Imperia Online България  
Април 25, 2024, 18:11:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53721 пъти)
0 Членове и 4 Гости преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #180 -: Януари 09, 2016, 09:33:38 »

1-во Благодаря на Владко , че показа и доказа , че снимките който аз съм дал и това което той твърди са 2 коренно различни неща . Качество , Светлина , Плътност  . Да не говорим че ти твърдеше , че съм взел снимките от " Изгубената България " , а сега ми даваш препрадки към турски линкове . Да не говорим , че снимките от турските линкове , часно си личът и те , че няма нищо общо като качество и те . Тоест Благодаря ти че за пореден път не се наложи аз да те оборвам , а ти сам показа , че може би съм прав . Благодаря че което ти пишеш като коментар и това което аз слагам като коментар за тези снимки са 2 противоположности , заради които са създадени снимките . Ако човек прочете внимателно какво съм писъл и какво съм публикувал , меко казано ще станеш за смях . Също така искам да кажа , но не на последно място , че снимките все пак не са пуснати от космоса или не са се родили на някое дърво , а са направени от човек който е докоментирал събитията . Дали ти или повчето от вас ще ми повярвате че това е мой роднина , за мен лично нямам никакво значение . Аз знам кой съм и от къде идват дедите ми . Знам че е нямало мой предшественик , който да не е бил Военнен . Това за единият от родовете ми е традиция .  
2-ро Научете се да вадите смислен и ползотворен диалог . В тази тема ако изключа Дани ( и себе си ) . Никой друг не направи това . Както винаги другите се опитаха всеки път когато ви хванат на тясно да се измъквате и да разтягате тема в друга посока ( вижте поста на Владко за идил и сребреница и прочие - пълен локум )  , която няма нищо общо или в която си мислите , че сте компетентни . В последствие се оказва , че пак сте пропуснали доста от нещата . Дани Благодаря ти за хубавата дискусия коята направихме с теб , надявам се поне ти да си останал наясно какво съм искал да ти кажа и си го разбрал .
3-то Само за протокола . След Освобождението си от Турско робсто , което става не без Русия . Винаги когато България се е опитвала да води политика несъобразима с Русия е притърпявала тотален крах . За 45 години дружба с СССР ( Русия ) България е постигнала неща които много от така наречените развити държаави не са и мечтали ( освояване на атома за мирни цели , космически технологии , електроника и пр. ) Няма как да ви показвам и давам линкове за всяко нещо , но ако сте достатъчно находчиви ще намерите нужната информация .
4-то Като цяло тук в този форум темите са на ниво детска градина , още в началото ми направи впечетление , че не знаете значение на основни термени и поради този факт си мислих , че тук повчето потребители са деца . Силно ви препоръчвам , ако нямате воля да казвате прав си ( така както аз казах , че не сме тюрки а перси ) по-добре не спорете , защото олеквате и ставате за хилеж .

Съвет :
В  безпомощността си не нападайте с лични нападки опонента си - за всеки зрял  човек това е признак на безпомощтност и инфалтилност породени от гняв и невежество .
« Последна редакция: Януари 09, 2016, 09:41:13 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
pwnflakes
Лейтенант
***

Karma: +25/-65
Неактивен Неактивен

Публикации: 107



Профил
« Отговор #181 -: Януари 09, 2016, 13:30:46 »

Ще падна до нивото ти и ще изброявам като дете
1-во. Снимките нямат никакво значение, ти си мелез.
2-ро. В този форум темите се съсипват в момента, в който ти се появиш. Без значение дали го искаш или не, въпрос на време е някой да се заяде с теб защото никой не иска да те вижда.
3-то. Майната и на Русия, намираш се в България. Ако бях мод в този форум, щях да те таксувам по 100лв всеки път, когато се опиташ да си вкараш агитацията към Русия. Тя е твоята държава, намери си рускаци с които да я обсъждаш. Туко в Банско е пълно, интелектуалното им ниво също е близко до твоето, както и обноските. Плюй българина с тях, тук ще виждаш само средни пръсти !
4-то. Ако хората тук са деца и темите са толкова гадни, колкото ги изкарваш. Кажи ми, какво подяволите търсиш още тук? Ново лично падение ли??
5-то. Споменах ли, че си мелез?
6-то. Както и изменник на българския национаен отбор.
7-мо. Както и пу**нце.
8-мо НАМЕРИ СИ ДРУГАРИ, АМА ДРУГАДЕ.
Активен

