Imperia Online България  
Март 29, 2024, 15:50:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53382 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #465 -: Юли 30, 2017, 18:57:33 »

истината е някаде там Grin
и как ще посягаш на батко си бе *PUNISH* *PUNISH*

Ти ако на задвратняко му викаш посягане... У нашио край това е средство за предаване на правилната информация от един индивид на друг индивид  *beer*
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #466 -: Юли 30, 2017, 19:29:47 »

На кръстопът се строи хан или бардак, а ние държава направили...

Че ти на тази куака дето живеем държавали му викаш ... За мен това тук е или бардак , щото кой от де мине ни оправя или е тюйлетна ... щото всеки дето дойде на влас и се окъква до коленете , че чак и до кокалчетата напоследък  Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #467 -: Юли 30, 2017, 19:35:53 »

Че ти на тази куака дето живеем държавали му викаш ... За мен това тук е или бардак , щото кой от де мине ни оправя или е тюйлетна ... щото всеки дето дойде на влас и се окъква до коленете , че чак и до кокалчетата напоследък  Grin

Тъжно, но истина...
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #468 -: Юли 30, 2017, 19:41:26 »

Помежду другто ... само щото го сомена , то не е с темата , но понеже чета много руски сайтове и форуми има много сериозни учени който казват че след Сирия ще пламне Турция и че ще я разделят на 5 парцала . Като Русия ще се намеси в псоледният момент и ще вземе Истамбул като автономия ( нещо като Крим както стана ) и ще сложи ръка на Православието . Европейската час ще се дели или на 2 между Гърция и България или само за Гърция . Така че Българиоя има много яка възможност да си вземе земите до Люлебургас . Ама да видим де
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #469 -: Юли 30, 2017, 19:45:57 »

Помежду другто ... само щото го сомена , то не е с темата , но понеже чета много руски сайтове и форуми има много сериозни учени който казват че след Сирия ще пламне Турция и че ще я разделят на 5 парцала . Като Русия ще се намеси в псоледният момент и ще вземе Истамбул като автономия ( нещо като Крим както стана ) и ще сложи ръка на Православието . Европейската час ще се дели или на 2 между Гърция и България или само за Гърция . Така че Българиоя има много яка възможност да си вземе земите до Люлебургас . Ама да видим де

Доста неща се четат навсякъде по Интернет. Турция е едно обединение от какви ли не отделни народчета, които се крепят единствено заради огромната армия. Ако не беше тази голяма турска армия(финансирана от САЩ естествено) кюрдите отдавна да са се отцепили. Относно това България да си вземе земи е малко вероятно... С какво ще ги вземе? Армия??? Каква армия??? Подарък? На каква цена ще да е такъв огромен подарък? Варианти много, остава да гадаем по кой от всички начини ще ни забият четвъртития  Grin
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #470 -: Юли 30, 2017, 22:59:14 »

Батъле, дали Бг е била велика незнам! Била е империя! В един доста дълъг отрязък от време е имало три държави в Европата и една от тях е България! България навсякъде граничи със себе си! Факт! Но това са подробности! Има обаче дооооста много писмени сведения с древен характер, както и дооста много археологически артефакти, които дават повод на непредобедените учени, тоест тези, с некупена съвест или масонско овкусяване, да твърдят че в дълбока древност около Понтос Евксинос и на целите Балкани е живял един народ, с една кръв, един ген, и един език с доста наречия! Този народ, както и да го наречем е дал цивилизацията на Европата! По между другото все повече учени се групират около тезата, че точно от тук тръгва разселването на ариите! Тоест от земите около Черно море и в частност от БГ! От него тръгва металургията, организираното селско стопанство, писмеността и религията! Да, опитват се да ни разединят на Балканите! За сега са успяли! Машите са им етиопското племе Данайци, днес наречени гърци! Машите са им огромна част от историците на Балканите! От всички държави тук! Относно Русия, казвал съм го винаги - тя има гнусна политика спрямо БГ, но в нашата земя няма гробове на Били, Ханс, Жиру, Де Ройтер или Питър, в земята ни са гробовете на Федор, Артьом, Иванушка и Сидорка!
Юрка, при Тутракан и Добрич България отново дава много по - малко жертви от руснаците! Силите на генерал Колев са 1 към 3 спрямо тези на Зайончковски! Унищожен е цял казашки полк! Българите смазват казаците,  а румънците и руснаците ядат такъв бой че след него Бен Джонсън бледнее сравнен с тях! Имай в предвид че една четвърт от бойците ни там са граждани на Добрич и околностите! Сети се колко жертви дава 44 пехотен полк край завоя на река Черна в Македония и колко жертви дават руските специални корпуси, сформирани около Москва! От 3000 щика, 1300 загиват, останалите така бягат, че петите на цинтовете им чукат по каските! Така става когато имперските правителства изправят три братски народа един срещу друг!
« Последна редакция: Юли 30, 2017, 23:33:33 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #471 -: Юли 30, 2017, 23:46:22 »

