Imperia Online България  
Април 18, 2024, 12:47:11 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Световното първенство през 2015 г. - МИТОВЕ И РЕАЛНОСТИ  (Прочетена 5468 пъти)
0 Членове и 2 Гости преглежда(т) тази тема.
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« -: Ноември 23, 2015, 10:30:16 »

Очаквайте съвсем скоро тук обещаната кратка Хроника на завършилото за 11 дни световно първенство 2015 г.

Ще се опитам да ви представя обективната картина на този шампионат. За това как Хърватия раздаде медалите на това първенство, кои бяха техните послушни ВАСАЛИ, как България спечели бронзовите медали - за всичко това ще прочетете съвсем скоро  Wink
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #1 -: Ноември 23, 2015, 12:54:01 »

Х Р О Н И К А
на Световното по ИО – 2015

ГРУПОВА ФАЗА

    В груповата фаза беше фасулска работа да станем първи. Направихме го без да разхищаваме съюзни диаманти. Изпълнихме 2 от 3-те задачи, които си беше поставил отборът:
-   Прибрахме 10 000 диаманта за първото място
-   Потренирахме новите правила, въведени за Световното. Тук беше трудно да разберем само Даряването на армия за отбора ли ще става вече за не по-малко от 10 минути или и Допълването от Сборен пункт към Съюзен замък е за минимум 10 мин. Питахме – отговориха ни, че и двете са за 10 мин. минимум. Пробвахме – оказа се , че допълването от близък до замъка СП си е за 2.5 мин. /Крайно време е програмистите на ИО да подават своевременно и коректно инфо към колегите си, които отговарят  на въпроси на играчи./
-   Третата ни задача – да вкараме 4 отбора от нашата група за финалите, за да взема после Храма на замъка ни повече точки влияние беше много важна, но се провали в последния момент. Причината – липса на организация и своевременна реакция. Тук отговорността си е изцяло на офицерския състав.
  Сглобен беше офицерския и командирски корпус – с 8 позиции за командири, за да има достатъчно хора да дежурят при опазването на замъци.
  Не мина и без обичайните разправии и мерене на егото между отделни играчи. Един дори се отказа, заради участието в отбора на друг, но бързо бе заменен с резерва още в началото на груповата фаза.

ФИНАЛИТЕ

  Финалната фаза започна на 12 ноември в 15 ч. И завърши на 23 ноември в 10.00 ч. Общо едва 10 дни и 19 часа игра.
   Започвам с тази статистика, за подчертая колко важен беше факторът БЪРЗИНА на развитието във всяко едно отношение. Когато имаш само 10 дена за игра, всеки загубен по една или друга причина час е фатален. Това с особена сила важи за лидерските акаунти, за шпионските акаунти, за изследователя и строителя.
   През първите 3 дни почти всички от отбора  дадоха максимума от себе си, извадиха тежка армия и успяхме да си вземем замъци и да оберем доста злато от атаки към Независими замъци. Всичко сякаш вървеше добре, докато в един момент не се озовахме без НИТО ЕДИН замък.

     http://prntscr.com/945x00   /картата със замъците на 18.11.2015 в 17 ч./

          С благословията на своите господари от хърватския отбор, румънците дойдоха на 16 ноември и взеха главния ни замък. Лидерът им беше направил вече елитна армия и беше дарил над 350 000 фаланги, които заедно с още 900 000 тежки коня нямаха спиране от нас. Последваха ги другите хърватски васали – турците. Ние просто не разполагахме с нужната армия, с която да се защитим. Нямахме и нужния Контрашпионаж, който да не позволи да ни шпионират без проблем.
          И така, на 18 ноември, шест дни след старта на финалите, ние сме на трето място по нетни точки, но на 11 място по точки влияние и сме без нито един замък.
          Ясно се е оформила една голяма коалиция с лидер хърватския отбор, в която влизат Румъния, Полша, Турция, Русия, Сърбия, Литва. Египет практически се отказа да се бори за замъци. Единственият ни възможен партньор срещу коалицията на хърватите остана бразилският отбор.
          При така очерталата се неблагоприятна за нас ситуация, ръководството на отбора даде правилните указания – да се наблегне здраво на икономиката и на изваждането максимално бързо на елитна армия. Около две-трети от колегите се постараха да изпълнят задачата. Останалите десетина членове на отбора или загубиха хъс за игра и се демотивираха, или просто поради заетост и липса на наглеждачи поизостанаха сериозно в развитието на акаунтите си.

