Imperia Online България  
Март 28, 2024, 22:10:49 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53356 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #45 -: Декември 10, 2015, 12:57:52 »

Незнам кой ти налива в главата тези глупости, но според църковната история и на православието и на католицизма и на протестантството, първите покръстени европейци, това са македонците от град Филипи от Св. Павел и сподвижниците му. След възкръсването на Христа учениците му теглят жребей за да видят на кой къде ще му се падне да проповядва и на Св. Андрей, първия ученик на Исус, се пада да проповядва в Тракия и Скития. Да ми говориш че славяните били първите християни е като да ми кажеш че литовците са покръстени по времето на  Княз Борис. Чети повече младежо, чети и мисли!


О нераазумни Юроде .... чети си история познавай рода си за да знаеш кой си . Спрете да четете глупости , а се образовнайте Wink .

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%B0
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #46 -: Декември 10, 2015, 12:58:34 »

Виж сега всеки има право да избира как да нарича племената . Но истинате - ВИКИНГИ = ГОТИ = ВЕСТГОТИ + ОСТГОТИ = СЛАВЯНИ . Това е едно племе . Една антропология . Много сходна  религия ( прочетете малко за Валхала и Перун там ще останете изумени колко си приличат ) . Друг е въпорса Дали във вашите глави ГОТ не се Бърка с САКСОНЕЦ . Това е друго племе населявало днешна Дания и След като е изместено от Готите е отишло в Англия . Така се разжда АНГЛОСАКСОНСТВОТО . Нешата са много прости . Тогава се е приемало , че рим и византия са били МОДЕРАТОРИТЕ и те са били тези които са давали имена и определения , но Ето за това ви казвам . Четете за неща свързани с Антропологията . Там сегашните учени доказват мнооооого неща и ето защо има една голяма теория защо релно ГЕРМАНИЯ е брадски народ с РУСИЯ и как имено от това побратимяване се страхуват АНГЛОСАКСОНСКАТА и ЮДЕЙСКАТА общност Wink .
Исторически факт е, че Хитлер и Сталин са от една майка раждани  Grin Grin Grin

Спри да сквернословничиш най-накрая, ебати форумния лумпен
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #47 -: Декември 10, 2015, 12:59:53 »

Виж сега всеки има право да избира как да нарича племената . Но истинате - ВИКИНГИ = ГОТИ = ВЕСТГОТИ + ОСТГОТИ = СЛАВЯНИ . Това е едно племе . Една антропология . Много сходна  религия ( прочетете малко за Валхала и Перун там ще останете изумени колко си приличат ) . Друг е въпорса Дали във вашите глави ГОТ не се Бърка с САКСОНЕЦ . Това е друго племе населявало днешна Дания и След като е изместено от Готите е отишло в Англия . Така се разжда АНГЛОСАКСОНСТВОТО . Нешата са много прости . Тогава се е приемало , че рим и византия са били МОДЕРАТОРИТЕ и те са били тези които са давали имена и определения , но Ето за това ви казвам . Четете за неща свързани с Антропологията . Там сегашните учени доказват мнооооого неща и ето защо има една голяма теория защо релно ГЕРМАНИЯ е брадски народ с РУСИЯ и как имено от това побратимяване се страхуват АНГЛОСАКСОНСКАТА и ЮДЕЙСКАТА общност Wink .

Глупости на таркалета. Докажи го бре човек. Просто го докажи а не пиши басни.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #48 -: Декември 10, 2015, 13:04:42 »


О нераазумни Юроде .... чети си история познавай рода си за да знаеш кой си . Спрете да четете глупости , а се образовнайте Wink .

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%B0

Едно е основаването на манастир,друго е покръстването и проповедите,защото в Античността проповедите са се водили на открито Smiley
http://prntscr.com/9cgkrt самият факт,че по тва време се е говорело за Траки,а не за славяни доказва поне за мен,че Славяни е нямало по нашите земи
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #49 -: Декември 10, 2015, 13:07:57 »


О нераазумни Юроде .... чети си история познавай рода си за да знаеш кой си . Спрете да четете глупости , а се образовнайте Wink .

