Imperia Online България  
Април 24, 2024, 11:36:13 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Любимо средновековно оръжие  (Прочетена 2457 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« -: Февруари 19, 2016, 18:49:51 »

Мислих да я пусна преди време , но понеже се разразиха страстите и се опасявах , че ще я профанизираме тази тема , та за това изчаках .
Сега си мсисля , че му дойде времто ( все пак може и да съм подранил ама да не забравя да я пусна ) . Та нека в духа на играта всеки да спомене , може и да покаже любимоето си средновековно оръжие . Без значени от типа му . От Кама до Требюшет . От Индиански Томахавки до Японски Шурикени .... Абе пълна свобода на избора .  Grin



п.п. Наситина се надявам да направим добра тема , без да се отклоняваме и без да премесваме темите . 
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
mega_alien
Гост
« Отговор #1 -: Февруари 19, 2016, 19:07:07 »

Срам ме е да си постна снимка на слабините иначе ще ви покажа любимото си оръжие ... А то е прочуто още от преди средновековието ...
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #2 -: Февруари 19, 2016, 19:23:09 »

Е аз за това казах Средновековно , а не от най-дълбока древност  Grin Grin Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #3 -: Февруари 19, 2016, 19:40:04 »

http://prntscr.com/a5cp3k

Най-доброто оръжие измисляно някога. За пръв път е споменато в легендарните писания за опита на византийския император Василий да превземе Пернишката крепост Кракра и доказало се като най-ефективно и при втория път когато византийския император се опитва да превземе крепостта отново без успех благодарение на славните Винкелоносци които пияни на мотика колели и бесели всичко  Grin Grin Grin
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #4 -: Февруари 19, 2016, 22:53:55 »

 Grin Grin Grin . Съгласен с теб .... но това събуди в мен друг въпрос ... представящ ли си армия с П образен винкел .... Доста солидно ще изглежда  Grin Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 19, 2016, 23:03:47 »

 Grin Grin Grin
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #6 -: Февруари 19, 2016, 23:27:55 »

Най масовото средновековно оръжие е копието! Евтино е и лесно за производство. Нещо повече, това е и най- използваното оръжие в историята на света! От зората на човечеството до ВСВ, където полски конни бригади атакуват фронтално танковете на вермахта с копия и пушки!



Римски пилум!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Дънди
Капитан
****

Karma: +31/-32
Неактивен Неактивен

Публикации: 324



Профил
« Отговор #7 -: Февруари 20, 2016, 01:09:58 »

я съм си фен на лопатата  :Smiley без значение права или крива
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #8 -: Февруари 20, 2016, 12:24:33 »

Тези 2 оръжия не са ми от любимите , но има няколко любопитни неща около тях и за това ги показвам

Оръжие 1 е Хунга - Мунга Smiley .
Колкото и странно име да има ,  това е едно от най-използваните оръжия от племената в Африка . То се е използвало както за близък бой , така и като бумеранг .


Оръжие 2 е боини шипове .
Страното при тях е че те са пасивен тип оръжия , тоест разхвърлят се по бойното поле . Поради не голямият си размер оставя в повечето слуай незабелязани и когато вражеската пехота го настъби .... Самото оръжие не е приченявало мигновенна смърт , но е има 2 ефекта . Контузване на войника и изкарване от строя и ако не се ликува правилно смърт от инфекция . Много пъти за да не се стигне до смъртен случай средновековните бойни лекъри са пристъпвали към ампутация . Което си е вид загуба на войник . Нещото обаче което е по-интересно е , че бойните шипове продължават да се ползват и со ден днешен от различен тип диверсантни войски с цел обезопасяване на периметри . Е разбира се и материална не е същитият де Smiley
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #9 -: Февруари 20, 2016, 17:49:09 »

Юрий малко да те поправя...Хунга - Мунга е било оръжие на едноименното африканско племе Хунга-Мунга и само то го е използвало Wink
А бойните шипове са се използвали срещу кавалерията Wink
Активен

eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #10 -: Февруари 20, 2016, 18:33:11 »

Зависи ня кой автор си попаднал ... Ако си посетител на блога на KINGSMAN той има сам по себеси доста противоречива информация . Самият той казва следното

Използвани са, за да се забави настъплението на вражеската кавалерия....

Но няколко реда по надолу четем пак от него следното ....

Eднo yбoждaнe нa пoдoбeн шип нe e yбивaлo диpeĸтнo вoйниĸa пpeз cpeднoвeĸoвиeтo, нo пocлeдвaщитe инфeĸции, ĸoитo били мнoгo paзпpocтpaнeниe пo oнoвa вpeмe, гo дoвъpшвaли cъc cигypнocт.


Така че не мисля ,че е достоверен източник . Докъто от опит знам , че бойният шип и до ден днешен се използва от спец части на доста страни като имат за цел да отцепват зони срещу хора , а не кавалерия .

Колекция от Мълнии в Лондон Smiley


Що се отнася до "Хунга-Мунга" тя е известна и като "Мълния" - Оръжитето само по себеси се използвано като ловно оръжия и едва след това като бойно . То е широко разпорстраненто сред народите на Централна и Западна Африка :Гангата , Пинга , Кпинга или Азанде , Кипинга , Кучил , Хунга-Мунга , Трумбаш , Нгалио ( на изток от Чад е известен като Сара ) , Нджига , Мамбеле , Кулбеда , Сай , Мудер ( ингесана в Судан ) .

Лично аз не съм привърженик на KINGSMAN и мисля ,ч е има доста празнина за полълване .

Wink
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #11 -: Февруари 20, 2016, 22:15:12 »

Юрий малко да те поправя...Хунга - Мунга е било оръжие на едноименното африканско племе Хунга-Мунга и само то го е използвало Wink
А бойните шипове са се използвали срещу кавалерията Wink

Абсолютно си прав за рогатките. Силно антикавалерийско оръжие1 За пехотата се ползвали ямички със заострени пръчки на дъното и покрити с околна растителност. Юлий Цезар пише в книгата си "За галската война" за тези рогатки и куки! Велизарий и Нарзес ги ползват срещу готската конница!
Мисля че са изобретение на римляните или на оседналите племена покрай Партия и съм склонен към тази теза. Вобще, римляните са лоши изобретатели но гениално доразвиват и ползват чуждото изобретение. Дори бетона дето ужким те го измислили май го заемат от етруските!
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 22:25:27 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #12 -: Февруари 20, 2016, 22:32:58 »

Следващото по масовост оръжие в средновековните армии, след копието е бойната брадва. Използвана е в абсолютно всяка армия и дори е била емблема на цели племена и народи, като франките със своята франциска!
Народното опълчение на англосаксите - фирд, въоръжено с дълги бойни брадви е всявало ужас дори и сред викингите!




"франциска или летящата секира на франките"
« Последна редакция: Февруари 20, 2016, 22:36:34 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #13 -: Февруари 21, 2016, 09:30:00 »

Алебарда . Това е типичното средновековно оръжие .

Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #14 -: Февруари 21, 2016, 09:39:08 »

Мисля , че пропуснахме едно от важните неща а именно .... Що е то средновековие Smiley

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B5%D0%BA%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B5 - линк към Уикипедия за този период .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!