Imperia Online България  
Март 28, 2024, 19:24:12 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53349 пъти)
0 Членове и 3 Гости преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #480 -: Март 24, 2018, 02:30:33 »

Аз пиша на нека китайска фонетика в момента. Иначе, по принцип се пише на  кирилица, а която е реформирана последните 130години.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #481 -: Март 24, 2018, 02:34:42 »

*hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
последно, епсилон с две храсти имало ли го е при етруските хилядолетия преди да го видиш при рода Дулово или не? Видях, че ти е смешно.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #482 -: Март 24, 2018, 13:39:56 »



Светилището в Белинташ!

Речи му още че когато дедите ти са пили от златни чаши и кратери мавруд, етногенезиса на всички тюрки е бил още в мъдата на Тенгри и че спокойно твоя резняк може да се фане за палците, одавайки по този начин чест по старшинство! Имай в предвид че турците, румънците, албанците и сърбите извеждат народите си от траките официално и прокламират че са местни народи! Нашите учени историци, тоест казионните такива, изтрепаха траките или ги "изчезнаха" тоест околните нам държави знаят че ние не сме местен народ и владеем земята си не по право, от зората на времето както са те, а сме пришълци от мачка си пийчина и владеем земята си със силата на оръжието и не по право!

Владо чета и се хиля, хиля се и чета и не знам верно какво си чел и какво си разбрал и най-интересното е че си феномен в подреждането на нещата. Изобщо ти си сътворителят на ново течение в цялото човечество или поне народите в Европа.

Но за да не съм  голословен ти сега определи ли се Трак ли си или си ПраБългарин . Защото в по-горни абзаци си пра българин а тук си трак. Или и ти си като другите дето само лалат , такъв си какъвто ти е изгодно  *hihi* .

Радвам се че хората на които си фен и от които черпиш информация, не са признати от никой и никой сериозен учен не им обръща никакво внимание.

Но поне ми е забавно да ви гледам как сами се лутате и не може да подредите нещата в една проста времева лични. А това е толкова просо и лесно за разбиране и дава цялата картина.

Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #483 -: Март 24, 2018, 13:46:38 »

Аз пиша на нека китайска фонетика в момента. Иначе, по принцип се пише на  кирилица, а която е реформирана последните 130години.

Е не знам ама понеже се говори тук това онова, та на мен ми стана интересно и исках да чуя ясен отговор, а не отговор присъщ на Неолиберален джендър  *hahaha* , Не го приемй че те засягам лично, просто онези така дават отговори, когато не им изнася.

А истината е че съвременна България пише на съвременна руска кирилица. А това става, след като народът в последните години от турското робство, започва масово да се гърчее. Дори започват да навлизат църковни книги и в църквите започват да се служат литургии на гръцки. Тогава Възрожденците с помощта на Русия , модернизират Българският и го правят по-лесен и достъпен. Един от хората които прави това е Иван Вазов и ето защо му лепват името "Патриарха на българската литература". Благодарение на това и на освобождението си България запазва своята писменост и автентичност. Така че Русия не освобождава България само като територия, но и дава и свобода в културно развитие. Все неща които ние с лекота забравяме тънейки в невежеството си и комплексите си да сме Велика сила.
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #484 -: Март 24, 2018, 14:41:10 »

Е не знам ама понеже се говори тук това онова, та на мен ми стана интересно и исках да чуя ясен отговор, а не отговор присъщ на Неолиберален джендър  *hahaha* , Не го приемй че те засягам лично, просто онези така дават отговори, когато не им изнася.

