Imperia Online България  
Март 29, 2024, 01:49:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53363 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #450 -: Юли 24, 2017, 21:43:53 »

Точно,, за това и в Москва е най -  голямата джамия в Европа -  почитат Волжска България с нея.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #451 -: Юли 24, 2017, 22:02:58 »


Ами ние смаи си избрахме тази участ . Те дошли и измрели тука с хиляди да ни спасят , а ние отиваме и целуваме задниците на Австро- Унгария и прочие ... то не че сега не е същото де . Кажи ми за какво да ни уважават ?

Но ако тук няма изкривяване на историята . Тук се проследява историята на Волжка България . Една част от Българиите по онова време  *xxx* *xxx* *xxx* . Фимните изобщо не засягат България която тук е днес . За нея само се споменава , че тя създават и заедно със славяните правят държава и толкова . По принцип за Русия и Руската история - България не означваме ние , а Волжка България Wink . Много БГ изторици знаят това и спекулират , но руснаците винаги са давали ясен знак , че те нямат претенции към нас , а към другите българии които по един или друг начин са част от тяхната история .

Гледайте 2 рият филм и там ясно се казва , че краят на Волжка България настъпва през 1431 година това е след падането на Дунавска България под турско робство .
Та това е гледната точка на Русия  Wink

Това за участа ни не е баш така! Виж това!









Да, тук е пълно с руски гробове на руския народ, но политиката е била кофти!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #452 -: Юли 24, 2017, 22:12:03 »

На солдатите им е казано че отиват да освобождават братя славяни, като мотивация и те с са мрели с тази идея! Това наистина е достойно за уважение! Но имперските интереси са били други! Руската политика и до сега лелее проливите!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #453 -: Юли 25, 2017, 13:31:33 »

На солдатите им е казано че отиват да освобождават братя славяни, като мотивация и те с са мрели с тази идея! Това наистина е достойно за уважение! Но имперските интереси са били други! Руската политика и до сега лелее проливите!
Виж това е двуяко тълкуване .

от документите ясно си личи следното . Русия не иска друг държава да определя какво става на балканите . За тях името на държавата няма значение как се казва , важното е да слуша Русия . Османската империя е била послушник по онова време вече на Анаглия затова и Русия наказва Османската империя и в няколко войни ги съсипва . Нима си мислите че Русия ще осатви България след това с лекота тя да стане съюзник на Англия или Австро-Унгария ? Абсурд . Но Сърбите са проумяли това и са го приели . Ето защо те си получават своето . Тук идва един много тънак момент за България . Политиците както винаги са продажни , но народа ни иска да си е с Русия и колуминцията настъпва 1944 . Когато България въпреки че официално губи войната тя не губи територии имено защото за 1 ви път има далновидна политика . Винаги преди това сме печелили на бойното поле , но политиците са губили земя .

Русия като една империя , дори и днес това е единствената държава която може да се каже че е империя , има свои интереси и на 1во място  ще ги защитава тях . И понеже се ровя из нета и по руски форуми ще ви кажа сега каквомнение се завформа в Русия .

В Русия все повее и повече се заформя следното мнение - Турция да навлезе в БЪлгария и да вземе териториите на Смолян , Кърджали и до СОЗОПОЛ . След това да спре под официална нота от Русия .
Какво постига Русия с този си ход -
1-во Премахва казуса Укррайна и отклонява вниманието към този конфликт . Така за тях ще по-лесно да си вземе част от Украйна , без много шум . А и Украйна за Русия е много по важна отколкото България .
2-ро Всява раздор в НАТО - както виждате Турция и НАТО са вее доста оптегнати отношения , дори американците си изнасят атомните бомби от там и ги карат в Румъния .
3-то Удря силен памар на ЕС ( тези дето се правят на голяма работа ) и показва на всички други че гарант за сигурност неможе да бъде ЕС , а единствено Русия е тази която има вазпираща сила .
4-то Турция може да гарантира много повече сигурност на Руският капитал на Балканите отколкото кекава и посрана държавица като бЪлгария .

