Imperia Online България  
Април 19, 2024, 21:28:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Ziezi ex quo vulgares - продължение  (Прочетена 53555 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #390 -: Септември 06, 2016, 20:42:35 »

Що му обръщате внимание на този индивид Smiley
Щот кога аз съм си клатил краката на 2 км от земята с парапланер,  той още на войници не си е играл. Щот ако ми беше жив кръщелника  доц. д.в.н. Георги Кузманов, шеф катедра Комуникация и Навигация във ВВВУ Г.Бенковки той щеще да си плюе зъбите като обижда офицер от ВВС.

Те за това такива катили като него требе да изчезнат от теми за България и нейната история
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #391 -: Септември 06, 2016, 20:49:15 »

Щот кога аз съм си клатил краката на 2 км от земята с парапланер,  той още на войници не си е играл. Щот ако ми беше жив кръщелника  доц. д.в.н. Георги Кузманов, шеф катедра Комуникация и Навигация във ВВВУ Г.Бенковки той щеще да си плюе зъбите като обижда офицер от ВВС.

Те за това такива катили като него требе да изчезнат от теми за България и нейната история

 *wall* *suicide* .

Обаче в последният почивен ден ми прави впечетление , че рязко започвате да пишете глупости наляво и надясно . И не го разбирам , дали това се дължи от факта , че се прибирате от родните си места с повече запаси на домашна .... Сядате и почвате да плюете кот и където ви попадне ? Ама няма ко да се очудвам де . Все революционери тук сте . Приличате ми на Ботеви герои  *hihi*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #392 -: Септември 06, 2016, 20:56:49 »

*wall* *suicide* .

Обаче в последният почивен ден ми прави впечетление , че рязко започвате да пишете глупости наляво и надясно . И не го разбирам , дали това се дължи от факта , че се прибирате от родните си места с повече запаси на домашна .... Сядате и почвате да плюете кот и където ви попадне ? Ама няма ко да се очудвам де . Все революционери тук сте . Приличате ми на Ботеви герои  *hihi*
оправи си подписа бре, катил. Спри да обиждаш български офицери. Кое от предишните две прости изречения  не разбра?
Да бре, пич, кога са ме возили тандем на парапланер  ти на войници не си си играл още. Отнсоно кръщелникът ми - да , написах глупост, той не биеше токати, имаше си пистолет за целта. Аман от тюрки тук бре.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #393 -: Септември 06, 2016, 20:59:40 »

оправи си подписа бре, катил. Спри да обиждаш български офицери. Кое от предишните две прости изречения  не разбра?
Да бре, пич, кога са ме возили тандем на парапланер  ти на войници не си си играл още. Отнсоно кръщелникът ми - да , написах глупост, той не биеше токати, имаше си пистолет за целта. Аман от тюрки тук бре.

Ама ако знаеш колко си далеко от истината .... Той се бил возил на парапланер  *hihi* *hahaha* *hihi* *hahaha* . Относно подписа ... така съм решил така съм го написъл и точка . Ако искаш иди се разбивай с парапланер ако искаш и не ти харесва .  Grin *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #394 -: Септември 06, 2016, 21:09:55 »

Ама ако знаеш колко си далеко от истината .... Той се бил возил на парапланер  *hihi* *hahaha* *hihi* *hahaha* . Относно подписа ... така съм решил така съм го написъл и точка . Ако искаш иди се разбивай с парапланер ако искаш и не ти харесва .  Grin *hahaha*
Точно така бре , катил, кога веднъж полетиш, тогава по друг начин  гледаш. За това и Галахад те прави на мерудия. Оно, дет е родено да пълзи, нивгаш нема да полети. Летците с пара и делта се брояха на пръстите на кьорав касапин и въпреки всичко са ме возили, га ти и на войници не си си играл. Знаеш ли какво е да видиш деретата около Сопот между краката си?

