Imperia Online България  
Март 28, 2024, 19:11:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Мнения и Препоръки за управленията?  (Прочетена 9598 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
bat_deso
Лейтенант
***

Karma: +8/-12
Неактивен Неактивен

Публикации: 225


Профил
« Отговор #15 -: Ноември 30, 2016, 18:54:51 »

Според мен тези управления са много добро нововъведение, защото дават възможност на всеки играч според стила си на игра и времето с което разполага да си избере подходящото  управление. Това, че намалихте приходите от васали и търговия на имперците балансира донякъде играта, но едно нещо не ми допада и то е че, при варваризма, който по моите разбирания е най-военно настроения модул има като отрицателен ефект -5 шпионаж. Някак си не ми се връзва хем да играя военно хем да не мога да шпионирам другите.
Активен
nightquest3
Редник
*

Karma: +3/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Профил
« Отговор #16 -: Декември 22, 2016, 16:12:34 »

Феодализъм трябва да бъде преработено някак. Монархията има 25 контра с губернатор 5/5 а феодализма има 20. Икономическите бонуси са нищожни, наказанията са сериозни... Другите три управления намират приложение, но това няма никакво

Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #17 -: Февруари 19, 2017, 23:22:55 »

Трябва решително да се барне феодализма и то за сметка на империализма. Някъде бях предложил прихода от търговия и васали при империализма да се намали от х6 на х3, а те го направиха х8.  Shocked Sad
Направете на феодализма търговията и васалите тогава поне х4 и пазара х2. Не може с 25 владения да продавам 25М ресурс...
То е ясно, че това се прави за да може империалистите с големи армии да харчат повече диаманти, но като няма много фермери с феодализъм пак ще спрат да харчат диаманти.
Монархията също не става за нищо - във всеки съюз има по един-два акаунта, които се ползват за шпионаж.
Отчитането на нетните точки и икономическото развитие също е сбъркано. Обикновено след втория месец съм в топ10 на нетната, а сега едвам влизам в топ20 по икономика и в топ40 по нетни. Наглеждач съм на акаунт с империализъм. Аз съм доста по-развит от него, но той има нетни колкото моите, а размерът на заемите му (критерий за икономическо развитие) е доста по-голям.
Въпреки всичко ще продължа да играя с феодализъм за да видя какво ще стане, макар че никой не обръща внимание. Писах на съпорта, че не ми е в ред визулизацията на добива в колониите (при избор на оптимален добив работниците ми логично отиват на дърво, а процентите на желязо и камък са по-големи понякога с над 20%) - бърза, вежлива и некомпетентна реакция...
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
NightSentinel
Лейтенант
***

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 119


Профил
« Отговор #18 -: Февруари 19, 2017, 23:32:20 »

Колега, мисля че тук не си прав за монархията. Монархията е чудесно управление с много възможности. А и с правилните Велики хора може да направиш уникална икономика.
Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #19 -: Февруари 19, 2017, 23:36:36 »

Дано да е така, значи остана само феодализма да се оправи.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
NightSentinel
Лейтенант
***

Karma: +19/-17
Неактивен Неактивен

Публикации: 119


Профил
« Отговор #20 -: Февруари 19, 2017, 23:41:42 »

Забелязал съм обаче едно нещо и то е... ИГрач с по-малко население, икономика,нетто играещ монарх взема по-големи награди от храма отколкото империалист. В смисъл, че максималната му награда на безплатното е 30М, а аз вземам 20М. А икономиката ми показва, че 2 пъти е по-добра и население почти 1/3 повече от него. Без бонуси от велики хора. НЕ знам как по-точно те работят ...
« Последна редакция: Февруари 19, 2017, 23:43:39 от NightSentinel » Активен
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #21 -: Февруари 19, 2017, 23:59:33 »

Предлагам да се добави за феодализъм:
Злато от васали и приход от търговия x4;
100% по-голям капацитет на пазара;
50% по-голям ефект на всички специални ресурси с изключение на тис, въглища, подкова, гранит и диаманти.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
bobisimeonov
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 18