Батъле, дали Бг е била велика незнам! Била е империя! В един доста дълъг отрязък от време е имало три държави в Европата и една от тях е България! България навсякъде граничи със себе си! Факт! Но това са подробности! Има обаче дооооста много писмени сведения с древен характер, както и дооста много археологически артефакти, които дават повод на непредобедените учени, тоест тези, с некупена съвест или масонско овкусяване, да твърдят че в дълбока древност около Понтос Евксинос и на целите Балкани е живял един народ, с една кръв, един ген, и един език с доста наречия! Този народ, както и да го наречем е дал цивилизацията на Европата! По между другото все повече учени се групират около тезата, че точно от тук тръгва разселването на ариите! Тоест от земите около Черно море и в частност от БГ! От него тръгва металургията, организираното селско стопанство, писмеността и религията! Да, опитват се да ни разединят на Балканите! За сега са успяли! Машите са им етиопското племе Данайци, днес наречени гърци! Машите са им огромна част от историците на Балканите! От всички държави тук! Относно Русия, казвал съм го винаги - тя има гнусна политика спрямо БГ, но в нашата земя няма гробове на Били, Ханс, Жиру, Де Ройтер или Питър, в земята ни са гробовете на Федор, Артьом, Иванушка и Сидорка!

Напълно съгласен със всичко от написаното!  *ok*
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #472 -: Юли 31, 2017, 08:56:47 »

Че ти на тази куака дето живеем държавали му викаш ... За мен това тук е или бардак , щото кой от де мине ни оправя или е тюйлетна ... щото всеки дето дойде на влас и се окъква до коленете , че чак и до кокалчетата напоследък  Grin
как беше: Чемодан, восзакнал  Москве, нещо, излязло от клоака
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #473 -: Март 05, 2018, 15:48:11 »

Влад, трябва ми малко помощ за символа IYI - имам спор с едни турчета относно произхода му. Малко не вдяват.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #474 -: Март 06, 2018, 20:55:17 »

Влад, трябва ми малко помощ за символа IYI - имам спор с едни турчета относно произхода му. Малко не вдяват.

Сходен с българския ипсилон с две хасти е знакът на племето кайъ, от което води началото си Османската империя: IVI


Може заради това да не вдяват,но основното предположение е,че е използван от династията Дуло Smiley
Активен

Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #475 -: Март 07, 2018, 16:49:20 »

Сходен с българския ипсилон с две хасти е знакът на племето кайъ, от което води началото си Османската империя: IVI


Може заради това да не вдяват,но основното предположение е,че е използван от династията Дуло Smiley

това и аз мога да го видя, интересуват сведенията от античността за него при траки и еструски.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #476 -: Март 11, 2018, 16:10:32 »

 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #477 -: Март 23, 2018, 10:58:32 »

това и аз мога да го видя, интересуват сведенията от античността за него при траки и еструски.



Съд от ранния Бронз! Нова Загора!



