Imperia Online България  
Март 28, 2024, 19:13:18 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Шпионаж  (Прочетена 1906 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« -: Декември 16, 2015, 08:15:00 »

Този път ще го напиша да звучи като препоръка - Направете шпионите по-бързи . Във в6 има толкова играчи ,че имаш и на 1700 разстояние касички да биеш . Аз вечер гледам на по 700 разстояние за каси и пращам по малко шпиони и не винаги влизат . Ако не влязат ,а пътуват 3 минути до там и после обратно аз трябва да изчакам да ги събера при мен и да ги пратя отново там ,където не съм успял . Значи за 1 шпионаж чакам 12 минути . А ако се окаже ,че не ме устройва касичката пак ги връщам (още 6 минути ) и така и така ..... губил съм макс 1 час ,а през вечерта да седиш 1 час да чакаш некви тъпи шпиони изобщо не е приятна задача . Аз не знам дали картографията се брои за шпионите ,защото аз съм с картография 14 .

Направили сте така ,че да не мога да си сменя локацията и се случва да ме пратите в гъза на географията и от там правя каквото мога ,за да се развивам и някак си се прежалвам с факта ,че войската ми пътува 40 години като еврейте в пустинята ама не тря да седя да ги чакам и затова се прежалвам обаче за шпионите е много тегаво .
Иначе мисля ,че при такива големи светове трябва да се увеличи като цяло скоростта на единиците . Не да хвърчът за 20 минути на разстояние 700 нали ,но все пак едно приемливо увеличение с10% ,за да е по поносимо ,защото така излиза ,че сложи ли ме някъде в края аз направо да се отказвам ....много тегаво с тия шпиони .
Активен
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #1 -: Декември 19, 2015, 12:43:10 »

Моля ви бе хора направете ги тия шпиони по-бързи . Няма да навреди на играта това ,че няма да губя 1 час да шпионирам насам натам .
Активен
omg!
Гост
« Отговор #2 -: Декември 19, 2015, 13:18:22 »

Аз съм за предложението. Много е тъпо шпионите да вървят по 2-3 минути.

Цитат
Направили сте така ,че да не мога да си сменя локацията и се случва да ме пратите в гъза на географията и от там правя каквото мога ,за да се развивам и някак си се прежалвам с факта ,че войската ми пътува 40 години като еврейте в пустинята

 *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #3 -: Декември 19, 2015, 17:05:18 »

Моля ви бе хора направете ги тия шпиони по-бързи . Няма да навреди на играта това ,че няма да губя 1 час да шпионирам насам натам .
намери си активни играчи за бой по-близко от 1700 и няма да ти се бавят шпионите
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #4 -: Декември 19, 2015, 20:25:54 »

намери си активни играчи за бой по-близко от 1700 и няма да ти се бавят шпионите
Оооо за 1700 си е умирачка . Аз говоря за 700 макс . Не е нещо нечувано да се сейфнеш по някой активен играч на голямо разстояние ,но то си е умирачка . 1 час седя и пращам шпиони насам натам и най-лошото е ,че не виждам смисъл в това . Ако няма да ги направите по-бързи то поне обяснете ,защо сте го направили така . Не си спомням такива проблеми при в5 ,а там дори нямаше обход и винаги се сейфах по хора ,които са ми далеч и даже максимума ми беше 600 и нещо да са далеч .Не мисля ,че има голяма разлика между 600 и нещо и 700
Активен
acho_1605
Лейтенант
***

Karma: +24/-34
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


Профил
« Отговор #5 -: Декември 20, 2015, 01:33:24 »

Оооо за 1700 си е умирачка . Аз говоря за 700 макс . Не е нещо нечувано да се сейфнеш по някой активен играч на голямо разстояние ,но то си е умирачка . 1 час седя и пращам шпиони насам натам и най-лошото е ,че не виждам смисъл в това . Ако няма да ги направите по-бързи то поне обяснете ,защо сте го направили така . Не си спомням такива проблеми при в5 ,а там дори нямаше обход и винаги се сейфах по хора ,които са ми далеч и даже максимума ми беше 600 и нещо да са далеч .Не мисля ,че има голяма разлика между 600 и нещо и 700
Не го слушай тоя, явно няма с какво да си играе и само драска тъпотии ( На всяка манджа е ), идеята ти е добре, +1  *rose*
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Декември 20, 2015, 15:09:40 »