Та в общи линии това е положението дами и господа . Да знам че пак ще ме опрекнете в какво ли не , но аз горе долу ви разказвам какво се говори из форумите на Русия обобщено . И всичко това дойде след Плевналиев - така че после да няма ама що ни хапе кучето , ние само го целихме през оградата .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #454 -: Юли 25, 2017, 21:16:10 »

За жалост и аз мисля че ще се откъснат територии от България! Да не дава Господ! Но темата е за история!

За единствената империя грешиш! Поднебесната Империя никога не е преставала съществуването си От нейното създаване до сега!
« Последна редакция: Юли 25, 2017, 21:19:22 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #455 -: Юли 26, 2017, 23:17:44 »



Интересно родословно дърво! Неочаквана рода!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #456 -: Юли 26, 2017, 23:55:00 »

Публична тайна е,че евреите са финансирали свалянето на Руският цар и идването на комунизма
Активен

eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #457 -: Юли 27, 2017, 07:35:07 »

Абе не че нещо , ама според мен вие БГ историята не оправихте та почнахтре да нищите неща които са толкова дълеко от нас , че няма на къде повече . Както и да е де . Да видим до къде ще стигне този разговор  Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #458 -: Юли 30, 2017, 17:30:46 »

Публична тайна е,че евреите са финансирали свалянето на Руският цар и идването на комунизма

И не само това. Благодарение на евреите България е 500години под турско робство...
Общо взето където има трагедия в някоя държава, винаги са замесени те...
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #459 -: Юли 30, 2017, 18:06:43 »

И не само това. Благодарение на евреите България е 500години под турско робство...

А това ми хареса ... я ми обясни как така благодарение на евреите сме под робство , че не го разбирам ? Аз все си мисля , че сме били по робство , защото сме слабаци и продажници и предатели и на никой не му пука за свободата ...
Сега ще ти кажа моята истина като полу-руснак .
В тази война Русия е дала около има няма 30хиляди жертви , а знаеш ли колко е дала България ? 1347 - общо 7500 воницие имала България . Е винаги съм питал националистите "Ако я е нямало Русия , как сте си извоювали тази свобода бре ? С кое ?" Турската армия е била око 230хиляди по онова време . Така че е много глупаво ако се допуска каквото и да е било друго освен , че свободата ние е чист подарък . Без значение с каква цел , но е свобода . А ако случайно се чудите какво е било преди това , то добре си ге е писало по книгите , ние сме били роби и живота ни е бил по-малко ценен от този на конете на башибозуците .

А сега ти ми обясни как евреите са пречели на почти 2 милиона България до тогава да събере доброволци и да ги прати да се бият и как не се попречели на тези 7500 юнака ?
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #460 -: Юли 30, 2017, 18:22:53 »

А това ми хареса ... я ми обясни как така благодарение на евреите сме под робство , че не го разбирам ? Аз все си мисля , че сме били по робство , защото сме слабаци и продажници и предатели и на никой не му пука за свободата ...
Сега ще ти кажа моята истина като полу-руснак .
В тази война Русия е дала около има няма 30хиляди жертви , а знаеш ли колко е дала България ? 1347 - общо 7500 воницие имала България . Е винаги съм питал националистите "Ако я е нямало Русия , как сте си извоювали тази свобода бре ? С кое ?" Турската армия е била око 230хиляди по онова време . Така че е много глупаво ако се допуска каквото и да е било друго освен , че свободата ние е чист подарък . Без значение с каква цел , но е свобода . А ако случайно се чудите какво е било преди това , то добре си ге е писало по книгите , ние сме били роби и живота ни е бил по-малко ценен от този на конете на башибозуците .

А сега ти ми обясни как евреите са пречели на почти 2 милиона България до тогава да събере доброволци и да ги прати да се бият и как не се попречели на тези 7500 юнака ?

