Imperia Online България  
Март 28, 2024, 14:01:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 20 21 [22]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Общи Приказки в Общи Приказки  (Прочетена 44847 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #315 -: Април 20, 2018, 00:08:34 »

Изчетох почти всичко за Дякона, което съществува зарад спор, което беше супер! Мога да коментирам! Обобщено - той не е бог! Той е човек на делата и думите му се припокриват с тях! Неуморен труженик, спокойно влизащ в графата - "Велик национален герой"  и графата "Икона" Останалото са догатки! Има документи - има история! Няма документи - има научна фантастика!
Абе, специално кореспонденцията му със "старите" в БРЦК е доста озадачаваща
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #316 -: Април 20, 2018, 00:12:10 »

И той и Ботьов са имали едно на ум за чорбаджиите, тоест "старите"! Ботьов дори ги нарича изедници и ги поставя в стиховете си преди "турските сердари" по вредност! Пример - Вълчан е раздал доста ауреуси и златни куруш на много българи, да се изучат в чужбина и да забогатеят с цел да се въздигне духовно България! От всички тези новобогаташи само Евлоги и Христо си спомнят за какво са им дадени парите!
« Последна редакция: Април 20, 2018, 00:16:38 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #317 -: Април 20, 2018, 00:16:56 »

И той и Ботьов са имали едно на ум за чорбаджиите, тоест "старите"! Ботьов дори ги нарича изедници и ги поставя в стиховете си преди "турските сердари" по вредност!
Може, но Ботев и Левски никога не са се срещали наистина, но пък има легенда и поезия по темата.

Преди една седмица зададох въпрос, може и на Цървулакис да е бил - какво е било отношението на Ботев към Христо Георгиев и кой е по-значим за България?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #318 -: Април 20, 2018, 00:25:25 »

Може, но Ботев и Левски никога не са се срещали наистина, но пък има легенда и поезия по темата.

Преди една седмица зададох въпрос, може и на Цървулакис да е бил - какво е било отношението на Ботев към Христо Георгиев и кой е по-значим за България?

Неправилен въпрос според мен, за значимостта! Нема база за сравнение! Всеки си тежи на мястото! Единия е олицетворение на борбата и геройската смърт, другия си спомня за какво са му дадени парите и изпълнява дълга си за принос към духовната просвета, за разлика от стотици други! Най общо казано! Общото е, че и двамата изпълняват дълга си, който Ботьов сам си е вменил а на Христо му е вменен!
« Последна редакция: Април 20, 2018, 00:29:29 от Галахад » Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #319 -: Април 20, 2018, 00:35:43 »

Мисля че това са били хора от по друг калибър на на нашия, с по друго мислене, идеали и разбирания! От по друго, кораво тесто замесени! Може и да греша!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #320 -: Април 20, 2018, 07:32:33 »

Понеже ме пратиха в запаса и си хортуваме за Кобилкина, та се сетих

http://prntscr.com/j7jta9



Не било писано, видиш ли   Grin Grin Grin
Гледам го ся мизерника , пак е словоблудствал и някой е дигнал белио байрак, само тишина да е

Определено показваш, че наистина не си от най-умните. Но пък определено Иронията за по-интелигентните де. Няма значение, защото смешният ти лидер знае каква е истината, а това че съм те провокирал преди 1 месец за да те видя колко си зле и как ще пазиш това и до кога.

Сега всеки сам може да си направи сметката колко, ама колко си зле . Всеки може да види как те храня в номадите и в същото време, съм те питал за място при вас . И ти чакаш 1 месец за да се пробваш.

АМИ ХОРА ЕТО ТОВА Е НЕНАМЕРЕНИЯТ ТОЙ И ОЩЕ 2-3 МА СА ПЪЛНИ ИНТРИГАНТИ И КОГАТО ИГРАЕТЕ С ТЯХ ВИНАГИ ЗНАЕТЕ, ЧЕ СА ГОТОВИ НА ИНТРИГИ. ЗА ТЯХ НЯМА МЪЖКА ДУМА !!!
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
dzinga
Гост
« Отговор #321 -: Април 20, 2018, 09:32:31 »

Определено показваш, че наистина не си от най-умните. Но пък определено Иронията за по-интелигентните де. Няма значение, защото смешният ти лидер знае каква е истината, а това че съм те провокирал преди 1 месец за да те видя колко си зле и как ще пазиш това и до кога.

Сега всеки сам може да си направи сметката колко, ама колко си зле . Всеки може да види как те храня в номадите и в същото време, съм те питал за място при вас . И ти чакаш 1 месец за да се пробваш.

