Imperia Online България  
Април 26, 2024, 17:23:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 6   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Номади  (Прочетена 9080 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
_MARIAN_
Гост
« -: Септември 24, 2015, 17:03:43 »

Има ли някаква информация кога ще се сложат Номади?
Активен
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #1 -: Септември 24, 2015, 18:18:14 »

 Grin Grin Grin Забрави номади брат ми-и на мен ми се ще и сумата и време като пуснаха 6-цата мърморех със стария ми акаунт във форума,след това го изтрих от яд и сега съм с този-нямат файда както изглежда да пускат номади,защото това би предположило че ще трябва да върнат модела на 5-цата и да сложат само едни ханове вместо императори-с номада се развиваш и без диаманти на доста добро ниво,а във версия 6 идеята е да използваш засилено диаманти-поне 2-3 000 за добро класиране. Cry така аз ги виждам нещата-те обясняват във версия 5-имперците са развити икономически тн по-голям лимит на населението,зарежи ти тая работа-номадите не правят къщи и ако импереца не играе с диаманти няма да достигне по-голям лимит на населението. Но нека се молим все пак-ако не се затрие играта и все пак има версия 7,в което се надявам нека подобри версия 5 и 6,а не да разочарова. Само времето ще покаже  Wink
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #2 -: Септември 25, 2015, 10:32:16 »

Личното ми мнение е че няма логика да има отделна раса . За целта имаш велики хора . Не мисля че номадите във Версия 5 са давали по голяма гъвкавост отколкото Велик човек от Версия 6 .

Лично ви препоръчвам да поиграете малко по-сериозно велики хора и ще разберете че играта като гемплай е много по добра от старите версии
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #3 -: Септември 25, 2015, 10:48:52 »

Личното ми мнение е че няма логика да има отделна раса . За целта имаш велики хора . Не мисля че номадите във Версия 5 са давали по голяма гъвкавост отколкото Велик човек от Версия 6 .

Лично ви препоръчвам да поиграете малко по-сериозно велики хора и ще разберете че играта като гемплай е много по добра от старите версии
Вие не сте играли версия 5, наличието на 2 раси не е лоша идея, но трудно се постига равнопоставеност между тях. Имперците получават бонус за фалангите (страшно бавни), а номадите за катафрактите (конете) и ако това не е толкова фатално на лично ниво, става голям проблем на съюзно ниво, тъй като замъците побират до 3м . Там имперските замъци нямат шанс, защото един номадски замък с почти 3м катафракти, малко балисти и съответните полеви фортификации, няма превземане.
Тези които играят номади, смятат че ако във версия 6 или по-висока версия се добавят номади, те ще имат същите предимства като във версия 5 и като изберат номадите, ще имат предимство. Това обаче не е справедливо. Повечето играчи тук във форума говорят за равнопоставеност, но много от тях пледират за номади ( да имат предимство)
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #4 -: Септември 25, 2015, 13:02:08 »

Вие не сте играли версия 5, наличието на 2 раси не е лоша идея, но трудно се постига равнопоставеност между тях. Имперците получават бонус за фалангите (страшно бавни), а номадите за катафрактите (конете) и ако това не е толкова фатално на лично ниво, става голям проблем на съюзно ниво, тъй като замъците побират до 3м . Там имперските замъци нямат шанс, защото един номадски замък с почти 3м катафракти, малко балисти и съответните полеви фортификации, няма превземане.
Тези които играят номади, смятат че ако във версия 6 или по-висока версия се добавят номади, те ще имат същите предимства като във версия 5 и като изберат номадите, ще имат предимство. Това обаче не е справедливо. Повечето играчи тук във форума говорят за равнопоставеност, но много от тях пледират за номади ( да имат предимство)

Аз не съм играл Версия 5 , но нима разликата между 2 те раси не е създадена за да има вариативност ? Сега с вликите хора и избора на генерал мисля че има по-голяма гъвкавост . Ако някой има снимка би ли ми показал снимка на Тежкият кон на Импереца и Тежкият кон на Номада ? Също така ще ми е интересно да видя и разликата межу мечовете и Фалангите .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #5 -: Септември 25, 2015, 13:20:38 »

http://prntscr.com/8k9ds6
http://prntscr.com/8k9dze
http://prntscr.com/8k9e9v

http://www95.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/?page=units&race=1&lang=bg&speed=1
давам само връзка, нямам имперски акаунт във версия 5

