Imperia Online България  
Март 28, 2024, 17:56:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53346 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #240 -: Юни 10, 2016, 06:04:09 »

http://news.bnt.bg/bg/a/otkrikha-pametnik-na-altsek-v-italiya Интересна новина от близките няколко дни за нас Българите bgflag bgflag
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #241 -: Юни 12, 2016, 23:16:09 »

В светлината на новите проучвания се оказва дефакто че Аспарух не е създател а обединител на България и българите от двете страни на Дунав! Това че българи е имало отсам Дунав векове преди Аспарух мисля че вече не подлежи на съмнение а и е засвидетелствано от редица древни автори! Сега ние на кой да вярваме? На древните, които са свидетели на събитията или на сегашните "историци", чиито дипломи са изградени върху противните теории, а именно че сме пришълци от Азия! Номади! Мръсен и новопоявил се народ! Тюрки и монголоиди! Народ без корен, без писменост, народ едва оцеляващ, не умеещ да строи нищо освен юрти!
Дали има някой, който им вярва вече! Тези хора станаха за смях и подигравка!

Били сме шепа тюрко монголи! Погледнете се в огледалото и кажете, монголец ли виждате! Grin
Били сме много малко войни, изтощени, бедни и гладни ма те, от раз сме помлели от бой най многобройната и елитна армия на света Grin
Не сме умеели да строим нищо освен юрти но откато Аспарух изревава култовата мантра - "Тук ще бъде България" българите като с магическа пръчка се научават да строят огромни градове от огромни, идеално издялани камъни! Резко и на момента, без подготовка и като с магиеска пръчка се научават да строят огромни фортификационни съоръжения като Аспаруховия вал в северозападна България и валовете в бесарабия! Тангра ни е обичал много!!! А? Страхотна работа сме били!!! Grin
Били сме шепа конници но ето, славяните, които били море и не се подчиняват на никой, които империята не може да подчини, се подчиняват от раз на българския "Хан"
Тангра ни е обичал много, защото според тези мастити историци ние също сме го обичали! Само дето "Тангра" Го няма в нито един надпис! Никъде! Само дето титлата хан се появява на бял свят няколко столетия след тези събития! Само дето владетелите ни са носели титлите - архонт, император, цар, канас юбиги, кесар, но никога титлата - хан. Армията ни се била състояла от леки конници и лека славянска пехота от голи до кръста люде! Може и такива да е имало но древните автори пишат друго! Пишат за огромни контингенти отбрана конница, пишат за полкове, облечени в желязо, пишат за огромен брой тежки коли, обковани с желязо! Пишат за няколко обсади на солун от умеещите да воюват и отлично екипирани словени! Пишат много и се в разрез с официалната ни история! Такива историци и до сега са елита на нашата историография! Такива трябва да бъдат низвергнати, прокудени и бити! Това не са българи а врагове на България, лъжци и мошенници, безродна мъртва пасмина от зомбита!

Преди две години на щерката по история и преподаваше неква полуидиотка полухипопотам с бакалаварска титла! Темата беше за Крали марко и аз накарах  малката да порови в нета и да прочете за Крал Марк! По едно време тя учудена ме извика и ми каза че - Как този ни е народен герой като е загинал в бой срещу християните! Казах и да дочете всичко и утре да го цитира на оная дърта мърша! Отишла нашата и казала всичко - как Великия Крал Марк загива в бой срещу обединените християнски сили в еди коя си битка на еди кое си място, през еди коя си година и дъртата скокондрила и написала двойка с думите - това го няма в учебника! Мълииии, мълийййй!  На другата заран освирепел и със скороста на кенийски гепард се материализирах в училището. Викнах я при директорката и това дърто бунище взе да тепка и да мига на парцали, мама и д...ба тъпа изкормена! Турски сериали може да им разказва и да ги пита дали ги следят ма не може да хване да прочете нещо! Децата ще и декларират странични знания а тя ще ги поущрява като им пише двойки и то при условие че не е права! Ша ми учи детето на глупости и лъжи, тоя мустакат вепър! Пропуснах да кажа че имаше мустаци като на Панайот Хитов! Само дето не извади гребенче да ги вчеса! Може би щото нямаше да успее! Бяха ссъс здравината на телена четка и слепени от цифки!
« Последна редакция: Юни 12, 2016, 23:50:25 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #242 -: Юни 18, 2016, 22:59:33 »

Били сме много малко войни, изтощени, бедни и гладни ма те, от раз сме помлели от бой най многобройната и елитна армия на света Grin

Абе я че ми стана забавно .... Кажи ми една велика битка на ПраБългарите без да са участвали Слвяните ?
И за да не говорим празни приказки истината за пра Българтите е следната . Яли са бой като за световно , затова са се и местели , затова им е било трудно да си намерят и държава . Тамън да си направят държава и да живеят там и ги набият и те се преместят . И така Векове наред . Ама в един момент срещата Славяните и .... Та заедно с тях се събират и правят Държавата България .

