Imperia Online България  
Април 24, 2024, 07:23:03 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 8   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Хроника на първата Олимпиада по ИО и българското участие в нея  (Прочетена 11154 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« -: Август 19, 2016, 12:12:31 »

Здравейте отново от мен  Smiley

Първо, длъжен съм да поздравя организаторите на първата Олимпиада - това е най-интересното състезание по ИО, което аз съм виждал от 2005-та година до сега. В пъти по-интересно от Световните първенства. И с много важна обучаваща мисия. Покрай двудневните задачи хиляди участници за пръв път откриха много важни аспекти от играта, от нейната икономика особено. Поздравления!

Едва ли някой се е учудил, че и на това състезание все пак определящ беше броят на диамантите, които съответният съюз и неговите членове притежават. Нормално - това си е една много комерсиализирана игра. И все пак - и съюзи с по-малки диамантени портфейли имаха шанс да влязат в Топ 3 класирането на някоя от общо 15-те двудневни мисии.

Спечелиха Илюминатите - ето част от съюза им и сами преценете колко десетки хиляди диаманти бяха пръснати от тях:
http://prnt.sc/c7mn0u
Сред тях ще видите и един "българин", който не за пръв път ощетява българските отбори на световни форуми. /Той просто се присламчи към силните на деня, за да се пъчи после със спечеления от тях медал./ Но за това повече на края на Хрониката.

НАЧАЛОТО

Първата важна задача беше да се обединят в един съюз най-силните български участници - с развити акаунти, опит, диаманти и време за играта. В първия ден бяха сформирани няколко Бг-съюза: B-U-L-G-A-R-I-A , BG_LIONS, BG_Team,ZAVERA и още 2-3 по-малки.

След 3 дневни обсъждания как да стане обединението, първите два съюза се разбрахме да се обединим при третия – BG_Team. Оказа се, обаче, че колегите от  BG_LIONS просто са ни излъгали и не се преместиха. При тях надделяли мнения от рода на „обединение, ама без този и онзи“ или „ние сме най-добрите – те да дойдат при нас“. Е, видя се че далеч не са най-добрите. Но чрез тяхната предателска постъпка пропуснахме да се класираме в Топ 3 на първите 3-4 двудневни мисии.

Личните ми опити да говоря с опитни играчи, като _BECO_, да загърбим стари търкания в името на силен български съюз, се провалиха. Егото и комплексите на някои колеги се оказаха над една подобна цел. Хубавото беше, че в крайна сметка най-добрите и опитни играчи от BG_LIONS и от другите БГ-съюзи се събраха при нас – в  BG_Team. И в крайното класиране по нетни точки ние бяхме на пето място, което показва добър потенциал на съюза:
http://prnt.sc/c79p4v


МИСИИТЕ

Супер интересни бяха задачите. С реални шансове да се класираме в Топ 3, дори и без десетки хиляди диаманти. Не ни достигна много малко  в мисии № 5, 7 и 14 – оставахме  четвърти. И още няколко пъти бяхме пети. Какво ни пречеше? Липса на достатъчно опит у голяма част от членовете на съюза. Липса на достатъчно време за игра и на дублиращи наглеждачи отвън, за да се осигури активност през по-голямата част от денонощието. Имаше и колеги, при които мотивациията не беше на ниво и те почти с нищо не допринасяха при изпълнението на поредната двудневна мисия.
Тези наши слабости, както и изключително недостойната игра на някои съюзи – създаване на дублиращ съюз за конкретна мисия, подаряване на замъци на приятелско съюзче, за да ни изместят от Топ 3 класиране и т.н., бяха причината да зъвършим едва на СЕДМО място в крайното класиране за мисиите. Мисля, че това все пак е едно ДОСТОЙНО класиране, постигнато с ЧЕСТНА игра и без тлъсти пачки за диаманти.
http://prnt.sc/c79mda
Реалното ни класиране е фактически на ПЕТО място - като се махнат един фалшив съюз, взел точки само от една мисия и  един друг, на който бяха подарени 6 замъка в последната мисия, за да вземат 3 точки от нея.

