Imperia Online България  
Април 24, 2024, 20:11:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Глобална карта  (Прочетена 1244 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« -: Януари 05, 2016, 20:51:05 »

Имам един проблем . Като отворя тактическата карта http://prntscr.com/9mg27l   и реша да се ровичкам из глобалната карта и върна на тактическата не ми показва къде съм спрямо моя акаунт . Ето как е при в5 http://prntscr.com/9mg3bj

На в5 имаше едно червено квадратче на тактическата карта ,което ми показва къде съм на глобалната и го няма на в6 . Проблем е ,защото аз си запазвам отметка на даден специален ресурс и като я отворя ми показва ,че е на разстояние 100 (примерно) ,но не ми показва в коя посока . Това е важно ако искам търговски пост за да си крия ресурсите или пък ако искам да построя и военен до него ама не знам дали е в посока края на картата или центъра .
Другото е ,че няколко пъти натискам до края на линията за обсег на построяване на военен пост и се оказва ,че не ми харесва мястото и почвам да ровичкам за терен ,който ми харесва и гледам да съм г/д до линията и да използвам максимално разстояние ,защото съм на края на картата и един вид да се придвижва войската по-бързо . Да де ама като открия дадено място не виждам като отворя тактическата карта до линията ли е или не е и трябва да го построя военния пост да ми покаже аджаба къде точно се намира и дали ме устройва и така вече 2 поста поредни правя и разрушавам и сега трети . Моля оправете го .
Активен
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #1 -: Януари 12, 2016, 12:15:24 »

Ей сега си намерих специален ресурс Въглища и искам да основа търговски пост и до него военен . Да де ама ми е интересно дали този военен пост ще ми трябва ( дали е в посоката на играчите ,които искам да бия и ще ми спестява време за движение) и как да стане като отворя стратегическата карта и не виждам къде съм на нея Huh?Huh?
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #2 -: Януари 12, 2016, 12:42:19 »

Ей сега си намерих специален ресурс Въглища и искам да основа търговски пост и до него военен . Да де ама ми е интересно дали този военен пост ще ми трябва ( дали е в посоката на играчите ,които искам да бия и ще ми спестява време за движение) и как да стане като отворя стратегическата карта и не виждам къде съм на нея Huh?Huh?
показваш карта за версия 5 , тук е версия 6. Прехвърли се в другия раздел да ти обърнат внимание по-бързо
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #3 -: Януари 14, 2016, 23:12:18 »

показваш карта за версия 5 , тук е версия 6. Прехвърли се в другия раздел да ти обърнат внимание по-бързо
Ох човек ....как да ти го обесня .Проблема ми е ,че във в6 картата няма дадена функция ,която я има във в5 . Показал съм първо снимка на в6 и после как е при в5 ,за да се направи сравнение и да се добави тази функция към в6 дори да изглежда различно . Реално това е за в6 и този раздел е за в6 то значи съм на правилното място.
Активен
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #4 -: Януари 14, 2016, 23:48:40 »

Нека разгледат предложението Ви, но картата във версия 6 е много по-различна от тази във версия 5. Пробвали ли сте да да тръгнете например от централния замък в посока Северен замък? Във 5-цата  ще се получи, ще стигнете до Северния замък, но в 6-цата не.
Преди да въведат новия изглед, когато се потърсеха независимите градове на разстояние над 900, се получаваше картина приличаща на пеперуда.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #5 -: Януари 14, 2016, 23:50:43 »

Нека разгледат предложението Ви, но картата във версия 6 е много по-различна от тази във версия 5. Пробвали ли сте да да тръгнете например от централния замък в посока Северен замък? Във 5-цата  ще се получи, ще стигнете до Северния замък, но в 6-цата не.
Преди да въведат новия изглед, когато се потърсеха независимите градове на разстояние над 900, се получаваше картина приличаща на пеперуда.
Стига се като движиш картата в посока горен десен диагонал. Според това как си я мащабирал (отношение Х към У) може и да не стигнеш, но требе бая да си я сплескал  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #6 -: Януари 14, 2016, 23:58:58 »

Хубаво ...може и да стигна може и да не стигна. Въпроса ми е ако отворя една отметка на ценен ресурс ,търговски/военен пост или колония или каквото и да било  то как да преценя в каква посока е спрямо моята столица .
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Януари 15, 2016, 00:01:30 »

Хубаво ...може и да стигна може и да не стигна. Въпроса ми е ако отворя една отметка на ценен ресурс ,търговски/военен пост или колония или каквото и да било  то как да преценя в каква посока е спрямо моята столица .
за тези неща се ползват координати
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #8 -: Януари 15, 2016, 00:03:41 »

Ако не можеш да прецениш по друг начин, избираш най-близкия независим град до отметката, пускаш атака по него и получаваш едни красиви сини стрелки, които показват посоката Smiley
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!