Imperia Online България  
Април 16, 2024, 13:39:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53472 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #75 -: Декември 10, 2015, 19:12:34 »

Учителю мой Grin
Ти си номер1 в ИО
Ти си номер1 в историята
Номер1 и в спорта ли си? Само такава тема нямаш Grin
За жените няма да питам-там си номер1 със сигурност,нЪли?

мн сори Влад,повече няма лирични отклонения,само дето и Троянската е траки срещу траки
Всички сме траки Cool
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #76 -: Декември 10, 2015, 19:13:16 »

 За разлика от тези факти, които аз бих номерирал общо като № 1, съвременните руски учени говорят съвсем друго. Д. И. Иловайский смята, че названието “словене, славяни” е собствено изначално название, родено на славянска почва. Той пише: "да вземем... названието славяни или словене; ние го извеждаме от думата СЛАВА; по такъв начин се получава ГОВОРЕЩ НАРОД (в противоположност на немците – НЕГОВОРЕЩ НАРОД), а също така и СЛАВЕН НАРОД”. В Русия това се изучава още от ученическата скамейка [М. В. Нечкина, П. С. Лейбенгурб "История СССР, уч. пос. для 7 кл., М., 1962, с. 232; Б. А. Рыбаков. "История СССР" уч. пос. для 7 кл. М., 1985, стр. 26; М. В. Абгунов. "Путешествие в загадочную Скифию". М., 1989, с. 28-29].

Пена, не отговори кога конният стрелец умира като концепция  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #77 -: Декември 10, 2015, 19:14:55 »

Учителю мой Grin
Ти си номер1 в ИО
Ти си номер1 в историята
Номер1 и в спорта ли си? Само такава тема нямаш Grin
За жените няма да питам-там си номер1 със сигурност,нЪли?

мн сори Влад,повече няма лирични отклонения,само дето и Троянската е траки срещу траки
Всички сме траки Cool
Е защо тогава дорийците се еманципират от траките?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #78 -: Декември 10, 2015, 19:23:30 »

Моите източници никога не са електронни,а сега ме караш пак да ходя до Александрийската Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #79 -: Декември 10, 2015, 19:28:08 »


Не отговори кога конният стрелец умира като концепция  Grin

Ами няма отговор на този въпрос , защото е оформен неправилно или по-скоро непълно . Така и не виждам какво искаш като отговор . Това е въпрос от рода на : Татенце кажи защо патетата ходят боси ? . От такива въпроси човек си вади извода за нивото на знания на питащият и е по-добре да го остави на това ниво , а не да влиза в някакъв тип дискусия . Намери по-добро формолиране на въпроса и може да направим един спор Wink .


П.П. в духът на играта в чийто форум водим дискусията . Конника с лък умира след Версия 5 Wink .
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 19:31:47 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #80 -: Декември 10, 2015, 19:53:49 »

Ами няма отговор на този въпрос , защото е оформен неправилно или по-скоро непълно . Така и не виждам какво искаш като отговор . Това е въпрос от рода на : Татенце кажи защо патетата ходят боси ? . От такива въпроси човек си вади извода за нивото на знания на питащият и е по-добре да го остави на това ниво , а не да влиза в някакъв тип дискусия . Намери по-добро формолиране на въпроса и може да направим един спор Wink .


П.П. в духът на играта в чийто форум водим дискусията . Конника с лък умира след Версия 5 Wink .

Цитат
Аз лично съм убеден в това че те са Тюркмени и че те идват от Иран и онези земи . Руснаците имат много добри проучвания по тези документи които може да се намерят . пра-българите са няма лищо общо с Хуните или Монголите или който и да е Скитски народ . Но поради това , че са били малобройни и без добре развита държавност , просто са бягали и са се преселвали .Самите те не са били добри войни . 

И заради едни много слаби войни не повече от 20 хил. се вдига 60 хил армия да ги посрещне, пак те питам наред ли си с главата? Наясно ли си с римската тактика и оценка на силата на врага?

