Imperia Online България  
Март 28, 2024, 11:26:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Плячкосване на екипировка  (Прочетена 2143 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Julius_Caesar
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Колко далеч би отишъл за Рим!?


Профил
« -: Май 25, 2016, 16:31:25 »

Извън идеята за завземане на вражеския обоз под формата на злато след всяка битка, било то крепостна обсада или полево сражение, мисля че няма да е никак лошо да бъде въведена опция за превъоръжаване на армията в движение - това е доста често срещана практика не само в античния начин за водене на бой, но и в средновековния.Какво имам в предвид.Често в началните стадии на играта играчите налитат на по - силни "независими градове" с идея за по - бързо събиране на плячка под форма на ресурс и отделно качване опита на генерала.Често ми се случва, предполагам не само на мен, но и на други играчи да нападат развити градове, чиито гарнизони не са големи, но са с качествено по - добра армия.В случая аз нападам с лек клас войници, град чиито гарнизон се състои от тежък клас войници.При евентуална победа на играещия, когато победената страна без значение дали това е независим град или друг играч, победителя трябва да разполага с възможността да плячкосва част от екипировката на победения.Както казах отнемането на оръжия и брони от мъртви врагове е била честа практика, особено ако "мъртвия" враг има по - добро снаряжение.Ако може да се въведе определяне на процент, който да е в пряка зависимост от загубения брой "по - добри" войници на отсрещната страна, който процент да бъде прехвърлен като плячкосана екипировка в полза на качествено по - слабия, но въпреки всички излезнал победител накрая опонент не би било лошо.Така играчите ще имат реална възможност да превъоръжават част от армията си "в движение".Пример: нападам с 1000 леки мечоносеца 300 тежки мечоносци.Избивам ги, като накрая на битката от моите са оцелели например 600 леки мечоносци.Изваждам 50 % например от екипировката на победения враг като безвъзвратно повредена, загубена и негодна за употреба, което значи, че от моите оцелели 600 леки мечоносци, ще мога да превъоръжа с екипировката на победения враг точно 150 мечоносци от моите в тежки мечоносци.Като тази опция следва да се въведе за всеки клас.Леки към тежки и тежки към елитни.Превъоръжаването "в движение" на армията следва да е качество, което например е пряко обвързано с умението на генерала да плячкосва.Колкото по - добър грабител е генерала, толкова повече по - качествено оръжие за превъоръжаване ще може да смъкне от победени врагове с по - добра екипировка в края на битката.Идеята е играчите да се сдобиват с определено количество по - горен клас войска, която може да се обособи в група от войници "ветерани" на база превъоръжаване от победа срещу по - силен качествено враг, като по този начин частично се избегне безкрайното чакане от бавното развитие на проучванията до придобиване на реална възможност да обучаваш по силни и качествени войници.
Активен

Добрият генерал не само знае как да постигне победа, но знае и кога победата е възможна.
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #1 -: Май 25, 2016, 17:34:05 »

Предложението ще бъде предадено на екипа.Благодаря Smiley
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2 -: Май 25, 2016, 23:25:54 »

да живей мултикаунтинга  Grin

А може ли да ми се променят картинките на войниците кат трупат опит? Чичака от тежките стрелци да става още по дебел и по-дебел.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
fatmaka
Капитан
****

Karma: +19/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 348


Профил
« Отговор #3 -: Май 27, 2016, 00:03:54 »

и за кво да харчим кинти за воени проучвания тогава.ми да вземем направо да пуснем пазар за армия,за кво да ги чакам 4-5 часа да се обучат.направо си ги пазаруваме готови.стига сарказъм,пич не знам от кога си губиш времето с продуктите на ИО но навремето имаха една много хубава игрица при която войничетата трупаха опит с всяка атака и наистина можеше да си купиш елитна армия от пазара само дето не ти вършеше никаква работа без нужните проучвания.за мен това е по реалистичен вариант,обучение и трупане на опит с всяка атака.класовете са си добре ама ще е по добре да изправиш тежки новобранци срещу леки ветерани например.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #4 -: Май 27, 2016, 00:30:28 »