Оооо за 1700 си е умирачка . Аз говоря за 700 макс . Не е нещо нечувано да се сейфнеш по някой активен играч на голямо разстояние ,но то си е умирачка . 1 час седя и пращам шпиони насам натам и най-лошото е ,че не виждам смисъл в това . Ако няма да ги направите по-бързи то поне обяснете ,защо сте го направили така . Не си спомням такива проблеми при в5 ,а там дори нямаше обход и винаги се сейфах по хора ,които са ми далеч и даже максимума ми беше 600 и нещо да са далеч .Не мисля ,че има голяма разлика между 600 и нещо и 700
Максималната скорост на шпионите е 15 пъти по-голяма от тази на леките коне, или в числя 14 400 срещу 960 ИМ/час за скорост 4 (скоростен коеф 180 срещу 12) скоростта на движение на шпионите се влияе от Картографията на играча(лична +съюзна). http://prntscr.com/9gd6aj

Ако играете скорост 2  ще се движат 2 пъти по-бавно. Но дори и там с картография 1 на 2000 ИМ разстояние шпионите ви пристигат за по-малко то 10 минути докато армия с обсада пътува 22 часа. Няма база за сравнение просто.

Да не би да предлагате мигновенно внедряване с диаманти?  Grin
« Последна редакция: Декември 20, 2015, 15:11:22 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #7 -: Декември 20, 2015, 23:46:25 »

Максималната скорост на шпионите е 15 пъти по-голяма от тази на леките коне, или в числя 14 400 срещу 960 ИМ/час за скорост 4 (скоростен коеф 180 срещу 12) скоростта на движение на шпионите се влияе от Картографията на играча(лична +съюзна). http://prntscr.com/9gd6aj

Ако играете скорост 2  ще се движат 2 пъти по-бавно. Но дори и там с картография 1 на 2000 ИМ разстояние шпионите ви пристигат за по-малко то 10 минути докато армия с обсада пътува 22 часа. Няма база за сравнение просто.

Да не би да предлагате мигновенно внедряване с диаманти?  Grin

Човек ти сериозно ли ?
1 играч на 700 разстояние ми е 2,30 минути в 1 посока . Като пращам шпиони по 100 или по 200 ги избиват ,а ако пратя всички (2200) и отнема 2,30 минути на посока и с връщането е 5 минути . На мен да открия добра каса са ми нужни поне 10 шпионажа ,което прави10.5=50 минути .  Е сега схващаш ли къде е проблема ?

Ти ми ги сравняваш с коне ама аз да не би да нападам всеки срещнат ? На мен не ми пука колко по-бързи от армията са ,а ми пука за това ,че всяка вечер минимум 1 час прекарвам в пращане на шпиони . Капиш?
И имай предвид ,че нивото ми на Картография е 14 ,което е много .

В това няма никакъв смисъл . Като се прави свят в който да има активни играчи на разстояние 1900 то трябва шпионите да отговарят на разстоянието . Преди във в5 имаше на 600 максимум тук таме двама трима ,а сега има много на много разстояние и голям избор и като се прави толкова голяма активна карта и като ме прати до Югозападния замък  то е направо кощунство шпионите да са толкова бавни . На никого не би пречило да ги направи 2пъти по бързи ,за да може да се шпионира по-лесно .
Разбирам ,че да се увеличи скоростта на армията ще промени доста неща в играта ,но виж за шпионите не съм съгласен ,че ще е ключово .
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #8 -: Декември 21, 2015, 00:20:00 »

Стига се оплаква бе.Да вземат нагодят играта според стила ти а.Вдигни си шпионажа и бройката на шпионите.Ебаси играча си щом и при касите не ти влизат шпионите.Имаш ли висок шпионаж и достатъчно шпиони, веднъж щом влезнат няма ги вадиш докато имаш нужда да ходиш до там.И не разбирам защо ти е да правиш сейф след като е повече от явно че никой не се интерисува от теб.Ако искаше някой да те бие ,с тия сейфове по каси още след първия и щеше да останеш без армия.
« Последна редакция: Декември 21, 2015, 00:35:07 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #9 -: Декември 21, 2015, 01:21:57 »