Последната мисия – ЗАМЪЦИТЕ

Благодарение на командир Стоянов  успяхме бързо да вземем един замък и да го укрепим добре. През  първия ден стояхме стабилно на трето място. После от Илюминати започнаха с техните номера – отстъпване на част от техните 32 /от общо 36 на картата/ замъка на техни сателитни съюзи, като Испано-латинос и Балкан Пауър.
http://prnt.sc/c79myy
В последните 2 часа от мисията ние взехме втори замък, но и това не се оказа достатъчно – Илюминатите ни отнеха първия ни замък с 8 атаки от по 5 млн. елитна армия. Дори не се опитахме да ги спрем – шансът беше нулев, особено при нивата на техните съюзни проучвания, които със сигурност бяха поне с по 10 над нашите. Преди това те бяха отнели цели 9 замъка от втория  по сила съюз – румънския Super_Ferme.
Впрочем, Супер Фермите се оказаха неблагодарни и некоректни партньори – ние им помогнахме за една от мисиите в началото, давайки им трима играчи за финала. Но вместо след това да ни помогнат те – бяхме обвинени, че заради отказа да им дадем и четвърти играч те са останали едва втори на съответната мисия. Жалко, колегата Робърт се оказа дребна душица. А заради тази наша помощ към Фермите – Илюминатите ни намразиха. Защото те също търсиха помощта ни за отделни мисии в началото.

И така стигаме до една много важна част от играта на Олимпиадата –

ДИПЛОМАЦИЯТА

Тук се провалихме тотално. Голяма част от мисиите изискваха да си партнираме с поне 3-4 съюза активно. Постигнахме го само отчасти и то далеч не за всички мисии.
Надявам се веднага след Световното първенство в кая на тази година да имаме Зимна Олимпиада – през м. януари-март, предполагам. Затова е важно, предвид бъдещите ни участия, да си направим

ИЗВОДИТЕ и ПОУКИТЕ

1. Силен съюз от опитни играчи, разполагащи с време за играта и по възможност с максимум диаманти. Липсата на време може да се компенсира с помощ от външни наглеждачи.
2. Максимално бързо развитие на личните империи, за да се осигури потенциал на съюза за класиране в Топ 3 на отделните мисии.
3. Сериозна ДИПЛОМАТИЧЕСКА работа от първия ден.
4. Да не се разчита на играчи от други националности като членове на съюза – те, с малки изключения, в крайна сметка напускат съюза в решителен момент и отиват при своите хора.

И накрая – благодарности за

ЕКИПА

Като първи офицер на съюза държа да благодаря особено на няколко човека от екипа /на снимката по-долу са подчертани/, които дадоха максимума от себе си и не пожалиха време и сън, за да бъдат полезни за отбора ни.
http://prntscr.com/c7nchh

Ето и останалите членове на съюза ни:
http://prnt.sc/c79nsc
http://prnt.sc/c79o6d
Специални благодарности към нашия македонски приятел Владоо и към kostakw ,които бяха много полезни в отделни мисии.

И съвсем накрая - ако сте комплексар, който обича да се пъчи с медали - постъпете като Old.School. Купете си диаманти и се присламчете към най-силния съюз на следващата олимпиада - гарантирам ви Златен медал  Smiley

Това е от мен, вашият скромен хроникьор  Klute_1 

Очаквам ви на следващата Олимпиада – нека направим нещо запомнящо се  Wink

« Последна редакция: Август 19, 2016, 20:01:13 от Klute_1 » Активен
Old.School
Сержант
**

Karma: +14/-55
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #1 -: Август 19, 2016, 14:07:13 »

Много си Глупе ти , ама много , и докато има такива като тебе - отбор няма да има . От друга страна евала на отбора на Илюминати , от бетата не съм играл в такъв организиран и отдаден съюз , хора които знаят къде и защо са отишли . Почти през цялата Олимпиада имаше запитвания от хора от вашия съюз да се присъединят към нас , половината от дисциплините изобщо не разбрахте как да се спечелят и накрая имахте замък само защото ние решихме да имате 1 замък ( благодарение на Добри ) , така нареченото от теб стабилно стоене , беше да се правите на умрели да не ви вземем и него . Дипломацията изисква качества различни от тези които ти притежаваш , а именно завист и злоба .

И накрая ако не знаеш да ти кажа , никой от най-добрите българи не иска да играе с теб щото си доказан бездарник . Никой не е луд да си дава парите и времето за изгубени каузи ( не и втори път ) . А като отидох аз в Улюминати имаше още 5 българи , 4 от които отидоха във Фермата , а не при тебе Wink И да , винаги играя за 1 място  *ok*
Активен
Old.School
Сержант
**

Karma: +14/-55
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #2 -: Август 19, 2016, 14:37:56 »

(1)Какво ни пречеше? Липса на достатъчно опит у голяма част от членовете на съюза. Липса на достатъчно време за игра и на дублиращи наглеждачи отвън, за да се осигури активност през по-голямата част от денонощието. Имаше и колеги, при които мотивациията не беше на ниво и те почти с нищо не допринасяха при изпълнението на поредната двудневна мисия.