   http://prntscr.com/9462o9   /играчите с най-слабо развити акаунти след 7 дни и 2 часа игра. Трима от тях дори бяха Командири./

      С всеотдайната игра на около 20 от членовете на отбора ни и техните наглеждачи /които нямаха собствени профили, но дойдоха и помагаха с голямо желание, за което им дължим голяма благодарност и респект/ успяхме наистина да направим много сериозна икономика и съответно достатъчно силна елитна и тежка армия, за да превземем първо два замъка от Турция, а после и подарения от хърватите на Литва бивш наш замък № 34.
     Опитите ни за партньорство с бразилския отбор донесоха повече полза на южноамериканците, отколкото на нас. Колегите  /от страната с българин за президент/ предпочетоха, в крайна сметка, да продължат със соловите си действия и така беше пропилян единственият шанс за някаква що-годе силна коалиция, която да опонира на хърватската.
   За нашия отбор оставаше единствено възможното решение в тази ситуация – да укрепим един от замъците си за столица, да вдигнем влиянието на храма му на максимума и така да си осигурим класиране в Топ 6 по влияние. Което и беше направено.
   Следващата ни цел, след отказа на Бразилия заедно да нападаме хърватски замъци, беше да опитаме да превземем Константинопол – така нарекохме единствения останал замък на турския отбор, който беше здраво укрепен, с огромна армия в него и около него и с максимално развито влияние на храма си. Нямахме нужния шпионаж, за да опитаме да нападнем хърватски замъци сами.
    Уви, обсадата на Константинопол се провали на два пъти. Първия път – поради една глупава техническа грешка при изпращането на 4 малки атаки за крепостна обсада. Случва се всекиму – аз лично не Бих винил за това никого. Втория път вече турците бяха перфектно подготвени за отбрана и нямаше влизане, освен с 10 пъти повече армия от тяхната. Но нямаше откъде да я вземем толкова, а и да я издържаме.

http://prntscr.com/95w0cg , http://prntscr.com/95w0lkhttp://prntscr.com/95w00f  /не успяхме да превземем замъка на турците, наречен от колегите „Константинопол“. Но пък поне опитахме /

     След провала на втория ни щурм се оттеглихме в защита на главния ни Храм в Замък № 34 и оставихме да ни превземат без бой другите 2 замъка. Те просто не ни бяха нужни повече – класирането ни в Топ 6 по влияние беше осигурено.
    Хърватите все пак решиха в последните 4-5 часа от финалите да демонстрират сила и да ни отнемат Замък 34. Изядоха доста добър пердах и се оттеглиха с подвита опашка 

http://prntscr.com/95vxmk   /как се колят 5 млн. хърватски паладина/
http://prntscr.com/95vz6h  , http://prntscr.com/95vzcd    /още две победи срещу хърватите при защитата на замъка ни в последните часове на световното/

http://prntscr.com/95w662  - класирането по точки на влияние. България е реалният бронзов медалист, ако не се броят васалите на Хърватска, на които им беше подарено това класиране и които изпълняваха единствено заповедите на своя господар – хърватския отбор.

http://prntscr.com/95w565  - това е класирането на отборите по нетни точки. Ако нямаше такава непреодолима коалиция около хърватите, гарантирам че нашият отбор щеше да вземе бронза и по точки влияния при три седмици продължителност на финалната фаза, а не само 10 дни и 19 часа. Потенциалът, който развихме беше огромен. Уви, нямаше как да съборим с главите си стената на хърватската коалиция.

Тази Хроника няма да е пълна и полезна, ако не спомена и за грешките, които допуснахме.

В какво сбъркахме, какво не ни достигна?

1.   Безусловно най-големият ни провал беше слабата ни дипломация. Това до голяма степен се дължи и на факта, че ядрото на отбора ни бяха попилявали ера след ера съюзите на хървати, турци, бразилци, румънци и поляци. И сега те искаха да се реваншират на всяка цена именно играейки СРЕЩУ българите. Дори и с цената да станат подлоги на хърватите.
2.   Втората ни сериозна грешка е много закъснялото развитие на Контрашпионаж и Шпионаж за отбора.
3.   Третата грешка е, че в желанието си да натрупа 500 т. доблест, за да можем по-лесно и бързо да превземаме замъци без обсадни машини, лидерският ни акаунт на практика забави с 2 дни личното си развитие. Не бих седнал тук да обвинявам Chainik  - искал е да направи най-доброто за отбора, сигурен съм. Но, при едва 10 дни продължителност на финалите, да забавиш развитието си с цели 2 дена се оказа фатална грешка. Ако имахме елит, с който да спрем румънската армия, играта можеше да изглежда по съвсем друг начин.


