Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:37:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Към Глобалните "МодеЛатори"  (Прочетена 9885 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #30 -: Ноември 09, 2016, 07:26:18 »

Абе я да ви попитам ... ако всички който сме отваряли теми и са ни ги заключвали . Ако вземем и си изтрием темите в знак на протест , какво ще стане според вас ?
« Последна редакция: Ноември 09, 2016, 07:46:23 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
mega_alien
Гост
« Отговор #31 -: Ноември 09, 2016, 10:10:08 »

Трий Юри и без това форума е препълнен с твоите словоизлияния. Ще се радваме да бъде разчистен. 
Активен
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #32 -: Ноември 09, 2016, 12:21:58 »

аз бях отворил тема,но ми я бяха заключили,незнам може да съм връзкар  Grin *xxx* *hahaha*
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #33 -: Ноември 11, 2016, 16:38:03 »

Форумът си е същият. Същата тема на SMF от преди години. Защо да не налееш акъл някъде? Аз неискам да се върнат или премахнат модератори! Аз просто правя забележка, че се заключват неприключени теми. Има толкова много теми, които са за ключ но там такъв липсва, а в по-неудобни теми се слага. Ами Винаги от служебна секция може темата да бъде прехвърлена в общи приказки с един коментар в темата от модовете. Не е нужно да се приключват разговори с дразнещи "акълни" коментари и после в 10 теми засегнатите играчи да си прехвърляят коментарите си към въпросната тема. Мое виждане. Като не Ви харесва, не го коментирайте и четете. Темата е в общи приказки, но скоро очаквам да и сложат ключа, понеже според много хора не съм си бил на мястото с нея. Никъде няма обидни коментари, да има си хапливите препратки но това е нормално. Дори администраторите хапливо се "закачат" с някой обяснения, но това е диалога. Нима е грешно да кажеш, че нещо не ти допада? Явно освен мен има доста хора споделящи мнението ми.  *gamer*
Гледам, че ме цитираш - форумът няма нищо общо с това, което беше, и като съм написал , че е такъв, какъвто са го решили собствениците на играта - наистина го виждам като такъв. Идеята им беше, че това място трябва да допълва "Задай въпрос". Така и го направиха, така и наложиха на модераторите, поради което старите модове ги няма. Какво , кой и как ше интерпретира този факт - не променя факта, че така е станало. Имаме някакви лирически отклонения чат-пат, ама хайде заради акънлии като теб да не ги губим, може ли?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #34 -: Ноември 11, 2016, 18:49:07 »

Гледам, че ме цитираш - форумът няма нищо общо с това, което беше, и като съм написал , че е такъв, какъвто са го решили собствениците на играта - наистина го виждам като такъв. Идеята им беше, че това място трябва да допълва "Задай въпрос". Така и го направиха, така и наложиха на модераторите, поради което старите модове ги няма. Какво , кой и как ше интерпретира този факт - не променя факта, че така е станало. Имаме някакви лирически отклонения чат-пат, ама хайде заради акънлии като теб да не ги губим, може ли?

Хахахаха.  *hahaha* Това е форум, не блог и ако не си прочел в началото, то ще ти го напиша сега: Аз правя забележка, точно защото, "лирическите отклонения", както ги нарече ти, биват заключвани от мързел или някакво там фиктивно мнение, че темата е приключена. Собствениците могат да решат да изтрият всичко, но това не променя факта, че сме във форум. Виж да беше блог, можеше да се примиря, но това е форум и тук се водят дискусии, теми и прочие. Например: 
http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=80459.0
Ето ти една тема на която няма отговор, нищо че е в служебна секция, но погледни къде се пише и отговаря от хората с табелки. Писах за ботовете в играта и нищо. Обявих, че има бъг с 10 минутки и пак нищо. Та саркастичното ти изказване "акълни" го приемам реално. Да, явно съм умен за да не ми пука и да кажа това, което мисля. Това, че на някой моето мнение не му допада, то проблема си е негов. Не съм нарушил нито едно правило във форума, не говоря с цинични или обидни думи към когото и да е. Ако се продължава така, пак ще се ореди масов пик на бонове и прочие в играта за да има промени. От Чекъра за версия 4 насам не са се появявали програми из форума, а аз бях човека който качи линковете от където се свалят тук. След моята фиктивна намеса и имейлче (прочетено от съпорта) блокираха сървъра от който се получаваше логването в играта. Е то после cURL се ползваше с реферер гугъл, но важното е, че главният домейн бе блокиран и се наложи пълно пренаписване на Чекъра. Та, дали имам правото да си помрънкам, да имам го. И в момента играта е пълна със спекула, но няма контрол.  *pardon* Та форума си е форум, просто на играчите им писва, да не им се обръща нужното внимание тук и не пишат. За справка интернационалният форум е по-интересен  Wink
Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #35 -: Ноември 11, 2016, 19:25:53 »

