Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:41:09 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53357 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #360 -: Юли 02, 2016, 19:55:45 »


Мухахахахахахахаха е не знам повече какво да кажа . Как точно Нашето ДНК е 45% общо със на СЛАВЯНИТЕ и ти го изкара , че сме ПРА БЪЛГАРИ Huh?? Или Прабългарите и те са славяни ? Пълен смях  *hahaha* *hahaha* *hahaha* . Толкова ме къртиш с глуспти , че ме пребиваш да се хиля . Не знам какво още ще измислиш , само и само да се измъкнеш на някъде . ПраБългарите са Славяни  *hahaha* *hahaha* *hahaha* . Супер извода на Спора

Цитат от излседването :

Научни предположения за българския произхНаличието на ясен славянски сигнал специално на Балканите, вкл. сред неславянските народи в региона, като гърци, румънци и унгарци е потвърдено от автозомно изследване публикувано през 2015 г.[39]

Сега ако тълкуваш ясно това . Означава , че НИЕ Сме славяни и народите около нас които не са славяни имат ясен примес от славяни . Което означава , че както траките ( гърците ) имат отчетлива следа в нашите гени , така и славяните са оставили ясен отпечатък в гръцките гени . Това вероятно се дължи , че доста голям период от време Гърци и Славяни са съжителствали и че северна гърция не рядко е била наша . Но това е по маловажното . Важното е че и тук с изледването ясно се казва , Българите са славяни и толкова . Да може би най-примесените славяни поради силната граничност на региона , но все пак преобладаващо сме славяни .



П.П. Сега покажи ми ти изследване където Съвременият Бъгларин е извадин от групата на СЛАВЯНИТЕ . Искам да ми покажеш ДНК анализ , в който ние сме отделени от СЛАВЯНСКОТО смеейсто и в който пише , че преобладващата ДНК не ни е от БАЛТИ иСЛАВЯНИ . Искам да ми покажеш къде след 09.2015 е писано и доказано ОБРАТНОТО .

За Галди няма пак коментар - той си е празнодумец . Хайде покажи ми сега ти иследване където БЪЛГАРИТЕ сме извадини от СЛАВЯНСКОТО СМЕСЙТВО Wink .


Вече казах, но пак ще повторя: Добре е да четеш материалите в цялост(книга, новела, статия...) Заглавието и предговора не съдържат достатъчно данни. Чети докрай нещата, току виж си научил нещо...
Това, което си копирал от някъде е почти толкова нечленоразделно, колкото повечето ти коментари. Очевидно си редактирал информацията, за да я нагодиш към твоята гледна точка. Да ти напомня, че когато се ползват чужди материали, трябва да споменеш авторите, целта на изследването и т.н. или поне да дадеш линк към тях, за да могат хората да прочетат и да разберат за какво иде реч.
Шареното изречение...прочете ли го, преди да го постнеш? Прочети го, виж какъв смисъл може да се извади от тези думи и го обясни по-просто, ако може, защото очевидно не съм на висотата на твоето нечленоразделие и не вдЕвам Wink
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #361 -: Юли 02, 2016, 20:16:48 »

Ей го и другата баба от пазара дето един казал .... Теб само катоте видя , че кометираш и пдам да се хиля ....  *hahaha* *hahaha* *hahaha* Няма как да ти взема коментара на сериозно . просто го доказа , че си ИЗГУБЕН тотално .
И да ме четеш, и да не ме четеш  - руса естествена коса нема ти поникне, и ирисите ти нема да посинеят(около очите може) . Защо не приличаш на славянин бре, "славянино"?

И понеже Уйки-то ти е основен източник - кажи защо единствено българският език от групата на славянските езицие аналитичен? Знаеш ли какво означава това? Знаеш ли колко време е необходимо на един жив език да стане аналитичен? 1300 години не стигат, поне според експертите.
« Последна редакция: Юли 02, 2016, 20:49:24 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
dimitarrr
Лейтенант
***

Karma: +15/-206
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #362 -: Юли 02, 2016, 20:59:30 »