В ЗАКЛЮЧЕНИЕ

     Нямам претенции за изчерпателност и 100% обективност на казаното по-горе. Това е което съм видял аз, редник    Klute_1 и  редник Klute1.
    Сигурно има и други мнения, особено за пропуските ни. Сигурно двамата празнодумци на отбора ни  _-Uriel-_/Юрий/ и fallen_empress /Стефан, по известен с ника  Limbizeto/ ще разтягат лакърдиите си поне седмица оттук нататък и ще обвиняват кого ли не в какво ли не.
   Истината е, че тяхното лично представяне беше пълен провал – особено на фона на заявените от тях претенции. Да си на 21-во и 28-мо място от 30 играчи /при двама отказали се  да играят в последните 3-4 дни/ и да имаш претенциите, че ти си бил прав и успешен за отбора, а всички други са виновни – това може да се нарече единствено ДИАГНОЗА.
    Какви са поуките от това участие?
    Важно е да се изгради още по време на квалификациите един ДОБРЕ СРАБОТЕН екип от Офицери и Командири. Хора, проверени НА ПРАКТИКА, в действие. А не дървени философи, знаещи единствено да правят сметки без кръчмаря и да скалъпват интриги и груповщина.
    Втората поука – ако нямаш пари да си КУПИШ първото място и ДА СИ КУПИШ своя КОАЛИЦИЯ от васали – няма смисъл да се настройваш за спечелването не само на златото, но и въобще на медал.
     Третата поука – ЗЛАТНИ  МЕДАЛИ се печелят само с висок „златен еквивалент“ на поне 4-5 от играчите в отбора. Колкото и да е добър /и диамантено подплатен/ един Лидер – една птичка пролет не може да направи.

    Тук не мога да не подчертая, въпреки сериозните ни разногласия по време на финалите през първите 4-5 дни, че лидерът ни Chainik  наистина игра много сърцато, раздаде се за отбора на макс и направи всичко по силите си, за да бъдем единни и успешни. Или почти всичко. Но сякаш повече не беше и възможно.
     Поздравления за момичетата и момчетата от отбора, които жертваха съня си и не малко лични средства, за да бъдем на трето място на това световно! Нели, Ани, Елена, Руми, Радо, Дани, Владо, Слави, Светльо, Марто, Звезди, Валери, Пламен – това са част от хората, които изнесоха основната тяжест на своите рамене. Респект за усилията и всеотдайността им!
За мен беше чест да съм в един отбор с вас!

          Редник  Klute_1 и Klute1
« Последна редакция: Ноември 23, 2015, 13:08:19 от Klute_1 » Активен
kael
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 13


Профил
« Отговор #2 -: Ноември 23, 2015, 13:23:39 »

Привет .С риск  да обидя   някой  ,в класацията   пише  6-то място  ,   не знам къде видяхте трето ! Smiley
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #3 -: Ноември 23, 2015, 13:41:13 »

Привет .С риск  да обидя   някой  ,в класацията   пише  6-то място  ,   не знам къде видяхте трето ! Smiley
http://prntscr.com/95xar6

http://prntscr.com/95xb2p

Никой не знае на кое място е още  Grin Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #4 -: Ноември 23, 2015, 13:45:01 »

Привет .С риск  да обидя   някой  ,в класацията   пише  6-то място  ,   не знам къде видяхте трето ! Smiley

http://prntscr.com/95w662  - ето тук, като махнеш 3-та васали с подарени от хърватите /които изобщо не бяха САМО хървати, а се продадоха за парите на Джон Зила/ замъци.
Активен
night_ranger
Лейтенант
***

Karma: +22/-75
Неактивен Неактивен

Публикации: 123


Профил
« Отговор #5 -: Ноември 23, 2015, 13:54:19 »

http://prntscr.com/95w662  - ето тук, като махнеш 3-та васали с подарени от хърватите /които изобщо не бяха САМО хървати, а се продадоха за парите на Джон Зила/ замъци.

Не се заяждам просто е смешно......

