Imperia Online България  
Април 25, 2024, 10:03:31 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: БЪГ ПРИ КРЕПОСТНА ОБСАДА  (Прочетена 1961 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
JOLLYROGER666
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« -: Септември 10, 2015, 12:49:19 »

Тръгвам на атака-крепостна обсада на играч, който ми е в обхвата и до 14 рунд на крепостната обсада всичко е наред и ми остават 500 К от крепостта за един удар ми е и ми изчезва всичката армия - остават само стрелците при положение че имам 71 морал!!!! - другата войска мечове, копия, обсадни машини и др. - не участвуват в битката.Защо така се получи, Ако може някой от админите да ми обясни!!! Ето и доклада:
JOLLYROGER666 срещу appaloosa.br
Друг играч от нашия съюз : _X3M_ има същия проблем
Моля да ни бъде разяснено какво точно е станало и ако е бъг моля да бъде отстранен!!!
Активен
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #1 -: Септември 10, 2015, 13:16:06 »

Ако става въпрос за версия 6 се досещам какъв е проблема-админите са го изтъквали не веднъж при обяснения. Оправданието им е видиш ли че морала на обсаждащата крепостна армия е по-нисък от този на другите единици. И така този морал 71 е лъжлив,а машините и мечовете са си били камшиците заради нисък морал. Също нещо много лошо при 6-цта е че при симулация накрая се показва средния морал и ти си викаш-ааа бия при 61 армията няма да избяга,но всъщност 61 е средната стойност,а на предната линия е нещо от сорта на 35-40. Това наистина е глупаво и предлагам да се промени.
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #2 -: Септември 10, 2015, 14:19:34 »

Тръгвам на атака-крепостна обсада на играч, който ми е в обхвата и до 14 рунд на крепостната обсада всичко е наред и ми остават 500 К от крепостта за един удар ми е и ми изчезва всичката армия - остават само стрелците при положение че имам 71 морал!!!! - другата войска мечове, копия, обсадни машини и др. - не участвуват в битката.Защо така се получи, Ако може някой от админите да ми обясни!!! Ето и доклада:
JOLLYROGER666 срещу appaloosa.br
Друг играч от нашия съюз : _X3M_ има същия проблем
Моля да ни бъде разяснено какво точно е станало и ако е бъг моля да бъде отстранен!!!

Моля, напишете дата и час на битката. Линкът, който сте дали, се отваря само в играта. Предполагам, че армията Ви е избягала поради нисък морал, както е обяснил по-долу teddyrk.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
JOLLYROGER666
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #3 -: Септември 11, 2015, 01:57:10 »

Готово давам дата и час и моля да ми обясните как така със 71 морал няма да ми се бие армията, нали затова развивам генералското умение :
Вие атакувахте appaloosa.br (LinceAtk2) в Провинция 1 10.09.2015 02:40
Активен
JOLLYROGER666
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 3


Профил
« Отговор #4 -: Септември 11, 2015, 02:07:37 »

teddyrk не мога да разбера как така моралът е фалшив, ами като е така значи администраторите трябва да вземат някакви мерки и да се оправи този бъг.
Все пак като плащаме пари в играта те не са фалшиви нали, а пък морала бил фалшив.... Нещо не се връзва и затова си мисля, че трябва да не е така, дано някой да погледне по-сериозно на нещата.Защото човек си прави някаква стратегия, смяташ на калкулатор, харчиш диаманти за ресурс и армия и изведнъж този номер с морала, все пак това е стратегия а не покер за да вярваш в късмет, морал и др. подобни.Морал при стратегията няма войната се печели от икономиката и от точните пресмятания.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #5 -: Септември 11, 2015, 08:20:50 »

teddyrk е абсолютно прав,точно такъв отговор ще получиш."Погледнете еди кой си рунд на битката и ще видите че всички единици ви бягат,остават само стрелците които де факто не бият по крепоста,морала който виждате е осреднен за всички рундове ."И така вече две години,много сложно се оказа да го оправим това нещо,написахме го ама сега убий на ни мож го оправим.Аджеба и ний ни знайме къ стана *hahaha*
Всеки рунд се показва ОСРЕДНЕНИЯ морал на ВСИЧКИ ЛИНИИ(а не рундове), които са оцелели до този рунд в битката - пехота, тарани, конница, стрелци, делекобойни обсадно машини.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #6 -: Септември 11, 2015, 09:55:52 »

В 13-и рунд 1-ва линия бяга на 36 морал. 71 е осреднен морал на двете линии, първа и втора в случая.
"Лъжлив" морал няма. Работим по подобряване на визуализацията на докладите, наясно сме че има какво да се желае.

teddyrk и fatmaka > Най-учтиво ви моля да не се месите там, където няма какво да кажете и как да помогнете. Благодаря.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Септември 11, 2015, 12:23:33 »

В 13-и рунд 1-ва линия бяга на 36 морал. 71 е осреднен морал на двете линии, първа и втора в случая.
"Лъжлив" морал няма. Работим по подобряване на визуализацията на докладите, наясно сме че има какво да се желае.

teddyrk и fatmaka > Най-учтиво ви моля да не се месите там, където няма какво да кажете и как да помогнете. Благодаря.
Дай и ние да обясняваме правилно,а?