и за кво да харчим кинти за воени проучвания тогава.ми да вземем направо да пуснем пазар за армия,за кво да ги чакам 4-5 часа да се обучат.направо си ги пазаруваме готови.стига сарказъм,пич не знам от кога си губиш времето с продуктите на ИО но навремето имаха една много хубава игрица при която войничетата трупаха опит с всяка атака и наистина можеше да си купиш елитна армия от пазара само дето не ти вършеше никаква работа без нужните проучвания.за мен това е по реалистичен вариант,обучение и трупане на опит с всяка атака.класовете са си добре ама ще е по добре да изправиш тежки новобранци срещу леки ветерани например.
можеш ли да спреш гората да с еразлиства без да я изкорениш? тъпаците са си тъпаци -  не барайте модела на армиите, че свет ше ви се завие от простотии
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Julius_Caesar
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Колко далеч би отишъл за Рим!?


Профил
« Отговор #5 -: Май 27, 2016, 01:28:54 »

и за кво да харчим кинти за воени проучвания тогава.ми да вземем направо да пуснем пазар за армия,за кво да ги чакам 4-5 часа да се обучат.направо си ги пазаруваме готови.стига сарказъм,пич не знам от кога си губиш времето с продуктите на ИО но навремето имаха една много хубава игрица при която войничетата трупаха опит с всяка атака и наистина можеше да си купиш елитна армия от пазара само дето не ти вършеше никаква работа без нужните проучвания.за мен това е по реалистичен вариант,обучение и трупане на опит с всяка атака.класовете са си добре ама ще е по добре да изправиш тежки новобранци срещу леки ветерани например.

Знам я играта и аз подкачих малко от нея... ти си обучавай пак войничетата по 4 - 5 часа и си ги разучвай и проучвай по академиите за да ги имаш открити за лично производство и употреба... ама опита си е опит, кой кво ще му да разправя, а пък това за плячкосването на оръжията и бронята е повече от логично... не ти дава възможност за цялата войска... това, че имаш достъп примерно само до леки войничета понеже проучванията са ти назад не пречи на това да обереш малко мъртви "приятели" че да заимаш евентуално 100 тежки човечета без проучванията... ти така ако ги събираш по 100-тина на ден за месец може да заимаш 2000 - 3000 тежки заделени докато си готов сам да си ги правиш... не стига че си ъпгрейднал по ранко пък ги имаш готови и може и да са опитни малко... стават си гвардия един вид... идеята е сносна... до колко ще е приложима е тема на друг разговор.А иначе по отношения на опита има много опции за добиването му.Единия вариант е с пукотевица... а другия пасивни тренировки около замъка стига да не те закачат... с тая разлика, че при пасивните тренировки лимита на придобития опит ще е далеч по малко от реалния боен опит... въпрос на интерпретация е....
Активен

Добрият генерал не само знае как да постигне победа, но знае и кога победата е възможна.
fatmaka
Капитан
****

Karma: +19/-16
Неактивен Неактивен

Публикации: 348


Профил
« Отговор #6 -: Май 27, 2016, 01:43:31 »

не барайте модела на армиите, че свет ше ви се завие от простотии
в това съм сигурен на 100%,квото пипнат е към по лошо.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Май 27, 2016, 02:00:53 »