(2)Тези наши слабости,, подаряване на замъци на приятелско съюзче, за да ни изместят от Топ 3 класиране и т.н., бяха причината да зъвършим едва на СЕДМО място в крайното класиране за мисиите. Мисля, че това все пак е едно ДОСТОЙНО класиране, постигнато с ЧЕСТНА игра и без тлъсти пачки за диаманти.
http://prnt.sc/c79mda



(3)Реалното ни класиране е фактически на ПЕТО място - като се махнат един фалшив съюз, взел точки само от една мисия и  един друг, на който бяха подарени 6 замъка в последната мисия, за да вземат 3 точки от нея.

Последната мисия – ЗАМЪЦИТЕ

 (4)После от Илюминати започнаха с техните номера – отстъпване на част от техните 32 /от общо 36 на картата/ замъка на техни сателитни съюзи, като Испано-латинос и Балкан Пауър.




(5)В последните 2 часа от мисията ние взехме втори замък, но и това не се оказа достатъчно – Илюминатите ни отнеха първия ни замък с 8 атаки от по 5 млн. елитна армия. Дори не се опитахме да ги спрем – шансът беше нулев, особено при нивата на техните съюзни проучвания, които със сигурност бяха поне с по 10 над нашите. Преди това те бяха отнели цели 9 замъка от втория  по сила съюз – румънския Super_Ferme.
Впрочем, Супер Фермите се оказаха неблагодарни и некоректни партньори – ние им помогнахме за една от мисиите в началото, давайки им трима играчи за финала. Но вместо след това да ни помогнат те – бяхме обвинени, че заради отказа да им дадем и четвърти играч те са останали едва втори на съответната мисия. Жалко, колегата Робърт се оказа дребна душица.

(6)А заради тази наша помощ към Фермите – Илюминатите ни намразиха. Защото те също търсиха помощта ни за отделни мисии в началото.

И така стигаме до една много важна част от играта на Олимпиадата –

ДИПЛОМАЦИЯТА

Тук се провалихме тотално. Голяма част от мисиите изискваха да си партнираме с поне 3-4 съюза активно.


(1) Това не ви достигна основно + още нещо .

(2) Причината да завършите на седмо място е , че сте играли като за седмо място и изобщо не е достойно класиране . Относно честната игра , не видях в друг съюз да има толкова заключени акаунти за измама , ако зависеше от мен нито един заключен акаунт не трябваше да се отключва , без значение от кой съюз е ! Та евала за честната игра ...

(3)Престани да си фантазираш за класирането . Класирането е според правилата на ИО , не според твоите .

(4) Това е дипломацията , да помагаш на хората които помагат на теб .

(5) Тука вината е изцяло твоя , понеже отказа всички които можеха да направят такива проучвания да играят за България (поне не и в твое присъствие ).

(6) А да седиш на два стола не е дипломация да знаеш  Grin
« Последна редакция: Август 19, 2016, 14:43:59 от Old.School » Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #3 -: Август 19, 2016, 14:49:02 »

Някои хора нямат срама, наистина. Че и акъл седнал да раздава Каручката, божкейййй - прибери си вересиите!  *hahaha*
Активен
Old.School
Сержант
**

Karma: +14/-55
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #4 -: Август 19, 2016, 14:58:36 »

Някои хора нямат срама, наистина. Че и акъл седнал да раздава Каручката, божкейййй - прибери си вересиите!  *hahaha*
Искам това много внимателно да го прочетеш .

http://nauka.offnews.bg/news/Skeptik_3/Efektat-na-Daning-Kriuger-ili-kak-glupavite-sa-tvarde-glupavi-za-da-r_42.html
Активен
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #5 -: Август 19, 2016, 14:58:54 »

Българска ни работа...  bgflag bgflag bgflag
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #6 -: Август 19, 2016, 19:42:55 »

Klute_1, понеже не си четеш съобщенията, ще ти го напиша пред всички.

Аз съм ти изтрил постовете в темите, където искаше да си популяризираш хрониката. Всеки потребител може да ти види темата - има много умни хора тук! Wink


Та, стига си спамил и съобщавал къде ти е хрониката - вижда се.  Grin
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Август 19, 2016, 19:44:40 »

Поздравления за игралите, и специално за Добри  *beer* *beer*

ПП. Алекс, всеки има право на избор къде и как да играе.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #8 -: Август 19, 2016, 19:46:03 »

Поздравления за игралите, и специално за Добри  *beer* *beer*

ПП. Алекс, всеки има право на избор къде и как да играе.

