Imperia Online България  
Април 16, 2024, 14:54:07 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: нива  (Прочетена 7550 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Krum
Community Manager
*

Karma: +957/-518
Неактивен Неактивен

Публикации: 4047



Профил
« Отговор #30 -: Ноември 03, 2015, 22:08:30 »

Реалността на играта е такава, че ако заедно тръгнат човек, който е акумулирал 25 милиона нетни точки (примерна стойност за 50о ниво) и човек, който днес започва играта, то новакът няма никакъв шанс не само при равни условия, ами дори и ролите да бяха обърнати и той да ползва бонусите, а ветеранът да няма нищо. Самият факт, че ти имаш опита на Н на брой изиграни ери ти дава такова огромно предимство, че ти в директно съревнование не само ще го биеш, ти с голяма доза вероятност ще откажеш този човек от играта чрез тормоз.

Системата с нивата мотивира хората да прогресират, тя не ги отказва. В противен случай в нито една игра нямаше да има такава система и вероятно целият RPG жанр като такъв нямаше да съществува. Ще ти дам друг пример защо разликата не е толкова жестока колкото си мислиш. Ти отново си на 50о ниво и отново срещу теб тръгва някой от 0. За приблизителните точки, за които ти ще успееш да прогресираш до 51во ниво, другият човек ще прогресира до 40о ниво. Да, вероятно това ще му отнеме една ера, но пак се връщаме на това, което казах горе - той така или иначе трябва да я изиграе за да натрупа опит и да може да ти се противопостави. В края на краищата ще имаме един човек на 40о ниво и един на 51во. Сам можеш да видиш таблицата с бонусите и да се убедиш, че при тези нива разликата между двамата ще бъде в рамките на 1-2% по различните показатели. Не измисляме топлата вода, навсякъде това е по този начин - в началото се прогресира бързо, след това е тегаво. Ветеранът знае какво усилие е положил само и само да качи 1-2 нива и той си получава наградата за това. Той е човекът с най-висока табелка в класацията, той държи престижа. Но и новакът има мотивация да играе, защото и неговите усилия се отплащат чрез много по-бързи и чести награди. Когато си в ниското и се катериш бързо, то високото не изглежда чак толкова трудно, ама като го наближиш... В края на краищата тези малко неща в повече са достатъчни да теглят чертата между двамата и да покажат кой кой е, но са недостатъчни за да убият интригата и да дадат на ветерана някакво предимство, което не може да се навакса по никакъв начин.
Активен

предричам края на ИО до края на годината,ако тенденцията да се печели посредством всякакви приоми използвани от собствениците на играта продължи.

Давам Ви  максимум 1-2 години живот на играта, а после да видим дали пророците грешат или този път ще познаят края

Отнети пророчески лицензи: 1
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #31 -: Ноември 03, 2015, 23:17:44 »

Реалността на играта е такава, че ако заедно тръгнат човек, който е акумулирал 25 милиона нетни точки (примерна стойност за 50о ниво) и човек, който днес започва играта, то новакът няма никакъв шанс не само при равни условия, ами дори и ролите да бяха обърнати и той да ползва бонусите, а ветеранът да няма нищо. Самият факт, че ти имаш опита на Н на брой изиграни ери ти дава такова огромно предимство, че ти в директно съревнование не само ще го биеш, ти с голяма доза вероятност ще откажеш този човек от играта чрез тормоз.