Стига се оплаква бе.Да вземат нагодят играта според стила ти а.Вдигни си шпионажа и бройката на шпионите.Ебаси играча си щом и при касите не ти влизат шпионите.Имаш ли висок шпионаж и достатъчно шпиони, веднъж щом влезнат няма ги вадиш докато имаш нужда да ходиш до там.И не разбирам защо ти е да правиш сейф след като е повече от явно че никой не се интерисува от теб.Ако искаше някой да те бие ,с тия сейфове по каси още след първия и щеше да останеш без армия.

Шпионажа и шпионите ми са достаъчно за шпионирането на 1 или 2ма играчи едновременно ,но 10 ..вечче е тегаво и е напълно нормално да е така . И защо ги вадя мисля ,че е очевидно - за да ги пратя да шпионират друг .Ти казваш " докато имаш нужда да ходиш до там" да ама аз не ходя до 1 и същ играч ,а до различни играчи търсейки добра мишена . Капиш?  Относно защо се сейфам - 1. Какво му е лошото да биеш по играчи ,а не на обход ? Атаките ми са видни късно през нощта и като знам войската на тези ,които нападам мога да си преценя дали си струва риска да атакувам . Не виждам как по-точно ще остана без армия в случай ,че 1. Тя носи ресурс и злато достатъчни да покрият евентуален - на златото при пристигане и 2. Ставам да я посрещна като си дойде .
Реално погледато е по вероятно да ми хванат войската ако се връща по обход след като са ми взели ресурса и съм на - злато ,отколкото ако се връща от каса ,НО ако си толкова сигурен ,че методът ми на сейфане е грешен то моля обесни къде по-точно е недостатъка спрямо обхода .
Активен
zeus
Гост
« Отговор #10 -: Декември 21, 2015, 01:30:23 »

Реално погледато е по вероятно да ми хванат войската ако се връща по обход след като са ми взели ресурса и съм на - злато ,отколкото ако се връща от каса ,НО ако си толкова сигурен ,че методът ми на сейфане е грешен то моля обесни къде по-точно е недостатъка спрямо обхода .

По голяма глупост не бях чел скоро. Как си играл версия 5 чак не знам
Активен
fiher
Лейтенант
***

Karma: +3/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 111


Профил
« Отговор #11 -: Декември 21, 2015, 02:04:37 »

По голяма глупост не бях чел скоро. Как си играл версия 5 чак не знам
Ми...успешно и без обходи . Моля обесни ми кое е лошото .
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #12 -: Декември 21, 2015, 02:52:28 »

Човек ти сериозно ли ?
1 играч на 700 разстояние ми е 2,30 минути в 1 посока . Като пращам шпиони по 100 или по 200 ги избиват ,а ако пратя всички (2200) и отнема 2,30 минути на посока и с връщането е 5 минути . На мен да открия добра каса са ми нужни поне 10 шпионажа ,което прави10.5=50 минути .  Е сега схващаш ли къде е проблема ?

Ти ми ги сравняваш с коне ама аз да не би да нападам всеки срещнат ? На мен не ми пука колко по-бързи от армията са ,а ми пука за това ,че всяка вечер минимум 1 час прекарвам в пращане на шпиони . Капиш?
И имай предвид ,че нивото ми на Картография е 14 ,което е много .

В това няма никакъв смисъл . Като се прави свят в който да има активни играчи на разстояние 1900 то трябва шпионите да отговарят на разстоянието . Преди във в5 имаше на 600 максимум тук таме двама трима ,а сега има много на много разстояние и голям избор и като се прави толкова голяма активна карта и като ме прати до Югозападния замък  то е направо кощунство шпионите да са толкова бавни . На никого не би пречило да ги направи 2пъти по бързи ,за да може да се шпионира по-лесно .
Разбирам ,че да се увеличи скоростта на армията ще промени доста неща в играта ,но виж за шпионите не съм съгласен ,че ще е ключово .

Виж, от версия 1 скоростта на движение на шпионите е обвързана със скоростта на леката конница. Просто такава е концепцията.
« Последна редакция: Декември 21, 2015, 02:54:47 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!