Разбира се, че има право - но този негов избор говори много за него самия като личност. И показва кой е играч, а кой комплексар.
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #9 -: Август 19, 2016, 19:48:49 »

Klute_1, понеже не си четеш съобщенията, ще ти го напиша пред всички.

Аз съм ти изтрил постовете в темите, където искаше да си популяризираш хрониката. Всеки потребител може да ти види темата - има много умни хора тук! Wink


Та, стига си спамил и съобщавал къде ти е хрониката - вижда се.  Grin

Марто, откога маркетингът е забранен във форума? Не видях такова правило, впрочем?  Wink Между реклама на нещо с цел печалба и популяризиране на сериозна тема във форум има поне един Балкан разлика, мисля.
« Последна редакция: Август 19, 2016, 20:00:06 от Klute_1 » Активен
Old.School
Сержант
**

Karma: +14/-55
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #10 -: Август 19, 2016, 20:11:40 »

Разбира се, че има право - но този негов избор говори много за него самия като личност. И показва кой е играч, а кой комплексар.
Викаш кисело е гроздето ... Според мен играчи са тия които взимат златото , а комплексари тия дето са на десето място , но фактически са на пето , а реално един медал нямат  Grin
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #11 -: Август 19, 2016, 20:34:49 »

Алекс ....

Може ли поне веднъж да ме чуеш и разбереш ... Не заради другото , а заради старото време когато с теб си говорихме .

1-во .Стига съди хората за изборът им . Това е игра и преди всичко тя е създадена за да се забавляваме . Приеми , че на някой хора целта в играта е просто да играят . Нищо повече .
2-ро Остави го Иван . Той има с какво  и заслужава да играе за медали . Един играч като него би бил много по-полезен за България ако играе за други отбори отколкото , ако играе за самата държава . Поне аз съм останал с мнение , че Иван ясно си дава сметка , че все пак е Българин Wink .

3-то. Ще ти кажа нещо за БГ_Лъвчетата . Те бяха създадени на философията която изповядваше ОМРАЗНИТЕ . Философия в която лично мен ме просвети Весо , а именно - От любов към играта . Целта на този тип съюзи е само една : Хората вътре да се забавляват и да се чувстват щастливи , без да очакват нищо в замяна . Ето това е една от причините Ти да не можеш да се разбереш с доста играчи . Ти винаги ГОНИШ - Михаля .

4-то Допусни , че не си най-умният и не ти нареждаш кои къде и как да бъдат . И ако имаш претенции да обединяваш хора запомни едно : АКО ИСКАШ ХОРАТА ДА ПОСТРОЯТ КОРАБ НЕ ГИ КАРАЙ ДА СЪБИРАТ ДЪРВЕТА . ПРОСТО ГИ НАКАРАЙ ДА МЕЧТАЯТ ЗА БЕЗКРАЙНОТО МОРЕ !!!

5-то - Браво за добрата хроника и браво на всички БГ играчи с медали .

Поздравления !
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Zvezdi
Лейтенант
***

Karma: +29/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 106



Профил
« Отговор #12 -: Август 19, 2016, 20:36:48 »

номадски нашествия кога пак ще има?
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #13 -: Август 19, 2016, 20:44:41 »


1-во .Стига съди хората за изборът им . Това е игра и преди всичко тя е създадена за да се забавляваме . Приеми , че на някой хора целта в играта е просто да играят . Нищо повече .


Да ги съди който иска - правото на избор си е тяхно. Аз просто си казвам мнението за тях и изборът им. Имам право на мнение също толкова, колкото и те на избор. Нали така?
Да играеш просто за да играеш - без цели, без стремеж да се постигне някакъв резултат - това също е "стил" на игра, да. Но според мен не е за Олимпиада или Световно. За този стил си има сума ти други светове и ери.

Но да си оправдава някой собственото безхаберие, мързел ,безотговорност и нежелание малко поне да бъде полезен за отбора - това напомня много на поговорката "Накарай мързеливия на работа, че да те научи на акъл".  Grin
« Последна редакция: Август 19, 2016, 20:58:37 от Klute_1 » Активен
Old.School
Сержант
**

Karma: +14/-55
Неактивен Неактивен

Публикации: 62


Профил
« Отговор #14 -: Август 19, 2016, 20:53:11 »

Кой е тоя дето си оправдава собственото безхаберие, мързел ,безотговорност и нежелание ?
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 8   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!