-Naughtyred
Retired.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #182 -: Януари 09, 2016, 14:20:57 »

Владо сега расзбираш ли защо няма как да стане смислена тема от която и да е тема . Идва един носител на литературната награда " Черноризец храбър " , като горният индевид и избълва един коментр който няма НИЩО ОБЩО с темата . И жалкото е че това се гледа от Администрацията и като им кажеш : " Ехо вижте този какво пише и ми съсипва темата . Вземете и му махнете поста , че с него се предизвиква - отклоняване на темата и се правят опити да се насади скандал " . Те ти отговарят " Е ти си много тесногръд . Трбва да си по-широко скроен " Но иначе Радко Браво . Радвам се че майкати и бащати са те изучили и че ти наистина показваш , най-доброто на което си способен да създадеш от придобитото си знание по СЛАВЯНСКА писменост . Желая ти винаги да слагаш толкова дълбокосъдържателни и фактозаключителни постове , за да може ясно да се демонстира ВИСОКОТО ниво на форума в които се опитваме да водим някаква дискусия . Ти си нашата културна и смислова светлина , която озарява пътят ни на духовност и дава онзи лъч надежда , че красотата и вариативноста на Българският език , няма да изчезне . БРАВО - огнено перо на словото и стожер на българските ценостти . С такива като теб няма как културата на тази страна да е в забвение . Винаги ще има кой да пише по стените на Тюйлетните по гарите на Европа . Давай ти си Номер 2 ( Номер 1 е Милен )
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
pwnflakes
Лейтенант
***

Karma: +25/-65
Неактивен Неактивен

Публикации: 107



Профил
« Отговор #183 -: Януари 09, 2016, 15:17:20 »

Ало, преди да започнеш да критикуваш правописа на другите, погледни своя!! Правиш повече правописни грешни от първолак... и не хиперболизирам. Мене ме остави, аз сега плюя ама ще се усетя и ще спра. Ти си този дето не се спира, този дето все знае ама нищо не може и нищо не показва освен грозния си нрав. Малко бой си ял като малък, личи си. Айде, със здраве и нека темата продължи нормално.
Активен

-Naughtyred
Retired.
милен
Лейтенант
***

Karma: +18/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #184 -: Януари 09, 2016, 23:23:36 »

Владо сега расзбираш ли защо няма как да стане смислена тема от която и да е тема . Идва един носител на литературната награда " Черноризец храбър " , като горният индевид и избълва един коментр който няма НИЩО ОБЩО с темата . И жалкото е че това се гледа от Администрацията и като им кажеш : " Ехо вижте този какво пише и ми съсипва темата . Вземете и му махнете поста , че с него се предизвиква - отклоняване на темата и се правят опити да се насади скандал " . Те ти отговарят " Е ти си много тесногръд . Трбва да си по-широко скроен " Но иначе Радко Браво . Радвам се че майкати и бащати са те изучили и че ти наистина показваш , най-доброто на което си способен да създадеш от придобитото си знание по СЛАВЯНСКА писменост . Желая ти винаги да слагаш толкова дълбокосъдържателни и фактозаключителни постове , за да може ясно да се демонстира ВИСОКОТО ниво на форума в които се опитваме да водим някаква дискусия . Ти си нашата културна и смислова светлина , която озарява пътят ни на духовност и дава онзи лъч надежда , че красотата и вариативноста на Българският език , няма да изчезне . БРАВО - огнено перо на словото и стожер на българските ценостти . С такива като теб няма как културата на тази страна да е в забвение . Винаги ще има кой да пише по стените на Тюйлетните по гарите на Европа . Давай ти си Номер 2 ( Номер 1 е Милен )
пу пу  Тюйлетно  , ти си пътят ни на духовност и  онзи лъч надежда , че красотата и вариативноста на Българският език , няма да изчезне . БРАВО
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #185 -: Февруари 10, 2016, 00:21:52 »

