Imperia Online България  
Април 26, 2024, 02:54:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53744 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #120 -: Декември 11, 2015, 18:17:37 »



 Ето това е парадигмата която е заложена като люлка на съвременият човека . Ясно се вицжда че според това народите в Европа идват от Мала Азия . Всички учени са съгласни , че по-това време е имало и друг тип хора , но те по един или друг начин са измрели или са изчезнали . Така че на тази теория . Лупата е най-прав . Дори и извънземните са българи . Smiley
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #121 -: Декември 11, 2015, 18:29:02 »

Ми вземи прочети малко за Антропологичните изследвания,ДНК  и ЕтноГенезисите Wink
http://epicenter.bg/article/Po-gen-balgarite-ne-sa-slavyani/64786/11/34 ето ти статия с изследванията на проф.Гълъбов от БАН по повод дали българите са Славяни и колко е наличието на Тюрска кръв при нас...тази кръв е следствие на 500г иго от Османците Smiley

http://society.actualno.com/novo-genetichno-izsledvane-bylgarite-sa-evropejci-njamat-turksko-mongolski-proizhod-news_449255.html - това е извода от изследването за което академик Гълабов говори , че ще го прави в Италия . Wink . Резултата е от 2015 година .

Ами ето каквто пипе и чичко Гугъл : https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

З а мен лично - Най-правелно описва нещата . Дори и Академика , който не е долюбван признава , че сме Южни славяни Wink ( хайде не сме славяни като Руснаците , но сме южни славяни  като Хърватите Grin Grin Grin Grin ) .
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 18:35:44 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #122 -: Декември 11, 2015, 20:22:59 »

http://society.actualno.com/novo-genetichno-izsledvane-bylgarite-sa-evropejci-njamat-turksko-mongolski-proizhod-news_449255.html - това е извода от изследването за което академик Гълабов говори , че ще го прави в Италия . Wink . Резултата е от 2015 година .

Ами ето каквто пипе и чичко Гугъл : https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B8_%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%83%D1%87%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F_%D0%BD%D0%B0_%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

З а мен лично - Най-правелно описва нещата . Дори и Академика , който не е долюбван признава , че сме Южни славяни Wink ( хайде не сме славяни като Руснаците , но сме южни славяни  като Хърватите Grin Grin Grin Grin ) .
Всичките били СЛАВЯНИ, пък едните немали нищо общо с другите  Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #123 -: Декември 11, 2015, 20:32:52 »

http://www.protobulgarians.com/Statii%20za%20prabaalgarite/Zaselvane%20na%20Dolniya%20Dunav.htm

по-интересното за вас :

 Shocked Shocked Shocked Shocked

Ко каза ... Caeperuntque se utrique populi valde inter se ciligere, id est Gothi, qui et Sclavi, et Vulgari, et maxime quod ambo populi gentiles essent et una lingua esset omnibus.

Въх дъли го разбрах а ?
« Последна редакция: Декември 11, 2015, 20:38:26 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #124 -: Декември 11, 2015, 22:53:29 »

От постнатата статия извадка:
Цитат
 В заключение:
1. Заселването на прабългарите от двете страни на Долния Дунав и дн. Македония е историческо явление, добре известно на летописците. Макар и след няколко века, споменът за него се предава правдиво и достоверно.
 
2. Появата на прабългарите и на българската държава по Долния Дунав е описано много точно, макар че самата поява на държавата е уникален процес. Този процес не прилича на образуването на нито една друга държава в Европа, а може би и в света. Всички държави, без Дунавска България, се създават бавно, постепенно, с войни и дипломатически ходове, при което голяма група сродни и не дотам сродни племена и княжества се обединяват около един център.
За разлика от това България, българите и управляващият ги род Дуло се появява изведнаж на Долния Дунав. Това се обясняваше от историците с представата, че прабългарите са били само едно единствено племе от 10-15, най-много 20 хиляди души. Тази представа обаче грубо противоречи на всички исторически събития от това време и на съвременните данни. Тази погрешна представа беше необходима за да се изкара, че държавата на Аспарух не е българска, а славяно-българска, даже само славянска. Всъщност, склавите (протославяните) започват да играят по-значима роля едва след официалното приемане на християнството през 865 г.
Обяснението за "странният" начин по който държавата на българите се появява на Долния Дунав е друго - просто тя е била създадена доста по-рано и малко по на изток - това е Стара Голяма България. Аспаруховата България е продължител на тази държава, а Аспарух е нейн законен владетел, макар и без титлата "бат" - цар, която веднаж завинаги е останала при брат му бат Баян.
 

Ко стана с мита за тюрките българи, които ти подържаше? Къде прочете тук името СЛАВЯНИ? Доколкото мога да чета, аз разчетох етнонима - склавини
Истината е че Велика България е била непосредствен съсед на ИРИ. Делала ги е само река Дунав. Само че в двете мизии, от която Moesia Inferior още по времето на имп. Анастасии е била наречене - провинция България, са живели българи и просто не е имало кой да ги обедини. Делото на Аспарух се явява точно в това - обединението на българите от там Дунав с тези от сам Дунав.

