Imperia Online България  
Март 28, 2024, 19:15:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53348 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #60 -: Декември 10, 2015, 15:28:42 »

Ако за теб 450 г.пр. Хр. и 344 г и след Христа са Близо като години ( някакви си 700-800 години разлика ) То значи Вие бъркате много основни понятия и няма смисъл да продължаваме да спорим . Лошото е че ви пълнят главата с небивалици и глуипсоти , които са лесно смелаеми , но не се опират на сериозни иследвания . Пак казавам Вземете и четете история , за да познавате родът си и народа си . Иначе сте като дървета без корени . А корените на съвремнната Българска Държава са в славянството не в другите етноси .
Друго си е дамгосването по UIPAC на Софарма, нали?  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #61 -: Декември 10, 2015, 15:34:29 »

Ако за теб 450 г.пр. Хр. и 344 г и след Христа са Близо като години ( някакви си 700-800 години разлика ) То значи Вие бъркате много основни понятия и няма смисъл да продължаваме да спорим . Лошото е че ви пълнят главата с небивалици и глуипсоти , които са лесно смелаеми , но не се опират на сериозни иследвания . Пак казавам Вземете и четете история , за да познавате родът си и народа си . Иначе сте като дървета без корени . А корените на съвремнната Българска Държава са в славянството не в другите етноси .

Уважавам вярванията ти но искам да разбера на какви конкретни доказателства почиват. Надявам се да не се разсърдиш и на любопитството ми а че ще го задоволиш подобаващо с факти и документи за да мога сл;ед това на драго сърце да се упрекна че те заподозрях във вредна демагогия и изкривяване на историта ни.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #62 -: Декември 10, 2015, 15:34:38 »

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8

Славянски народи Цитирам : Славянски народи са група народи, които говорят на един от славянските езици и притежават общ генетичен произход[1][2] и сходни етно-културни, антропологически , етнографски и фолклорни характеристиславяни.

По надолу в раздел Южни славяни се чете :
Пак Цитат :

Южни славянски народи:
Източна група
българи


В заключение както и да го гледаме - народът който представлява съвременна България е в основната си част СЛАВЯНСКИ . Ето защо спрете да си втълпявате в главите , че сте част от незначително номадско племе , което историците наричат Прабългари и че тези 20 хиляди конника

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

А ето ги и тях .
Цитирам :
Вследствие на разселването си те са претопени напълно и езикът и културата им изчезвават..

Товва е . Съвременият Българине е СЛАВЯНИН и всчкакви други твърдения са нелепост и плод на болни националистични фантазии . Хайде като остане време ще ви дам малко литература и за Готите как в продължение на 500 години стават СЛАВЯНИ . Wink .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #63 -: Декември 10, 2015, 15:39:33 »

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%81%D0%BA%D0%B8_%D0%BD%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8

Славянски народи Цитирам : Славянски народи са група народи, които говорят на един от славянските езици и притежават общ генетичен произход[1][2] и сходни етно-културни, антропологически , етнографски и фолклорни характеристиславяни.

По надолу в раздел Южни славяни се чете :
Пак Цитат :

Южни славянски народи:
Източна група
българи


В заключение както и да го гледаме - народът който представлява съвременна България е в основната си част СЛАВЯНСКИ . Ето защо спрете да си втълпявате в главите , че сте част от незначително номадско племе , което историците наричат Прабългари и че тези 20 хиляди конника

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%B7%D1%85%D0%BE%D0%B4_%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D0%B3%D0%B0%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5

А ето ги и тях .
Цитирам :
Вследствие на разселването си те са претопени напълно и езикът и културата им изчезвават..

Товва е . Съвременият Българине е СЛАВЯНИН и всчкакви други твърдения са нелепост и плод на болни националистични фантазии . Хайде като остане време ще ви дам малко литература и за Готите как в продължение на 500 години стават СЛАВЯНИ . Wink .

Добре, добре, започваш да вдеваш и да задобряваш. Давай още! Това вече е аргументиран пост. Само имай в предвид че уйкипедията се пише и от такива като мен и теб и не се ограничава само с учени списватели. Тоест, тя не е този надежден източник, който ти се иска на теб.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #64 -: Декември 10, 2015, 15:47:16 »

 Grin Заради първия линк другарката в руското училище ще го държи дежурен цяла година  Grin


Цитат
Политизиране

Може би най-сериозният проблем, свързан с изучаването на произхода на прабългарите е политизирането му през годините.

    В годините когато България се сближава с Нацистка Германия темата за прабългарите става актуална. Националсоциализмът определя като пълноценна единствено една раса - арийската. В този контекст славянската компонента особено в културно-антропологичен план тотално се пренебрегва за сметка на прабългарската, въпреки че съвременния български е славянски език. Много български историци започват да налагат идеята за "несъществената роля" на славянския елемент при формирането на българската народност и значението единствено на прабългарският компонент и изтъкването на близостта му с хуните и угро-фините.
    След Втората световна война нещата се преобръщат. В съветската историческа наука се налага тотално тюркската теория за произхода на прабългарите. Това се случва впоследствие и в българската марксическа историография. Българите се приемат за славянски народ, а тюркският прабългарски примес се определя като нищожен, като ролята на славяните за формирането на българската държава е силно надценена.
    С възприемане на евроцентричната доктрина в България и приемането на страната за член на ЕС и особено след отдалечаванито й от Русия, от началото на ХХІ век прабългарите в изследванията на редица учени биват изяснявани като ирано-арийци, които доминират числено над славяните в ранносредновековна България.[2][3] В този контекст славянската компонента отново тотално се пренебрегва за сметка на прабългарската, която е необосновано преувеличена.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #65 -: Декември 10, 2015, 15:56:09 »

Добре, добре, започваш да вдеваш и да задобряваш. Давай още! Това вече е аргументиран пост. Само имай в предвид че уйкипедията се пише и от такива като мен и теб и не се ограничава само с учени списватели. Тоест, тя не е този надежден източник, който ти се иска на теб.