Не ме разбра. Става въпрос по времето на Цар Иван Александър и за Венецианските евреи. Те финансират османците и им помагат да стъпят на Балканите тъй като са против Християнската религия и евреите виждат във тяхно лице съюзници. Ще потърся и източника когато имам повечко време защото го четох преди доста време ...
А относно това за Русия съм напълно съгласен! Ако не са били руските войници които са се били далеч от дома заради нас още да сме под турско робство! Те даже руснаците когато са ни освобождавали и са виждали големите къщи (докато те още масово са живеели в колиби) са се чудели защо изобщо трябвало да ни освобождават...
« Последна редакция: Юли 30, 2017, 18:25:45 от battle_brawler » Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #461 -: Юли 30, 2017, 18:29:06 »

Не ме разбра. Става въпрос по времето на Цар Иван Александър и за Венецианските евреи. Те финансират османците и им помагат да стъпят на Балканите тъй като са против Християнската религия и евреите виждат във тяхно лице съюзници. Ще потърся и източника когато имам повечко време защото го четох преди доста време ...
А относно това за Русия съм напълно съгласен! Ако не са били руските войници които са се били далеч от дома заради нас още да сме под турско робство! Те даже руснаците когато са ни освобождавали и са виждали големите къщи (докато те още масово са живеели в колиби) са се чудели защо изобщо трябвало да ни освобождават...


ИЛЮМИНАТИТЕ са виновни  Grin
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #462 -: Юли 30, 2017, 18:38:56 »

http://ivo.bg/2015/03/03/истината-за-3-март-с-факти-а-не-с-пропага/


нещо много интересно намерих като се порових в чичко гугъл Grin
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #463 -: Юли 30, 2017, 18:49:22 »

http://ivo.bg/2015/03/03/истината-за-3-март-с-факти-а-не-с-пропага/


нещо много интересно намерих като се порових в чичко гугъл Grin

Негро ще те бия... Не ги чети тия западняшки пропаганди с които се опитват да ни промият мозъците!!!
Вярно Русия е имала свои интереси, както всяка Империя, ама това да възстанови Византия са пълни, ама пълни глупости... Как ще претендират тогава че са център на православната вяра...
Истина е че по времето на комунизма българската история е яко ама яко обработена и фалшифицирана, ама това сега което се прави бие всички стнадарти... Западните ни ''партньори'' се опитват да ни насадят че сме най-великата нация съществувала някога само и само за да скъсат българо-руската дружба, както и руската дружба със всички останали балкански държави... Отделно от това ни настройват държавите на балканите че сме различни народи което е пълна глупост, защото за всички тия години на тоя кръстопът тука сме се омешали с кой ли не къде е преминал... Което ме навежда на едни много мъдри слова: На кръстопът се строи хан или бардак, а ние държава направили...
Истината е че историята докато съществуват продажници никога няма да бъде истинска и вярна, а всички писмени извори като ги открият ги изнасят и фалшифицират. 
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
donnegro82
Капитан
****

Karma: +102/-52
Неактивен Неактивен

Публикации: 455



Профил
« Отговор #464 -: Юли 30, 2017, 18:53:54 »

Негро ще те бия... Не ги чети тия западняшки пропаганди с които се опитват да ни промият мозъците!!!
Вярно Русия е имала свои интереси, както всяка Империя, ама това да възстанови Византия са пълни, ама пълни глупости... Как ще претендират тогава че са център на православната вяра...
Истина е че по времето на комунизма българската история е яко ама яко обработена и фалшифицирана, ама това сега което се прави бие всички стнадарти... Западните ни ''партньори'' се опитват да ни насадят че сме най-великата нация съществувала някога само и само за да скъсат българо-руската дружба, както и руската дружба със всички останали балкански държави... Отделно от това ни настройват държавите на балканите че сме различни народи което е пълна глупост, защото за всички тия години на тоя кръстопът тука сме се омешали с кой ли не къде е преминал... Което ме навежда на едни много мъдри слова: На кръстопът се строи хан или бардак, а ние държава направили...
Истината е че историята докато съществуват продажници никога няма да бъде истинска и вярна, а всички писмени извори като ги открият ги изнасят и фалшифицират. 

истината е някаде там Grin
и как ще посягаш на батко си бе *PUNISH* *PUNISH*
Активен

по добре на хората в устата,отколкото на хората в краката
Страници: 1 ... 29 30 [31] 32 33 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!