Етруска урна, украсена с IYI, свастики и други символи, Ватикански музей. Етруските са пеласги!




Светилището в Белинташ!

На мен също един турчин, доста начетен мъж ми разтягаше тези локуми преди 3 месеца!
Попитай твоя резняк, племето кайъ кога за пръв път е споменато и като ти каже кога му обясни че тогава дори курника на пра-пра-пра...дядо ти е имал 6 хилядолетия древност! Речи му още че когато дедите ти са пили от златни чаши и кратери мавруд, етногенезиса на всички тюрки е бил още в мъдата на Тенгри и че спокойно твоя резняк може да се фане за палците, одавайки по този начин чест по старшинство! Имай в предвид че турците, румънците, албанците и сърбите извеждат народите си от траките официално и прокламират че са местни народи! Нашите учени историци, тоест казионните такива, изтрепаха траките или ги "изчезнаха" тоест околните нам държави знаят че ние не сме местен народ и владеем земята си не по право, от зората на времето както са те, а сме пришълци от мачка си пийчина и владеем земята си със силата на оръжието и не по право!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #478 -: Март 23, 2018, 11:45:37 »

"Още в първите години след Освобождението, политическото управление и образованието попадат в ръцете на масони. А основното в масонските философии от различен тип е премахването на нациите и религиите, и претопяването им в една обща маса – лесно управляема и без родова памет.   
  Защо в учебниците не учим, че на карта от 4 век пише „България”?   Има достатъчно неоспорими доказателства, че българите не са се появили в края на седми век от далечния Изток, за да се заселят край Дунава. Българите винаги са живеели по земите на днешна България, но са били изтласквани в определени периоди и са водили войни за отвоюване на своите земи. Това е ставало далече преди тази култова 681 г., която продължаваме да тачим като година на образуване на българската народност и нация. Описания на българите на юг от Дунав и на Запад от Черно море има предостатъчно. Но казионните, обслужващи небългарски интереси „учени” ги прескачат упорито вече сто и двайсет години след Освобождението.   Ето една кулминация на доказателствата, че мизите са едновремешните българи – картата на свети Йероним от 4 век, съставена по данни на Евсевий Кесарийски (270 – 338 г.), бащата на църковната история, и отразяваща Балканския полуостров от това време. На тази карта е изобразена днешната българска територия на юг от Дунава и върху тази територия пише: “Moesia haec & Vulgaria” („Мизия е тук и България”). Днес картата се съхранява в Британския музей и е включена в ръкопис на св. Йероним. Издадена е от Конрад Милер през 1895 г.   Докога ще ни натрапват лъжовната дата 681 г. за начало на България?   Днес официално за начало на българската народност и държавност се смята годината 681 г. това е фалшификация, която трябва да бъде опровергана от всички историци и изследователи, които претендират да носят българско име и имат българска кръв.   Ето и други свидетелства, че българите са били познати за хронистите и политиците на Рим и Константинопол далече преди 7 век:   Блазиус Клайнер, францискански монах, автор на „История на България”, през 1761 г. описва „многобройни нахлувания на Българите в Европа”, като започва от 373 г., когато заедно с хуните нападали „Мизия, Унгария и Сирмиум”.   В края на пети век – към 480 г., гръцки и латински хронисти пишат за българите като за разположен в днешните ни земи народ. Иоан Антиохийски описва как император Зенон (479-491 г.) „се видял принуден да влезе в съюз с така наречените българи”.   Енодий, епископ на Тичина, описва през 507 г. българите така: „Това е народът, който преди тебе имаше всичко, което е пожелавал…”.   Византиецът Теофан пише летопис, обхващащ периода от 284 г. до 813 г. В разказите за 5 век той неведнъж споменава за българите, и то като население, живеещо в днешните ни земи.   Комес Марцелин, съвременник на битка между ромеи и българи, пише през 499 г. за сражение в Тракия между българи и императорски войски, завършило с поражение за ромеите.   При основаването на Архиепископията Първа Юстиниана – през 541 г., от текста на Никифор Григора става ясно, че Македония и Илирия вече били известни като България. Че българите преди това са владеели Македония и Илирия. А Първа Юстиниана била преименувана на „Митрополия на България”.   