Системата с нивата мотивира хората да прогресират, тя не ги отказва. В противен случай в нито една игра нямаше да има такава система и вероятно целият RPG жанр като такъв нямаше да съществува. Ще ти дам друг пример защо разликата не е толкова жестока колкото си мислиш. Ти отново си на 50о ниво и отново срещу теб тръгва някой от 0. За приблизителните точки, за които ти ще успееш да прогресираш до 51во ниво, другият човек ще прогресира до 40о ниво. Да, вероятно това ще му отнеме една ера, но пак се връщаме на това, което казах горе - той така или иначе трябва да я изиграе за да натрупа опит и да може да ти се противопостави. В края на краищата ще имаме един човек на 40о ниво и един на 51во. Сам можеш да видиш таблицата с бонусите и да се убедиш, че при тези нива разликата между двамата ще бъде в рамките на 1-2% по различните показатели. Не измисляме топлата вода, навсякъде това е по този начин - в началото се прогресира бързо, след това е тегаво. Ветеранът знае какво усилие е положил само и само да качи 1-2 нива и той си получава наградата за това. Той е човекът с най-висока табелка в класацията, той държи престижа. Но и новакът има мотивация да играе, защото и неговите усилия се отплащат чрез много по-бързи и чести награди. Когато си в ниското и се катериш бързо, то високото не изглежда чак толкова трудно, ама като го наближиш... В края на краищата тези малко неща в повече са достатъчни да теглят чертата между двамата и да покажат кой кой е, но са недостатъчни за да убият интригата и да дадат на ветерана някакво предимство, което не може да се навакса по никакъв начин.

Забравяш само една подробност и точно тук е проблема на И.О. - Равнопоставеноста . Това което го казваш е така ,ако И.О. е платена с такса и всички вътре имаме еднакви условия . Но когато имаш Диамант , товест Страничен фактор който не зависи от способносите ти в играта . Тогава този човек които е нов просто ще се откаже бързо . Да ние ви разбираме че искате да замаскирате Диамантите в някакво РПГ , но хора които имат опит ще го разкрият бързо . Както и да е де .Вие си имате доводи и ние си имаме нашите доводи . Но е факт ,че лично аз след световното спирам с И.О. - Просто става безсмислено опита който имам да го противопоставям на хора които могат да си позволят да плащат всеки месец по 100 € . Така че за мен лично играта свърши . Или поне играта такава каквато я играех . Може понякога да влезна на погледна , да направя някоя битка с леки , но ... нищо повече .
А и да си призная задава се една наистина истинска игра , за хората които обичат релните битки и наистина релното ( или поне 3 Д пресъздадено ) превземане на крепост . И такста е 16 $ за месец 60$ за Година . Както се казва . " Други пътища ще ни повикат " Wink .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
acho_1605
Лейтенант
***

Karma: +24/-34
Неактивен Неактивен

Публикации: 224


Профил
« Отговор #32 -: Ноември 03, 2015, 23:30:54 »

И за какво ми е тоя опит ? За какво ми е да ми помните как и колко ери съм играл и да ми давате бонуси Huh? Всяка ера си е за себе си, свършва и почва новата, за какво трябва да съм зависим от предишната ?
Активен
bestko
Лейтенант
***

Karma: +6/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 114



Профил
« Отговор #33 -: Ноември 03, 2015, 23:46:33 »

круме пак стигаме до там хайде погледни го така ти стартираш с нищо няма премиум няма 10 часов няма нищо срещо теб стартира с премиум +време за проучване + време за обучение на войници + какво ли не още няма равноправие пич прайте тъпотии ебавате се с хората и това ще ви изиграе лоша шега пич искам да застане един тип дет до са е играл с диаманти и аз срещу него без да го видя ще ми седи в точка няма равноправие има една голяма апачка която се опитвате да направите имах същз от 60 човека с който вървях по различни светове сега знаеш ли колко заради тия тъпотии има няма 6 това са 90% отпаднали заради тъпите промени които правите не мислите как да изравните силите ами обратното как да се подиграете на всички за пореден път правите грешка пишете колко сте прави и т.н но ти сам виждаш в това което си написал че не е равноправно защото единя ще се дигне да кажем за 4 седмици другия за 4 месеца защото няма тези проучвания грешки след грешки вие сте станали една голяма ламя за пари бе пич нищо друго ебавате се с всички аз играя империя от времето на класиките вече не мога да ви понасям като хора като модератри и фирма вие вече не държите на играчите си защото аз в тая игра съм зарибил толкова народ че не е истина досега само гледах и не съм се обаждал никога но това преля чашата по принцип има международни права за игрите онлайн има къде да всеки един да си потърси правата но само ще кажа защо бреебахте играта която всички обичахме и играехме с удоволствие и направихте тази помия която бутаме в момента защо за какво парите ли са всичко аз ще ти кажа така ако имаше платени светове с 70 лева вход примерно и всички старт от 0 без диаманти вие ще имате един свят който няма да можете да подържате защото ще има толкова хора колкото не сте виждали но не всичко само се обсъжда дайте да направим така да направим среща с играчите и ръководството на играта да поговорим и да видим до къде ще стигнем защото има и друг начин и той е да се съберем във фвйсбук примерно и да ви се изсипем 2-3к хора пред офиса да видим тогава как ще изглеждат нещата за пореден път ще го казжа преди да се изсирате така помислете и тогава го направете а сега какво направихте изачкахте се и пак няма способност от равноправие аз съм навит да направим една ера без диаманти и който каквото може да покаже там иначе да много хора играят с диаманти те си знаят но пуснете ми го този да играем без или ми дайте неговите диаманти да ви покажем ние тъпите играчи които не предаваме играта и сме били в помията винаги и сме си мълчали
Активен
bestko
Лейтенант
***