Аз също предпочитам номадите, нищо че имперците са много по-красиви на картинка.
Но предпочитам версия 6 пред версия 5, има много повече варианти.
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #6 -: Септември 25, 2015, 14:49:40 »

http://prntscr.com/8k9ds6
http://prntscr.com/8k9dze
http://prntscr.com/8k9e9v

http://www95.imperiaonline.org/imperia/game_v5/game/help/?page=units&race=1&lang=bg&speed=1
давам само връзка, нямам имперски акаунт във версия 5

Аз също предпочитам номадите, нищо че имперците са много по-красиви на картинка.
Но предпочитам версия 6 пред версия 5, има много повече варианти.


Мерси много . Сега това което аз видях е именно това което и предполагах .
Имперците са Расата с фиксирани стойности - докъто наистина разликата в играта я правят Номадите . Техните показатели са достатъчно различни , но с велик човек нещата в 6 цата изглеждат по съвсем същтият начин
пример ако вземем тежкият кона на Номадите че тук е с фикс 68 атака . то ако сложим Велик човек на чело на този конник той може да достигне до приблезително 103 Атака ... Което . Ако добавим и умението Водач то показателите се променят главоломно и за скорост . Лично за мен отпада разликата раси при положение , че модификатора на Великите хора е доста по разчупен .
Примерно  имах велик човек с Вродени умения + 10 % Полева армия и +10 % армия защита . Отделно му развих тези умения и като придобити . Отделно ми даде Атака стрелци + 15% и Атака пехота +15% .... Ами няма да ви кажа какво сметеще за конница направих в едно военно постче в Планински терен където конете се бият с -30% наказание .

Относно съюзните битки . Там вече преполагам нещата са други .

Но ако въшпреки това тъжите за визията на Номадите . Отидете в арабските светове . Там бойните едненици бяха с визия на номади . ( Е проверих преди малко , не са вече с визия на номадите . Променени са и там Smiley )
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 15:03:19 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #7 -: Септември 25, 2015, 15:42:49 »

Имате право всички-включително и Елена и доста добри неща изтъквате,но да не забравяме че номада заради своя засилен старт даваше възможност да бедни чеда като мен например да се борят с умения-също така катафракта макар и с малко бие фалангата въпреки нейния вроден бонус срещу коне. Във версия 6 не можеш да избереш даден модел,а ти се дава едно и също и така там не можеш да надиграеш някой-просто ако той е имал с 10 лв повече от теб за диаманти те бие,докато преди дори и с малко повече диаманти нещата не бяха ясни щото да-аз със тея диаманти съм си пуснал повече фаланги от него,но той има кати,и тези разлики във модела предполагат по-голяма предпазливост-не че сега във 6-цата със военния модел нещата не са така-примерно сега много по-лесно бяга армията,но преди също имаше чар в номада-имеперците са си силни но не чак толкова,а и на съюзно ниво,както каза Елена-имперски замък няма шанс и имперската армия духа на номадската с извинение. И дори тогава,когато замъка не е имперски имперците пак помагат с ресурс-пунктове с армия и тн-двете раси на съюзно ниво се съчетават идеално,особено с бонуса върху камъка на имперците.
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #8 -: Септември 26, 2015, 09:33:25 »

E как вариантите във военен аспект на в6 са повече от 5 ? Тия генерали какво правят ? Уменията им правят разлика с няколко нива на военните проучвания и тове, при губернаторите добре, там вече има креативност. В6 върна играта с поне две версии на зад със тези същите и познати до болка единици (дори и на класиките сигурно са същите, но не съм ги играл и не мога да коментирам). Къде ще се сравняват тия келяви генерали с два съвсем нови класа единици като копиеметци ли бяха не съм сигурен и конни стрелци> катафракти стрелци, а да не се споменавам, че макар и останалите нормални единици се различаваха адски много от имперските.
Номадите бяха за агресивния играч който няма възможност да играе с пари, а имперците за ферми с пари. На версия 6 е намалена агресията до минимум.. другите RTS игри търсят повече възможности за агресия между играчите, вие ни принуждавате да бием ботове за  да конкурентно способни, нали уж за военна стратегия се води ИО, е беше, но вече не Sad.
И както каза колегата по-горе, работата на имперците не беше да правят армия за замъци а да издържат съюза за сгради/проучвания и издръжка на номадската армия !!!
А ти eul.. спри да се обаждаш където не ти е работата. Като не си играл в5 как смееш да даваш мнение кое е и кое не е Huh?