Виж сега няма такива като теб и такива като мен . Това е проста Биология . Казва се антропология . Тук няма наши , няма ваши има Факти . Smiley .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #66 -: Декември 10, 2015, 16:03:56 »

Виж сега няма такива като теб и такива като мен . Това е проста Биология . Казва се антропология . Тук няма наши , няма ваши има Факти . Smiley .
Grin всеки път като се погледна в огледалото я търся тази славянска жилка и все не успявам.

Да живей комунистическата младеж - Тимур и неговите командоси също

http://www.protobulgarians.com/falshificatsiya.htm
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 16:07:33 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #67 -: Декември 10, 2015, 16:16:40 »

Ами ето ти малко политика и много имена - тракийски!

Статията отново е на Спарток!

Прочети я внимателно и без предрасъдъци! Интересна е и те кра да се замислиш относно това - как ни подннасят историята господа историците. Подплатена е и с факти и то яко.

http://sparotok.blogspot.bg/2013/06/blog-post_15.html


Единствената разлика между ахтотонната теория и иранската в случая е, че първата определя част от траките като създатели на културата на тези ирански народи в Азия и, че част от населението на Балканите е направило едно кръгче около Черо море и се е върнало след хиляда и кусур години.

Влад, не мога да я намеря качена в нета, но това е един от първите му трудове още от татове време работен

Прабългарите - произход, език, култура (1991) ст.н.с. Петър Добрев

Виждам, че Sparotok му е лют противник. Не съм се запознавал изцяло с творчеството и на двамата, но още 91-ва за някои неща Добрев изпада в догматизъм. Sparotok върви по същия път  *pardon*
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 16:36:23 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #68 -: Декември 10, 2015, 16:36:53 »

Grin всеки път като се погледна в огледалото я търся тази славянска жилка и все не успявам.

Да живей комунистическата младеж - Тимур и неговите командоси също

http://www.protobulgarians.com/falshificatsiya.htm

Ами не те познавам , ама не забравяй все пак , че 5 века доста голяма част от жените са били изнасилвани . Така че - Гена си е ген Wink .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #69 -: Декември 10, 2015, 16:38:32 »

Ами не те познавам , ама не забравяй все пак , че 5 века доста голяма част от жените са били изнасилвани . Така че - Гена си е ген Wink .
С пра-пра-пра-пра баба ти са прекалили, обаче
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #70 -: Декември 10, 2015, 17:46:22 »

Че няма славяни-няма
Че Уикпедия е боза и лъжа-факт
Че Ахил е трак-голям факт
Всички сме траки
...не издавам източниците си Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #71 -: Декември 10, 2015, 17:47:49 »

Оп.
Поздравления за темата,която само Владо може да започне  *beer*
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #72 -: Декември 10, 2015, 17:57:53 »

Че няма славяни-няма
Че Уикпедия е боза и лъжа-факт
Че Ахил е трак-голям факт
Всички сме траки
...не издавам източниците си Grin
Актавис? Новартис?  Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #73 -: Декември 10, 2015, 18:29:30 »

Юрик не идва ли от скандинавското Рюрик и е широко застъпено в старите Муром и Мордва?
Кажи ми Рюрик, викинге мой, защо руските историци толкова търсят древните Веда Словена а не търсят Веда СлавЯна?
После. би ли ми казал какъв е ареала на древните словени?
Хвърли моля око и натази статия - http://prarodinata.blog.bg/history/2013/09/04/avtoritetno-genetichno-izsledvane-potvyrdi-che-bylgarite-sa-.1145641
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 18:44:10 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #74 -: Декември 10, 2015, 18:58:50 »

Мочмета . с вас е трудно да се спори поради един прост факт . Вие нямате опорна точка към която да се предържате . Вие разводнявате темата и се стремите всячески за това да не се концентирате в конкретиката на даден спор . Тоест създавате впечетление , че знаете , но знанията ви са повърхностни и не конкретни . Или казано по просто Миш маш .

Самата тема започна като търсене на въпроса какви сме Българите . И се изброиха 3 теории които касаят така наречение прабългари . Поисках да се уточни какво точно се търси в спора , но така и не се получи като отговор . След това аз си казах мнението , че лично аз вярвам на хипотезата за Тюрките относно прабългарите и че съвременият Българин е прадимно Славянин , което доказах и с прости факти известни на цял свят с изключение на 5-6 капацитета подвизаващи се във Форума на И.О. . Минахме дори и през Манджуро-Китайската Война , в която доказах накрадко на опониращият , че знанията му не са в достатъчна степен запълнени и , че ще е добре да се прочете малко повече . Пак казвам аз не съм ви учител по история и нямам за цел да ви запълвам знанията , още повече да влизам в безпочвени научни дискусии . За мен Дискусията тук приключи и за да съм ясен накрадко :
1-во - Аз мисля , че Тюркската версия за прабългарите ( старите българие ) е най-достоверна - тези мои наблюдения са се засилили благодарение на това , че съм ходил из музее на Русия - Екатиринбург , Астрахан и пр . Имено там съм се сблъсквал с артефакти които са ме карали да повярвам в тази теория .
2-ро - Съвремените Бъглари са Славяни . Пишат на Славянска Писменост .

Това го знае всяко хлапе и едва ли някой изобщо някога в Европа , би се решил да доказва друго .
В заключение , вземи да прочетете " История Славянобългарская " ( забележете името на книгата как е написано ) и проумейте какво се  еопитвал да ви каже Паисий .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!