Karma: +6/-11
Неактивен Неактивен

Публикации: 114



Профил
« Отговор #34 -: Ноември 03, 2015, 23:50:43 »

съжалявам за пунктуацията и правописа ама малко се изнервих
Активен
zeus
Гост
« Отговор #35 -: Ноември 04, 2015, 07:45:15 »

http://prntscr.com/8yth75 - това е поръчан наемник с четири вродени таланта, по избор на поръчващия, и четирите са на 15%   Shocked  Shocked  Shocked

Питам се, за какво точно се играе, това е ненормално и прекалено, след като може с диаманти да си поръчат и генерали и губернатори с по 4 вродени умения  Shocked
Разбирам че искате да печелите, но това йезуитско нововъведение  граничи с абсурда и обезсмисля и знания, и умения, и опит на играчите.

Жалко за хубавата игра, която с последните "нововъведения" тотално обезсмислихте. Този процес отдавна започна и това е завършека, така да се каже - върха на айсберга. Без коментар съм от видяното.

Не всичко е само пари. По добре от 20000 човека по 20 лева от колкото от двама по 10000 лева, щото тези двама ще трябва сами да си играят и да се цакат на база кинти, а не на база знания. И ще им доскучае, щото нема да има интрига Smiley

Това безумно нововъведение някак си изобщо не ми се връзва с написаното от Крум за ветерани и новаци,  при всичкото ми уважение към него и екипа, по простичката причина че така наречения от Крум ветеран може да стане такъв за нула време с диаманти, не със знания, примери много, мога да дам такива ако е нужно     Smiley

Успех на всички които възнамеряват да продължат да играят Smiley

 
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 07:58:56 от zeus » Активен
masskiller84
Лейтенант
***

Karma: +37/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 118



Профил
« Отговор #36 -: Ноември 04, 2015, 07:58:47 »

Тази игра стана финансово състезание.
Алчноста за пари разваля играта но това е типична българска лакомия  *crazy* . Как човек да се бори с играчи които взимат всеки ден пакети с диаманти  + бонус армията ........  а сега и тези промени които правят невъзможно  почети смятане картата на протвника , вероятноста да си направи генерал в защита с два клика  на мишката  , или невероятен фермер който ще му изтреля империята в небесата.
Просто развалиха тотално хубавата играта.   Cry  
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 08:19:04 от masskiller84 » Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #37 -: Ноември 04, 2015, 08:57:46 »

Преди време Ваня беше казала че доста от промените се правят по препоръка на играчите . Като чета тук колко хора изкават мнение си и как го формолират . Много ми е любопитно да видя колко играчи са заложили на така нареченият РПГ елемент ? И от друга страна И.О. си направи игра в която да се развива герой на принципа на РПГ , но явно няма желаещи да играят там и за това сега се опитват да издоят този си продукт , но според мен прекалиха . И Круме , защо не направите " СПЕЦИАЛНА НАГРАДА за РЕАЛМ "  да е свързана с Войните ( иначе за какво са ни тези воени точки ) , благодарение на което ще имат трърда група от хора които ще се състезават точно заради това .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Bokex
Редник
*

Karma: +20/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #38 -: Ноември 04, 2015, 10:36:16 »