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%97%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BD%D0%B0_%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%B4%D0%B0

Аз никъде не твърдя че първия манастир не е създаден на наша земя. Аз ти упоменах само че славяните не са първите разпространители на християнството в Европа. Преди тях са Апостолите и учениците им. Едни от първите покръстени са траките, скитите и македонците и е резонно да се приеме че щом в тези племена има християнски огнища то е от ясно, по-ясно че тези огнища излъчват и нови проповедници. А така наречените от теб "славяни" са едни от последните покръстени народи, за жалост. Ако се визират Руснаците, полабските славяни и пр.

Тоест да го кажа точно и ясно. Св. Андрей, Св. Павел и сподвижниците му не покръстват от раз цели народи и племена. Те създават структури от огнища на християнство. Дейноста им е подпомогната от добре изградените римски пътища. Първите такива огнища на християнство на европейския континент са ред тракийските, македонските и скитските племена. Толкоз по този въпрос. Когато дедите ни са били християни останалата Европа е пила блатна вода барабар с поповите лъжички и се е кланяла на Вотан, слънцето, луната и дървените идоли.
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 13:21:33 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #50 -: Декември 10, 2015, 13:12:07 »

Едно е основаването на манастир,друго е покръстването и проповедите,защото в Античността проповедите са се водили на открито Smiley
http://prntscr.com/9cgkrt самият факт,че по тва време се е говорело за Траки,а не за славяни доказва поне за мен,че Славяни е нямало по нашите земи
Остайте го Пената, да минем на трите теории

Аз приемам смесен ирано-тюркски произход на българите. Не  е възможно да се запази компактен етнос в продължение на столетия и при миграции точно на това място на света.

Лингвистично, езикът на старите българи е по-близък до ираноезичните народи със заемки от тюрския
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 13:14:43 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #51 -: Декември 10, 2015, 13:21:51 »

Остайте го Пената, да минем на трите теории

Аз приемам смесен ирано-тюркски произход на българите. Не  е възможно да се запази компактен етнос в продължение на столетия и при миграции точно на това място на света.

Лингвистично, езикът на старите българи е по-близък до ираноезичните народи със заемки от тюрския

Мда Стефо напълно възможно е,защото все пак в Монголия писмеността е Кирилица като този факт не е за пренебрегване
Активен

Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #52 -: Декември 10, 2015, 13:26:08 »

Остайте го Пената, да минем на трите теории

Аз приемам смесен ирано-тюркски произход на българите. Не  е възможно да се запази компактен етнос в продължение на столетия и при миграции точно на това място на света.

Лингвистично, езикът на старите българи е по-близък до ираноезичните народи със заемки от тюрския

Защо приемаш тази теза? Само заради езика ли? Тюркизмите са навлезли в езика ни най -вече от робството.
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #53 -: Декември 10, 2015, 13:28:02 »

Защо приемаш тази теза? Само заради езика ли? Тюркизмите са навлезли в езика ни най -вече от робството.
ст.н.с. Петър Добрев има един труд от преди 25-30 години по темата и съвсем не са чак от и след робството заемките. Но и той изпада в догматизъм заради времето
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 13:31:19 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #54 -: Декември 10, 2015, 13:34:02 »

Петър Добрев има един труд от преди 25-30 години по темата и съвсем не са чак от и след робството заемките.

За езика ни мога да ти кажа следното:
Езиците се делят на два вида според употребата им във времето - синтетични и аналитични. Нашият е аналитичен! Доказано! Синтетичните са млади езици. Аналитичните са стари езици. За да стане един синтетичен език - аналитичен, лингвистите казват че той трябва да е в употреба поне 6-8000 години. Примери за Аналитични езици са българския, коптския, арменския, арамейския, санскрит и учудващо, но и английския.
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 13:39:25 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #55 -: Декември 10, 2015, 13:40:37 »

За езика ни мога да ти кажа следното:
Езиците се делят на два вида според употребата им във времето - синтетични и аналитични. Нашият е аналитичен! Доказано! Синтетичните са млади езици. Аналитичните са стари езици. За да стане един синтетичен език - аналитичен, лингвистите казват че той трябва да е в употреба поне 6-8000 години. Аналитични езици са българския, коптския, арменския, арамейския и учудващо, но и английския.
Българският става такъв след отпадането на падежите, нещо което руският и швабският не са направили все още.
Влад, твърде много политика има и в трите тези за произхода,твърде много. Иранскта теза е опит да се разграничим от съветско-руските брътвежи и да даде някакво самочувстие на сегашният българин. Автохтонната е още по-смела, направо си я наричам романтизъм. За тюрската въобще и не искам да я засягам, че е уникална глупост.