Хахахаха.  *hahaha* Това е форум, не блог и ако не си прочел в началото, то ще ти го напиша сега: Аз правя забележка, точно защото, "лирическите отклонения", както ги нарече ти, биват заключвани от мързел или някакво там фиктивно мнение, че темата е приключена. Собствениците могат да решат да изтрият всичко, но това не променя факта, че сме във форум. Виж да беше блог, можеше да се примиря, но това е форум и тук се водят дискусии, теми и прочие. Например: 
http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=80459.0
Ето ти една тема на която няма отговор, нищо че е в служебна секция, но погледни къде се пише и отговаря от хората с табелки. Писах за ботовете в играта и нищо. Обявих, че има бъг с 10 минутки и пак нищо. Та саркастичното ти изказване "акълни" го приемам реално. Да, явно съм умен за да не ми пука и да кажа това, което мисля. Това, че на някой моето мнение не му допада, то проблема си е негов. Не съм нарушил нито едно правило във форума, не говоря с цинични или обидни думи към когото и да е. Ако се продължава така, пак ще се ореди масов пик на бонове и прочие в играта за да има промени. От Чекъра за версия 4 насам не са се появявали програми из форума, а аз бях човека който качи линковете от където се свалят тук. След моята фиктивна намеса и имейлче (прочетено от съпорта) блокираха сървъра от който се получаваше логването в играта. Е то после cURL се ползваше с реферер гугъл, но важното е, че главният домейн бе блокиран и се наложи пълно пренаписване на Чекъра. Та, дали имам правото да си помрънкам, да имам го. И в момента играта е пълна със спекула, но няма контрол.  *pardon* Та форума си е форум, просто на играчите им писва, да не им се обръща нужното внимание тук и не пишат. За справка интернационалният форум е по-интересен  Wink
то и на бисквитите "Катеричка" и на марципан "Кума Лиса" пише некви неща, ама нито лисици, нито катерички има вътре.  Може да си говорим до другиден какво как требе да е, ни фактът си е факт. Нямашете когато се раздаваха по 5 кила банани, не ми обяснявай кое как да бъде. Ако не си щастлив с играта и форума, не разбира мазохизма ти.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #36 -: Ноември 13, 2016, 09:42:13 »

И понеже темата е за служебинте лица , аз да попитам : Според вас този коментар дали не чиста порба опит за провокация от страна на СЛУЖЕБНП ЛИЦЕ ?

http://prntscr.com/d6m4qr

Допустимо ли е според вас , когато темата си върви без напрежение , едно служебно лицце да влезе и да направи коменар който е 100% провокативен и насочен с цел обида на човек ?
Какво става ако аз му върна отговор с доста по-остроумен коментар от сорта : ами през 2016 когато е века на мобилните устройства "контакт" се ползава предимно като синоним на указател в тлефон , ти в коя ера живееш ? , или пък поради очевадната неадекватност на коментара си личи , че си объркал темата и май ти е дошло повече "домашното " .
Та ето за този тънак момент става дума тук . Тънкият момент в който служебните лица си позволяват да обиждат играчи като застават скрити зад постовете си който ги пазят от ответен коментар . Това по принцип в нормалният живот може да се класифицира като - комплексарщина .

И като за финал : миля че е време ОТОН да преразгледа серизоно поведението на подчинението на ВАНЯ и ако трбва да се поработи над това как да са "незабелижими" .

Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #37 -: Ноември 13, 2016, 12:12:32 »

Дори самото съществуване на темата е огромен компромис от ИО. Да не говорим за иронията в заглавието.
Лично Отон,банираше и премахваше такива постове и коментари преди време.
Аз също съм имал търкания с Модератори,бил съм недоволен от тях,но затова съм си понасял последствията.
Сега е малко анархия,пак обаче има недоволни.
Радвайте се,че не пишете в стихотворна лява стъпка и иконки с розички.
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #38 -: Ноември 13, 2016, 12:51:39 »

Когато не се заяждаме с теб май имаме горе долу еднакви цености .... Това наистина ме учудва .

