Imperia Online България  
Март 29, 2024, 00:52:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимо средновековно оръжие  (Прочетена 2442 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #15 -: Февруари 21, 2016, 11:06:14 »

Алебарда . Това е типичното средновековно оръжие .



Дай подробности за това оръжие, начин на използване и предназначение! Видно е че произлиза от копието но е доста по многофункционално.
« Последна редакция: Февруари 21, 2016, 11:11:20 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #16 -: Февруари 21, 2016, 13:47:42 »

И в тона на предното оръжие . Винаги съм се чудил защо Елитната единица в И.О. се нарича - Фаланга ? Фаланга само по себеси е вид строй на тежко въоръжената пехота , а не оборудване на пехотата . Тоес по добре да беше кръстен Фаланга - Военна тактика , отколкото тип войник . Другото което е също толкова любпитно , защо Фалангата е с Копие а не Алебарда примерно ... Все пак Елита се предполага , че е армия от Късното средновековие и е нормално именно то да е въоръжението на противокавалерииската пехота . Поне така си мисля аз де Smiley
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #17 -: Февруари 21, 2016, 14:35:13 »

Предполагам че са имали в предвид фалангата на Филип и Александър или нещо такова. Но това е античност и няма как да пасне на средновековието. През средновековието и то късното такова се заформят "терци" - карета от пикиньори, като между тях е имало и аркебузиери.Тези терци са били мор за рицарските конни формирования! Но да, имайки предвид определението за фаланга, като вид боен строй, то елитните копиеносци от ИО спокойно могат да се наречат фаланга!
Пример за терца:

Битката при Рокроа

https://www.youtube.com/watch?v=dMEnBHef96c
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #18 -: Февруари 21, 2016, 19:14:54 »

Ами да и ти имаш право до някъде , че в крайна сметка се търси опростяване на излишно писане , но принципно "Македонската Фаланга " е просто малко по различно построяване на войниците . Иначе войниците в нея се наричали  пезхетайри , а по-елитните  хипаспистите ( тези са и онези с червените наметала Smiley ) . Но може би И.О. са търсили символа на името Фаланга - Стена от Копия и Щитове .  *xxx*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #19 -: Февруари 22, 2016, 02:00:38 »

И в тона на предното оръжие . Винаги съм се чудил защо Елитната единица в И.О. се нарича - Фаланга ? Фаланга само по себеси е вид строй на тежко въоръжената пехота , а не оборудване на пехотата . Тоес по добре да беше кръстен Фаланга - Военна тактика , отколкото тип войник . Другото което е също толкова любпитно , защо Фалангата е с Копие а не Алебарда примерно ... Все пак Елита се предполага , че е армия от Късното средновековие и е нормално именно то да е въоръжението на противокавалерииската пехота . Поне така си мисля аз де Smiley
щот си шестак, за това, пък и 2/3 от стария форум е затрит. Отделно алебарда срещу меч си е "Ела Вълчо- изяж ме" ако въобще имаш идея как точно се е използвала алебардата.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #20 -: Февруари 22, 2016, 09:57:14 »

Не се засягай но горният ти коментар звучи повече от нелепо .
щот си шестак, за това, пък и 2/3 от стария форум е затрит. Отделно алебарда срещу меч си е "Ела Вълчо- изяж ме" ако въобще имаш идея как точно се е използвала алебардата.
Това е като някакъв виц . Не искам да се заяждам , но ти кога точно си се бил с Меч срещу Алебарда и къде придоби познанията си в използване на алебарда . Това са 2 въпроса които предизвикават истинскто любопитство Smiley*hahaha*
« Последна редакция: Февруари 22, 2016, 10:41:34 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: 1 [2]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!