимо е версията която ми е необходима. Както написах IOто при мен няма проблеми.
3. JS - случайно го познавам Grin Даже му знам името Java Script Tongue
4. И защо отричаш че хардуера няма значение? - Я си представи една машина с 2ГБ рам на която си натоварил 100 неща и едва крета Уиндоуса. И смяташ че ще ти се зареди бързо JS-товете? Нали за да се прочете дадения фреимурк пак ти трябва Хардуерна "Мощ"? Нима това не е фактор?



Абе колега, как да ти обясня по-нормално, че хардуера си ми е наред. Да видим нещо просто:
Код:
<?php
for ($i 0$i 100$i++) {
print "<br>".$i;
}

Ето ти 100 "неща" в един цикъл с 100 итерации. И 1000 да са и 10 000 да ги направиш ще ти ги врътне бързо. Проблема не е от сървърната страна, а от визуализацията на играта. Дааа ако имам 32 GB-та рам и 16 ядрен процесор пак ще забие. Дали ще ползваш Chorme, Firefox или друг браузър ще ти тресне грешка. Има толкова много вложени цикли, че ако не си забелязал се получава нещо подобно на DDOS и се товарят пакетите между браузъра и сървъра. От там се получава забавяне и последващо забиване на браузъра защото очаква отговор, който не получава, но трябва да визуализира кода. Най-просто обяснено се получава това:
Код:
<?php
$i 
99;
while (
100 $i) {

}

В цикъла се очаква условие за стоп иначе ще си върти до безкрайност.
($i++;) за да завърти цикъла само една итерация примерно. Не е проблема в моят "телевизор", а в това, че играта влиза в излишно циклично състояние. Ако се махнат част от красотите ще се поправи този проблем. То ако става дума да не играем игри през IE, че Майкрософт докато решат да поддържат всички HTML5 тагове ще излезне нова версия на езика.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 16:05:57 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Tingol
Лейтенант
***

Karma: +35/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2016, 16:11:01 »

Абе колега, как да ти обясня по-нормално, че хардуера си ми е наред. Да видим нещо просто:
Код:
<?php
for ($i 0$i 100$i++) {
print "<br>".$i;
}

Ето ти 100 "неща" в един цикъл с 100 итерации. И 1000 да са и 10 000 да ги направиш ще ти ги врътне бързо. Проблема не е от сървърната страна, а от визуализацията на играта. Дааа ако имам 32 GB-та рам и 16 ядрен процесор пак ще забие. Дали ще ползваш Chorme, Firefox или друг браузър ще ти тресне грешка. Има толкова много вложени цикли, че ако не си забелязал се получава нещо подобно на DDOS и се товарят пакетите между браузъра и сървъра. От там се получава забавяне и последващо забиване на браузъра защото очаква отговор, който не получава, но трябва да визуализира кода. Най-просто обяснено се получава това:
Код:
<?php
$i 
99;
while (
100 $i) {

}

В цикъла се очаква условие за стоп иначе ще си върти до безкрайност.
($i++;) за да завърти цикъла само една итерация примерно. Не е проблема в моят "телевизор", а в това, че играта влиза в излишно циклично състояние. Ако се махнат част от красотите ще се поправи този проблем. То ако става дума да не играем игри през IE, че Майкрософт докато решат да поддържат всички HTML5 тагове ще излезне нова версия на езика.

Не оспорвам нищо от казаното. Ти ми отговори на въпроса че имаш 16ГБ рам и 8 ядра - да съм казал нещо?
Възможно е да има проблем при теб - и ти като програмист решаваш да намериш проблема - и за това БРАВО.
Просто и ясно написах моите 4 отговора на зададение въпроси към мен Smiley

Мисля да си продължа да си гледам работата, по късно ще чета какво сте писали Wink

За IE съм мега съгласен и аз подържам тази теза, но за жалост потребителите го ползват и се съобразяваме с тях  [:-}
Активен

-----
Ще взема да се гръмна с патрони за глиган...
Нататък вие си знаете Grin
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #24 -: Ноември 23, 2016, 17:09:30 »

Дани защо му се връзваш ....

Остави го човека иска да си каже че има iМac и толкова ....

Виж само на нещата които ти му показваш как ти отговаря и от там насетне ще си направиш извода , засича ли какво му се говори като цяло Wink .