Баце а теб почнаха да те подиграват в Скайпа , че си с беден речник . Дори се почвиха съмнения , дали си човек или си някакъв експеримент на БАН  който е научен да ползва елементрени изрази .  Виж сериозно вземи прочети "Под Игото" там Иван Вазов е използвал доста думи и ще са ти добре дошли да се обогатиш от към речиник . Повече не мисля да те коментирам . Образова се .   
А аз ти се смея от самото начало на глупостите който бълваш и най лошо е .че си кон с капаци. Grin
Ти четеш ли нещо по различно от това което ти изнася? Повече нямам намерение да ти чета приказките от 1001 нощ.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #363 -: Юли 02, 2016, 23:46:34 »

Абе я че ми стана забавно .... Кажи ми една велика битка на ПраБългарите без да са участвали Слвяните ?
И за да не говорим празни приказки истината за пра Българтите е следната . Яли са бой като за световно , затова са се и местели , затова им е било трудно да си намерят и държава . Тамън да си направят държава и да живеят там и ги набият и те се преместят . И така Векове наред . Ама в един момент срещата Славяните и .... Та заедно с тях се събират и правят Държавата България .

Многобройни арми има само в главата ти момче , излез от филма и вземи си научи истинската история , защото срамиш народа си и памета му .  bgflag
Есенция Лимонова Генова - кога Господ те бие с лопата по тиквата, и Сатаната нема те спаси. Видяхме полирам мозък... до съвършенство, една гънка не остана.

Утке, на теб проблемът ти е, че не живееш в землянка, и съвсем не приличш на Славянин...поне според  София Фредерика Августа фон Анхалт-Цербст.
Но понеже си европеец - кажи как да вкараме charity за твоята персона? От почти две години не си се хвалил , че имаш нормален полов живот - притесних се. Притесних се , че си забравил как унижи псевдобългарската компоненета в генезиса на българския народ.

Утке, аз съм кореняк плевенчанин, бабите ми сами са пекли тухлите за къщите, които са изградили, двамата ми дядовци са построили ВиК и Енерготогото. Баба ти, дет те е отгледала,  не знам каква точно те е учила, но ти си малко малко по-млад от мен и явно нищо не си запомнил, но вече имаш голям коректив и дебатираш за българската история. В Плевен си имаме си поверие.... баба ти не го ти е предала, за разлика от моята баба и майка... какво точно се случва в Плевен и как се пази памет.

ПП. Това, че си сърдит на родата си, че те е върнала в тая държава - нас не ни късае. Не ни обременявай с твойте щения по чужбинско и не ни изкарвай виновни, че си живуркаш сам с един помиар.
« Последна редакция: Юли 03, 2016, 13:42:53 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #364 -: Юли 03, 2016, 01:03:36 »

И да ме четеш, и да не ме четеш  - руса естествена коса нема ти поникне, и ирисите ти нема да посинеят(около очите може) . Защо не приличаш на славянин бре, "славянино"?

И понеже Уйки-то ти е основен източник - кажи защо единствено българският език от групата на славянските езицие аналитичен? Знаеш ли какво означава това? Знаеш ли колко време е необходимо на един жив език да стане аналитичен? 1300 години не стигат, поне според експертите.

От 7 до 10 000 години са нужни на един език да премине от синтетичен в аналитичен! Историците ни се правят на ударени в по голямата си част относно това, но то е факт! Езикът ни, дали ни се иска или не е аналитичен, тоест един от малкото древни езици в света.
Що задаваш такъв въпрос на оня охлюв! Сигурен съм че дори не е чувал тези думи!

Цитат
Утке, на теб проблемът ти е, че не живееш в землянка, и съвсем не приличш на Славянин...поне според  София Фредерика Августа фон Анхалт-Цербст.
Но понеже си европеец - кажи как да вкараме charuty за твоята персона? От почти две години не си се хвалил , че имаш нормален полов живот - притесних се. Притесних се , че и забрави как унижи псевдобългарската компоненета в генезиса на българския народ.

 Grin Какъв славянин? Той е втори братовчед на Камък с Рога или на езика на Титон Дакота - Токай-ихто  и предполагам че бойното му име е от ацтекски диалект и звучи като - Мтиквотихлопл и е жрец на Коромиядл, тоест, Три Жени жрец на бога Всегладен! Затова и никога не е гладен! Grin

Губене на време е да се мъчим да ограмотим този муфлон, но е добре след време антрополозите да измерят черепа му за да се определи дали има пряка връзка между питекантропуса и дарвида от Пенджап. Изпъкналите му надочни дъги го поставят по близо до питекантропа или поне до Хомо Еректуса, но пък от друга страна недоразвитите скули и ниското чело го доближават до дарвида! Може да се окаже че е жив фосил и изгубеното звено между тези два примата!
« Последна редакция: Юли 03, 2016, 02:08:41 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #365 -: Юли 03, 2016, 10:36:48 »

А аз ти се смея от самото начало на глупостите който бълваш и най лошо е .че си кон с капаци. Grin
Ти четеш ли нещо по различно от това което ти изнася? Повече нямам намерение да ти чета приказките от 1001 нощ.