Цитат
Да предполага се че именно те са тези които са измислили Конника стрелец , но това не е било сериозна формация за доминиране над територия . Това го доказват пък документите от Китай където те са имали доста успехи с много по-малки армии срещу тази да я наречем - Хунска такитка
Питай там руския си клон на рода, дали 300 години не са ги доминирали


Конният стрелец, Пена, до началото на Първата световна война е елитна войскова единица във всички армии. Просто лъкът е сменен с пистолети и карабини и без него не може да се доминира над голям географски ареал. Жападналите рицари, понеже са се борели за по една мера земя , не им е трябвала мобилност.  Едва след създаването на мотострелковите войски - конният стрелец е пратен в историята( с изключение на едно полско безумие, което праща кавалерия срещу танкове в началото на ВСВ).



Та в тоя дух:

Според мен сексуалният тормоз над половината ти род в продължение на 300 години от Златната орда, и 500 години сексуален тормоз над другата половина на рода ти от турците, са довели до тежко мозъчно разтройство и инфантилизъм на плодовете от любовта им. Няма западен учен , който да твърди обратното.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #81 -: Декември 10, 2015, 20:49:14 »

И заради едни много слаби войни не повече от 20 хил. се вдига 60 хил армия да ги посрещне, пак те питам наред ли си с главата? Наясно ли си с римската тактика и оценка на силата на врага?
Питай там руския си клон на рода, дали 300 години не са ги доминирали


Конният стрелец, Пена, до началото на Първата световна война е елитна войскова единица във всички армии. Просто лъкът е сменен с пистолети и карабини и без него не може да се доминира над голям географски ареал. Жападналите рицари, понеже са се борели за по една мера земя , не им е трябвала мобилност.  Едва след създаването на мотострелковите войски - конният стрелец е пратен в историята( с изключение на едно полско безумие, което праща кавалерия срещу танкове в началото на ВСВ).



Та в тоя дух:

Според мен сексуалният тормоз над половината ти род в продължение на 300 години от Златната орда, и 500 години сексуален тормоз над другата половина на рода ти от турците, са довели до тежко мозъчно разтройство и инфантилизъм на плодовете от любовта им. Няма западен учен , който да твърди обратното.


Мухахахахахахахахахаах . най-голямата Боза . Викаш преди 1 вата световна а ? Ами да те попитам едно нещо . Кавалерията на наполеон която е 100 години преди 1 вата световна ... с какво е била с лъкове ли  *hahaha* *hahaha* *hahaha* . И ко викаш ... руснаците така са ни промили мозъците , че руско туркста война за нашето освобождение с е еводила с конници стрелци с лък а не с огнестрелни оръжия ... Въх ... нещо много се обърка . Но няма лошо това показва още веднъж дефицит на знания . Хайде сега ще ти дам жокер и бягай в далечната 1489 г и по точно Испания . Вземи малко почети за техните войници Wink . ЗА другото няма какво да говоря - Войне на 1-вата световна война ... То верно за вас 400-500 години са нишо време  *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #82 -: Декември 10, 2015, 21:28:58 »



Тежко въоражен конник от края на XV век . Ясно си личи оръжието което ползва . Ако се вгледате внимателно какво има пред кракът си , ще различите ясно кобура на 120см Пушка която е била като стандартно въоръжение .


Още немога да спя да се хиля за тази 1-ва световна война и стрелците с лък  *hahaha* *hahaha* . Много ми е забавно . Но и излезе готин бисер поне .


П.П. Момчета надявам се да не ги приемате нещата на лична основа . Все пак това са знания и всеки има капацитет на запълване Wink .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #83 -: Декември 10, 2015, 21:43:16 »

Цитат
Конният стрелец, Пена, до началото на Първата световна война е елитна войскова единица във всички армии. Просто лъкът е сменен с пистолети и карабини и без него не може да се доминира над голям географски ареал. Жападналите рицари, понеже са се борели за по една мера земя , не им е трябвала мобилност.  Едва след създаването на мотострелковите войски - конният стрелец е пратен в историята( с изключение на едно полско безумие, което праща кавалерия срещу танкове в началото на ВСВ).