Кат знам,колко войниччета си го юркали  да "нападат Онгъла"  - все още се смея  Grin
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 13:45:48 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #56 -: Декември 10, 2015, 13:48:29 »

Ами ето ти малко политика и много имена - тракийски!

Статията отново е на Спарток!

Прочети я внимателно и без предрасъдъци! Интересна е и те кра да се замислиш относно това - как ни подннасят историята господа историците. Подплатена е и с факти и то яко.

http://sparotok.blogspot.bg/2013/06/blog-post_15.html

« Последна редакция: Декември 10, 2015, 14:37:46 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #57 -: Декември 10, 2015, 14:50:46 »

Ами ето ти малко политика и много имена - тракийски!

Статията отново е на Спарток!

Прочети я внимателно и без предрасъдъци! Интересна е и те кра да се замислиш относно това - как ни подннасят историята господа историците. Подплатена е и с факти и то яко.

http://sparotok.blogspot.bg/2013/06/blog-post_15.html


Тази статия повдига въпроса в мен за произхода на траките в общи линии Аспар не е тракийска дума, тя се появява за първи път в шумерския  Grin

Една друга подробност пропускаш, защо от голямото семейство на траките една част (по-отдалечената от Рим) е толкова силно романизирана, че устоява на всичко през времето, а друга не?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #58 -: Декември 10, 2015, 15:03:56 »

Да, друга част бяга на север от долния Дунав, не искайки да се романизира, но най вече за оказване на съпротива срещу Рим.

Анастасий Библиотекар описвайки сблъсъците на старите българи с римските легиони през 378 година, обяснява ясно, че дедите ни обединяват земите си въз основа на родовото право- QUIA BULGARES, QUI JURE GENTILE PARIAM SUAM SUBJUGANTES ... Става дума за огромни територии: Старият и Новият Епир, Тесалия и Дардания (Северозападна  България). Изразът РОДОВО ПРАВО и СВОИТЕ ЗЕМИ показват, че българите са били изконните притежатели на тези обширни области.

Около 150 години по-късно, магистъра на федератите - Виталиан се бунтува срещу имп. Анастасий като води битка с имперската войска, предвождана от стратега Кирил около Варна. Не е ясно кой е победил но след тази битка Виталиан се оттегля в провинция България. Хах, провинция България 170 години преди образуването на нашата държава. Има два варианта - или императорските хроникьори не знаят че българия тепърва и предстои да се създаде и то повече от век и половина след описваните от тях събития, тоест или те са пълно куку, или нашите официални историографи са ненормални и подкупни изменници.

От къде разбра че Аспар е шумерска дума?
« Последна редакция: Декември 10, 2015, 15:27:31 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #59 -: Декември 10, 2015, 15:20:47 »

Едно е основаването на манастир,друго е покръстването и проповедите,защото в Античността проповедите са се водили на открито Smiley
http://prntscr.com/9cgkrt самият факт,че по тва време се е говорело за Траки,а не за славяни доказва поне за мен,че Славяни е нямало по нашите земи

Ако за теб 450 г.пр. Хр. и 344 г и след Христа са Близо като години ( някакви си 700-800 години разлика ) То значи Вие бъркате много основни понятия и няма смисъл да продължаваме да спорим . Лошото е че ви пълнят главата с небивалици и глуипсоти , които са лесно смелаеми , но не се опират на сериозни иследвания . Пак казавам Вземете и четете история , за да познавате родът си и народа си . Иначе сте като дървета без корени . А корените на съвремнната Българска Държава са в славянството не в другите етноси .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: 1 2 3 [4] 5 6 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!