На 16-ото заседание на Шестия вселенски събор в Цариград (9 август 681 г.) присъствал и презвитер Константин от Апамея (Сирия). В своето кратко слово той говорил за неотдавнашната война между българи и византийци.

Превод на Ив. Дуйчв в ГИБИ, III, с. 169—170 от D. Mansi, Sacrorum conciliarum nova et amplissima collectio, XI, Florentiae 1765, col. 17.

Светият събор каза: „Нека преблагочестивият Константин, който е изправен тук, да съобщи сведения за себе си и за причината, поради която е дошъл.“ Преблагочестивият Константин каза: „Казвам се Константин. Презвитер съм на светата Божия църква, която се намира в Апамея, в провинция Втора Сирия. Ръкоположен съм от Аврамий, епископ на Аретуса. Дойдох при вашия свети събор, за да ви поуча, че ако бях изслушан, нямаше да претърпим онова, което претърпяхме във войната с България. Защото аз поисках още отначало да дойда на събора и да помоля да стане мир, така щото да се извърши нещо, което да обедини двете страни, та нито едните, нито другите да се измъчват, сиреч нито тия, които изповядват една воля, нито тия, които изповядват две воли. И аз отидох при стратега Теодор и го помолих да говори на събора за мене, та да настане любов и мир, защото от всичко Бог най-много обича мира и любовта. И сега, ако заповядате, нека напиша онова, което бог ми е внушил за вярата, по сирийски и да се преведе на гръцки.


Първото, което се набива на очи е че Рим се бие не с българите а с България!!! Тоест, България я има и преди тази битка!
Второто, което направо същисва е този цитат:

Цитат
Защото аз поисках още отначало да дойда на събора и да помоля да стане мир, така щото да се извърши нещо, което да обедини двете страни, та нито едните, нито другите да се измъчват, сиреч нито тия, които изповядват една воля, нито тия, които изповядват две воли.

Тоест българите са изповядвали или едната  воля или двете воли, но дали са били монофизити или монотелити не толкова съществено в случая! Същественото е че това са течения в християнството!

 
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #186 -: Февруари 14, 2016, 21:51:56 »

На 16-ото заседание на Шестия вселенски събор в Цариград (9 август 681 г.) присъствал и презвитер Константин от Апамея (Сирия). В своето кратко слово той говорил за неотдавнашната война между българи и византийци.

Превод на Ив. Дуйчв в ГИБИ, III, с. 169—170 от D. Mansi, Sacrorum conciliarum nova et amplissima collectio, XI, Florentiae 1765, col. 17.

Светият събор каза: „Нека преблагочестивият Константин, който е изправен тук, да съобщи сведения за себе си и за причината, поради която е дошъл.“ Преблагочестивият Константин каза: „Казвам се Константин. Презвитер съм на светата Божия църква, която се намира в Апамея, в провинция Втора Сирия. Ръкоположен съм от Аврамий, епископ на Аретуса. Дойдох при вашия свети събор, за да ви поуча, че ако бях изслушан, нямаше да претърпим онова, което претърпяхме във войната с България. Защото аз поисках още отначало да дойда на събора и да помоля да стане мир, така щото да се извърши нещо, което да обедини двете страни, та нито едните, нито другите да се измъчват, сиреч нито тия, които изповядват една воля, нито тия, които изповядват две воли. И аз отидох при стратега Теодор и го помолих да говори на събора за мене, та да настане любов и мир, защото от всичко Бог най-много обича мира и любовта. И сега, ако заповядате, нека напиша онова, което бог ми е внушил за вярата, по сирийски и да се преведе на гръцки.