Знаеш ли кое ми е забавно в теб . Ти така и не показваш нищо научено доказано , просто си говориш със з*дн*ка . До сега не си извел нито един факт . По твоята логика излиза , че трбва да премахнем всички точни науки , защото няма как да се спори с тях и да оставим само алабалистичните . Да знам , че след като ДНК анализите се намесиха в Историята , то много от красотата на художествената измислица на разни летописци , ще отпадне . НО все пак историята се предържа към ФАКТИТЕ а не към истините . Не те спирам да си вярваш в твоята истина ( имай в предивид , че преди столетия хорта са вярвали че Земята е плоска , но факта е бил друг ) . Така ,че твоя воля .

За другите 2-ма ветрогонци . Много напъвате за това ,ч е я разбирате историята на ДревнитеБългари ама аз все още си чакам отговорите : Как се е наричл сам себе си народа , който вие наричате БЪлгари ? - Знам че не го знаете , но ми е интересно колко още ще го протакате и ще отклонявате темата Wink .

По принцип , радвам се че учените в БАН не са толкова невежи и смотани иначе тежко ни на рода български . И също така се радвам , че глупосите които разпространявате с невежството си , все повече не намират почва сред младите хора . Скоро ще сте , топзи , онзи и фонзи дето си ги драскате . Скука и пошлост .... X) X) X)
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
dimitarrr
Лейтенант
***

Karma: +15/-206
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #366 -: Юли 03, 2016, 11:50:39 »

Малко по четох и да кажа не разбрах - Българите ли се чудите от къде са или Населението което населява територията на България ?

Ако се чудите ние тези дето живеем тук какви сме то няма какво да се спори по въпроса - Ние сме СЛАВЯНИ ( въпреки че сме доста голямо шкарто ) . А от къде идват Пра Българите и дали имаме нещо общо с тях - Силно се съмнявам .
*hahaha*
Активен
maruti
Редник
*

Karma: +5/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #367 -: Юли 03, 2016, 12:38:05 »

Всъщност, ако сметнем, че държавата на Ирник е след 465 г., понеже както пише Приск той не помогнал на брат си Денгиз (който бива убит през 469 г.), защото бил зает със своя „местна война” на изток, тогава се оказва, че през 565 г. изминават стоте години. Ние обаче предполагаме, че в „Именникът...” не иде реч за човешки години, въпреки, че пише „живял”, а за времето на държавата на Ирник.

 

Кутригурите до 469 г. са под властта на Денгиз, но той е убит и главата му е разнасяна по тържищата на Константинопол.

 

Летописците са категорични, че от 469 г. до към 486  г. няма атаки на кутригури над Византия. Това означава, че след 469 г. кутригурите се подчиняват на Ирник, понеже именно той не води западни войни.

 

През 568 г. кутригури и авари създават в Панония държава...

Кутригурите имат с аварите в Панония съюз, който тече от 568 г. до 619 г., когато Орган посещава Ираклий в Константинопол и засвидетелствува про-византийска политика, с което скъсва отношенията на династията Дуло с аварския каган.

 

Утигурите (= българите) не последват масово кутригурите в Панония. Те остават в Приазовието и Предкавказието, където попадат под властта на тюрките на Истеми след 565 г. и това продължава до възкресяването на българската държава през 629 г. от Орган и Кубрат там.

 

Какви са изводите?

„Именникът на българските канове” е изключително ценен извор. Той не следва западната традиция, не можем да търсим митична личност или библейска такава Авитохол, на 300 г. възраст. Основание за това ни дава т.нар. „живеене” на Ирник.

 

Кутригури и българи заедно създават през 680 г. българската държава на Аспарух в Мизия. През Х в. хазарският владетел Йосиф пише до андалузкият евреин Хасдай ибн Шапрут, че народа на избягалият при р. Руна (Дунав) наследник (визира Аспарух) на Кубратовата България, се казвал „в-н-н-т-р”. Арабоезичните средновековни историци от ІХ в. и Х в. масово наричат Дунавска България, с името Бурджан, което всъщност е арабоезично изменение на пехлевиското обозначение „бунд” (бундур), т.е. „в-н-н-т-р” от писмото на хазарския цар Йосиф.