Да съгласен съм с казанто от теб напълно . Чел съм неща от преди 2013 във форумът и виждам колко е голяма разликата . Но за мен възмущението идва от това , че във вече претихнал конфликт и тема която си е влезнала в едно спокойно русло ... провокатора е Служебно лице  *xxx*  Shocked . И идва резоният въпрос : дали играчите са провокативни или служебните лица не усещат момента в които да се намесят ( или не намесват ) .
лично за себеси съм избрал да имам вече неутрално поведение във форумът към хората и към това какво мислят ( с изключение на очевадни провокации към мен , но се надявам да няма такива ) , но за сметка на това няма да си мълча ако виждам нередности от страна на служебните лица и опитете им чрез коментари умишлено да се опитват да злепоставят играчи . Това е . Ще ви кажа нещо което е в тон с изборният ден и в България : Когато отврътените не гласуват , отвратителните управляват .

 Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2016, 13:17:24 »

Който иска, където иска да си раздава банани на маймунките, това е форум. Явно ще трябва да обяснявам разликата между блог и форум, защото някой потребители не правят такава.

Блогът е дневник. Пишеш в него нещата, които те вълнуват, но това че е отворен, дава възможност на другите да го четат и да оставят впечатленията си от прочетеното. В дневникът, човек пише нещо, поради същите причини, поради които го пише и в хартиения си такъв. Те са много и няма да се спирам на тях. Но това предпоставя, че не е задължително да очаква отговор на това, което е написал.
Коментарите към блога представляват обикновено впечатления от написаното, съвети, подкрепа, съчувствие и каквото още се сетим, а коментирната дискусия се води по темата на публикацията.

Във форумът човек пише дадена публикация обикновено по някакъв проблем, на който търси или има разрешение. Обикновено това, което пише човек във форума е някакъв въпрос или някакъв съвет (решение на проблем). Коментарите във форума обикновено представляват отговори на въпроса или впечатления и въпроси за съвета. С други думи питане -> отговори или разрешение на проблем -> въпроси и впечатления.

Извод:
Това е форум и ако темата не е в служебна секция или дори да е в такава (винаги може да се премести) и не нарушава общите правила, то няма причина да бъде трита, заключвана или покрита от модераторите.

Дори темата да е неудобна, пак някой лица нямат правото да се заяждат в нея. Администраторите, може да решават какво да се филтрира, като постове и теми, но не и да сменят йерархията по отношение на всеобщо приетите норми за форум. Ако от ИО искаха дневник на играта, то щяха да си създадът такъв. Тоест аз продължавам да твърдя, че форумът е един саморазвиващ се организъм и като всеки организъм трябва да си има среда за развитие.

Eто и друго просто обяснение на разликите между блог и форум:
http://greti.bg/faq/item/140-kakva-e-razlikata-mezhdu-blog-forum-i-sotzialna-mrezha (НЕ е реклама)

В нормалните форуми, модераторите налагат определени норми, които самите те спазват и когато биват нарушавани те се санкционират. Кажете ми, как в една дискусия между двама или трима играчи, като се породи напрежение, вместо да се потуши с предупреждение от модератор, той си коментира и в един момент без предупреждение му скимва, че темата е приключена и ключ. Е нестава така! Първо се предупреждава с хубав видим коментар и ако след този коментар заяждането продължава, то тогава се заключва темата! Никой не може да ме обеди, че не е така. Участник и модератор, и администратор, и създател на форумни системи съм, но до момента не съм виждал от процъвтяваща система някой да желае нарочно да я унищожи (по-точно да спре нормалното и развитие). Та не съм мазохист, а правя забележки към хората с власт, че не постъпват правилно понякога и това се отразява на форума.
« Последна редакция: Ноември 13, 2016, 13:28:20 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2016, 14:26:47 »

Даниел, има въпроси на които няма отговор. То отговор има, но би прозвучал кофти и в ущръб на играта. Затова не се дава или се натискат играч ите да пишат на съпорта, демек фейс ту фейс. И в играта както и на всякъде има неуредици и пр. и не е баш удачно да се признава на всеослушание. Затова има съпорт. Там и да ти кажат някоя истина или полуистина, после лесно могат да отречат. А ако го напишат във форума и после се окаже че не е така, става дълга и широка.
М исля ч е е много по добре да се даде отговор във форума по наболяла тема за да не се пита повече, отколкото 100 платеца да питат на съпорта. Може и да греша, разбира се.
« Последна редакция: Ноември 13, 2016, 14:32:17 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2016, 16:17:45 »

Даниел може да пита колкото си иска Влад.Тук темата обаче е с провокативно заглавие,на което не знам защо очаква и нормални реакции от Модератори.Той го знае мн добре.Преди постовете му бяха същите...преди години.Само че тогава имаше ключ,а той слагаше Стачка на подписа си,както и мн други.
Когато търсиш внимание във форум,извън обичайните нормални въпроси и теми,като настояваш мнението ти да е меродавно и да се взима предвид,но показваш не уважение и колко голям си-получаваш същото отсреща.
Изобщо не ми пука иначе за проблемите на Мартин и Доктора тук-насила не са ги накарали,просто отбелязвам това което ми прави впечатление,като страничен кибик Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Daniel
Полковник
******

Karma: +278/-261
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269


Nato е организация за военно сътрудничество.