А истината е че съвременна България пише на съвременна руска кирилица. А това става, след като народът в последните години от турското робство, започва масово да се гърчее. Дори започват да навлизат църковни книги и в църквите започват да се служат литургии на гръцки. Тогава Възрожденците с помощта на Русия , модернизират Българският и го правят по-лесен и достъпен. Един от хората които прави това е Иван Вазов и ето защо му лепват името "Патриарха на българската литература". Благодарение на това и на освобождението си България запазва своята писменост и автентичност. Така че Русия не освобождава България само като територия, но и дава и свобода в културно развитие. Все неща които ние с лекота забравяме тънейки в невежеството си и комплексите си да сме Велика сила.
Руската Империя е била против автокефална българска църква, въобще не е помагала. Българите купуват екзархията с много пари. Черковно славянският прилича повече на руски, т.е руският е много архаичен и недоразвит български. Може би защото самият руски не е бил говором език в царския двор от времето на Екатерина Велика до последните Романови.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #485 -: Март 24, 2018, 15:24:00 »

Руската Империя е била против автокефална българска църква, въобще не е помагала. Българите купуват екзархията с много пари. Черковно славянският прилича повече на руски, т.е руският е много архаичен и недоразвит български. Може би защото самият руски не е бил говором език в царския двор от времето на Екатерина Велика до последните Романови.

 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #486 -: Март 24, 2018, 15:34:31 »

[img]

На мен също един турчин, доста начетен мъж ми разтягаше тези локуми преди 3 месеца!
Попитай твоя резняк, племето кайъ кога за пръв път е споменато и като ти каже кога му обясни че тогава дори курника на пра-пра-пра...дядо ти е имал 6 хилядолетия древност! Речи му още че когато дедите ти са пили от златни чаши и кратери мавруд, етногенезиса на всички тюрки е бил още в мъдата на Тенгри и че спокойно твоя резняк може да се фане за палците, одавайки по този начин чест по старшинство! Имай в предвид че турците, румънците, албанците и сърбите извеждат народите си от траките официално и прокламират че са местни народи! Нашите учени историци, тоест казионните такива, изтрепаха траките или ги "изчезнаха" тоест околните нам държави знаят че ние не сме местен народ и владеем земята си не по право, от зората на времето както са те, а сме пришълци от мачка си пийчина и владеем земята си със силата на оръжието и не по право!
Основното, за което се хващат е снимка, правена от турска експедиция в Белите Пирамиди в Китай. Те така и не са датирани. До някъде опонентът прие, че е възможно епсилона с двете хасти да е заимстван от огуза Кайъ един век след като българите напускат земите, на които се заселват те заради легитимност. Все пак Османската Империя до 15-ти век е на палатки, докато предишното население живее в каменни градове.
« Последна редакция: Март 24, 2018, 15:51:21 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #487 -: Март 27, 2018, 18:05:21 »

Владо чета и се хиля, хиля се и чета и не знам верно какво си чел и какво си разбрал и най-интересното е че си феномен в подреждането на нещата. Изобщо ти си сътворителят на ново течение в цялото човечество или поне народите в Европа.

Но за да не съм  голословен ти сега определи ли се Трак ли си или си ПраБългарин . Защото в по-горни абзаци си пра българин а тук си трак. Или и ти си като другите дето само лалат , такъв си какъвто ти е изгодно  *hihi* .

Радвам се че хората на които си фен и от които черпиш информация, не са признати от никой и никой сериозен учен не им обръща никакво внимание.

Но поне ми е забавно да ви гледам как сами се лутате и не може да подредите нещата в една проста времева лични. А това е толкова просо и лесно за разбиране и дава цялата картина.



Слушай сега да ти нахвърлям набързо истината! В зората на времето, сегашното Черно море е било сладководно езеро! Около него са живеели родове и племена с една култура, език и кръв! Поради благоприятния климат, обилни реколти и металургията, която е тяхно изобретение, те се разрастват и мигрират, разрастват и мигрират, като по този начин дават културата, селското стопанство и металургията на цяла Европа и Азия! Тогава земята ни се е казвала Ария и Перке! Прочети малко от Клавдий Ариан, ако можеш разбира се! От този древен народ с единен език се обособяват скитите, пелазгите, траките, сарматите, шумерите или поне управляващата им върхушка! Миграцията е огромна! Тези земи са "роилник" на народи! Днешните българи са потомци на на това древно население и според генните проучвания са уникално чист народ, за разлика от руснаците, които са мелези между скити, склавини, варяги и монголи с голем татарски привкус, фински субстрат, печенежка подправка и семе на самоеди! В този ред на мисли ти си уникален мелез, но нямаш повод да се срамуваш от произхода си, щото все пак ние българите дадохме култура, знания, писменост и християнство на вас, северните аборигени и ви облагородихме, за да може да се влеете като пълноправни членове на човешкото семейство, иначе и до сега щяхте да сте на родове, които си прегризват гърлата в братоубийствени борби за власт и щяхте да сте роби на хазарските евреи! Желая ти успехи и хубава седмица!
« Последна редакция: Март 27, 2018, 18:10:20 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #488 -: Март 28, 2018, 11:25:39 »