Така е било самонаименованието на кутригурите, според моето изследване „Кои са кутригурите?”

 

През 1918 г. българският учен Златарски разработи изключително ценната хипотеза, че името „българи” след 469 г. е станало събирателно име, което е включвало не само самите българите (наричани „утигури” от гръкоезичните историци  Прокопий, Агатий, Менандър и Теофилакт), а и ....кутригурите.

Не трябва да забравяме, че сведение за самостоен етнос българи имаме още от 354 г. в Анонимният латински хронограф.

 

През 455 г. умира Елак, първородният син на Атила.

След него властта поема Денгиз. Най-важният народ, който командва Денгиз, са „ултинзурите” (Йордан). Последните, според Атагий пък, били най-многобройни по онова време, наред с бургунди.

Тоест, за да се изясни ситуацията, е било важно историците да посочат кои са тези „ултинзури”? Аз няма да повтарям онова, което вече съм написал в статията в този сайт „Кои са кутригурите?”, където изследвах, че „аудан, ултин” е външно наименование на „бунд”, дадено им от българите.

 

Да се върнем на „Именникът...”.

Ако „Авитохол” е Атила, къде са в този документ имената на Елак и Денгиз? Няма ги.

 

„Именникът на българските канове” е писан след създаването на българската държава на Балканите и е продукт на българската (утигурската) памет.

Точно заради това в някои от преписите „времето” на Ирник, е 100 г. Точно толкова, от 465 до към 465 г., е била държавата Велика България на Ирник (не че той е бил жив дотогава), преди да бъде превзета от тюрките на Истеми.

Ала в някои преписи „времето” на Ирник е 150 г.?

 

Вече показахме, че в тези преписи са включени годините от 568 г., когато кутригурите, заедно с аварите създават в Панония държава, до 619 г., когато, както пише Никифор - „господарят на хунския народ” (разбирай, Орган) посетил Ираклий и получил титлата „патриций”, напускайки аварския каган.

 

Сиреч, „Именникът...” не е забравил дори съуправлението на династията Дуло с аварския каган в Панония и е оставил памет, че това съуправление от 568 г. до 619 г., е част от българската история.

 

Тези 50 г. властване на династията Дуло са прибавени към вече несъществуващата държава на Ирник и така в някои от преписите на  „Именникът...” четем, че той „живял”....150 г.

Очевидно този разнобой в преписите датира от времето на оригиналите.

 

Аварите не са българи, те не са част от българското минало, а тюрки на Истеми, които през 568 г. избягват с кутригурите от предкавказката армия на Истеми, който тогава е зает с превземането на ефталитската държава в Согд. Авари (тюрки) и кутригури (хуни)   превземат Панония и създават държава, наричана както Авария, така и Хуния. Дезертирали са от Истеми, според Менандър, 20 000 конница авари и 10 000 конница кутригури.

 

С други думи, династията Дуло, от която е и Атила, както и синовете му, произхожда от кутригурите, според мен.

Но през 465 г. Ирник става „първи български цар” (Орбини и Паисий безутешно търсят името на тоя владетел, който превзел Персия, както твърдят) и следователно кутригурите, които след 469 г. (убийството на Денгиз) припознават властта на Ирник, се включват в създадената вече от него „стара Велика България” (Теофан, Никифор).

 

Тоест, остатъчната атилова хунска империя от Днепър до Кавказ след 469 г. (по това време вече окончателно са загубени земите на хунската империя в централна и западна Европа), се трансформира в нова държава – Велика България. По простата логика, че Ирник още приживе на по-големият си брат оглавява българите и отива на изток с тях, за да се справи с нахлуването в тези области на савирите. Последните много скоро са асимилирани и стават известни на историците от VІ в. като хуни-савири. Независимо, че българите също са наричани „хуни” от летописците, при Теофан е останал изключително важният спомен на неизвестен източник от края на VІІ в., че тази стара държава, се е казвала Велика България. Когато кутригурите са в Панония с аварите, без утигурите (=българите), името на тяхната държава е било, както Авария (каганът е тюрк), но е съхранен спомен в летописите и за име „Хуния”. Сиреч, кутригурите в Панония се опитват да възкресяват към 568 г. старото име на хуните, докато българите обаче още след 465 г. дават своето име на държавата на Ирник, независимо, че Ирник е произхождал от кутригурския династичен род Дуло.