Пена, карабинерите, хусарите, драгуните са конни стрелци - ranged cavalary и мерси за снимката, тя просто ми доказва тезата, че конният стрелец е елитът на армиите много след периода, за който ти намекваш.

Ти така не се и научи да четеш и разбираш български текст, явно Златната орда е надделяла в гена ти.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #84 -: Декември 10, 2015, 22:29:54 »

Пена, карабинерите, хусарите, драгуните са конни стрелци - ranged cavalary и мерси за снимката, тя просто ми доказва тезата, че конният стрелец е елитът на армиите много след периода, за който ти намекваш.

Ти така не се и научи да четеш и разбираш български текст, явно Златната орда е надделяла в гена ти.

Знаеш ли това е поредното доказателство с което иксах да покажа , как сменяш тема в тема . Когато аз говорих за Конни стрелци много ясно казах , че става въпрос за Моголите , прабългарите и изобщо всякаква хунска паплач . За теб обаче всеки който язди кон и стреля е коннен стрелец . Тоест на твоята логика : Няма значение дали е Феррари или Фиат . Важното е че 2 те са автомобили и започват с " Ф" .

И пак ме разсмива . Стрлец с лък през 1 вата световна война  *hahaha* *hahaha* *hahaha* > тактиката е убиствена  *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #85 -: Декември 10, 2015, 22:38:15 »

Престани да се излагаш и да ставаш за смях във всяка тема бе.
Такова пръскало като тебе,е само за градините на Лувъра.Аре разкарай се,да не те трият насила.Смотан.
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #86 -: Декември 10, 2015, 22:56:16 »

Знаеш ли това е поредното доказателство с което иксах да покажа , как сменяш тема в тема . Когато аз говорих за Конни стрелци много ясно казах , че става въпрос за Моголите , прабългарите и изобщо всякаква хунска паплач . За теб обаче всеки който язди кон и стреля е коннен стрелец . Тоест на твоята логика : Няма значение дали е Феррари или Фиат . Важното е че 2 те са автомобили и започват с " Ф" .

И пак ме разсмива . Стрлец с лък през 1 вата световна война  *hahaha* *hahaha* *hahaha* > тактиката е убиствена  *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Това е поредното доказателство, че си ментално обрменен.
Конният стрелец, като такъв, използван в българската армия променя концепцията за водене на битки до края на ПСВ. Тежковъоръжен, мобилен, можещ да поразява врага от разстояние, преди да влезе в пряк сблъсък, както и да се прикрива при отстъпление. Погледни легендарните конници във света - всяка една има задължително стрелково оръжие (winged hussars, драгуни, спахии, персийска кавалерия, монголи, българи, сармати). Това е концепция за водене на война, дали ше е лък, пистолет или карабина зависи само от историческото време. Армийте, които са се изправяли срещу такава сила без подобна единица са брали ядове, големи ядове. Само Римската империя е постигнала временни успехи срещу подобен род войска и то благодарение на вековни традиции и професионална армия.
Това е концепция за водене на война бре, рожбо на пиян войник от Златната орда, гордей се поне малко с предците си.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #87 -: Декември 10, 2015, 23:03:21 »