АМИ ХОРА ЕТО ТОВА Е НЕНАМЕРЕНИЯТ ТОЙ И ОЩЕ 2-3 МА СА ПЪЛНИ ИНТРИГАНТИ И КОГАТО ИГРАЕТЕ С ТЯХ ВИНАГИ ЗНАЕТЕ, ЧЕ СА ГОТОВИ НА ИНТРИГИ. ЗА ТЯХ НЯМА МЪЖКА ДУМА !!!

Ай тоя пак счупи тъпомера!  Аман от личности с псиохопатни  наклонности! Ти или си перманентно надрусан или си за лудницата, брато!  Не знам кой си провокирал и с какво, но това със сигурност се е случило само в болната ти тиква! И аз и целия ни съюз видяхме какво писа и на лидера ни и на лимбизето като искаше да те вземем в 262 свят дни преди края на ерата,  как се молеше като циганин заради едното медалче, наглец! Не ти е на теб Стефан, Петкан или Драган  проблема, майна, проблема ти е в главата, за освидетелстване си - с тъпните за паладин под 5 минути, замъци 10 от 10, прираст на население от умение фермер и специалист по фермите, посрещане на крепостна, управление феодализъм, дрън дрън, не можело да си ем стратег ем непобедим, айде бе! Смях!  Направих си труда да ти прочета глупостите от как си се явил в този форум, невероятна откачалка си, по голям плазмодий и интригант от теб тук няма!
Оакал си с простотиите си и форума и всички нормални теми!
Смешник!


Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #322 -: Април 20, 2018, 21:12:48 »

Ай тоя пак счупи тъпомера!  Аман от личности с псиохопатни  наклонности! Ти или си перманентно надрусан или си за лудницата, брато!  Не знам кой си провокирал и с какво, но това със сигурност се е случило само в болната ти тиква! И аз и целия ни съюз видяхме какво писа и на лидера ни и на лимбизето като искаше да те вземем в 262 свят дни преди края на ерата,  как се молеше като циганин заради едното медалче, наглец! Не ти е на теб Стефан, Петкан или Драган  проблема, майна, проблема ти е в главата, за освидетелстване си - с тъпните за паладин под 5 минути, замъци 10 от 10, прираст на население от умение фермер и специалист по фермите, посрещане на крепостна, управление феодализъм, дрън дрън, не можело да си ем стратег ем непобедим, айде бе! Смях!  Направих си труда да ти прочета глупостите от как си се явил в този форум, невероятна откачалка си, по голям плазмодий и интригант от теб тук няма!
Оакал си с простотиите си и форума и всички нормални теми!
Смешник!

И един милион профила да създадете все си оставате същите неможатори  Grin *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Галахад
Вестоносец
*

Karma: +1084/-1010
Неактивен Неактивен

Публикации: 1487



Профил
« Отговор #323 -: Април 20, 2018, 21:55:44 »

И един милион профила да създадете все си оставате същите неможатори  Grin *hahaha*

Абе аз на теб казах ли ти да се обаждаш само след вдигане на ръка! Веднага напусни темата и да не съм те видял вече в нея!
Активен

Слава на Иисуса Христа - Бога наш!
"...защото езикът на селянина му е даден, не - за да плещи, а - за да лиже ботуша на господаря си... и, ако той не лиже господарския ботуш, езикът му следва да бъде изтръгнат!..


С кремъклийка пушка, с проста сопа,
със камък и стрели от бучиниш,
дедите ни завардиха Европа
и турците не стигнаха Париж!
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #324 -: Април 23, 2018, 16:57:21 »



https://www.youtube.com/watch?v=iK2f6c-TINo

Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #325 -: Април 23, 2018, 16:58:20 »

Абе аз на теб казах ли ти да се обаждаш само след вдигане на ръка! Веднага напусни темата и да не съм те видял вече в нея!

Абе ти хем не може да пускаш палежи , хем не можеш и в темата да пишеш ?!?! Що ли ?
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #326 -: Април 30, 2018, 19:39:13 »

Абе аз на теб казах ли ти да се обаждаш само след вдигане на ръка! Веднага напусни темата и да не съм те видял вече в нея!


Кой е  Робът що мълчиш ? Нали много говориш ? Защо не казваш нищо ? Не съм ти рязал езика, а мълчиш ? Е Робе вдигни очи и виж твоят господар когато ти говори ? Защо мълчиш ? Или дори и да пишеш ще ти е нужно помощ от администрацията ? И тук във форумът си същият като в Играта . Ако не ти позволя, нищо не можеш да направиш !!!!

Роб
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #327 -: Юли 29, 2018, 21:11:04 »


https://www.youtube.com/watch?v=Hy66I_1QvtM



Следвай песента и ще стигнеш до истината Wink



Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: 1 ... 20 21 [22]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!