 

Така се извършва трансформацията от остатъчната хунска империя (от Днепър до Кавказ) в нова държава, която неизвестен източник от края на VІІ в., именува „стара Велика България”.

Тя е създадена от пост-атиловите хунски народи кутригури и утигури (= българи), както пише Прокопий, който съобщава, че тези два народа имат обща история още преди 375 г. и че са братски, неща които през 551 г. утигурския управник Синдалх потвърждава в нарочно писмо до Юстиниан І.

 

Прокопий пише, че тогава гр. Боспор (дн. Керч), станал „хунски град”. Той съобщава също така, че кутригурите се разположили от Херсон до Дон, а утигурите (=българите), на изток от Дон. През същият VІ в. Йордан също пише, че огромен брой хуни мигрирали към 460 г. от Панония при Днепър. Двете сведения се припокриват, Херсон е близо до Днепър.

 

Теофан в своята хроника от ІХ в. вече пише за котраги и българи, отказал се е от въведеното дотогава от Прокопий, Агатий, Менандър и Теофилакт име „утигури” за този народ.

 

Няма оправдание за онези български учени, които отхвърлят, че под термина „утигури” на горепосочените византийски писатели, не се крие българския етност (Бешевлиев).

Това е голяма крачка назад от постигнатото през 1918 г. от Златарски и приемане под сурдинка на съветската теория, че българите са каганатски тюрки...

 

Прокопий, Агатий, Менандър и Теофилак пишат за кутригурите винаги във връзка с утигурите, а Теофан възкресява същата бинарна връзка, но вече от висотата на своята ерудиция и време отхвърля въведеното книжно име „утигури” и пише за котраги и българи.

 

Освен четиримата горепосочени автори, никой друг историк не знае етнонима „утигури”.

 

Това означава, че Прокопий го е въвел през VІ в. по някаква причина и последователите му от все същият VІ в. Агатий и Менандър, просто следват терминологията на учителя Прокопий Ритор, както пише в захласт по него Агатий и както патетично му се възхищава Менандър.

 

Голяма грешка е обаче огромният масив от данни при тези историци за утигурите, да се разглежда като информация, която не засяга българския етнос.  Това е загуба на памет, която е една от причините да не се знае за ролята на кутригурите в създаването на българската държавност при Ирник, Кубрат и Аспарух.

 

Българите са наричани от Прокопий, Агатий и Менандър „утигури” и Синдалх разказва на Юстиниан І в писмото си една утигурска притча, която и днес повтаря всеки българин: вълкът кожа си мени, но нрава никога.

 

Кой е тогава прословутият „Авитохол” в „Именникът на българските канове” ?

Много отдавна логиката би трябвало да подскаже, че щом българите нямат „библейски личности” до ІХ в., тогава под 300 годишният живот на Авитохол, е резонно да се търси етнос.

 

Не е реално всички историци от онова време да пишат за братските народи българи (утигури) и котраги (кутригури), а на никой съвременен историк да не му дойде наум, че няма как, след като „Именникът...” твърди за история от „515 г. отвъд Дунав” (т.е. 515 г. преди 680 г., когато Аспарух създава държава в Мизия), че в този документ на българската памет, не могат да отсъстват кутригурите....

 

Изобщо, оказва се, че отхвърлянето на пост-атиловият българо-кутригурски синтез, е истинската причина българската история да има бедно познание за прабългарите.

 

Както знаете, възстановката на българското минало до 680 г. става в нашата страна след 1878 г. и е изцяло под доминантата на западните латиноезични и гръкоезични летописи. Тоест, става под ъгъла на европоцентризма.

 

Ако трябва да се напише българска история за същото време, под доминантата на персийските, сироезичните и арабоезичните първоизточници, се оказва, че още към ІV в. сирийският историк Мар Абас Катина е дал сведения за бунд и българи (достигнали до нас, чрез арменската история на Мовсес Хоренаци).

Арабоезичният историк от персийски произход ат-Табари, също пише през Х в. за „бунджар”.

Този пехлевийски термин на арабски вече е „Бурджан” и оттук нататък почти всички арабоезични историци пишат за дунавска България, наричайки я ...Бурджан.