Многобройни арми има само в главата ти момче , излез от филма и вземи си научи истинската история , защото срамиш народа си и памета му .  bgflag
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #243 -: Юни 18, 2016, 23:04:24 »

 Grin У   Л  Е  В  О
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #244 -: Юни 19, 2016, 00:32:08 »

Абе я че ми стана забавно .... Кажи ми една велика битка на ПраБългарите без да са участвали Слвяните ?
И за да не говорим празни приказки истината за пра Българтите е следната . Яли са бой като за световно , затова са се и местели , затова им е било трудно да си намерят и държава . Тамън да си направят държава и да живеят там и ги набият и те се преместят . И така Векове наред . Ама в един момент срещата Славяните и .... Та заедно с тях се събират и правят Държавата България .

Многобройни арми има само в главата ти момче , излез от филма и вземи си научи истинската история , защото срамиш народа си и памета му .  bgflag
Пич, като нямаш какво да кажеш, не го казвай тук.
Имаш достатъчно теми да си спамиш на воля.
Не се чувствай длъжен да пуснеш простотия във всички теми на форума
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #245 -: Юни 19, 2016, 16:49:50 »

Интересно ми е защо никой не взима тези неща на сериозно. Определено да живеем в заблуда е по добре за някой.......


Ама ти не знаеш ли ? Ами ще ти кажа защо : Защото се взимат на сериозно неща които са направени от учени а не от самозванци и откриватели . + това влез и се запознай кой му плаща на това мекере . Ако не знаеш този се спонсорира от Америка за България . По принцип като цяло в момента тече много силна амти славянска политика в Европа . Целият капитал на Европа осъзнава , че ако Славяните се обеденим под опеката на Русия просто няма да са ни нужни . Вместо да седите тук и да се занимавате с глупости и да се чешете по кратуните вземете малко попътувайте из Балканите и да видите какво ви говорят хората . Навсякъде от Словения до Гърция . Хората искат да сме 1 държава Wink . Ха сега се замисете ако това се случи ..... Та ето за това запада се опитва да разделя хората чрез политиците . Най-силно това се вижда в Босна и Херцговина . Там е направо е толкова явно че няма на къде повече . Едно от нещата е да се насажда омраза и да се снижава нивото на обща култура на населението . Да се вталпява Страх и Агресия . Това което става и у нас . И когато един народ не си знае историята и му я подменят , тогава е лесно да го манипулираш . Ето виж ги тези учени тук каквото и да им говориш , те живеят изградени от комплекси и искат да са велики , но в минало време . Те могата да са велики в Бъдеще време , защото дори жените им ги бият и ги командват  *hihi* *hihi* . Както и да е .

Просто уважавайте си историята и си я научете добре , а не търсете под вола теле . Ако я карате така скоро ще се изкарате , че сте наследнеци на някой Елф  Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #246 -: Юни 19, 2016, 20:35:20 »

http://velikabulgaria.eu/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0/

Има много други доказателства в Интернет, че онази история която учим в момента е пълна измислица за произхода на Българите... Определено Българите имат много общо със славяните да, ама това че са някакъв конен народ дошъл от на Мачу Пикчу от царевичако е пълна простотия!
Та да се върна на това че казах че я и учим де... Мисля че нема смисъл да я подменят щото на идващото поколение му е през .... за миналото на страната си та едва ли ще има смисъл да си правят труда да я пдменят с тази цел...  Wink
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #247 -: Юни 20, 2016, 00:26:14 »

http://velikabulgaria.eu/%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8-%D1%81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BA%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4%D0%B0-%D0%BD%D0%B0/

Има много други доказателства в Интернет, че онази история която учим в момента е пълна измислица за произхода на Българите... Определено Българите имат много общо със славяните да, ама това че са някакъв конен народ дошъл от на Мачу Пикчу от царевичако е пълна простотия!
Та да се върна на това че казах че я и учим де... Мисля че нема смисъл да я подменят щото на идващото поколение му е през .... за миналото на страната си та едва ли ще има смисъл да си правят труда да я пдменят с тази цел...  Wink