Първото, което се набива на очи е че Рим се бие не с българите а с България!!! Тоест, България я има и преди тази битка!
Второто, което направо същисва е този цитат:

Тоест българите са изповядвали или едната  воля или двете воли, но дали са били монофизити или монотелити не толкова съществено в случая! Същественото е че това са течения в християнството!

 

Хммм...интересно....ако погледнем владетелите си преспокойно може да кажем,че Българите са били  монотелити.И защо мисля,че е така.По времето на аварските нашествие в граничните територии на ИРИ император Ираклий(611-641) се опитва да създаде мощна антикоалиция против аварите и в тази коалиция влизат Българите на Кубрат,който е бил покръстен заедно с свитата си в Константинопол през 619г.Макар,че няма точни и ясни сведения дали и обикновенният българин е бил покръстен,редица обстоятелства ме карат да мисля и не само мен,че и те са били приели това покръстване.И предполагам следващият въпрос е защо като мисля?По тва време на Ранното Средновековие Владетелят се е приемал като наместник на Бог на земята,следователно каквато религия е изповядвал владетеля такава е и изповядвал народът му Smiley
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #187 -: Февруари 18, 2016, 03:51:21 »

Малко отклонение относно това, дали готите са гети, тоест траки! Поствам го сега защото няма как да се издирят всички извори наведнъж.
Цитат от Теофан:

"През тази година (505 г. - бел. пр.) била изпратена от император Анастасий войска от готи, беси и други тракийски племена, които били предвождани от стратега на Изтока Ареобинд, сина на Дагалайф, редовен консул."

Теофан е всестранно образована личност и учен за времето си и е доста информиран относно всички важни неща в империята.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #188 -: Февруари 18, 2016, 19:14:07 »

Сега аз не съм добър писател ,но поне съм учил синтаксис и си го спомням . Та какво е искал да каже Теофон


"През тази година (505 г. - бел. пр.) била изпратена от император Анастасий войска от готи (това това е един от народите който е населявал тракийската равнина и се знае , че именно те и славяните са тези който приемат христянството още по времето когато са съжителствали с Византия ) , ( виж тази запетайка , тя е разделител на изречението и на това че се изброяват НАРОДИТЕ които са взели участие . преди нея е 1-вият народ Готи - след запитайката е другият народ - Беси и забелижи след това и други тракииски племена са за пояснение на бесите , а не за пояснение че готите са траки , ако е искал да каже това което ти се опитваш да ни обясниш то синтаксиса на изречението ще е  , .... войска от готи и беси , и други тракииски пелемна.... надявам се схавна синтаксиса какъв е на човека Wink )  беси и други тракийски племена, които били предвождани от стратега на Изтока Ареобинд, сина на Дагалайф, редовен консул."
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #189 -: Февруари 18, 2016, 22:13:38 »

Юри,ти знаеш ли първия досег м/у българи и руси и откъде ни сложиха в историята голямата любов,която трябва да тачим?
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #190 -: Февруари 18, 2016, 23:05:59 »

Сега аз не съм добър писател ,но поне съм учил синтаксис и си го спомням . Та какво е искал да каже Теофон


"През тази година (505 г. - бел. пр.) била изпратена от император Анастасий войска от готи (това това е един от народите който е населявал тракийската равнина и се знае , че именно те и славяните са тези който приемат христянството още по времето когато са съжителствали с Византия ) , ( виж тази запетайка , тя е разделител на изречението и на това че се изброяват НАРОДИТЕ които са взели участие . преди нея е 1-вият народ Готи - след запитайката е другият народ - Беси и забелижи след това и други тракииски племена са за пояснение на бесите , а не за пояснение че готите са траки , ако е искал да каже това което ти се опитваш да ни обясниш то синтаксиса на изречението ще е  , .... войска от готи и беси , и други тракииски пелемна.... надявам се схавна синтаксиса какъв е на човека Wink )  беси и други тракийски племена, които били предвождани от стратега на Изтока Ареобинд, сина на Дагалайф, редовен консул."