Taka, както обясних аз съм привърженик на автохотната теория. Застъпвам мнението че люлка на европейската цивилизация са Балканите и земите около Черно море. Както писах и в началото, смятам че племената тук от дълбока древност са свързани кръвно, чрез един език с много наречия, чрез единни основни обичаи и нрави.  Тези народи култивират лозата и опитомяват коня. Това се доказва от разкопките на древни поселения и кургани. Погребенията на траките не се различават от степните погребения-кургани на гети, скити и сармати. Каменните  "баби" са присъщи само за земите около Черно море. Тези племена с една кръв, бит и обичаи създават уникална култура и металургия. От тук знанията за лозарство, коневъдство, металургия и земеделие, религия и религиозни вярвания проникват навсякъде в  Европа и части от Азия. Това са народите и племената на Пелазгите, траките, скитите, сарматите, кимерите, гетите-източни и западни! Смятам че словените не са нищо друго, освен едно от имената на гетите - готи. Гетите са  най многобройния тракийски народ. Те са конни стрелци, свирепи и непримирими и са единствения народ освен скитите, опълчили се на Дарий, при похода му срещу скитите. Бият се, биват победени и се оттеглят на север от река Дунав при своите северозападни събратя - даките.
За мен българите са тракийски народ, прогонен от живелищата си, на север от река Дунав и впоследствие завърнал се с гръм и трясък.
През началото на първи век Рим настъпва  и след кръвопролитни битки, кланета и изселвания успява след 50 години борба да завладее първо северозападна България, произвеждаща злато и родопската област, произвеждаща метали и злато"не са били шашави", след което е завоювана и източна България. Тракия и подбалкана са територии на Одриското царство, което запазва някаква автономия, която по-късно е премахната.
Както казах, много тракийски племена бягат през Дунав, на север. Но те запазват спомена за земите си. На север от Дунава те попадат при сродни по език и култура тракийски племена. Бесите примерно, чиито живелища са около западните Родопи до подбалкана, бягат отначало в Добруджа а в последствие и те отиват на север от Дунав. Тези племена бегълци мразят Рим и неговата власт и участват яко във формирането на държавата на Буребиста, Диорпаней и Децебал. Създава се богатата на метали, злато и сребро държава на траките даки. Богатствата им правят впечатление на Рим. Самите дакийски аристократи и царе осъществяват експанзия на юг от Дунав. Защо точно на юг, а не на север, където е по безопасно и териториите са огромни. Защото на юг живеят техни събратя, съплеменници. Домициан се опитва да спре набезите им - доста неуспешно. Влизащите в държавата на даките, сарматски племена - аорси и роксолани, нанасят с катафрактите си, подкрепени от пехотата на гети и даки, нечувано поражение на римляните. " Имиджа" на Домициан е сринат и малко след това той е убит чрез заговор. Той е последния от династията на Флавиите.
Още на времето Юлий Цезар е замислял поход срещу даките и гетите. Знаел е за богатствата им от злато и метали.
След Домициан идва Нерва като император.
По него време на престола на даките е Децебал. Свиреп, умен и находчив трак. Извършва набези на юг в римска територия, печели битки
Още преди това обаче Домициан подписва унизителен за рим мир, с който се задължава да предоставя на даките данък, военни учители, които да преобразуват дакската армия по римски образец , майстори строители и майстори на обсадни машини.
Рим е жестоко уязвен и както казах по гор, домициан плаща с живота си този позорен мир.
През времето на нерва е сравнително спокойно по дунавския лимес или поне нема много писмени извори за сблъсаци.
Нерва е последван от Траян. Както всички знаем, Траян смазва царството на даките. Сармизегетуза е изравнена със земята, жителите и са изклани до крак. Децебал се самоубива. Траян намира скритите му съкровища чрез мъчения на пленници. Огромни, неимоверни количества злато и сребро се вливат в римската хазна.
Чудно защо в романизирана северозападна България се носи негативната легенда за Зар Троян с магарешките уши.
Романизирани са предимно жителите на градове  муниципий. Основната селска маса пази традициите сии вярванията си. Тракитене забравят този погром. В следващия си пост ще обясня как си връщат с лихви на Рим.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
-DENERIS-
Редник
*

Karma: +21/-13
Неактивен Неактивен

Публикации: 22


Профил
« Отговор #88 -: Декември 10, 2015, 23:34:21 »

Влад поздравявам те за темата и постовете ти *ok*, а на "мишката" ,която си позволява да пише в темата(Юри) бих му препоръчал да потърси с Гуглето -гена на българите или българският ген и да чете внимателно Wink, още веднъж Браво за темата, макар и да са малко хората , които четат този форум важно е да знаят кои са и че трябва да се гордеят с това , че са БЪЛГАРИ Smiley
Активен
mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #89 -: Декември 10, 2015, 23:41:55 »

Спрете да играете империя че се побъркахте бре.  Grin Grin Grin Grin с това ли сваляте мадамите ха ха ха ах аххааа    професори  *hahaha* *hahaha* *hahaha* *hahaha*
Активен

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!