попаднах на много интересна статия  Smiley

http://kolevm38.blog.bg/history/2013/12/21/bylgarite-stoiat-v-osnovata-na-choveshkata-civilizaciia.1221275
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #489 -: Март 28, 2018, 13:48:33 »

Слушай сега да ти нахвърлям набързо истината! В зората на времето, сегашното Черно море е било сладководно езеро! Около него са живеели родове и племена с една култура, език и кръв! Поради благоприятния климат, обилни реколти и металургията, която е тяхно изобретение, те се разрастват и мигрират, разрастват и мигрират, като по този начин дават културата, селското стопанство и металургията на цяла Европа и Азия! Тогава земята ни се е казвала Ария и Перке! Прочети малко от Клавдий Ариан, ако можеш разбира се! От този древен народ с единен език се обособяват скитите, пелазгите, траките, сарматите, шумерите или поне управляващата им върхушка! Миграцията е огромна! Тези земи са "роилник" на народи! Днешните българи са потомци на на това древно население и според генните проучвания са уникално чист народ, за разлика от руснаците, които са мелези между скити, склавини, варяги и монголи с голем татарски привкус, фински субстрат, печенежка подправка и семе на самоеди! В този ред на мисли ти си уникален мелез, но нямаш повод да се срамуваш от произхода си, щото все пак ние българите дадохме култура, знания, писменост и християнство на вас, северните аборигени и ви облагородихме, за да може да се влеете като пълноправни членове на човешкото семейство, иначе и до сега щяхте да сте на родове, които си прегризват гърлата в братоубийствени борби за власт и щяхте да сте роби на хазарските евреи! Желая ти успехи и хубава седмица!

Пак нещо си противоречиш със сериозните писания.

Я покажи къде е доказано че съвременните българи са чист народ ?!?!? Много ми е интересно, кой е този сериозен учен, дето ще напише такава глупости  *pardon* . Виж чувал съм и съм чел много "сериозни изследователи" да ги говорят тези неща, но те всичките до един са със съмнително академично достойнство.
Сега за Абукта да се върнем. Това че Русия решава да вземе Христинстовто и че това го правят българите е по линия на славянската ни връзка. Ако си напрвиш труда да почетеш малко ще разбереш, защо гърците се отказват и оставят българите да правят това. Това е едно на страна. Но дори азбуката ние даваме уж на руснаците, не е българска а ни е дадена на нас от гърците. След това ние я взимаме от великоморавците . И тук идва интересното . Ако българите имаме претенции над Глаголицата изобщо, защо не е почната от нас а ние се явяваме приемник от Великоморавците ?Тук също е уместно да се каже че ние сме дали на руснаците Кирилицата, която си е редактирана Глаголица. Жест който Русия ни връща през 19 век, като ни помага да си осъвременим азбуката и дефакто да пишем сега на " руската кирилица" .

А да не говорим за това какво е дала Русия на света като учени и световно културно и научно наследство и какво е дала малка България. Така че , за пореден път се убеждавам, че ти ходиш къде ходиш и пак се връщаш на едни "доказателства" , които отдавна вече са захвърлени като такива. Но пък поне ми е забавно да се смея на цялата тази повърхностна трактовка на нещата 
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #490 -: Март 28, 2018, 16:30:33 »

Вървиш в правилна посока и когато ми остане време ще ти обясня как, защо и поради кое с доказателства! Онова за мелеза беше майтап! Да не вземеш да се вържеш! До тогава чакай и чети, но чети извори, а не какво пише този или онзи подкупен учен! Чети изворите, там всичко е написано, но внимавай за преводите! Те не се правят коректно! Ще разбереш защо! Не си глупав!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #491 -: Април 13, 2018, 14:45:20 »

