Imperia Online България  
Април 26, 2024, 08:10:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: абсурдна битка  (Прочетена 1020 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« -: Февруари 15, 2016, 02:00:29 »

Разглеждайки битките на деня днес попаднах на една която показва напълно сбърканата концепция за поведението на армиите от 5та версия насам.Примирих се че изтеглихте стрелците на втора линия,макар че по този начин променихте коренно битките и обезмислихте единици като мечове и копия.Но това тук си е гавра с битките въобще.100К армия да стои докато в продължение на над 30 рунда е избивана от шепа роботизирана обсада без грам придружаваща армия.Е те това не мога го повярвам че се случва.Време е да се осъзнаете и да върнете стрелците в боя.Запазете си линиите,но когато им свършат стрелите в колчаните,да си грабват камите и колкото и слаби бойци да са,да се включват в боя на първа линия.А обсадата при измиране на придружаващата армия да спира да действа.Както на полето така и пред крепостните стени.          
« Последна редакция: Февруари 15, 2016, 02:03:37 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #1 -: Февруари 17, 2016, 12:56:02 »

Пиша втора тема в тази секция без реакция от екипа.Ще ме отразите ли Ваня.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #2 -: Февруари 17, 2016, 13:01:14 »

Прочетох темата, но тя ми се стори по-скоро като предложение, а не като докладване на проблем.  Smiley Какво точно искате да предприема? Напишете конкретно какво очаквате от мен и аз ще го направя.  Wink
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #3 -: Февруари 17, 2016, 13:18:44 »

Мисля че съм посочил проблема.Как е възможно шепа обсада останала без придружаваща войска да избие 100к бездействаща армия.Вероятно грешката ми е,че съм предложил и някакво решение.А по тази тема       http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=78619.0   вече трета седмица нищо.Вероятно защото и двете са свързани с проблеми заложени в играта.
« Последна редакция: Февруари 17, 2016, 13:21:58 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #4 -: Февруари 17, 2016, 16:07:56 »

Както казах, проблем няма.

Стрелците стрелят и нанасят щети докато имат стрели - 18 за всяка битка, което означава, че до този момент са изхарчили изстрелите си и не нанасят щети, само понасят загуби от обсадните машини.
Конете нанасят щети на обсадните машини, но те са прекалено малко
Допълнително, ако една армия остане да се бие само срещу обсадни, тя вече няма да губи морал, както в този случай не губят конете и стрелците на защитника
Такава е ролята на стрелците във в6, те не влизат да се бият като пешеходна единица, ако са унищожени другите пешеходни, така, че проблем не съществува, а както казах, по-скоро предложение от Ваша страна.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #5 -: Февруари 28, 2016, 13:22:43 »

Както казах, проблем няма.

Стрелците стрелят и нанасят щети докато имат стрели - 18 за всяка битка, което означава, че до този момент са изхарчили изстрелите си и не нанасят щети, само понасят загуби от обсадните машини.
Конете нанасят щети на обсадните машини, но те са прекалено малко
Допълнително, ако една армия остане да се бие само срещу обсадни, тя вече няма да губи морал, както в този случай не губят конете и стрелците на защитника
Такава е ролята на стрелците във в6, те не влизат да се бият като пешеходна единица, ако са унищожени другите пешеходни, така, че проблем не съществува, а както казах, по-скоро предложение от Ваша страна.
Щом желаеш да се заяждаш ще ти го кажа направо.Не очаквах точно на член от екипа да обяснявам как се играе.Защото преди години точно с това се занимах.Да обяснявам на играчите аспекти от играта.-Самата битка не е проблемна.Тя се е провела точно по правилата.Проблем е че заради недомислените ви правила е възможно да се появяват подобни битки.Битки които изглеждат абсурдно.Поствал съм и далеч по абсурдни битки в тоя форум.Причината за тях бе недописан алгоритъм.Но те станаха възможни едва след спиране на подръжката.Следователно не бяха обект на обсъждане.-Понеже версия-6 все още е водеща и се подържа, възпитано  ви посочвам проблем и получавам арогантен, обиждащ познанията ми за играта отговор.Можеше спокойно да отговориш че правилата са такива каквито са и нямате намерение да ги променяте.Щеше да изглеждаш поне искрена.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!