Не е така батъле! Все повече хора проглеждат и разбират истината! Мани го тоя екарисаж! Да си забелязал да дава някакви факти освен демагогия? Тоя е толкова заспал че не види по-далече от спестовната си книжка, пълнена незнайно от къде!Истинската история е факт! Нима надрусан пумияр  с изгнил дроб от амфетамини има право да джафка! Историята си е история!Тя се базира на извори, не на свободните съчинения на хунта безродници и травестити! Плюс това, този караконяк не пише тук от любов към истината за нашето минало а от нарцисизъм! Осрал се е във всяка тема дето е сътворил! Най мразеният елемент е в историята на целия форум! Плювни го в лицето и да върви да мре гадта безродна! Тоя ни е руснак, ни е българин! Незнае вече кой фалос да оплакне, тъпунгела му изкопан! Не видиш ли че това е историческа тема а тоя стар миризлив труп е тръгнал да ти разисква полит. ситуации с днешна дата!  Я вече не го издържам! Разваля всяка тема и провокативно се меша ни в клин ни в ръкав навсякъде!  Но такива са си мелезите! Tоя е срам за руснаците и позор за българите, измет!

Щом на тези, дето търсят истинската история им били плащали от разни фондаций, я попитай тоя урунгел, в началото на миналия век кой е плащал на Ганчо Ценов! Ценов е бил единствения българин със свободен достъп до ватиканския архив, с право да чете но без да изнася! На него кой му е плащал? Хитлер и Гьобелс ли? Може би папата!:D Нашта пуйка е чела тук там по нещо без да си напъне мозъка сам да осмисли нещата, декламира като папагал заучени фрази! Я накарай тоя екарисаж да ти даде доказателства за плащания от разни фондаций! Ще ти извади от сто кладенци вода и отново няма да видиш и един факт! Grin Grin Пледирам да игнорираме тоя тумор!
« Последна редакция: Юни 20, 2016, 08:10:27 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #248 -: Юни 20, 2016, 03:08:37 »


Ама ти не знаеш ли ? Ами ще ти кажа защо : Защото се взимат на сериозно неща които са направени от учени а не от самозванци и откриватели . + това влез и се запознай кой му плаща на това мекере . Ако не знаеш този се спонсорира от Америка за България . По принцип като цяло в момента тече много силна амти славянска политика в Европа . Целият капитал на Европа осъзнава , че ако Славяните се обеденим под опеката на Русия просто няма да са ни нужни . Вместо да седите тук и да се занимавате с глупости и да се чешете по кратуните вземете малко попътувайте из Балканите и да видите какво ви говорят хората . Навсякъде от Словения до Гърция . Хората искат да сме 1 държава Wink . Ха сега се замисете ако това се случи ..... Та ето за това запада се опитва да разделя хората чрез политиците . Най-силно това се вижда в Босна и Херцговина . Там е направо е толкова явно че няма на къде повече . Едно от нещата е да се насажда омраза и да се снижава нивото на обща култура на населението . Да се вталпява Страх и Агресия . Това което става и у нас . И когато един народ не си знае историята и му я подменят , тогава е лесно да го манипулираш . Ето виж ги тези учени тук каквото и да им говориш , те живеят изградени от комплекси и искат да са велики , но в минало време . Те могата да са велики в Бъдеще време , защото дори жените им ги бият и ги командват  *hihi* *hihi* . Както и да е .

Просто уважавайте си историята и си я научете добре , а не търсете под вола теле . Ако я карате така скоро ще се изкарате , че сте наследнеци на някой Елф  Grin
Утке, София Фредерика Августа фон Анхалт-Цербст отдавна умре, ама ти явно сефте се докосваш до нейното творчество. България на три океана  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #249 -: Юни 22, 2016, 07:07:43 »

Абе какви факти и глупости ви гонят бре .... Вие ме убивате от начина си на водене на спор . Така и не си изграждате теза която защитавате а просто говорите пълни измишльотини .
1-во кой факт да ти дказавам на теб при поожение , че ти драги ми Смехурко така и не примаш факта , че ПраБългарите не са съвременните българи .
2-ро Коя точно история да ми подменат като вие уж родолюбци от където и да ви погледне човек си личи , че за Паисии и делото му сте чували от учебника по история . Я сега да ви питам някой от вас правил ли си е труда да прочете "История Славено-Българская" ? Защо изобщо е написана и защо не е "Българо-Славянска" ? След като проумеете какво ви е написал там , човека може човек да спори с вас . С елементарните си и повърхностни постове предизвиквате само Смях и Съюуствие . И по забавното е че доста от вас си вярват . Но това ме навежда на друга мисъл . Толкова ли сте комплексирани от това какво сте , че се готови да измените на рода си само и само да не признаете истината ? Но не се притеснявайте и преди е било така и ще бъде . Преди са се гърчеели , турчеели  ... И какво ли не . И каква конспирация има в това , Пълни глупости да немогат да достигнат до ушите на хората  Grin Grin Grin . Между другото сега ще си кажа една скоро порчетена мисъл , но малко перефразирана : НЕ Е ПАРТИЬОТ ТОЗИ КОЙТО РАЗВЯВА БЪЛГАРСКОТО ЗНАМЕ ПО ПРАЗНИЦИТЕ , А ОНЗИ КОЙТО НЕ СИ ХВЪРЛЯ ФАСА НА УЛИЦАТА . Хайде помислете над фразата и се огледайте в кочината в която живеете и след това пишете глупости . Искренно се забавлявам с вас . Любимци сте ми . Направо сте за аниме  *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #250 -: Юни 22, 2016, 11:50:39 »

