Imperia Online България  
Април 19, 2024, 16:09:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Варварски стан  (Прочетена 669 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« -: Декември 18, 2015, 01:04:56 »

Във в6 няма номади ,но има варварски станове . На мен лично ми липсват 2 военни единици - конни стрелци и катафракти .  Мисля ,че имат огромно стратегическо значение ,защото конните стрелци са добра комбинация с каквато и да било конница .
Предлагам варварските станове да са с номадски военни единици и да може като победиш войската им оцелялата част да се присъединява към твоята .
Имайки предвид ,че се взима само малка част от цялата войска и ,че единиците ще с /2 сила спрямо имперските то те няма да са от такова голямо значение . Идеята е не да си трупам войска по друг начин ,защото по 1 ковчеже от варваски стан не е много .По скоро да мога да се сдобия с тези 2 единици ,които според мен са уникални и много добри .
Другото ми предложение е да мога да ги наемам като наемници с примерно х5 издръжка на час и като взимат примерно 30% от обоза след битка . Да има някакви ограничения също така на брой войска спрямо нетни точки ,която да може да бъде наета . Държа да припомня ,че наемниците са били много важни още по времето на Рим и доста след това време .
Ако и това не се хареса на админите то предлагам да мога да тренирам тези единици .
Просто имперските единици не струват ,защото сега ако правя палежи трябва да мъкна и стрелци ,за да се пазя от засечки ,а не мога конни стрелци . За катафрактите няма какво да обеснявам - събереш ли достатъчно мачкат всичко .


 Последното предложение е да има различен вид номадски единици във всеки военен стан . Например в един стан ще има всички нормални единици ,но и арбалетни стрелци с бонус атака ,но малко жизнени точки ,защото са номади . Брадвари вместо мечоносци като имат бонус "ярост" ,което ще рече ,че колкото повече морал толкова по-голям им е бонуса в атака ,а ако морала падне под някакво ниво то имат наказание в атака ,а базовата да е по-малка от тази на мечоносците . Друга единица да е берсерк като това са най-яростните войници . Нещо като мечоносци с бонуса на брадварите . (ако не станове то наемници пак може )

Самата идея е да има разнообразие в тактиката и строежа на войската .Плащаш на наемници или обучаваш войска или залавяш и обръщаш на своя страна номадска войска или нещо друго само и само да има разнообразие и игрови елемент .
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Декември 18, 2015, 10:31:58 »

Благодаря. Ще предам предложенията Ви.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!