Знам я играта и аз подкачих малко от нея... ти си обучавай пак войничетата по 4 - 5 часа и си ги разучвай и проучвай по академиите за да ги имаш открити за лично производство и употреба... ама опита си е опит, кой кво ще му да разправя, а пък това за плячкосването на оръжията и бронята е повече от логично... не ти дава възможност за цялата войска... това, че имаш достъп примерно само до леки войничета понеже проучванията са ти назад не пречи на това да обереш малко мъртви "приятели" че да заимаш евентуално 100 тежки човечета без проучванията... ти така ако ги събираш по 100-тина на ден за месец може да заимаш 2000 - 3000 тежки заделени докато си готов сам да си ги правиш... не стига че си ъпгрейднал по ранко пък ги имаш готови и може и да са опитни малко... стават си гвардия един вид... идеята е сносна... до колко ще е приложима е тема на друг разговор.А иначе по отношения на опита има много опции за добиването му.Единия вариант е с пукотевица... а другия пасивни тренировки около замъка стига да не те закачат... с тая разлика, че при пасивните тренировки лимита на придобития опит ще е далеч по малко от реалния боен опит... въпрос на интерпретация е....
имаш ли идея какво причинява премиум или +3 нива брони/мелее на битката, че така разточително ни се обясняваш?

Ше ти задам един тъп въпрос - ти с тежки мечове с мелее 10 ли би атакувал мрачна крепост  или с леки мечове с мелее 10 и защо?
« Последна редакция: Май 27, 2016, 02:28:54 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #8 -: Май 27, 2016, 02:09:17 »

Знам я играта и аз подкачих малко от нея... ти си обучавай пак войничетата по 4 - 5 часа и си ги разучвай и проучвай по академиите за да ги имаш открити за лично производство и употреба... ама опита си е опит, кой кво ще му да разправя, а пък това за плячкосването на оръжията и бронята е повече от логично... не ти дава възможност за цялата войска... това, че имаш достъп примерно само до леки войничета понеже проучванията са ти назад не пречи на това да обереш малко мъртви "приятели" че да заимаш евентуално 100 тежки човечета без проучванията... ти така ако ги събираш по 100-тина на ден за месец може да заимаш 2000 - 3000 тежки заделени докато си готов сам да си ги правиш... не стига че си ъпгрейднал по ранко пък ги имаш готови и може и да са опитни малко... стават си гвардия един вид... идеята е сносна... до колко ще е приложима е тема на друг разговор.А иначе по отношения на опита има много опции за добиването му.Единия вариант е с пукотевица... а другия пасивни тренировки около замъка стига да не те закачат... с тая разлика, че при пасивните тренировки лимита на придобития опит ще е далеч по малко от реалния боен опит... въпрос на интерпретация е....
Дааа, сега хората си отглеждат акаунти за ресурси, сега да почнат и за войска...пускаш един акаунт - вдигаш брони и меле, друг - стрелци. После ги биеш, взимаш им оръжията и си готов. Биеш по 100 единици от вид всеки ден и след 10 дни имаш тежка армия без проучвания.
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Май 27, 2016, 02:10:27 »

в това съм сигурен на 100%,квото пипнат е към по лошо.
тестват се некви щуротии в мастъра, лошо  няма, хванали сме се - видяха се и армии от по 150М елит можеш само да мигаш кат ги гледаш и то без мамене,но точно тоя РПГ момент ше ебе майката окончателно на средностатистическия играч, дет цъка за забава. Глобал уарс така и не придоби популярност тука да видиш за тиквения медал кави свирки и усилия се влагат
« Последна редакция: Май 27, 2016, 02:12:21 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Julius_Caesar
Редник
*

Karma: +3/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 11


Колко далеч би отишъл за Рим!?


Профил
« Отговор #10 -: Май 27, 2016, 20:17:35 »