Като са васали що не ги васализирахте Smiley
Ама май като гледам съвсем други неща са Ви били в главите през цялото време.......

http://prntscr.com/95whlp

Май е било кой по по най и по хубави може да ги завърти за с****и става въпрос ако някой не се сети. Чак ви се чудя как може да търсите кой и за какво Ви е виновен, а не кой какво не е бил направил.
Активен
anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #6 -: Ноември 23, 2015, 13:54:46 »

И аз виждам 6-то място, не 3-то  Embarrassed

Искам да добавя още нещо към поуките обаче. Който смята да играе следващата година - дипломацията трябва да започне месеци преди самото световно, не по време на групите или даже на финалите да се търсят контакти. Тук хърватите се бяха подготвили перфектно както от гледна точка на диаманти (с "внасяне" на диамантени играчи), така и с уговорки с останалите съюзи. А това си иска много усилия и работа!

И другото важно, което липсва в хрониката според мен е огромният гаф на екипа при старта на финалите. Пуснаха грешен модус - със съкращаване на 12 часа вместо начални 3, местене на съюзните под 10 мин - 2 много вани фактора! Плюс глупости като книжка и таверна (тя поне бе спряна след сигнал). И вместо да се поправи тази грешка или да се рестартира света го оставиха така - нямало да бъде честно  *hihi*
Не смятам, че това би променило крайното класиране де, така че няма смисъл да се вайкаме излишно, но щеше да даде още примерно половин ден за развитие на акаунтите преди диамантените чудовища да извадят елити на 2-ри ден!
Активен
Klute_1
Лейтенант
***

Karma: +46/-50
Неактивен Неактивен

Публикации: 166



Профил
« Отговор #7 -: Ноември 23, 2015, 13:58:57 »

И другото важно, което липсва в хрониката според мен е огромният гаф на екипа при старта на финалите. Пуснаха грешен модус - със съкращаване на 12 часа вместо начални 3, местене на съюзните под 10 мин - 2 много вани фактора! Плюс глупости като книжка и таверна (тя поне бе спряна след сигнал). И вместо да се поправи тази грешка или да се рестартира света го оставиха така - нямало да бъде честно  *hihi*
Не смятам, че това би променило крайното класиране де, така че няма смисъл да се вайкаме излишно, но щеше да даде още примерно половин ден за развитие на акаунтите преди диамантените чудовища да извадят елити на 2-ри ден!

Да, това също до голяма степен обърка тактиката и стратегията ни, факт. Огромен гаф на екипа на ИО е това. Не знам дали е случаен или е умишлен, за да се купуват повече диаманти. Няма и да ни каже никой  Smiley
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #8 -: Ноември 23, 2015, 14:08:50 »

 Grin Абе, не знам дали това е повлияло, но ще ви кажа каво ще повлияе за следващото световно: Ако продължавате да търсите проблема извън състава и да обиждате другите отбори на следващите национали дупе да им е яко. ПО-добре да не бяхме оставяли диаманти наследство мама му да е*а
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #9 -: Ноември 23, 2015, 14:27:13 »

Квот било било свърши се вече....дори и при тва класиране съм доволен от положените усилия на съотборниците ми без значение дали е от офицерският състав или редник.Всички направихме максималното,което можем въпреки че бяхме опряни до стената по едно време Smiley Да се надяваме,че на следващото световно,ако има такова ще е още по-добро представянето на отборът ни и ще мине с по-малко дрязги и тем подобни работи Smiley До нови срещи на всички
Активен

anita2000
Лейтенант
***

Karma: +7/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 245


Профил
« Отговор #10 -: Ноември 23, 2015, 15:13:51 »

Ако продължавате да търсите проблема извън състава и да обиждате другите отбори на следващите национали дупе да им е яко.

Съгласна - и също така респект и на теб, Стефане - знам, че поради технически причини не можа да развиеш акаунта си, но беше безценен при съюзните битки и вероятно без теб положението със замъците щеше да е по-лошо!
Активен
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #11 -: Ноември 23, 2015, 17:51:49 »

Стефо-президент президент Grin
Юри,кефя се че не ме опроверга Grin
Клутетата-де се буташ като си пешка Grin
Чайник-има нещо в теб,но още трябва за да си безкомпромисния Водач Grin
Пламен-що ти трябваше да се захващаш Grin
Дани и Нели-друга беше вашата игра Grin
Радо-мн зле батка-така не става с рогата Grin
Бабаяга-зам президент Grin
Калимера-по-бързо проглеждане следващия път Grin
всички други-респект ,че изтърпяхте тази боза Grin