Профил
« Отговор #22 -: Март 15, 2017, 08:28:16 »

Не знаех къде да го напиша  ( а търсих) , таа кой измисли тоя " друсащ" се прозорец да виси 80% от времето и да подскача. Хипер дразнещ е. При всяко потвърждаване на действие и това се друса като полудяло отгоре. Не е персонално мнение, ами и други играчи го споделят. Въобще не е куул!!
Активен
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #23 -: Юни 28, 2017, 10:01:33 »

Това, което видях не ме очарова. Бях се надъхал да играя варврин-все пак сумата и време ревах, че няма номади. Но феодализма ти дава добри бонуси, голя,а защита и двоен гарнизон-черта на номада от 5-цата. Няма да коментирам империализма-бонусите са му откачени. Също това със управлението, което се вижда в класирането още е така и е глупаво.
Активен
888kook
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 62



Профил
« Отговор #24 -: Август 12, 2017, 10:32:33 »

на варваризъм трябва да се махне отрицателният ефект -5 шпионаж, нали е "Офанзивно управление, насочено към воденето на битки"
не може на сляпо да се бие *hmm*
Активен
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #25 -: Август 13, 2017, 08:41:12 »

Напротив...от златото,което вадиш от обоза предостатъчно може да компенсираш тези 5 нива
Активен

pelikana
Капитан
****

Karma: +33/-48
Неактивен Неактивен

Публикации: 355



Профил
« Отговор #26 -: Септември 01, 2017, 16:31:50 »

Според мен трябва да се разменят тези Шпионаж и Контра шпионаж на Варваризъм и Империализъм. Варваризма трябва да е -Контра, а Империализма с -шпионаж. Наистина няма логика да се налага минус на шпионажа при изцяло бойно управление, както и да се налага минус на контрата на фермерското.
Активен
888kook
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 62



Профил
« Отговор #27 -: Септември 01, 2017, 18:51:12 »

Според мен трябва да се разменят тези Шпионаж и Контра шпионаж на Варваризъм и Империализъм. Варваризма трябва да е -Контра, а Империализма с -шпионаж. Наистина няма логика да се налага минус на шпионажа при изцяло бойно управление, както и да се налага минус на контрата на фермерското.
*ok* също така трябва да се намали времето за пътуване :при варваризъм от 20% на 40%, на монархия 10%, защото в момента имам точно 4-ма играчи до 300мили , които са ми в обхват, и 4-мата без защита, до този на 300 мили пътувам по 35 минути с обсада(управление варваризъм съм), а като му е и в пост армията още по-лошо става
очевАдно е, че империя онлайн замира, и то главно заради развалената карта, многото светове с малко хора, дългото пътуване, затова си оправете 1 от трите неща(а и 3-те ще е най-добре Smiley) и играта ще потръгне отново и ще се върнат някои играчи, разберете че не искаме да фермим всяка ера!!!!!
само помислете , всички скопчени на едно място в картата, пълни светове, по 30 минути до най- далечният човек МЕЧТА!! Embarrassed
2 свята такива направете колкото за експеримента-няма да съжалявате
« Последна редакция: Септември 02, 2017, 19:03:45 от 888kook » Активен
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #28 -: Септември 02, 2017, 22:01:54 »

а бе варварин съм Форевър,и без спай ги плющя като маче у дирек
само ме дразни лимита на Вп-тата 120к на ниво (а бе вие шегувате ли се за Офанзивно управление ) Grin Grin Grin Grin
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
888kook
Сержант
**

Karma: +2/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 62



Профил
« Отговор #29 -: Септември 03, 2017, 08:25:44 »

а бе варварин съм Форевър,и без спай ги плющя като маче у дирек
само ме дразни лимита на Вп-тата 120к на ниво (а бе вие шегувате ли се за Офанзивно управление ) Grin Grin Grin Grin
за това пък има по-бързо пътуване, но 20% е сравнително малко
Активен
Страници: 1 [2] 3   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!