Imperia Online България  
Април 29, 2024, 07:18:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Моля задавайте въпросите за лигите тук  (Прочетена 11793 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« -: Януари 22, 2016, 17:58:36 »

Ще помоля всички въпроси за лигите да се задават тук.
Знам че ви дойдоха изневиделица и много неща са недоразбрани.
Може да има и фалове от наша страна затова искам да имаме отворена комуникация.
Идеи също се добре дошли.
« Последна редакция: Януари 25, 2016, 23:08:58 от Tulkas » Активен
mega_alien
Гост
« Отговор #1 -: Януари 22, 2016, 18:11:17 »

Защо освен личите не беше запазена и класацията на която сме свикнали ?
До колкото разбирам лигите отчитат прогреса по някакви критерии ... Докато класирането на което сме свикнали даваше обща информация за цялостното развитие на акаунтите ...
Не е ли удачно да се запази класирането а лигите да са добавка към него в която се следи прогреса ?
Или напълно съм пропуснал смисъла на промяната ?
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 18:28:00 от mega_alien » Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #2 -: Януари 22, 2016, 18:18:45 »

Ще промените ли военната класация,която доби доста странен вид с този рейтинг?Сами погледнете из световете класирането по рейтинг и ще се убедите колко смешни ситуации се получават.
Просто няма как Левски,ЦСКА,Лудогорец и т.н. да спечелят Шампионската Лига по футбол.
В този вид на Лигата Ви обаче,Григор Димитров,може да стане номер1 в тениса,ако се пуска в турнирчета в Борисовата градина. Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #3 -: Януари 22, 2016, 19:04:36 »

Защо освен личите не беше запазена и класацията на която сме свикнали ?
До колкото разбирам лигите отчитат прогреса по някакви критерии ... Докато класирането на което сме свикнали даваше обща информация за цялостното развитие на акаунтите ...
Не е ли удачно да се запази класирането а лигите да са добавка към него в която се следи прогреса ?
Или напълно съм пропуснал смисъла на промяната ?

Идеята на лигите не беше да Ви докара неудобство, а по-скоро да може повече хора да се изявят във областта която ги радва.
Съгласен съм че има аспект на играта който зависи от нетните точки. Това е основно възможността за атака коята има ограничения спрямо нетото.
Старата класация, колкото и да сте свикнали с нея като мерител на силата на човека, също не е напълно показателна както много добре знаете.

Бихте ли ми посочили основните цели на класацията такава каквато беше преди (смислените такива които виждам са търсене на попълнения за съюз и търсене на цели за атаки).
Ако видим достатъчно добри доводи за това да има такава класация разбира се ще преосмислим и ще я върнем под някаква форма.
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 19:21:14 от Tulkas » Активен
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #4 -: Януари 22, 2016, 19:11:26 »

Ще промените ли военната класация,която доби доста странен вид с този рейтинг?Сами погледнете из световете класирането по рейтинг и ще се убедите колко смешни ситуации се получават.
Просто няма как Левски,ЦСКА,Лудогорец и т.н. да спечелят Шампионската Лига по футбол.
В този вид на Лигата Ви обаче,Григор Димитров,може да стане номер1 в тениса,ако се пуска в турнирчета в Борисовата градина. Wink

Военната класация е изкривена както много от вас посочиха понеже е единствената такава която не взима предишните Ви подвизи в предвид.
Всички други класации взимат предвид всички ваши сгради и проучвания, но военната почна на чисто.
Това означава, че от момента на пускането всички почнаха с 1000 рейтинг и по активните играчи в битките си с нпц/варвари/други играчи дръпнаха в класацията.
Вярно е, че вече прочулите се маршали които са много високо по точки и вече не воюват толкова много трудно ще навлязат в една такава класация.
Затова независимите градове и варварите дават рейтинг, така че на спокойствие може да се (фарми) рейтинг до около 2500 само от независими градове и варвари (за по-нагоре вероятно ще трябва да го откраднете от други хора).
Аналогията за градинката не е съвсем коректна но има някакъв смисъл. Това което обаче постига тази класация е да избута напред тези които са на ниско нето но се скъсват да се бият (знаете че във всеки съюз има такива) а не тези които не могат да нападнат никого защото са с 5 пъти повече точки.
Както казах и по-горе големият проблем беше, че всички почнаха на 1000 рейтинг при положение, че има хора които вече бяха заслужили да са на повече с играта си до сега.
Ако не съм разбрал въпроса или обяснението е неясно се извинявам.
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 19:23:21 от Tulkas » Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #5 -: Януари 22, 2016, 19:21:30 »