Честито за постигнатото-колкото толкова Wink
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
mega_alien
Гост
« Отговор #12 -: Ноември 24, 2015, 13:48:11 »

Отборът се делеше на Юри и всички останали.
Юри който от първия ден на квалификациите нападаше всеки играч в по челните места да спре да играя и да направи място на хора с повече диаманти.
Юри който от първия ден на груповата фаза нападаше целият отбор да спре да играе за целите си а да паднат на колене пред Хървадия да отворят широко уста и да свирят...
Тук вече настана истинското разделение! в момента когато се проведе най-важната и може би единствена анкета в съюза. Да играем ли за Бронза като слуги на Хърватия заемайки мястото на Поляците или да си играем както можем и ако трябва да сме на 20ти място ... Анкетата показа че 27 човека бяха да си се борим с наши сили 3ма подкрепяха Хърватия ...
Това направи Юри раздели ни на 27 срещу 3ма...
Юри който от първия ден на финалите говореше на всеки с повече точи в съюза, че е нищо и за нищо не става.
Юри който каза толкова много думи, че изписа 4/5 от всичко дискутирано в съюза... И всяка негова дума беше с цел да ни смаже раздели и огорчи от живота и съществуването ...
Аз съм много щастлив, че въпреки Юри ние направихме каквото можахме. Много  съм щастлив, че бях част от 27тимата играча борили се. Бях част от отбора мислещ тактики и стратегии за атаки и напредване.
Много сън нещастен, че бях убеден в квалификациите да изкажа мнение в подкрепа на Юри пред целия свят излизайки на живо в предаването.
Много съм горд, че бях 3тия в съюза извадил Паладини. Горд съм, че след всички дарени армии и оставяйки с 103 войник завърших с 2 345 678 точки. Горд съм от нощите прекарани в борба за всичко българско и родно срещу кръвни предатели като Тиберия . Поне част от купата остава в България защото Хърватия се бори и с български сили Wink
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #13 -: Ноември 24, 2015, 13:55:41 »

Отборът се делеше на Юри и всички останали.
Юри който от първия ден на квалификациите нападаше всеки играч в по челните места да спре да играя и да направи място на хора с повече диаманти.
Юри който от първия ден на груповата фаза нападаше целият отбор да спре да играе за целите си а да паднат на колене пред Хървадия да отворят широко уста и да свирят...
Тук вече настана истинското разделение! в момента когато се проведе най-важната и може би единствена анкета в съюза. Да играем ли за Бронза като слуги на Хърватия заемайки мястото на Поляците или да си играем както можем и ако трябва да сме на 20ти място ... Анкетата показа че 27 човека бяха да си се борим с наши сили 3ма подкрепяха Хърватия ...
Това направи Юри раздели ни на 27 срещу 3ма...
Юри който от първия ден на финалите говореше на всеки с повече точи в съюза, че е нищо и за нищо не става.
Юри който каза толкова много думи, че изписа 4/5 от всичко дискутирано в съюза... И всяка негова дума беше с цел да ни смаже раздели и огорчи от живота и съществуването ...
Аз съм много щастлив, че въпреки Юри ние направихме каквото можахме. Много  съм щастлив, че бях част от 27тимата играча борили се. Бях част от отбора мислещ тактики и стратегии за атаки и напредване.
Много сън нещастен, че бях убеден в квалификациите да изкажа мнение в подкрепа на Юри пред целия свят излизайки на живо в предаването.
Много съм горд, че бях 3тия в съюза извадил Паладини. Горд съм, че след всички дарени армии и оставяйки с 103 войник завърших с 2 345 678 точки. Горд съм от нощите прекарани в борба за всичко българско и родно срещу кръвни предатели като Тиберия . Поне част от купата остава в България защото Хърватия се бори и с български сили Wink

Това доказва още веднъж моята теза . Ако искаш да играеш и да се представиш добре . Избери си друг отбор и играй за него .
Това момче Тиберия е единственият който отсрами поведението на България на това световно .
Това момче завърши безапелационно на 1 во място в класацията по военни точки
Един поне и малък повод , за хората играещи И.О. без да са престрастни .

Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #14 -: Ноември 24, 2015, 13:59:17 »

Юри, стига се мазни а се дръж мъжки че е грозно!

Имам един въпрос към националите:

Кажете господа, имаше ли възможност някаква България да е втора или поне трета?
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!