Катил ще те наричам , така съм решил , така ще го правя. Ще влеза в диалектичен спор с Трифон и Мартин... ако требе. Аз мога да викам и на майка ти шаврантия и курветина..щот така съм решил. Но за хора, които са поемали отговорност да ни пазят държавата твоето мнение не е меродавно, нито моето з амайка ти  - има си канон. Ебати тапира
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #395 -: Септември 06, 2016, 21:10:37 »

Що му обръщате внимание на този индивид Smiley
Ами не мога да си вляза в темата без този мелез да се разсмърди! Ако примерно пред портата ти се е довлякла умираща от бяс абортирала гугутка и в предсмъртни гърчове от устата и от гъза и се излива лепкава и мазна смрад на турско семе, руска урина, славянски бели бъбреци и кисело зеле, така че дори хлебарки, паяци и стоножки бягат и умират в ужас, нима няма да обърнеш внимание на този смрадоляк!?
« Последна редакция: Септември 06, 2016, 21:18:31 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #396 -: Септември 06, 2016, 21:24:26 »

Толкова хубава тема, а каква стана..  Sad
Активен

wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #397 -: Септември 06, 2016, 21:26:17 »

*wall* *suicide* .

Обаче в последният почивен ден ми прави впечетление , че рязко започвате да пишете глупости наляво и надясно . И не го разбирам , дали това се дължи от факта , че се прибирате от родните си места с повече запаси на домашна .... Сядате и почвате да плюете кот и където ви попадне ? Ама няма ко да се очудвам де . Все революционери тук сте . Приличате ми на Ботеви герои  *hihi*

Интересното е, че плюем дружно наляво-надясно, а плюнките все по теб се лепят...
Щях да кажа да се замислиш, но едва ли е по силите ти.
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #398 -: Септември 06, 2016, 21:27:42 »

Толкова хубава тема, а каква стана..  Sad
Да, беше хубава, докато оня трол не се намеси...
Може би е време да го убием с мълчание и да се върнем в темата Smiley
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #399 -: Септември 06, 2016, 21:45:46 »

Абе то и Жул Веерн като разправял че ще има Подводници и Хора на Луната го мислили за Фантаст - нали Wink . Знаеш ли какво е казал Дявола : Невежетвото едно от любимите ми човешки КАЧЕСТВА Wink . Хайде стига съм ти наливал акъл с тарикатлък , че току виж общувайки с мен вземеш да си вдигнеш КИ-то .

То пък една тема .  *freak* *hahaha* *freak* *hahaha* *xxx* . Мъртво родена и отавна приключела
По принцип само да ти кажа че ти си съфорумецът който е издавал най-много такава реч , дори в скайпа така си те наричаме "Ония нечрленоразделният" и веднага се сещаме са "ПишманРокера" . Абе като цяло голяма сатира си правим с теб , ама не само с теб де  Grin

Ще чакам да намериш динозаврите и неоновите птички Wink
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #400 -: Септември 06, 2016, 21:46:29 »

http://www.webcafe.bg/id_1528553982
Както писах и по-напред, най мащабното до сега проучване! Очаквам с интерес цялостното и обощаващо заключение на екипа, провел изследването! Наистина може да преобърне историята!
Древната история дава привилегии, права и облаги, стига да има кадърни политици, които да умеят и могат! Примерно юдеите твърдят че Ева е привнесла злото в света ни но въпреки това охотно я признават за свой прародител! Юдеите може да са всякакви, но отлично са разбрали че древното минало носи дивиденти! Нашите "историци" макар че сме един от най-древните народи на Земята, ни изкарваха какви ли не - тюрки, монголи, полинезийци, угрофини, ешкенази, и пр. и пр.! Защо? Защото тези, които им плащат отлично знаят тази максима за древноста!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
wd0wmaker
Капитан
****

Karma: +13/-62
Неактивен Неактивен

Публикации: 428


http://prnt.sc/c12jep


Профил
« Отговор #401 -: Септември 06, 2016, 21:56:18 »

http://www.webcafe.bg/id_1528553982
Както писах и по-напред, най мащабното до сега проучване! Очаквам с интерес цялостното и обощаващо заключение на екипа, провел изследването! Наистина може да преобърне историята!
Древната история дава привилегии, права и облаги, стига да има кадърни политици, които да умеят и могат! Примерно юдеите твърдят че Ева е привнесла злото в света ни но въпреки това охотно я признават за свой прародител! Юдеите може да са всякакви, но отлично са разбрали че древното минало носи дивиденти! Нашите "историци" макар че сме един от най-древните народи на Земята, ни изкарваха какви ли не - тюрки, монголи, полинезийци, угрофини, ешкенази, и пр. и пр.! Защо? Защото тези, които им плащат отлично знаят тази максима за древноста!