Иоан Малала пък описва едно въстание на командващия войските на Тракия – тракиеца, т.е. българина Виталин, който се изправил против ереста – монофизитство на император Анастасий и стигнал до Константинопол. Иоан Малала пише: „Във времената на Анастасий се вдигна тракиецът Виталиан поради заточените владици, както се казва и завзе Тракия, Скития и Мизия до Одесос и Анхиало, предвождащ голямо количество хуни и българи…”.   Какво излиза? Че легендите за покръстването през 9 век на българите се пукат. Защото още през 513 г. българин начело на други българи – православни, защитават вярата срещу отстъпил от нея император.   През 550 г. летописците започват все повече да употребяват термина „хуни” за българите. Престават да ни споменават като „българи”. Това явно е причина през 19 век, когато се пише историята ни, доста учени да повярват, че преди 7 век българи няма на Балканите. Което е груба грешка и ни струва цяло едно столетие заблуди и подмяна на българската история.      Не сме покръстени през 9 век, а много по-рано. България е първата национална държава в Европа.   Преди Освобождението явно сме знаели по-добре истинската си история. Така излиза от учебниците, които са изучавали тогавашните ученици. Те са научавали, че ние, българите, сме покръстени от свети апостол Павел при обиколките му по нашите земи. От един стар учебник по история от 1876 г., издаден в Цариград става ясно, че християнството по нашите земи е от апостолски времена: „Въпрос: Кои са тие Бугари, што се крстиjа во почетокот на први век после Рождество Христово? Отговор: Тие се Бугарите што живеат во Македониjя. Въпрос: Од кого са покрстени тие? Отговор: Од Апостол Павле…” Из „Кратка сваjштана историjа за училиштата по Македония”, съставена от Димитар Василев Македонски.   Тази и вярна и логична теза – за ранното християнство на българите, е заличена от следосвобожденски служители на чужди интереси и масонски автори. Така в официозната ни история остава легендата за покръстването през 865 г. от св. княз Борис. Защото покръстването на българите е свързано с теорията за ранното им пребиваване тук, по днешните ни земи. Много по-рано от „академичното” – седми век. Следосвобожденските ни автори на учебници влязоха в измамната схема на Шафарик – Ирачек, създадена от чужди, противни на България интереси, и до ден днешен й робуват.   Нека следваме казионните историци в опровергаването на тезата, че сме покръстени чак през 865 г. В момента и „академичните” учени не отричат, че Кубрат е бил християнин. Това е описано в казионни книжки и учебници. Но как така един владетел е християнин, а народът му –народ от езичници. Във времената, за които знаем, че вярата е била определяща за съдбата на цялата народност и държава, това е абсурд. Цели 200 години след християнина Кубрат Борис тръгва да покръства българите. А дотогава те тънат в езичество, докато царете им са покръстени. Нелепостта на тези теории би трябвало да засрами историците, които ги повтарят, но не сме дочакали до днес такъв момент.   Защо се получава така, че се налага легендата за това късно покръстване през 9 век? Всичко идва оттам, че българската народност на Балканите в по-голямата си част възприема най-ранните християнски ереси като арианството. Арий е един от духовниците, които издигат първата ерес в Христовата църква през 4 век.   Арианството е следвано от несторианство, монофизитизъм и други ереси, които са предизвиквали Вселенски Събори по темата. По нашите земи разновидност на тези ереси идва под името павликянство. Но по времето на налагането на християнството като вяра в държавен план по нашите земи – 4-5 век, ересите, не признаващи Светата Троица и принизяващи божествената същност на Христос, завладяват голяма част от населението. Население, което е българско и което не стои и чака до 865 г., а се покръства от епохата на св. апостол Павел. Всъщност през 865 г. е наложено възвръщане към догматическото християнство и излизане от ересите. Това се приема като „покръстване на българите”.   