Хайде не се дразни за глуспоти .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
no_merCyBg
Няма такова животно
Майор
*****

Karma: +457/-250
Неактивен Неактивен

Публикации: 780



Профил
« Отговор #25 -: Ноември 23, 2016, 17:22:41 »

Марката   на компа  е  без значение
важно  е  какво  има  вътре
НО  УВИ  почти   сички  водещи  марки  работат с   Кйтаски  и  Тайвански  части
 *pardon*
Активен

Авторското Право  Grin
Tingol
Лейтенант
***

Karma: +35/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #26 -: Ноември 23, 2016, 18:03:55 »

eulsivex - цял живот съм мечтал точно тук да напиша че имам iMac - как ма разкри!

no_merCyBg - не си прав - марката има значение.
Не знам дали знаеш че има качества на тези Китайски и Тайвански части?
И че тези които купят 1во качество правят железни компютри Smiley Но това е дълга и обширна тема Wink

Пример - има една марка монитори Eizo - ненадминати са и са Японски - Алтернативата им е Ласи (френска марка) или скъпите модели на Нек, но от личен опит Еизо е върха, останалите са надолу Smiley
Ето ти пример че марката има значение.
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 18:08:20 от Tingol » Активен

-----
Ще взема да се гръмна с патрони за глиган...
Нататък вие си знаете Grin
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #27 -: Ноември 23, 2016, 19:16:13 »

За IE съм мега съгласен и аз подържам тази теза, но за жалост потребителите го ползват и се съобразяваме с тях  [:-}
Хич не им се съобразявам много много. Драскам съобщение за ИЕ 9 надолу да си ъпдейтват и това е. Няма смисъл юзър агента да ти е 8 и ти да му правиш разни магарии за да му се визуализира <main></main> примерно или за CSS не ми се говори просто. Относно това дали хардуера има значение, то е ясно че има, но проблема в случая не е от липсваща рам. И 100 GB-та рам да имам, когато една програма забие заради някакво бъгаво условие в кода или прекомерно използване на някакъв времеви лимит, ограничение по памет (ini_get('memory_limit')Wink и други дивотии. Проблема е, че играта пресрочва времето за отговор и трещи грешка, че в JS липсва някакъв обект и не може да зареди. Поради тази причина излиза въпросното съобщение за грешка.  *pardon*
« Последна редакция: Ноември 23, 2016, 19:45:45 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Tingol
Лейтенант
***

Karma: +35/-35
Неактивен Неактивен

Публикации: 197



Профил
« Отговор #28 -: Ноември 23, 2016, 20:08:52 »

не знам за какво ползваш толкова Рам Smiley
аз съм с 8 и само с включен Фотошоп и Корел мога да запълня 80%

Но си прав че в твоя случай хардуера е на лице.

За ограниченията, мисля че трябва да ги има... че ако ги няма и като зацикли грешка в кода от недоглеждане... може да се наложи ръчно да рестатираш приложения на сървъра. (Няма безгрешни хора)

Относно проблема с "Лагването" - предполагам в следващия ъпдейт ще се оправи. Днес си поиграх да видя къде точно става и до колкото разбрах е в глобалните текущи тренировки.
Лично аз мобилизирам армия, като вляза в дадена провинция и казармата която ми трябва или директно всички мобвам. Сега се загледах че става и при мен така ако мобна определен випуск в Глобалните текущи тренировки.

Но както каза Мартин, предаден е бъга и до там сме ние които докладваме. От там нататък са разработчиците.

Активен

-----
Ще взема да се гръмна с патрони за глиган...
Нататък вие си знаете Grin
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #29 -: Ноември 23, 2016, 20:19:10 »

не знам за какво ползваш толкова Рам Smiley
аз съм с 8 и само с включен Фотошоп и Корел мога да запълня 80%

Но си прав че в твоя случай хардуера е на лице.

За ограниченията, мисля че трябва да ги има... че ако ги няма и като зацикли грешка в кода от недоглеждане... може да се наложи ръчно да рестатираш приложения на сървъра. (Няма безгрешни хора)

Относно проблема с "Лагването" - предполагам в следващия ъпдейт ще се оправи. Днес си поиграх да видя къде точно става и до колкото разбрах е в глобалните текущи тренировки.
Лично аз мобилизирам армия, като вляза в дадена провинция и казармата която ми трябва или директно всички мобвам. Сега се загледах че става и при мен така ако мобна определен випуск в Глобалните текущи тренировки.

Но както каза Мартин, предаден е бъга и до там сме ние които докладваме. От там нататък са разработчиците.



Не я товаря и аз цялата рам. Просто ми изпадна на супер цена, като от приятел. За ограниценията това е ясно, че е хубаво да ги има просто ги споменавам. Относно мобилизирането по провките и там го има проблема, но там не се получава защото имаш ограничение от казармите. Смисъл примерно наемаш 10 000 войника в казарма, което са 24 випуска и не е проблем играта да се справи, но точно когато се визуализират от всичките казарми (както се изрази глобално) по провките се получава проблема в текущите тренировки, защото се визуализират всичките заедно. 
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!