Но щом на всички е ясно че дунавска България е продължение на Велика България, тогава за каква 681-ва година говорим и за какви пет лева? Велика България е призната още от Ираклий! Аспарух се явява обединител на българите отсам и оттам Дунав, а не е създател на видите ли, съвсем нова държава.
Тогава?
Тогава историята трябва да се пренапише. Защо обаче не се пренаписва?



Относно славяните - били живели в началото на пантивека, от германските племена на запад до река Дон и Волга на изток. На юг граница им бил Истър а на север незнайно къде. Да де, ма тогава къде по дяволите са живели сарматите - огромен народ, готи със своите деления на "тервинги, гревтунги, визиготи, остроготи", гети, гепиди, вандали, алани, даки, савромати трибали, костобоки, карпи, бастарни, виези, тиригети, таори, тауриски и мн. други?
Ето ви една древна карта.



Нещо не виждам славяни тук. Може би древните географи не им е било интересно да ги упоменат или пък не са знаели за тях.
Нещо повече, руските историци одавна се питат дали са славяни или са потомци на великите скити!
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 10:22:51 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #125 -: Декември 12, 2015, 09:17:28 »

Виж за едно съм съгласен с теб . Може би Прабългатите на са тюрки , а наиситна сме от Ирански произход . Въпреки , че и 2-та народа са от индоеропейските . Наистина след 2013 и множеството научни изследвания нещата клонят натам .

Ама другото която продължаваш да говориш , след представените от вчера материали от Дани и от Мен . Просто е ясно . Ние сме СЛАВЯНИ . Колкото и да се опитват в момента да ни раздалечат от Русия ( Южни , северни , западни ) . Просто 28% от кръвта ти е СЛавянска . Ако ли пък искаш не си го признавай . За мен този спор приключи . Мога само да кажа , че единствено Дани се посара да го води с необходимите аргументи и с начин по който ми достави наистина удоволстиве . Все пак чи пролича , че социалната среда където живее и се развива ( а именно Пловдив ) с е е отразила изключително благоприятно върхи развитието му . Което го прави един достоен събеседник . За вас останалите . Така и не ви разбрах гледната точка която защитавате . Така , че в края на краищата , не съм го и очаквал ( изключвам Лупата , защото той се опитваше някак нескопосано и по детиснки да разведрява темата ) .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #126 -: Декември 12, 2015, 09:53:37 »

Аз на няколко пъти директно и в прав текст изказах тезата си, точно и ясно. Дори и относно славяните! Ако не си я разбрал съжалявам, но вината не е в мен. Теб те интересуват славяните и тяхната кръв. Сега отново ти казвам моето мнение, точно и ясно!

Племената, които получават названието славяни, склавини, склави са траки, живеещи на север от река Дунав и непосредствени съседи на ИРИ. Тези племена често минават реката и нанасят поражения на римски части, тагми, кохорти и разоряват римските латифундий и по-малки имения. Те са правили това и преди, когато са се назовавали със племенните си тракийски имена. Тези траки-склавини-славяни са добри войни и славни бойци. Венетите, които говорят сроден с тях език но не са генно идентични, нямат тяхната "славянска-склавонска" воинска слава, но понеже са близки по език, по-безславните венети приемат името на по-славните траки-склавини-славяни.

После, хайде замисли се за друго. Ако Аспарух е водел племе с друг език, нрави и обичаи и както ти твърдиш че славяните били море, то нима това море ще се съгласи да да се мести от едни земи в други, под диктата на некакъв си чужд народец, чиито език не знае и чиито обичаи, вярвания и традиции не са му присъщи и не разбира. Защото Аспарух прави наистина размествания на големи общности.

Просто, българи, траки, готи, гети склавини-славяни са един народ с единни основни обичаи и вярвания с единен бит и единен език но с различни наречия, както е и до сега в България. Един гот от северното причерноморие е говорел по един начин а един трибал от северозападна България по друг, но застанали феис ту феис те са се разбирали и са могли да общуват безпрепятствено.
Като да речем българин с македонец. И ти Луно, земьо македонска!
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 10:06:51 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #127 -: Декември 12, 2015, 11:47:16 »

На Дани му се отразило благотворно,да.Няма как,живее в сърцето на Тракия,подкрепя отбор,носил името Тракия,всичко около него,носи белезите на Тракия.Аз нямам теза.Не ми трябва.Всички са Траки и всичко друго е измислица.Колкото съм чел,чул,разказвали са ми-стига ми.ТРАКИ.Мн племена и всяко се е биело със всяко.Но са Траки,а ние сме тук,при тях.И генът ни като техния,талантът ни като техния,празненствата ни като техните,обичаите ни като техните,разбирането за живота-като техните-От днес,за утре.Това е.Вие си търсете източници Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #128 -: Декември 12, 2015, 11:58:37 »