Юрий пак четеш между редовете Smiley Готи,беси и други тракийски племена.Демек авторът набляга на това,че готите са тракийско племе Smiley

Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #191 -: Февруари 18, 2016, 23:15:50 »

Сега аз не съм добър писател ,но поне съм учил синтаксис и си го спомням . Та какво е искал да каже Теофон


"През тази година (505 г. - бел. пр.) била изпратена от император Анастасий войска от готи (това това е един от народите който е населявал тракийската равнина и се знае , че именно те и славяните са тези който приемат христянството още по времето когато са съжителствали с Византия ) , ( виж тази запетайка , тя е разделител на изречението и на това че се изброяват НАРОДИТЕ които са взели участие . преди нея е 1-вият народ Готи - след запитайката е другият народ - Беси и забелижи след това и други тракииски племена са за пояснение на бесите , а не за пояснение че готите са траки , ако е искал да каже това което ти се опитваш да ни обясниш то синтаксиса на изречението ще е  , .... войска от готи и беси , и други тракииски пелемна.... надявам се схавна синтаксиса какъв е на човека Wink )  беси и други тракийски племена, които били предвождани от стратега на Изтока Ареобинд, сина на Дагалайф, редовен консул."


Юри, когато се изреждат разни неща между тях се слага запетая! Примерно:
"Толнепи, марсианци, лунни хора и други извънземни. "
От тук не следва че само лунните хора са извънземни а толнепите и марсианците са земляни. Синтасиса може и да го знаеш, но не ти е силна черта!


Ако искаше Теофан да сложи разделяне на народите, просто щеше да напише:
Беси и други тракийски племена, както и готи, които били предвождани....
« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 23:19:45 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #192 -: Февруари 18, 2016, 23:32:26 »

Юри, когато се изреждат разни неща между тях се слага запетая! Примерно:
"Толнепи, марсианци, лунни хора и други извънземни. "
От тук не следва че само лунните хора са извънземни а толнепите и марсианците са земляни. Синтасиса може и да го знаеш, но не ти е силна черта!


Grin Grin Grin Grin Grin   Зависи от коя луна са,според запетаята Grin Grin Grin Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #193 -: Февруари 18, 2016, 23:38:59 »

Нека обаче се абстрахираме от Теофан и другите автори, твърдящи че готите са гети и да дадем думата на самите готи!
Йорданес е гот!
Йорданес е остготски историк от 6 век, живял в Мизия. Неговата книга наречена по-късно "Getica" / De origine actibusque Getarum - За произхода и делата на гетите (готите), написана около 551 г. и базирана на изгубената история на Касиодор е основен източник за ранната история на готите. По майчина линия произхожда от рода на остготския крал Теодорих.

В своето произведение той излага подробно историята на готите!

Сега, да обвиним Йорданес, който сам е гот и то гот от кралски род, учен и ерудит, че незнае историята на народа си е толкова тъпо че не си заслужава да се отбелязва!
Същия този автор озаглавява книгата си не Готика а Гетика и после дирекно и безкомпромисно отсича - Готите са Гети!!! ТУК ЗАПЕТАЙКИ НЕМА!!!Повече коментари са си словоблудство!

« Последна редакция: Февруари 18, 2016, 23:44:48 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #194 -: Февруари 19, 2016, 01:10:38 »

В дукляновата летопис пише:
"Двата народа много се заобичали един с друг, сиреч готите, а те са и славяни и булгарите, а най-вече за това, че били езичници и бил у тях един и същ език"
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!