Хубаво! Да кажем аз правя дубъл върху нечия армия а въпросния господин ми вкарва 10 атаки върху два празни поста, с които ги и унищожава! Тогава кой ще води в класацията? Аз или той?
Да го кажа и по друг начин - аз съм избил N броя армии а колегата ми е бутнал в победни битки N броя градове, равни на моите битки! Нима колегата ми ще има военни точки колкото моите?
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 19:36:48 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #6 -: Януари 22, 2016, 19:22:35 »

Наистина  военната класация е много изкривена
http://prntscr.com/9terym
От една страна военните точки се дават сравнително справедливо (от станове се дават само в защита и то редуцирани, независимите градове не дават военни точки) , от друга, сега виждаме една класация която е пълна каша. Аз започнах в този свят преди месец и позицията ми в тази класация е незаслужена.
Ясно е че формулите са фирмена тайна, но не можеше ли вместо от 1000 точки еднакъв рейтинг, да бяха преизчислени военните точки еднократно и превърнати в рейтинг. Мисля, че още не е късно това да се направи и този рейтинг да се добави към текущата класация.
Активен
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #7 -: Януари 22, 2016, 19:24:33 »

Мен ме вълнува една битка успешна по колко рейтинг ти дава и ако загубиш битка колко ти се взима?
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #8 -: Януари 22, 2016, 19:31:24 »

Мен ме вълнува една битка успешна по колко рейтинг ти дава и ако загубиш битка колко ти се взима?

Приложена е системата от шаха, която се ползва в много други популярни игри от състезателен характер.
Който иска да се запознае подробно:https://en.wikipedia.org/wiki/Elo_rating_system
Активен
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #9 -: Януари 22, 2016, 19:35:56 »

Хубаво! Да кажем аз правя дубъл върху нечия армия а въпросния господин ми вкарва 10 атаки върху два празни поста, с които ги и унищожава! Тогава кой ще води в класацията? Аз или той?
От гледна точка кое е по важно за играта е очевидно че дубъла е много по важен от 10 празни атаки.
Затова получавате военни точки и титли (маршал и т.н.). Те не са ви отнети и стоят както в класацията така и в профила Ви.
И преди имаше брой победи в нападение/брой загуби в защита, но малко хора се стремяха към това.
Нека да го погледнем от гледната точка на номадските нашествия (специален свят) там дори да си първи по военни точки не получаваш медал за непобеден.
Това не прави едното по-малко важно от другото просто оценяването е различно (в случая оценяваме хората по това колко добре нападат едновремено с това колко добре се отбраняват).
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #10 -: Януари 22, 2016, 19:42:31 »

Тоест, казвате ми че аз със тези си битки върху армиите на противника ще бъда неимоверно над него във военната класация и че той няма шанс да ме настигне, камо ли да ме изравни с бутане на празни градове?

После, номадите са прекрасен  турнир. Но тук не сме номадски нашествия а  играем срещу реални хора в реално време!
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 19:48:12 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #11 -: Януари 22, 2016, 19:45:20 »

Наистина  военната класация е много изкривена
http://prntscr.com/9terym
От една страна военните точки се дават сравнително справедливо (от станове се дават само в защита и то редуцирани, независимите градове не дават военни точки) , от друга, сега виждаме една класация която е пълна каша. Аз започнах в този свят преди месец и позицията ми в тази класация е незаслужена.
Ясно е че формулите са фирмена тайна, но не можеше ли вместо от 1000 точки еднакъв рейтинг, да бяха преизчислени военните точки еднократно и превърнати в рейтинг. Мисля, че още не е късно това да се направи и този рейтинг да се добави към текущата класация.