Хазарския владетел Йосиф пише за „в-н-н-т-р”, арабски автори пишат за v-n-n-dr....

 

Чуждо име ли е Бунд, Бундур, Бурджан за българската история и защо тогава тези историци наричат така Дунавска България?

 

Тези въпроси не се изследват генерално в нашата наука, понякога се въвеждат спорадично и откъслечно в научен оборот, но неяснотата вее отвсякъде.

В статията в този сайт „Кои са кутригурите?” аз посочих, че самоназванието на кутригурите е всъщност „бунд”.

 

С други думи, наименованието на нашата държава „Бурджан” в арабоезичните източници от ІХ в. и Х в., не е произволно.

При съпоставянето на 16–те запазени преписа на хрониката на Теофан, се вижда, че старото име за народа на Кубрат, не е само „уногундури”, но в някои от преписите съществува и „уновундбългари”, т.е. Теофан очевидно е дал и верното име като „уни, вунд и българи”, заето от неизвестен източник от края на VІІ в., но на учените от ХХ в. името става известно като „уногундури”, понеже Атанасий Библиотекар (ІХ в.) и Константин Багрянородни (Х в.), са преписали грешното „уногундури” от някои от преписите. Хрониката на Теофан се преписва и е популярна още от началото на ІХ в.

 

И въпреки, че модерните учени много добре знаят, че Атанасий и Багрянородни преписват от Теофан, никой не се е трогнал да види как адж*ба е изписано това прословуто име там и само формата „уногундури” ли има в преписите или и още нещо...

Такъв е бил подходът и на български и на европейски модерни историци към българското минало, половинчат.

Приема се на доверие едно име от вторични източници, а не се проверява как е при първоизточникът Теофан.

 

 

Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #368 -: Септември 03, 2016, 22:11:27 »

Последното и най-мащабно проучване!

http://www.webcafe.bg/id_1528553982

Цитат
Обобщено накратко: генетичният профил на съвременните българи, както и този на прабългарите има сходство с генетичния профил на италианците и е близко разположен до този на унгарци, румънци, гърци и други европейски народи. Подобно на тях, българите са типична популация с евразийски характер.


Цитат
Интересното е, че съвременните българи са по-отдалечени като профил от останалите славянски народи, което най-вероятно се дължи на наследството на траките и на прабългарите. И много по-отдалечени от съвременните турци.

Категорично се вижда и че траките нямат близост с тюркско-алтайските популации, а татарите нямат никаква генетична близост както със съвременните българи, така и с прабългарите...
« Последна редакция: Септември 03, 2016, 22:14:28 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #369 -: Септември 05, 2016, 09:34:08 »

Последното и най-мащабно проучване!

http://www.webcafe.bg/id_1528553982


 *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #370 -: Септември 05, 2016, 10:02:31 »

*hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Не ти ли казах полит-агитацията да си я завреш там, където си мисля?

И пак се изказваш неадекватно...
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #371 -: Септември 05, 2016, 19:41:59 »

Не ти ли казах полит-агитацията да си я завреш там, където си мисля?

И пак се изказваш неадекватно...

А ти кой си че да казваш ? Че нещо не те виждам в цялата схема . Ама като ти казвам ,че не те виждам това значи - Изобщо не те виждам , та дори и под микроскоп те няма Smiley
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #372 -: Септември 05, 2016, 20:44:40 »

Ще ме прощавате за лекото отклонение от темата, ма тук отнова кацна стария птеродактил и отново взе да снася зловонни запартъци!

А ти кой си че да казваш ? Че нещо не те виждам в цялата схема . Ама като ти казвам ,че не те виждам това значи - Изобщо не те виждам , та дори и под микроскоп те няма Smiley

В моя тема има право да се изкаже против теб, да те плюва и псува на воля, да се гаври с теб, да те прави на 5 стинки, да ти набива цацарката и полага уставно разбира се спазвайки добрия тон Grin, защото ти дегенерате мой си се пръкнал точно с тази мисия, още повече че ти си най -голямата антиреклама на ген. Радев в този форум и му правиш мечешка услуга с подкрепата си! Всеки, който те знае какъв си оръфляк и че мязаш на нокторезачка у главата ще се замисли дали да гласува за определен кандидат, подкрепян от такава електорална самодостатъчност, освен ако разбира се не целиш да постигнеш нарочно обратния ефект!
Грешна си дъще, грешна, комай си пила сок от див смок!
« Последна редакция: Септември 05, 2016, 20:52:29 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
maruti
Редник
*