Профил
« Отговор #42 -: Ноември 14, 2016, 00:43:28 »

Даниел, има въпроси на които няма отговор. То отговор има, но би прозвучал кофти и в ущръб на играта. Затова не се дава или се натискат играч ите да пишат на съпорта, демек фейс ту фейс. И в играта както и на всякъде има неуредици и пр. и не е баш удачно да се признава на всеослушание. Затова има съпорт. Там и да ти кажат някоя истина или полуистина, после лесно могат да отречат. А ако го напишат във форума и после се окаже че не е така, става дълга и широка.
М исля ч е е много по добре да се даде отговор във форума по наболяла тема за да не се пита повече, отколкото 100 платеца да питат на съпорта. Може и да греша, разбира се.
Изобщо не грешиш. Каза си самата истина!
Даниел може да пита колкото си иска Влад.Тук темата обаче е с провокативно заглавие,на което не знам защо очаква и нормални реакции от Модератори.Той го знае мн добре.Преди постовете му бяха същите...преди години.Само че тогава имаше ключ,а той слагаше Стачка на подписа си,както и мн други.
Когато търсиш внимание във форум,извън обичайните нормални въпроси и теми,като настояваш мнението ти да е меродавно и да се взима предвид,но показваш не уважение и колко голям си-получаваш същото отсреща.
Изобщо не ми пука иначе за проблемите на Мартин и Доктора тук-насила не са ги накарали,просто отбелязвам това което ми прави впечатление,като страничен кибик Grin
Добре знаеш, защо беше стачката и защо я подкрепих. Всеки си има мнение, а ни е добре известно кои съюзи използваха чекъри, кликъри и всякаквите там ботаджийства. Не търся внимание, а темите са ми провокативни, защото тезите, които защитавам са конфликтни. Например:
Имам тема за ботовете, нищо от никъде. Преди пуснах линковете от където се теглят, даже алгоритъм за масови съобщения в играта имах. Няма проблем и сега мога да напиша такъв (а може и да съм го написал). За 1 час мога да раздвижа мнооого интересно форума, с масови съобщения в играта и готово. Правил съм го и знам, че ще стане. Кой мислиш проследи чекъра до къде изпраща данните за лог и връща респонд до нашите машини. Както и да е, не ми се обяснява колко бъгове съм докладвал и вече 3 седмици никой от никъде не ми обяснява за бъга с 10-те минутки дали ще бъде оправен. Още преди връщането на играта го обясних и още два бъга но нищо. Мейла ми не бе прочетен. Тук теми се заключват хе така за нищо и после иди играй нормално. Като имам свободно време се ровя в кода на играта, хе така от любопитство и повярвай ми мога да драсна бот автоматизиращ някой от най-основните неща с едно натистане на F5 да го прави. Та общо взето играта си е същата просто версия 5 беше, като Win Vista (тривиален преход). Версия 6 има много интересни прилики с класиките, просто е на стероиди за диаманти, но идеите и са хубави. Само с този трансфер и пазар малко промени трябват иначе геймплея е по-добър. А и на съюзите да се върне разтоянието до играчите в таблиците, че на човек му писва да проверява всеки по отделно на колко е от него.  *gamer*
« Последна редакция: Ноември 14, 2016, 01:01:54 от Daniel » Активен


Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи. (Джон Максуел)
mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #43 -: Ноември 14, 2016, 00:53:00 »

ZEALOT съюза на модератора Chingiz. Доста интересни битки съм имал словесни и в играта с този човек и съюз. Ако си от старата школа де  *rose*
Grin Grin Grin :Dкъде са тези да ги побия малко както едно време  Grin Grin Grin
Активен

mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #44 -: Ноември 14, 2016, 00:56:53 »

Дори самото съществуване на темата е огромен компромис от ИО. Да не говорим за иронията в заглавието.
Лично Отон,банираше и премахваше такива постове и коментари преди време.
Аз също съм имал търкания с Модератори,бил съм недоволен от тях,но затова съм си понасял последствията.
Сега е малко анархия,пак обаче има недоволни.
Радвайте се,че не пишете в стихотворна лява стъпка и иконки с розички.
каква анархия последния бан ми беше повече от 14 дена и то съвсем скоро  Grin Grin
Активен

Страници: 1 2 [3] 4 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!