Да, лошото е, че със скандаките във Фонда за научни изследвания, няма да има финансиране от там. Дано намерят пари да довършат>
Активен

http://prnt.sc/c12jep


Предполагам че имате предвид версия 5. В нея има няколко свята които са оставени на доизживяване.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #402 -: Септември 06, 2016, 22:06:21 »

Да, лошото е, че със скандаките във Фонда за научни изследвания, няма да има финансиране от там. Дано намерят пари да довършат>

Може и да намерят! На италианците също им е интересна близоста на гените ни! До сега Алцек беше повече мит! Сега вече ства историческа личност!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #403 -: Септември 06, 2016, 23:03:32 »

Как историята влияе на политиката? Ето как примерно!
Докато българския войник гинеше в окопите през балканската, междусъюзническата и ПСВ в защита на България и каузата и за обединение на всички български земи и плащаше с кръвта си тази идея, “заслуга” на маститите професори и "историци"  от школите на евреина Иречек, твърдящи че българите са малък, мръсен и кривокрак народ от монголи и тюрки, дошли от майна си гъзина в тези земи и другите псевдо историци от школата на масона Златарски в удобните си канцеларии той изготвяха карти на Второто българско царство, от които бяха изключени българските земи в Беломорска Тракия. Възползувайки се от това, около подписването на Ньойския договор гръцкият пълномощен министър Венизелос представи тази карти, за да оправдае териториалните претенции на Гърция към България.

За да не кажете че съм голословен ще ви постна извадки от писмата на Александър Стамболийски до Венизелос и отговора му!

Извадка от Писмо от Ал. Стамболийски до Ел. Венизелос, председател на Гръцката делегация на Парижката мирна конференция с предложение за разбирателство между България и Гърция

Цитат
Ето защо, аз си позволявам в тия върховни моменти, които преживява идеята за Балканско споразумение да отправя към вас глас да не създаваме нови пропасти между двата народа. Българска Тракия не е за Гърция, нито стопански, нито държавнически необходима. Оставена на България тя ще послужи като основа за сближението между двете държави и за изглаждане на всички висящи въпроси между двете държави.
Вярвам, че не поставям въпрос за нещо невъзможно. Оня, който прояви през 1913 г. политическа прозорливост и готовност да отстъпи Серес, Драма и Кавала, за да обезпечи политическото сближение между България и Гърция, ще може днес да извърши много по-малкото: да се откаже да претендира на територии влезли вече в границите на България.
От тоя жест ще спечели само България. Но още повече ще спечели Гърция и балканските народи. Въодушевен от тия идеи за взаимно споразумение и благоденствие между балканските народи, позволявам си да издигна глас в тяхна полза. Оставам техен привърженик дори и ако гласа ми не бъде надлежно оценен.
Приемете, Господин Председателю, уверенията за моето високо уважение.
Ал. Стамболийски



Ивадка от писмото отговор на г-н Ел.Венизелос до г-н Ал. Стамболийски с ироничния му отказ, позовавайки се на картите на нашите историци!

Цитат
Ако имате време да проучите обнародваното през 1917 г. от българския посланик в Берлин, г-н Ризов, съчинение "Българите в техните исторически, етнографически и политически граници", особено пък поместените на стр. 4 до 22 исторически карти и ги сравните с етнографическите такива на стр. 24, 26, 32, 38, 42 и 44, бихте забелязали, какво в момента на завладяването на полуострова от турците националното преобладаване на българите се е опирало от една линия, която се намира много по на север от границите на България, начертани от мирната конференция.

Ето как позовавайки се на нашите "историци" гърция ни отне Западна Тракия!

Цитат
Павел Серафимов - Благодарение на туранската теория за произхода ни, ние загубихме Егейска Тракия и Македония – изконни Български земи. Днес замесници на Златарски подготвят ново бедствие за Родината като твърдят, че българите са дошли от Азия памирци. С такива безотговори и необосновани изказвания се отнема наследственото ни право върху страната, в която живеем. За поредната национална катастрофа е достатъчно някой чужд изследовател да представи “доказателства”, че неговите деди са обитавали България преди “идването” на българите. Исторически факти и политика не винаги вървят ръка за ръка.

Георги Раковски - един от най-големите изследователи на българската история и един от истинските й бащи
Раковски е жив съвременник и наблюдател на разпространението на новата модерна версия за историята ни. Той посреща и нея и първите й български апостоли с убийствен примех.