Karma: +5/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #373 -: Септември 05, 2016, 21:07:59 »

През май 2003 година в Националния исторически музей в София е изложена древна книга, състояща се от 6 страници, изработени от 24-каратово злато, с размери 5 см на 4,5 см, свързани със златни пръстени.
Върху плочите е издълбан текст с етруски букви и рисунки на кон, конник, сирена, лира и войници. Според археолозите това е най-старата съхранила се книга на света, създадена 600 години преди Христа.
Съдържанието на книгата подсказва, че тя е направена във връзка с погребението на аристократ, изповядващ култа на Орфей. Гръцкият философ Питагор е популяризирал този култ, произхождащ от Тракия, в Южна Италия и сред съседните племена. Досега са открити около 30 отделни страници от етруски книги, но само в България е открита цяла книга, чиито страници са съединени със златни пръстени.
Книгата, която е изложена в залите на НИМ, е била намерена преди около 60 години от войник, работил при прокопаването на канал около р. Струма, но скрита и дарена анонимно от 87-годишния й собственик.
................................................. ..........

         Ето и малко частна  информация за самата книга:

„В Националния исторически музей в София е изложена древна книга, състояща се от 6 страници, изработени от 23,82-каратово злато, с размери 5 см на 4,5 см, свързани със златни пръстени.
……………….
Вие спокойно можете да я поместите върху дланта си. Мистериозната книга, която се състои от шест пластини, направени от 23.82 карата злато с размер само 4.5 на 5 см. Рисунки на кон, конник, лира и войни могат да се "прочетат" на страниците й. Двама експерти потвърдиха, че реликвата датира от 5 или 4 век преди н.е.
В просторния и почти безлюден национален исторически музей, разположен в официалната държавна резиденция в Бояна в покрайнините на София, книгата е поставена върху малка поставка до тракийска фреска, която изобразява войн с шлем.
Това е първата напълно съхранена книга от този род, достъпна както за специалисти така и за широката публика. По света има около 30 страници от такива етруски "книги", смята Елка Пенкова, която оглавява археологичния отдел на музея.
Обикновено златните пластини са били слагани върху гърдите на починалите, за да представляват "пътна карта" за душата в нейното пътешествие във вечността, в търсенето на божествата. Счита се, че книгата в София е била използвана за погребението на етруски аристократ, който е владеел Учението на легендарния тракийски магьосник и певец Орфей.
Философът Питагор е разпространил учението на Орфей в гръцките градове в Южна Италия. В крайна сметка идеите на Орфей са достигнали до съседните етруски племена, които са били известни с артистичното си майсторство. Учените се надяват, че книгата в София може да помогне за разкриване на загадката на етруската писменост, която още не е разчетена.
Друга мистерия представлява начина, по който книгата е попаднала в националния исторически музей. Тя е била предадена на изкуствоведите от 87-годишен мъж, който е казал, че я намерил преди 60 години, когато е бил войник. По време на строежа на път покрай река Струма на юг, той се е натъкнал на тракийска гробница и е намерил златната книга. Той е съхранявал съкровището заедно с фреска от гробницата.”
Активен
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #374 -: Септември 05, 2016, 23:50:39 »

А ти кой си че да казваш ? Че нещо не те виждам в цялата схема . Ама като ти казвам ,че не те виждам това значи - Изобщо не те виждам , та дори и под микроскоп те няма Smiley
Толкова слабо ме интересува дали ме виждаш, колкото изобщо не можеш да си представиш. Както казах вече, ако исках да ме облъчват разни тролове, щях да си намеря подходящ форум и подходяща тема. Да не говорим, че с твоят проблем, да се изразяваш членоразделно, си в състояние да откажеш всеки да гласува за този, който рекламираш. Способен си да откажеш хората да плащат за диаманти(точно защото често агитираш да се купуват) а и от играта можеш да откажеш някого...
Дори не можеш да го напишеш правилно. Генерал се съкращава по друг начин. Този начин се учи в 5-и клас Wink
Та вземи си нечленоразделието, полит-агитацията, рекламата на диаманти и се скрий.
Да те питам...обмислял ли си самоубийство?
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Страници: 1 ... 23 24 [25] 26 27 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!