Този факт се потвърждава и от самата история на йеромонах Паисий Хилендарски. Той пише: „когато след някое време дунавските българи се отвърнали от Православието в езичество, Бог избрал блажения цар Борис-Михаил за българския народ и го просветил със свето кръщение… И тоя ВТОР (!!!) просветител на българския народ завършил живота си богоугодно и свето … „ (Паисий Хилендарски – „История славеноболгарския” , преведена на новобългарски с увод от проф. д-р Борис Йоцов, София, 1934 г.).   Щом Паисий нарича св. цар Борис-Михаил „втор” покръстител, защо историците мълчат? Паисий ясно говори за отклоняване на българите от светото Православие и връщане към него при Михаил-Борис. Такива данни привежда и Ганчо Ценов, както и някои съвременни автори като Здравко Даскалов.   Българите са сред най-старото християнско население на Европа. Те са били жители на земята, където живеем и сега, от хилядолетия. Нещо, което в писмо от 896 г. до византийския император Роман Лакапин цар Симеон изтъква като историческо право на народа си да обитава тези земи.   Българският превод на светото Писание, направен от св св. Кирил и Методий през 9 век, изпреварва с цели 700 години превода на Библията на френски, с 500 години превода на английски и пр. В България на говорим български език имаме превод на Библията и проповеди още през 9 век. Според някои автори т. нар. сребърна Библия от 4 век, написана на глаголица от епископ Улфила, е български текст, а самият Улфила пише този превод в нашите земи и умира тук.   Ето достатъчно доказателства, че българите сме изпреварили другите европейски народи със столетия в духовно отношение. През 9 век в Европа има само три истински държави – Западната Римска империя или Франкската държава, Източната Римска империя или Византия и България. Първите две са държави от унитарен тип – империи, в които живеят различни народи. Другият тип държава – националната, не е била позната за други освен за българите. Те живеят в Първото българско царство в рамките на народността и формират за първи път нещо коренно ново – национална, а не унитарна държава. Днес в учебниците по политология пише, че националните държави се появили през 19 век. Това не е вярно. България е първата национална държава по всички изисквания на днешната политология – един народ, една държава, един език и култура още по времето на Борис и Симеон – 9-10 век.   България е и единствената държава в Европа, запазила името си от тогава до днес.   Извоювайки своята независимост от Византия, България създава собствена Православна Църква и собствена самоличност, собствен национален елит и национални институции.   Английският професор Норман Дейвис твърди, че България е била национална държава още през 13 век, а учебниците от автори, наричащи се българи, учат на нещо съвсем друго – на неистина, на антибългарска неистина.   Как няма да има тържество на националнихилизма при това положение – и в политиката, и в обществото като цяло. Щом от ученическата скамейка продажници и папагалстващи учени с титли набиват в главите на децата, че метафората за семейството и кръвта е погрешна.   Защо е нужен външен враг на българите, когато си имаме такива учители – предатели на националния дух?   Половината от византийските императори са били българи.   Защо учим по история, че нямаме нищо автентично, че нямаме собствена писменост чак до 9 век, че небългари са създали азбуката, известна днес като кирилица?   Това е така, защото срещу мощното присъствие на българския дух през хилядолетията се е работило последователно и насочено. Вече стана дума за това, че Гърция се освобождава от османско робство 50 години преди България и това й дава предимството да съчини цялата пропаганда за „древногръцката култура”, към която се прилепва и „крито-минойската” цивилизация, и културата на Троя, и аргонавтите – събития, които са станали, когато няма и помен от „гръцко” присъствие в Мала Азия, Пелопонес, Тесалия и Босфора. Тук, по тези земи по времето на Троя, Ахил, Агамемнон и Приам, живеят само и единствено разновидности на тракийските народности – т.е. предците на днешните българи.   Ако трябва да учим истинската история на българите, трябва да вкараме задължително в учебниците на младите българи истината за величието на техните предци. А то е реално и потвърдено от стотици исторически свидетелства.   