По-голяма нелепост не бях чел . Ти изобщо помисли ли какво говориш ? Ще ти дам само един пример . Как ти се струва примерно конница предвождана от Велик човек  с Вродено умение : Кавалерски командир +15% ( атака коне ) и Щурмови Стратег +10% ( атакуваща армия ) , След това от придобитите умения добаваш още веднъж Кавалерски Командир + 15% + Щурмови стратег +10%  . Та я сега сметни каква вариативност се получава и пак се изкажи . 6-цата и 5-цата нямат нито една допирна точка . Вие така и не проумявате , че 6-цата не е Еволюция на 5-ца . Тя просто е Революция - съвсем различна игра . Предполагам след 3-4 години когато се изчерпа нейната платформа ще изкарат 7-ца , но до тогава гемплея е толкова гъвкав , че само нея ще развият . Сега хващай химикалката и ходи да смяташ как се променят показателите - Номаде  *write*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #9 -: Септември 26, 2015, 11:20:31 »

 Grin че каква вариативност-тези генералски умения и аз и Иван можем да ги имаме на даден велик човек-повечето умения на императори се припокриват,не са чак толкова много видове генералските умения че да се срещат само при теб.  *hahaha* А колкото до това каква е революция-не е никаква-това е една съсипана версия 4,но която са и сложили императори. Версия 4 има фенове като Gario,а и аз съм я играл малко,после изцяло 5,а и да за едно си прав-няма допирно с 5-цата-само малко от предишните версии и другото е излято ей така,точно защото няма нищо допирно толкова фенове на 5-цата не я играят и играят 5-цата или изобщо се отказаха. А и човека ти го каза-не си играл версия 5,някъв майстор на 2-3 години играч,а говори-аз говоря за версия 4 и 5 и малко от 6,защото съм ги играл-другото не съм го споменавал,та откъде ти можеш да ми говориш за версия 5 при положение че не си я играл-обсъжда номада какъв бил,искам да те светна нещо-на катафракта при всеки 1000 му се дава 0.5 към атаката при 200 000 това става 100 процента и само от бройка имаш вместо 135 270 атака,като не броя проучвания-да кажем при макс проучвания имаш една единица която би имала 270-280 атака сега има над 500,отделно и във 5-цата има такива колонии,които ти дават доста добри бонуси,а за сравнение паладина има 180 базова атака и 200 000 паладина дори да са това си остава 180-катафракта бие,и при фалангите е същото-катите пак бият макар и с големи поражения,така че не ми обяснявай какво се смята-като не си играл версия 5 ще мълчиш-ако искаш ела я играй ама тъпите номади без бонуси дето сме ще те смачкаме на втория ден.
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #10 -: Септември 26, 2015, 11:25:22 »

За едно нещо е прав човека.Щом не си играл другите версии,не коментирай Юрий.А за мен в5 беше недоношчето на ИО.Нямаща нищо общо с предните версии освен името.Номада промени дотолкова стратегията на военния модел,че превърна 5цата в съвсем различна игра.А въвеждането на съюзните замъци обесмисли войните/най-големия чар на предходните версии/.В6 е един добър опит за връщане към основната версия,но Желанието за печалби я направи пълна боза.Ако се въведе вида на пазара от класиките и се премахне възможноста за мигновен строеж на сгради и проучвания чрез диаманти,нещата ще се подобрят чувствително.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #11 -: Септември 26, 2015, 12:05:32 »

 Smiley Ролята на диамантите намали ли се хората ще се върнат,колкото до номада-съгласен съм промени всичко,но при диамантените условия беше единствения начин да се бориш срещу магнатите,сега във версия 6 няма как и всичко е едно и също-който е дал повече той ще е развит повече,а преди както споменах дори и с по-малко диаманти от страна на номада пак можеш да трошиш диамантаджиите
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #12 -: Септември 26, 2015, 12:30:41 »