за добро или лошо са го направили, да поиграем и да видим как ще е хавата, Крум може и да е прав че бързо се вдигат в началото и бързо ще стане що годе изравняването на играещите играчи, но да питам имам в акаунта си 40-то ниво но точки за 31-во, т.е. от всички акаунти ли ми се събира 40-тото ниво а понеже с този който играя има генерирани само до 31-во от там трупам нагоре???
Активен
masskiller84
Лейтенант
***

Karma: +37/-21
Неактивен Неактивен

Публикации: 118



Профил
« Отговор #39 -: Ноември 04, 2015, 11:03:35 »

за добро или лошо са го направили, да поиграем и да видим как ще е хавата, Крум може и да е прав че бързо се вдигат в началото и бързо ще стане що годе изравняването на играещите играчи, но да питам имам в акаунта си 40-то ниво но точки за 31-во, т.е. от всички акаунти ли ми се събира 40-тото ниво а понеже с този който играя има генерирани само до 31-во от там трупам нагоре???


И що за равен стар ще имат хората в началото н ера?
Това че аз играя примерно от две години не ме прави по добър от някой който играе от две седмици защото човека може и да има повече акъл от мен.
Бонусите които имам ще ме изтрелят в началото с лекота. Това просто не е редно........  Всичко се прави с цел копуване на диаманти в тази игра вече.
Можели няколко дена аз да тупам даден играч и той за 12 часа да ми изкочи с два пъти по голяма арми и това само защото си е купил пакет с диаманти плюс бонус армия.
Играта просто отива към своя крах..........
Активен
zeus
Гост
« Отговор #40 -: Ноември 04, 2015, 11:21:32 »

за добро или лошо са го направили, да поиграем и да видим как ще е хавата, Крум може и да е прав че бързо се вдигат в началото и бързо ще стане що годе изравняването на играещите играчи, но да питам имам в акаунта си 40-то ниво но точки за 31-во, т.е. от всички акаунти ли ми се събира 40-тото ниво а понеже с този който играя има генерирани само до 31-во от там трупам нагоре???

ами направи си генерал с четири вродени умения без да плащаш, или губернатори с пак с 4 вродени умения без да плащаш и тогава да говорим за наваксване Smiley 
успех ти желая и ако ми покажеш генерал с повече от две вродени умения за който не си плащал или тубернатор с 4 вродени - шапка ти свалям, как се бие това от играч който не налива кинти не знам, нито пък как се  прави икономика в сравнение с този който има купени губернатори с по 4 вродени умения на макс  нива Smiley
успех с наваксването, колега Smiley

Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #41 -: Ноември 04, 2015, 11:38:34 »

ами направи си генерал с четири вродени умения без да плащаш, или губернатори с пак с 4 вродени умения без да плащаш и тогава да говорим за наваксване Smiley 
успех ти желая и ако ми покажеш генерал с повече от две вродени умения за който не си плащал или тубернатор с 4 вродени - шапка ти свалям, как се бие това от играч който не налива кинти не знам, нито пък как се  прави икономика в сравнение с този който има купени губернатори с по 4 вродени умения на макс  нива Smiley
успех с наваксването, колега Smiley



Остави го той дори не може да си представи винаги да започваш с +5Контра ... Особено с новите правила . Направо е Убиствено . Просто това е абсурд , пълен абсурд . Подигравка . Толкова са прецакали цялата формула на шпионажа , че е абсурдно . И най-голямата простотия е , че Контрата може да я имаш като ВРОДЕНО , а шпионажа ти го дава като предобито . Направо се подиграват със собствената си игра .  *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Bokex
Редник
*

Karma: +20/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #42 -: Ноември 04, 2015, 12:42:12 »

ами направи си генерал с четири вродени умения без да плащаш, или губернатори с пак с 4 вродени умения без да плащаш и тогава да говорим за наваксване Smiley 
успех ти желая и ако ми покажеш генерал с повече от две вродени умения за който не си плащал или тубернатор с 4 вродени - шапка ти свалям, как се бие това от играч който не налива кинти не знам, нито пък как се  прави икономика в сравнение с този който има купени губернатори с по 4 вродени умения на макс  нива Smiley
успех с наваксването, колега Smiley