Византийската империя се приема за „гръцка” и това е също част от лъжата, наложена от днешните обитатели на гръцкия полуостров, които нямат нищо общо със създателите на древната култура, наречена „елинистична”. В българските учебници също се налага теорията, че Византия е „гръцка” държава, която воюва срещу българската като срещу нещо чуждо.   Византия наистина воюва срещу Дунавска България, но фактът, че самата Византийска империя се е управлявала през основната част от съществуването си от етнически българи, се премълчаваше и криеше.   Източната римска империя, или Византия, както започват да я наричат много след разпадането й, не е национална държава, а унитарна. Това означава механичен сбор от над 30 народности, обединени под имперския флаг и наричани „ромеи”, т.е. – римляни. Но това не е нация. И най-важното – гръцкият елемент е бил сред малцинствените в империята. Налагането на лъжата, че това е „гръцка” държава, идва от факта, че след разделението на църквите на източна и западна, чак през 12 век гръцкият език се установява като официален във Византия. Но официалният литературен език няма нищо общо с етноса и националностите, които живеят в империята. Все едно в имперска Русия или в Съветския съюз да кажеш, че казахи, чуваши, узбеки и волжки българи са руснаци, защото им е наложен руският език като официален.   Самите хронисти от епохата, когато пишат за битки и войни, не наричат биещите се от страна на Византия „гърци”, а „римляни” или „християни”.   От всичките 14 династии, управлявали Византия 1129 години, нито една не е гръцка. Първата династия – на св. Константин Велики, е българска, както и последната – на Палеолозите с техните 16 императори. Палеолозите са с фригийски произход. Фригийците са древното тракийско (българско) племе „бриги”. В труда на Константин Каменов „Небето помни” е доказано подробно, че бриги е едно от имената на древните българи.   Самият основател на империята св. Константин е роден през 272 г. в Ниш, населен само от траки. Баща му е Константин Хлор- мизиец, т.е. българин от Северна България. Майка му е тракийка от Ниш. Св. Константин спрял преследванията срещу християните и дал възможност на християнството да се прояви като свободно проповядвана религия. Той избрал древния град, основан от античните българи – Византион, за столица на империята, като се колебал известно време между София и Византион. Всъщност св. Константин прекарвал повечето от времето си в София, където са построил и дворец на мястото на сегашния хотел Рила. Св. Константин остава в историята с налагането на християнството и на първите закони, които преодоляват безбожната отношение към хората. Той премахва робството чрез държавен указ. Всъщност Константин дал път на епископството и църковното право, което значи, че съденето на хората ставало в най-голям синхрон с Божиите заповеди, с християнството. Неделята била въведена като държавен празничен ден – ден Господен.   Може да се каже, че българинът св. Константин Велики, основал християнската империя Византия, извършил истинска морално-етична революция. Неговите възгледи били доразвити от най-големия реформатор на средновековието – другият император на Византия от български произход – св. Юстиниан I (527-565 г.). Юстиниан бил племенник на предишния император Юстин. Юстин бил родом от село Ведряна, Кюстендилско. Българското му име било Истина, което, преведено на латински, станало „Юстин”. Жена му се казвала Любкина. Българинът Юстин довел в императорския двор племенника си – със същото име – Истина, роден също в село Ведряна. Той наследил вуйчо си и прабавил едно „иан” към името му. Така се появил великият реформатор и управник – българинът св. Юстиниан I. Лично светият император разтурил езическа школа в Атина като гнездо на езическа култура, а гърците били езичници до късна епоха – 6-7 век.   Злобният и клеветнически пасквил, написан от Прокопий, „Тайната история” бил типично гръцка реакция на факта, че св. Юстиниан покровителствал сънародниците си българи, които Прокопий нарича „хуни”.   Българинът св. Юстиниан I създава първата българска национална Църква.    