Imperia Online България  
Март 29, 2024, 04:43:59 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53368 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #165 -: Януари 08, 2016, 22:11:47 »

Така е Руснаците са ни помогнали по време на освободителната война,но да не забравяме,че е било с цел...след Освобождението България е била една от НАЙ-РАЗВИТИТЕ страни за времето си,но да не забравяме че Руснаци,Хървати и други балкански народи.Така,че без България тези народи нито писменност,нито език щяха да имат.Другото което е като се говори за война никоя друга държава с 2 загубени световни войни и още други войни не е завършвала без пленено бойно знаме,а България макар и от губещата страна да е била не е позволила да и се плени бойно знаме,защото дедите ни са го защитавали с кръвта и животът си,което ние днешните Българи не го правим за съжаление,макар на една част да ни се иска,защото България макар и в тва си състояние е над всичко и всеки,но да не превръщаме хубавата тема в политика,защото тя ни е докарала в тва състояние и защото ние го позволяваме Smiley

Ето сега Дани къде ти се изкривява целият свтоглед .
1-во Псименоста не сме я дали ние , а ние сме я взели от учениците на Кирил и Методий . Тоест народите преди нас са прописали на тази азбука и са я ползвали вече . Което е добре да си го признаваме и заради което тази азбука се казва " СЛАВЯНСКА " .
2-ро Относно знамената . Във ВСВ Ни дефакто не воюваме с релните победители и Благодарение на това че сме брартски народ на Русия ( тоест и на СССР ) . Не пленяват нито едно знаме , защото посто става преврат , което пък от своя страна ни поставя в позиция другарят Сталин да каже , че България и Българският народ  е Победител от тази война .
Ето защо за мен е смешно и жалко да се опитваме да подменяме историят  си с Лъжеистория . За мен е по-важно да приемем това и да продължим напред . Както ви казах няколко пъти " Кръвта вода няма да стане " . така , че е добре да се знае и да се помни .

Към галди - Метнах едно око на раздела 1910-1920 - не ги видях тези снимки . Ще съм ти благодарен ако ми намериш линк към тях и ми покажеш къде са публикувани . Бих бил много щастлив , ако намеря още информация за родът си .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
bobosam
Капитан
****

Karma: +145/-143
Неактивен Неактивен

Публикации: 292



Профил
« Отговор #166 -: Януари 08, 2016, 22:13:53 »

Аман от мрънкячи...Дай му на Българина, още от Бай Ганьово време да мрънка, да си пие ракийката и да псува управниците. Ей туй не харесвам аз...Да станеш сутрин и да не се замислиш как да изкараш днес 5 лева, а да псуеш тоз комшията от де ги изкара тез 5 лева...И брех тез лоши управници...А бре аркадаш, кога излезе ти да кажеш, че не ги искаш тез управници, че не искаш така да те управляват...Ама да застанеш право у очи с жандармите дупе се иска...Ама айде со здраве. Пийвайте гроздова с кисело зеле и псуйте.
Активен

Ти имаш своя позиция, която отстояваш, моля те, остави ме и аз да отстоявам своята, без да се обиждаш - ти, както и всички други, които смятат, че Екипът, аз или някой друг, който е дръзнал да каже нещо, което не ви харесва, са ви длъжни с нещо...
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #167 -: Януари 08, 2016, 22:18:16 »

Не заблуждавай хората братле и не се нерви. Добре е че си активен а и "Изгубената България" е хубав сайт, в който има всичко.  Grin

Ти така и не го разбираш момко . Аз съм част от България и нейната памет и за това ви казвам , да спрете с глупостите и да разберете някой неща . Дали ти или някой друг ще ме признае или не ... ще го поместа от единкрачол в друг . Там където е трбвало моите деди са се доказвали и са правили както и както могат за България . Аз също съм възпитан по този начин . Така че дали вие в това форумченце ще ми лепвате етикет , не ме коси . Аз се гордея с предците си и знам , че съм дете на най-свободният народ на земята - Славяните . Ние сме донесли свобода на : АФРИКА , АЗИЯ , ЮЖНА АМЕРИКА и ЕВРОПА . Така , че обремеността ми дълеч надхвърля пределите на китната красива , но бедна България Wink .  
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #168 -: Януари 08, 2016, 22:22:10 »

Аман от мрънкячи...Дай му на Българина, още от Бай Ганьово време да мрънка, да си пие ракийката и да псува управниците. Ей туй не харесвам аз...Да станеш сутрин и да не се замислиш как да изкараш днес 5 лева, а да псуеш тоз комшията от де ги изкара тез 5 лева...И брех тез лоши управници...А бре аркадаш, кога излезе ти да кажеш, че не ги искаш тез управници, че не искаш така да те управляват...Ама да застанеш право у очи с жандармите дупе се иска...Ама айде со здраве. Пийвайте гроздова с кисело зеле и псуйте.