Хора я се опомнете играта се играе, а не се реве за щяло и нещяло, започнах да играя в тази версия свят със седмица закъснение, без диманти и други бонуси (без опит във великите хора само в сега нар. класики) с постоянство стигнах и се задържах в топ 10, но поради ред причини лични (не че ме разбиха или нещо подобно) бих мода за месец и полувина, сега доигравам ерата и съм към 60-то място (което е нормално), с две думи ако имате желание за игра бързо ще наваксате тези нива, а не казах че са прави а първо да видим как е хавата как се играе при тези правила и тогава да недоволстваме вече с право и конкретни причини...
Активен
Bokex
Редник
*

Karma: +20/-4
Неактивен Неактивен

Публикации: 20


Профил
« Отговор #43 -: Ноември 04, 2015, 12:51:47 »

за добро или лошо са го направили, да поиграем и да видим как ще е хавата, Крум може и да е прав че бързо се вдигат в началото и бързо ще стане що годе изравняването на играещите играчи, но да питам имам в акаунта си 40-то ниво но точки за 31-во, т.е. от всички акаунти ли ми се събира 40-тото ниво а понеже с този който играя има генерирани само до 31-во от там трупам нагоре???

Можели да помоля за отговор на конкретният въпрос който зададох "но да питам имам в акаунта си 40-то ниво но точки за 31-во, т.е. от всички акаунти ли ми се събира 40-тото ниво а понеже с този който играя има генерирани само до 31-во от там трупам нагоре???" От запознатите лица, без излишни коментари редни или не са нововъведенията.Благодаря ви предварително.
Активен
oli
Лейтенант
***

Karma: +17/-19
Неактивен Неактивен

Публикации: 109


Профил
« Отговор #44 -: Ноември 04, 2015, 13:07:06 »

Комбинацията от прочетеното до тук и моето мнение е следната:
Не е проблема в системата в нивата. Като изключим че империя е РПГ, колкото хартиения самолет е самолет, Крум е прав, че не дават кой знае колко решаващ бонус, при сравнително еднакво плащащи или не плащащи играчи.
Проблема е, че не искате да си признаете, че промените единствено и само облагодетелстват мега плащачите и ги отделят с непреодолима пропаст от средностатистическият играч, като с това му убиват желанието за игра. Бонуси като сандъци от 200 диаманта и готови генерали и губернатори за по 4к диаманти са само поредната (макар и много голяма) копка в бездната между истинските играчи и тия дето имат цифра пара за харчене.
Примери през годините - колкото искаш. Да се върнем на ония румънец в 177, дето му дадохте провки и елит докато ние си сменяхме пелените(за някакъв тест видиш ли) и го оставихте да си играе до края като пич. За компенсация и мълчание раздадохте 25к диаманти на знаете кой съюз и никой нищо не чу по въпроса. И как ние дето вкарваме по 40-100 кинта на месец да се състезаваме с тях?Huh? Къде точно е така наречения баланс???
Тия малки промени, покрай големите и говоренето по тях ми прилича малко на волен в изборната вечер - прах в очите за замаскиране на горното, което написах.
Друг пример да дам. В момента играя в свят, в който първия е с нето колкото цялото топ 20, въпреки че е под линията на посредствените играчи. Ходи играй за удоволствие и се бори са нещо с опит и умения. Пак питам - къде точно е баланса???
Жалкото е, че никой не отчита, че такива като мен играят империя от преди да е империя (визирам империя форменос, която беше първата БГ онлайн игра) и са минали през всички версии на играта, с всички направени промени, било то положителни или не чак толкова и не са се отказали до ден днешен. На кой му пука за играчи като нас? Как последните промени ни дават някакъв смислен бонус? Ника с който играех години наред примерно е 10-то ниво, а ника с който се регнах преди 2 месеца е 39-то ниво. Как точно моите изиграни Н на брой ери, Н спечелени медали и войни ми дават нещо по различно от 5 лева за цигари?
Айде със здраве и продължаваме напред, пък то е ясно, че нищо няма да се промени  *rose* *rose* *rose*
« Последна редакция: Ноември 04, 2015, 13:10:15 от oli » Активен
Страници: 1 2 [3] 4   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!