Св. Юстиниан доразвива законодателното дело на сънародника си св. Константин I. Той обявява свещеническата служба за най-големия дар Божи на човечеството. Юстиниан създал основата на съвременното европейско право със своя Кодекс. По негово време било построено и едно от чудесата на тази епоха – църквата „св. София”, превърната по-късно в джамия от варварите селджуци.   Още едно доказателство за българския национален дух у св. Юстиниан I е основаването от него на първата българска национална Църква. След един заговор срещу него от страна на т. нар. партии на сините и зелените, св. Юстиниан, опрян на сънародниците си в двора, се спасил, благодарение на българските военачалници Велизарий и Нарез, както и на подкрепата на българите федерати в рамките на империята начело с предводителя Мундо. След този опит да бъде премахнат именно защото се опирал на българското си обкръжение, св. Юстиниан взел решение да укрепи българския елемент в империята чрез създаване на национална църква като най-мощна спойка на народността. С новела 11 от 18 май 538 г. той основал независима от Цариградския патриарх българска Църква и я нарекъл „Първа Юстиниана”. Дотогава българските църкви били разпокъсани в епархии, подчинени на Цариградския патриарх, чрез Солунския екзарх. Начело на новата независима българска Църква застанал архиепископ, който бил независим и от Рим и от Константинопол. Избирал се от собствения си народ – българския. За център на архиепископията бил определен град Сердика – София. По този начин св. Юстиниан показвал ясно кое счита за свое отечество. А го написал още по-ясно: „Понеже ние желаем по различни причини ДА ПОДТИКНЕМ НАШЕТО ОТЕЧЕСТВО, където Бог бе определил да дойдем на този свят, който Той създаде, искаме да го снабдим и с най-големи привилегии също и по отношение на църковния му ранг”.   Че първата национална Църква на Балканите е българската, се потвърждава от факта, че Василий, императорът, останал в историята като Българоубиец, оставя автономността на Охридската архиепископия, след като покорява България през 1018 г. Оттогава главата на българската Църква се нарича Архиепископ на цяла България и „Първа Юстиниана”. Това продължава да 1767 г., когато Цариградския патриарх, успява да закрие тази архиепископия.   Императорът от български произход св. Юстиниан е сред най-великите владетели на средновековния свят, довършил гигантската морално-етична реформа на един друг владетел от трако-български произход – св. Константин Велики – християнизирането на Европа.   Пътят на българите през хилядолетията.        Основното, което трябва да знаят днес българските младежи, е, ч ние сме сред най-древните народи, основали няколко големи цивилизации. Че сме коренното, автохтонното население в Европа, живяло точно тук, където сме сега, и преди хилядолетия. За което доказателство са последните генетични изследвания. Че не сме пришълци от 7 век на Балканите и Европа. Че това, което се представя като преселване от Изток, е само една част от преместванията на българската народност през вековете. Че сме се разселили и в западна посока до Британските острови още в дълбока древност, за което свидетелства келтският фолклор. Че сме заселили и земите на днешна Италия през 5 и 7 век, за което свидетелстват стотици топоними в Италия днес – и до 19 век край Тоскана е имало графство „Болгария”, а имената на реки, върхове и села са десетки.   Че сме имали писменост преди шумерската, на която тя много прилича. Следи с такава писменост се намират по Северното Черноморие.   Че по нашите днешни земи са намерени най-старите находки, доказващи зараждането на човешката цивилизация в Европа по нашите земи.   Най-старото обработено злато злато – не в Европа, а в света (!) е намерено във Варненския некропол прз 1972 г. и то е на около 7000 години. Това е по-стара цивилизация от тази в Месопотамия и Египет. Но да сте прочели в световните енциклопедии, че най-старата цивилизация е в българските земи?...”   

нещо интересно намерено в нета  Smiley


Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #479 -: Март 23, 2018, 22:47:23 »

Я сега да ви питам следното нещо ?

Хайде да видим сега колко от вас ще отговорят : Знаете ли в момента на каква азбука пишем ?
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: 1 ... 30 31 [32] 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!