Пичове с извинение ама малко така ме налетяхте кат бръмбар на трънка като че ли ви казвам да скачате от 10я етаж на некой блок... аз съм човек дето играе само с един акаунт (случвало ми се много рядко да отварям втори и до там)... и предложенията ги давам аз от позицията на такъв дето не е фен на мултито.Аз по принцип не ги долюбвам мултаците хич и дори не заслужават да бъдат наречени средностатистически геймъри.Предложението ми стои погледнато от позицията на човек дето играе само с един акаунт без никакъв мултизъм и форма на ресурсен чийт.В момента имам проучванията за тежка армия направени и съм все още с лека понеже не мога да насмогна на ресурс за централизирана власт.Скъпо си е проучването и неможеш насмогна на спестяване.Винаги нещо се отваря да дооправяш по провинциите или да вложиш за друг ъпгрейд, некой друг войник... най скъпите проучвания са най - трудни за правене... все пара не стига.Всичко което съм казал, написал и предложил, е от позицията на човек дето има един акаунт.Разбирам обезпокоението ви, че от подобни предложения мулти читърите ще се възползват, но това не съм го предложил заради тях.Така че да си имаме уважението и малко толеранс.Идеята не е лоша ако не се злоупотребява с нея.Това имам в предвид
Активен

Добрият генерал не само знае как да постигне победа, но знае и кога победата е възможна.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #11 -: Май 27, 2016, 22:26:28 »

Цезаре няма се плашеш - Копеуе .... Тук е така . Някой различен от определени хора заговори ли и му скачат веднага .
Но принципно за мен И.О. 6 много се промени спрямо онази И.О. 6 дето ми хареса . Затова и силно редуцирах играта си тук . Така че не влагай много смисъл в играта и да не ти пука Wink
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #12 -: Май 28, 2016, 03:46:19 »

Пичове с извинение ама малко така ме налетяхте кат бръмбар на трънка като че ли ви казвам да скачате от 10я етаж на некой блок... аз съм човек дето играе само с един акаунт (случвало ми се много рядко да отварям втори и до там)... и предложенията ги давам аз от позицията на такъв дето не е фен на мултито.Аз по принцип не ги долюбвам мултаците хич и дори не заслужават да бъдат наречени средностатистически геймъри.Предложението ми стои погледнато от позицията на човек дето играе само с един акаунт без никакъв мултизъм и форма на ресурсен чийт.В момента имам проучванията за тежка армия направени и съм все още с лека понеже не мога да насмогна на ресурс за централизирана власт.Скъпо си е проучването и неможеш насмогна на спестяване.Винаги нещо се отваря да дооправяш по провинциите или да вложиш за друг ъпгрейд, некой друг войник... най скъпите проучвания са най - трудни за правене... все пара не стига.Всичко което съм казал, написал и предложил, е от позицията на човек дето има един акаунт.Разбирам обезпокоението ви, че от подобни предложения мулти читърите ще се възползват, но това не съм го предложил заради тях.Така че да си имаме уважението и малко толеранс.Идеята не е лоша ако не се злоупотребява с нея.Това имам в предвид
Аз много добре те разбирам, също играя с един акаунт, но всеки ден откривам каси за ресурс. Така ще почна да откривам и за обурудване. Мултиакаунтинга го има! Не можем го подмина, защото имаш някаква идея...навсичкото отгоре борбата с него е меко казано неефективна. Помисли как ще играеш срещу човек с 5 акаунта? Пусни се в някой свят с един месец закъснение и ще намериш сума ти акаунти без анексирани провинции, но с крепост 7 на около 100-150к нето и с милиони ресурси. Wink
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Zvezdi
Лейтенант
***

Karma: +29/-46
Неактивен Неактивен

Публикации: 106



Профил
« Отговор #13 -: Май 28, 2016, 10:55:37 »

Има толкова много неща да се оправят и да се тестват, че за такива предложения сигурно няма да им дойде скоро редът.

Поне да сложат в менюто за атакуване бърз бутон да си наемаш част от армията (1/2, 1/3, 1/4, 1,5) за да е по лесно делението.
Активен
Duty.bg
Сержант
**

Karma: +2/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 56



Профил
« Отговор #14 -: Май 28, 2016, 11:14:19 »

Има толкова много неща да се оправят и да се тестват, че за такива предложения сигурно няма да им дойде скоро редът.

Поне да сложат в менюто за атакуване бърз бутон да си наемаш част от армията (1/2, 1/3, 1/4, 1,5) за да е по лесно делението.
+1
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!