На Дани му се отразило благотворно,да.Няма как,живее в сърцето на Тракия,подкрепя отбор,носил името Тракия,всичко около него,носи белезите на Тракия.Аз нямам теза.Не ми трябва.Всички са Траки и всичко друго е измислица.Колкото съм чел,чул,разказвали са ми-стига ми.ТРАКИ.Мн племена и всяко се е биело със всяко.Но са Траки,а ние сме тук,при тях.И генът ни като техния,талантът ни като техния,празненствата ни като техните,обичаите ни като техните,разбирането за живота-като техните-От днес,за утре.Това е.Вие си търсете източници Wink
... А ти да не би да облечеш плетена тракийска мъжка зимна дреха с 9 букви  Grin
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 12:03:50 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #129 -: Декември 12, 2015, 12:06:44 »

Нямам съобщение в скайп,което да ме предизвика да я извадя,барабар с другите неща Grin

Утре към колко ще е презентацията? *scratch*
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #130 -: Декември 12, 2015, 12:49:21 »

ала - бала - ала - бала

И както да го извърташ . Съвременият Българин е по-близко до славяните отколкото до траките и прабългарите . Ако искаш , както искаш и по какъвто начин искаш си го превеждай. Имало - нямало славяни , но това е положението .

Съгласно друго изследване по автозомна ДНК от 2013 г. насочено върху степента на родство вътре в етносите от Европа и между отделните етноси на континента се установява, че хомогенността (т.е. степента на родство) във и между народите в Източна Европа е по-висока от тази между народите в Западна Европа. Установява се отчетлив, генетичен сигнал, който хомогенизира източноевропейците и който е сравнително нов. Като вероятна причина за хомогенността на Източна Европа, авторите на изследването сочат евентуално славянската или по-малко вероятно хунската миграции по време на Великото преселение на народите. Според авторите е налична силна генетична връзка например между българи, сърби, поляци и руснаци, като степента на родство между тези етноси е висока, което говори за неотдавнашен общ произход — отпреди около 1500 години.[20] . Ето ти го кога става смеската и кога Българите стават Българи . Хайде със здраве .
« Последна редакция: Декември 12, 2015, 12:53:58 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #131 -: Декември 12, 2015, 13:17:22 »

Абе пречи ми щото по древните карти не виждам никъде името славяни. Пречи, щото никъде древните автори не споменават славяни, но за сметка на това всички говорят за траки. Пречи ми, защото според твоята теза славяните са море. А това море не се е зародило от раз, Тоест днес го е нямало, но утре вече те са милиони. Аре разправяй ги на друг тези теории.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #132 -: Декември 12, 2015, 15:00:32 »

Абе пречи ми щото по древните карти не виждам никъде името славяни. Пречи, щото никъде древните автори не споменават славяни, но за сметка на това всички говорят за траки. Пречи ми, защото според твоята теза славяните са море. А това море не се е зародило от раз, Тоест днес го е нямало, но утре вече те са милиони. Аре разправяй ги на друг тези теории.


Ами то по онези времена ти някога да си чел сведения за Америка ? НЕ . Някой летописец да е обяснил как се стига до нея - Не . Ми как Се е появила бре ? Някой просто я е създал ли от раз или викаш Америка няма и няма никой там ?  Grin Grin . Имаш желлязна логика - Еваларка ман . Значи щомтро едно нещо не е известно то значи не  е съществувало . ОК приемам този толкова разумен довод .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #133 -: Декември 12, 2015, 15:27:31 »



Ето до какво води промиването на мозъци . Ето до какво води това , че всячески се опитват да ни отделят от НАЙ-ГОЛЯМАТА народност в Европа . Същите тези пропаганди успяха да направят така , че в днешна Украйна да се избиват Братя и Сестри . Същите тези хора , подкрепени с какви ли не псевдо учени и изследователи ( забележете че никой от хората прокламиращи тезата за анти Славянството , няма степен като ИСТОРИК , но всеки е ИЗСЛЕДОВАТЕЛ ) продължават да ни вменяват какви ли не глупости . Е момчета не знма но усещам , че скоро защото е модерно май и вие ще започнете да отичате робството Wink . Но пък от дуга страна се радвам ,че над 90% от народа знае кои сме и къде ни е мястото .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #134 -: Декември 12, 2015, 16:25:45 »

Стига ни присламчвай към някой бе.Ние сме ги създали всичките.Траките.Не ние приличаме на някои.Други искат да приличат на нас.Генетично де,както е модерно да се вика.И стига ми говори за братя и сестри,които идват да ни освобождават,като ни обявяват война.Който като тебе все има нужда да го присламчват някъде,да оди.Ти ги знаеш тези въртигъзи неща.
Аре млъквам,че Владо ще ми се сърди.Пък и той не мрази братската ТИ Рус,както си мислиш Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!