"Европейски някои си учени даром мъдруват, че тии българи (дошавши уж чак в 502 год. подир Христа в днешна България) били татаро-унгарскаго племени, но като дошли в България, найшли тамо седем народа славяни, смесили се с тях и се пославянчили до шуш за твърде малко време! Но тии учени не ни показват отде и кога са били дошли тии седем народа славянски в България и някаква си най-мъничка татаро-унгорска остатка в езика ни?! Нам е познат коренно татаро-турский език и със сичките старания, които сме положили няколко години да открийме такова нещо, за святата истина повестности, нищичко не сме найшли.
Чудни са европейските някои си учени, които тъй даром се впущат в работи, които не познават!"

/БЪЛГАРСКА СТАРИНА, МЕСЕЦ ЧЕРВЕН (ЮЛИЕ) 1-И. БУКУРЕЩ, 1865 г./


“Колко смешни са историците и любословците, между коим и много славяни зовими, а в очи коим тая реч е била като трън татарщина, и от того заключавали и решили, че дошавший ... от Волжанските страни Кубрат с едно отделение бил татарин... А от мечтаний татарски язик никаква остатка не е останала, но слял се уж и се изгубил в мечтаний от тях славянский. Чудно приключение и хубава легенда.”
/Георги Раковски. Съчинения Т.4 – С., 1988, 265 с./


“Както старите гърци са ни хвърляли в скитская яма, тии днешни европейски учени ни съпричисляват с фински и черменски и не знам йоще какви племена и качват ни по уралските диви и пусти гори!”
/Г. С. Раковски, Ключ българскаго язика, Съчинения, том IV, София, 1988, с.194/
 


И до ден днешен Раковски е омразен за официалната ни историческа школа - тя всячески се стреми да омаловажи трудовете му и изобщо отрича, че той е историк. А неговите исторически трудове са пропускани даже и в "събраните му съчинения" (т.е. буквално цензурирани). Бюрократи в учреждения отричат дейността на изследователя...


За жалост няма диво племе в света, което да не е посовано от този или онзи наш историк за наш пра-дядо! Не е виц, но като етноним сред изброяваните ни "прадеди" от историците на Великите сили и гениите-основатели на българската история, наред с вотяки, удмури, ненци, угри, тохари, усуни фигурира и името ... "самоеди" - каквото и да означава това... Който не вярва да проследи връзката - за самоедите! Били сме абсолютно всякакви, само не и потомци на траките ! После някои историци се усещат че неможе "Най големия народ на земята след индиския" да изчезне беследно и затова за по- голяма правдоподобност започва да се твърди че имало във вените ни и капка тракийска кръв, но тя била нещо несъществено! Защо? Защото "най многобройния народ на земята след индийския" според куп древни автори, е владеел огромен ареал и ако недай си Боже ние се обявим за негови наследници и го докажем, то претенциите ни ще станат огромни а останалите народи ще ни дължат признание като творци на световна култура!

" България е единствената страна в света, която навсякъде граничи със себе си!" Незнам кой го е казал това, но заслужава орден Стара Планина!
« Последна редакция: Септември 07, 2016, 00:13:49 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #404 -: Септември 07, 2016, 09:48:15 »

http://www.webcafe.bg/id_1528553982
Както писах и по-напред, най мащабното до сега проучване! Очаквам с интерес цялостното и обощаващо заключение на екипа, провел изследването! Наистина може да преобърне историята!
Древната история дава привилегии, права и облаги, стига да има кадърни политици, които да умеят и могат! Примерно юдеите твърдят че Ева е привнесла злото в света ни но въпреки това охотно я признават за свой прародител! Юдеите може да са всякакви, но отлично са разбрали че древното минало носи дивиденти! Нашите "историци" макар че сме един от най-древните народи на Земята, ни изкарваха какви ли не - тюрки, монголи, полинезийци, угрофини, ешкенази, и пр. и пр.! Защо? Защото тези, които им плащат отлично знаят тази максима за древноста!

Чакай,чакай според кое еврейте твърдят,че Ева е привнесла злото в света ни?Чрез Константиновата библия ли или според унищожените евангелия след 1ят и 2ри Вселенски събор Wink
Активен

Страници: 1 ... 25 26 [27] 28 29 ... 34   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!