Всеки независим град или варварски стан си има собствен рейтинг и дава точки спрямо него. Тоест ако сте на 2500 рейтинг и ударите 15ка варвари ще вземето много малко, докато ако сте на 1000 ще вземето доста повече.
Колкото до ретроактивното събиране на данните, беше много трудно изпълнимо технически иможеше да доведе до големи проблем. Алтернатива, за която не бяхме помислили беше началните точки на хората да са някаква функция на военните им точки (тоест човек с 0 военни точки да е на 1000 рейтинг, а човек с 100000 да е на 2000 примерно). Ще помислим дали може да се направи нещо по въпроса.
Активен
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #12 -: Януари 22, 2016, 19:46:41 »

От гледна точка кое е по важно за играта е очевидно че дубъла е много по важен от 10 празни атаки.
Затова получавате военни точки и титли (маршал и т.н.). Те не са ви отнети и стоят както в класацията така и в профила Ви.
И преди имаше брой победи в нападение/брой загуби в защита, но малко хора се стремяха към това.
Нека да го погледнем от гледната точка на номадските нашествия (специален свят) там дори да си първи по военни точки не получаваш медал за непобеден.
Това не прави едното по-малко важно от другото просто оценяването е различно (в случая оценяваме хората по това колко добре нападат едновремено с това колко добре се отбраняват).

Да се разбира че целта сега е да се увеличи покупката на диаманти от страна на играчите и прекарваното време в играта да е 24/7 за да не може ако си на върха някой който е под теб да те победи докато не си на линия или да те разбие ако е с по-голяма армия?  Smiley Ами определено старата класация е по-добра защото там за да си по-напред е важно само да хванеш противникова армия което всъщност е смисъла да водиш битки... И тук определено се оценява по това колко добре нападат и колко добре могат да се защитават а не като сега просто да си водиш битки с по 100единици докато играча го няма... Аз равнопоставеност не виждам? *hihi*
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #13 -: Януари 22, 2016, 19:49:01 »

НЕ,НЕ,НЕ,НЕ....както говореше Кхан в снощния филм по Синема.Не може да давате военни точки,рейтинг,или каквото решите,за успех над Варварски станове,НПЦ-та,каси,Черепи,Мрачни,или други стоящи обекти.Нима те,ще се преместят,ще скрият армия,ще ви засекат,ще мобнат...ма моля ви се.Дори точките от Военен пост и ТП преосмислете,ако във въпросния ВП не удряш армия.Какви рейтинги ще се трупат тук.Че аз ще регна един акаунт,ще му направя един Военен пост,ще го вдигна на 9та крепост и някой познат ще го блъска до умопомрачение-това ли искате?
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Tulkas
Community Manager
*

Karma: +9/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 33


Профил
« Отговор #14 -: Януари 22, 2016, 19:49:57 »

Тоест, казвате ми че аз със тези си битки върху армиите на противника ще бъда неимоверно над него във военната класация и че той няма шанс да ме настигне, камо ли да ме изравни с бутане на празни градове?


Не казах това. Това което казах е че тези битки ще Ви донесат слава и титли и че победите в защита и вападение се броят еднакво в новата класация. Тоест не стимулираме криенето на армия нонстоп. Който иска да бъде напред в тази класация трябва да е както добър в нападение така и в защита. Атака над варварски стан 15то ниво ако вашият рейтинг е 1000 носи 31 рейтинг, но ако вашият рейтинг е 2500 носи само 1 рейтинг.
« Последна редакция: Януари 22, 2016, 20:05:04 от Tulkas » Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!