 *crazy* *crazy* *crazy*
Активен

battle_brawler
Капитан
****

Karma: +76/-58
Неактивен Неактивен

Публикации: 260



Профил
« Отговор #251 -: Юни 22, 2016, 18:22:26 »

Абе какви факти и глупости ви гонят бре .... Вие ме убивате от начина си на водене на спор . Така и не си изграждате теза която защитавате а просто говорите пълни измишльотини .
1-во кой факт да ти дказавам на теб при поожение , че ти драги ми Смехурко така и не примаш факта , че ПраБългарите не са съвременните българи .
2-ро Коя точно история да ми подменат като вие уж родолюбци от където и да ви погледне човек си личи , че за Паисии и делото му сте чували от учебника по история . Я сега да ви питам някой от вас правил ли си е труда да прочете "История Славено-Българская" ? Защо изобщо е написана и защо не е "Българо-Славянска" ? След като проумеете какво ви е написал там , човека може човек да спори с вас . С елементарните си и повърхностни постове предизвиквате само Смях и Съюуствие . И по забавното е че доста от вас си вярват . Но това ме навежда на друга мисъл . Толкова ли сте комплексирани от това какво сте , че се готови да измените на рода си само и само да не признаете истината ? Но не се притеснявайте и преди е било така и ще бъде . Преди са се гърчеели , турчеели  ... И какво ли не . И каква конспирация има в това , Пълни глупости да немогат да достигнат до ушите на хората  Grin Grin Grin . Между другото сега ще си кажа една скоро порчетена мисъл , но малко перефразирана : НЕ Е ПАРТИЬОТ ТОЗИ КОЙТО РАЗВЯВА БЪЛГАРСКОТО ЗНАМЕ ПО ПРАЗНИЦИТЕ , А ОНЗИ КОЙТО НЕ СИ ХВЪРЛЯ ФАСА НА УЛИЦАТА . Хайде помислете над фразата и се огледайте в кочината в която живеете и след това пишете глупости . Искренно се забавлявам с вас . Любимци сте ми . Направо сте за аниме  *hahaha* *hahaha* *hahaha*

Баце оди у лево и се гръмни с нож молим те... Във всеки случай по история знам много повече от тебе, а История Славяно-българская съм я чел! И ако знаеш толкова много ти за Паисий аре кажи откъде е родом той а?
П.П. Ще ти подскажа че не е в Банско Wink
Активен

Пием като смок,
еб*м като бог,
и удрям като трифазен ток!!!
dimitarrr
Лейтенант
***

Karma: +15/-206
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #252 -: Юни 22, 2016, 19:58:43 »

.....
Приятел съветвам те не се излагай повече с измислиците си.  *stop*
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #253 -: Юни 22, 2016, 20:18:43 »

Баце оди у лево и се гръмни с нож молим те... Във всеки случай по история знам много повече от тебе, а История Славяно-българская съм я чел! И ако знаеш толкова много ти за Паисий аре кажи откъде е родом той а?
П.П. Ще ти подскажа че не е в Банско Wink


И като си я чел я сега кажи той какво казва ? Какви сме ние дето носим името Българи ? Много ще ми интересно да те чуя . Има един много точен абзац от нея и всеки който я е прочел и ако е истински българин , ще е наясно що за небивалици пишете тук .

Но за мен лично е странен друг феномен . Как с лека ръка отричате собствената си история и се позовавате на какви ли не източници , но не и на исконни Български . Ама то верно вас ако ви бива няма да сте тук в този форим и да предизиквате смях Wink .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #254 -: Юни 22, 2016, 20:21:40 »

Приятел съветвам те не се излагай повече с измислиците си.  *stop*

Хайде и на теб същояъ въпрос и да видим кой се излага .....

Какво пише в История Славено-българская Какви сме Българите и от къде идваме ? Това е въпроса който Никой от вас не ми отговаря вече сумаси и време . Другото го доказахме  с научни факти , че съвременият Българин е Славянин ( естествено ако си чел цялата тема ) и че прабългарското в нас е 12% ( а славянското е 38% ) . Та дай сега и теб да те видя колко си чел и недочел , че тук като гледам все такива се люпите  Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: 1 ... 15 16 [17] 18 19 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!