Руската Империя е била против автокефална българска църква, въобще не е помагала. Българите купуват екзархията с много пари. Черковно славянският прилича повече на руски, т.е руският е много архаичен и недоразвит български. Може би защото самият руски не е бил говором език в царския двор от времето на Екатерина Велика до последните Романови.

https://www.bgonair.bg/magazine/2017-05-24/zashto-evropa-polzva-ruskata-a-ne-balgarskata-kirilitsa

Прегледай написаното в статията и пак кажи на каква кирилица пишем Wink

Това, че в компютрите се използват повече шрифтове по образец на руската кирилица е технически, а не политически, религиозен или исторически проблем и ни най-малко не е свързан с гърчеенето на българите около и след освобождението.
« Последна редакция: Април 13, 2018, 14:50:56 от wd0wmaker » Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #492 -: Април 13, 2018, 23:05:23 »

https://www.bgonair.bg/magazine/2017-05-24/zashto-evropa-polzva-ruskata-a-ne-balgarskata-kirilitsa

Прегледай написаното в статията и пак кажи на каква кирилица пишем Wink

Това, че в компютрите се използват повече шрифтове по образец на руската кирилица е технически, а не политически, религиозен или исторически проблем и ни най-малко не е свързан с гърчеенето на българите около и след освобождението.
това е просто шрифт и то в този форум, в други :

http://prntscr.com/j4xlbr -примерът е от онлайн вестник. Може и нарочно да са избрали точно този шрифт. Като пиша там със същите бутони на клавиатурата на каква кирилица пиша? Статията е поучителна, но нищо повече - изтиква се на преден план формата срещу съдържанието. Спорът е за съдържанието.

Иначе, ръкописно как пишем? Е-оборотная да имаме на БДС или PHO? Иначе си прав- жалко е, че е нямало институционална подкрепа. То и в парламент, избран след анексирането на Крим, от 240 депутати има 121 в групата за приятелство с РФ  Grin
« Последна редакция: Април 13, 2018, 23:51:17 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #493 -: Юни 16, 2018, 00:10:04 »

http://www.chitatel.net/forum/topic/20383-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B8%D1%81%D1%82%D0%B8%D0%BD%D0%B0%D1%82%D0%B0/
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
dimitarrr
Лейтенант
***

Karma: +15/-206
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #494 -: Юни 23, 2018, 15:52:10 »

Слушай сега да ти нахвърлям набързо истината! В зората на времето, сегашното Черно море е било сладководно езеро! Около него са живеели родове и племена с една култура, език и кръв! Поради благоприятния климат, обилни реколти и металургията, която е тяхно изобретение, те се разрастват и мигрират, разрастват и мигрират, като по този начин дават културата, селското стопанство и металургията на цяла Европа и Азия! Тогава земята ни се е казвала Ария и Перке! Прочети малко от Клавдий Ариан, ако можеш разбира се! От този древен народ с единен език се обособяват скитите, пелазгите, траките, сарматите, шумерите или поне управляващата им върхушка! Миграцията е огромна! Тези земи са "роилник" на народи! Днешните българи са потомци на на това древно население и според генните проучвания са уникално чист народ, за разлика от руснаците, които са мелези между скити, склавини, варяги и монголи с голем татарски привкус, фински субстрат, печенежка подправка и семе на самоеди! В този ред на мисли ти си уникален мелез, но нямаш повод да се срамуваш от произхода си, щото все пак ние българите дадохме култура, знания, писменост и християнство на вас, северните аборигени и ви облагородихме, за да може да се влеете като пълноправни членове на човешкото семейство, иначе и до сега щяхте да сте на родове, които си прегризват гърлата в братоубийствени борби за власт и щяхте да сте роби на хазарските евреи! Желая ти успехи и хубава седмица!
Защо изобщо се опитваш да отвориш очите  на този неосъзнат кретен  Виж го ,че тича като настинал кон от тема на тема  Shocked
Активен
Страници: 1 ... 31 32 [33] 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!