Grin че каква вариативност-тези генералски умения и аз и Иван можем да ги имаме на даден велик човек-повечето умения на императори се припокриват,не са чак толкова много видове генералските умения че да се срещат само при теб.  *hahaha* А колкото до това каква е революция-не е никаква-това е една съсипана версия 4,но която са и сложили императори. Версия 4 има фенове като Gario,а и аз съм я играл малко,после изцяло 5,а и да за едно си прав-няма допирно с 5-цата-само малко от предишните версии и другото е излято ей така,точно защото няма нищо допирно толкова фенове на 5-цата не я играят и играят 5-цата или изобщо се отказаха. А и човека ти го каза-не си играл версия 5,някъв майстор на 2-3 години играч,а говори-аз говоря за версия 4 и 5 и малко от 6,защото съм ги играл-другото не съм го споменавал,та откъде ти можеш да ми говориш за версия 5 при положение че не си я играл-обсъжда номада какъв бил,искам да те светна нещо-на катафракта при всеки 1000 му се дава 0.5 към атаката при 200 000 това става 100 процента и само от бройка имаш вместо 135 270 атака,като не броя проучвания-да кажем при макс проучвания имаш една единица която би имала 270-280 атака сега има над 500,отделно и във 5-цата има такива колонии,които ти дават доста добри бонуси,а за сравнение паладина има 180 базова атака и 200 000 паладина дори да са това си остава 180-катафракта бие,и при фалангите е същото-катите пак бият макар и с големи поражения,така че не ми обяснявай какво се смята-като не си играл версия 5 ще мълчиш-ако искаш ела я играй ама тъпите номади без бонуси дето сме ще те смачкаме на втория ден.

Аз като еди прагматик обичам лист и химикал . Я сега ти дето много се бараш . разбирач ми кажи : Каква е разликата между атаката на Тежкият конник на Номада и Тежкият конник на Импереца изразено в процентно отношение ? Понеже знам че никога не ти е изгодно да даваш директен , ти давам и 2 ри въпрос . Каква е разликата в Скоростта на предвижване между тези 2 еденици - пак в процентно отношение Wink  ?
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #13 -: Септември 26, 2015, 12:44:51 »

Хахаха.. от къде вадиш тази наглост да сравняваш две версии като не си играл едната. Разнообразието от военни единици на две раси всяка с различна слабост и сила за един генерал ли ще ги замениш. А ако бяха добавили трета раса или просто генералите към предишните две, как щяха да са нещата ?
Революция може да се каже,че има откъм икономическата част. От към армия- деградация. Военните проучвания освен това полево разузнаване което няма ефект в битки са си същите. Ти помисли малко какво пиша. Не съм ти се месил в темата където обясняваш как работят платежните методи и под какъв ъгъл да за щракнеш върху ковчежето за по-голяма награда от храма- там просто гледам смирено Wink

Само с 1 вото изрчеение и изгуби нишката на целият смисъл на тов коеот ти говоря .
1-во - защо има различни раси във Версия 5 ? - Защото се гони различен тип игра . Разлика в скорост , време за производство , стойност , сила на атака и пр .
2-ро - Защо се измислят велики хора във версия 6  ? - защото на едни и същи базови еденици вие може само с смяната на велик човек да постигате разлика в показателите като , Скорост , сила на атака , Време за производство и др .

Ето затов се опитвам да ви онясня - във версия 5 показателите са фиксирани - приемрно кон на Номада / Имперец атаки : 68/90 но скороста му е 240 /200 . Сега в проценти 35% атака и 20% скорост . Слагаш си велик човке с атака бонус 15+15+10+10 и скорост  +20 % и воаля ... Има си хем бърз хем лошо биещ кон . Ако искаш може да си направиш ... Кона +40% скорост . Относно производстовото : Благодаение на великият човек с премиум тежкият коник се прави за 3ч,30 мин . е да ама аз в момента в подходящата провка и подходящтуия губернатор го вадя за 1ч,38 мин . Тоест в самото заглавие : Великите хора се съдържа смисъла на играта . Друг е въпорса че за да генерираш правилният велик човек може да ти отнеме цяла ера . Затова е толкова важно в 6-цата да си подбираш и селектираш хората . Ако вие не го разбирате това . Просто си играйте в 5 ца и не искайте от Админите да развалят И.О.6 с безсмислена раса . По скоро има дуги проблеми пред тях и той не се състой в баланса Wink .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #14 -: Септември 26, 2015, 13:01:23 »

А някога в 6-цата можеше да си правиш  градинки и шадраванчета за да селектираш "правилните" Велик хора  Grin Grin

Как едно просто невинно питане може да възкреси "мъртъвци" като Теди Казанджиев и да ги вкара във филм с "новопокръстени" имперци. До тук това разбрах от темата  Grin Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1] 2 3 ... 6   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!