Какво визираш под този си пост ? Създай смислено и ясно изречение от което нормален човек и непренуден читател да разбере , какво искаш да кажеш в този ти опит за общуване .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #169 -: Януари 08, 2016, 22:30:25 »



Мъжете са Мъже . Било то 1917 или 2016 . Е жените обаче се променят  Grin [:-}
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #170 -: Януари 08, 2016, 22:38:47 »

Цитат
Към галди - Метнах едно око на раздела 1910-1920 - не ги видях тези снимки . Ще съм ти благодарен ако ми намериш линк към тях и ми покажеш къде са публикувани . Бих бил много щастлив , ако намеря още информация за родът си .
Разгледай добре и ще видиш и самото обесване. Има го документирано! Вече бягаш и се опитваш да завоалираш копването на снимките от сайта

« Последна редакция: Януари 08, 2016, 22:41:15 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #171 -: Януари 08, 2016, 22:51:55 »

Разгледай добре и ще видиш и самото обесване. Има го документирано! Вече бягаш и се опитваш да завоалираш копването на снимките от сайта

Дай линка тук пред всички да видят как се опитвам да го завоалирам . Покажи го пред всички или си оставаш поредният човек който след като няма какво да каже говори прзани приказки ( типично българска черта )

П.П. Лично аз разгледах разделите 1910-1920 и Балканска Война и не намерих тези снимки . Моля който ги намери нека да сподели линка . Наиситна ще съм ви благодарен да видя нещо което ми е оставено катто наследстов да е обявено като национална документалистика . Благодяра много на всеки за старанието .  
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #172 -: Януари 08, 2016, 22:52:00 »

Юри, със свободни съчинения и лична убеденост се прави кофти история. Казах ти в самото начало на темата - нема документ, нема история. Без документи е просто хипотеза и свободно съчинение!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #173 -: Януари 08, 2016, 22:54:24 »

Юри, със свободни съчинения и лична убеденост се прави кофти история. Казах ти в самото начало на темата - нема документ, нема история. Без документи е просто хипотеза и свободно съчинение!
Нека всеки да гледа и да си прави сам сметката . Който е чел темата е видял кой какво е защитавал и какво се е доказъло . Сега чакам да ми покажеш Тези мои снимки как съм ги преправил и съм изтрил " lostbulgaria "  Grin
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #174 -: Януари 08, 2016, 23:03:53 »

Излизам на Бар ... Утре с нетърпение ще погледна какво сте ми дали като ликове . Лека
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
pwnflakes
Лейтенант
***

Karma: +25/-65
Неактивен Неактивен

Публикации: 107



Профил
« Отговор #175 -: Януари 08, 2016, 23:06:38 »

Изтривам поста си, защото е безмислено да се води разговор с Юри и глупаво да си мисли човек, че то ще доведе до нещо позитивно. Темата е хубава, нека не му обръщаме внимание и да не се подхлъзваме по провокативната му личност и лъжливия му език. Хубава вечер.
« Последна редакция: Януари 09, 2016, 00:36:01 от pwnflakes » Активен

-Naughtyred
Retired.
милен
Лейтенант
***

Karma: +18/-30
Неактивен Неактивен

Публикации: 112


Профил
« Отговор #176 -: Януари 08, 2016, 23:46:43 »

Излизам на Бар ... Утре с нетърпение ще погледна какво сте ми дали като ликове . Лека
пусни едно видео да видим снимките на дядо ти на стената в вас . *hihi*
Активен
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #177 -: Януари 09, 2016, 00:22:23 »


Two Turks about to be executed by Bulgarian army for defending their homes and families.



Първата е от турски сайт а втората се вижда името на сайта. Касаят едно и също събитие. Wink

http://www.theapricity.com/forum/showthread.php?59760-The-Balkan-Wars-100-Years-Later-a-History-of-Violence
« Последна редакция: Януари 09, 2016, 00:54:59 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #178 -: Януари 09, 2016, 00:28:28 »


Two Turks about to be executed by Bulgarian army for defending their homes and families.
Toва във защита на българската армия ли е ?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #179 -: Януари 09, 2016, 00:31:26 »

Не! Юрая твърди че негов роднина бил правил тези снимки и аз се осъмних в достоверноста на това твърдение.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: 1 ... 10 11 [12] 13 14 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!