71 е осреднения морал на кои линии? В никой случай не и на първа и втора, защото първа  е избягала в 13-ти рунд. Излиза, че в 14-ти рунд стрелците са с 142 морал (142+0)/2=71

http://prntscr.com/8f1w6g
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #8 -: Септември 11, 2015, 12:41:36 »

Защо с тоя заядлив тон?  *xxx*  *scratch*

В 13-и рунд има две линии>

1-ва линия> мечове, тарани, копия, коне с морал 43
2-ра линия> стрелци с морал 112

43+112= 155/2= 77 осреднен морал, който се показва в 13-и рунд

В 14-и рунд остават стрелците, защото 1-ва линия е избягала на 36 морал в края на 13-ти рунд.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Септември 11, 2015, 12:55:10 »

Защо с тоя заядлив тон?  *xxx*  *scratch*

В 13-и рунд има две линии>

1-ва линия> мечове, тарани, копия, коне с морал 43
2-ра линия> стрелци с морал 112

43+112= 155/2= 77 осреднен морал, който се показва в 13-и рунд

В 14-и рунд остават стрелците, защото 1-ва линия е избягала на 36 морал в края на 13-ти рунд.
Тогава в рунд 15 трябва да се визуализира  не 71- моралът загубен от стрелците в рунд 14, а нещо от сорта на 105-111 морал? Така ли е?

И за да прекратим "заяжданията", след като се е видяло, че няма да се реши проблема с визуализацията на морала нека да вмъкна едно предложение:

това е описанието от класиките:
Механика на морала в битката
- Двете армии започват битката с определени стойности (100 срещу 100).
- След всеки рунд моралът пада и на двете страни заради умората и развоя на битката.
- На всеки рунд моралът пада с 4 и за двете страни, независимо от развоя на битката (това е умората).
- В зависимост от нанесените поражения, моралът може да се променя положително или отрицателно с 1-3.
   
Ако армията Ви в даденият рунд е нанесла по-големи нетни щети (това е броя на Вашите убити минус вражеските убити) на врага, Вашият морал се вдига, а вражеският пада по следната схема:

§ 20-50% разлика, морала се коригира с 1 точка.
§ 51-150% разлика морала се коригира с 2 точки.
§ и всичко над 150% морала се коригира с 3 точки.
Така разликата в моралните стойности може да достигне 1-7. Това предотвратява в достатъчна степен случайни загуби на сражения.

- След преминаване на 50 точковата граница на морала, за всяка следваща точка има шанс армията да избяга със съответния процент (при 49 морал има шанс 2% армията да избяга в следващия рунд и т.н.).
- Крепостните гарнизони не се влияят от морала – те няма накъде да избягат!
- Крепостните гарнизони нямат нужда от издръжка – с други думи ако си вкарате полевата армия в крепост, няма да и плащате издръжка на час.
- Ако армията побегне от бойното поле, тя автоматично губи 50 % от оцелелите до момента на бягството бойни единици,както и всички обсадни машини. Останалите се връщат (отиват) обратно към провинцията, от която са изпратени.
- Ако нападателят загуби крепостна обсада чрез побягване автоматичните загуби са 20%,както и всички обсадни машини.
- Ако армията атакува вътрешна провинция, то тя търпи автоматична загуба на морал в размер на  20. Ако вашата армия има 100 морал и нападнете вътрешна провинция, то армията ви ще се бие с 80 морал. Причината за това е, че армията е дълбоко във вражеска територия и от това пада морала.


Това е описанието за версии 5 и 6:

Бойният дух на армията, който зависи от цялостното поведение на играча на бойното поле.

Базовата му стойност в нападение и в защита в анексираните провинции и колониите е 100. В столицата базовият морал в защита е 110. Ако играчът атакува друг играч извън обхвата от х2 нетни точки, моралът му пада, защото не се бие с равни. За всяка 0,1 разлика в този коефициент (под или над х2) моралът пада прогресивно с 1,67 точки.

След края на битката армията възстановява базовия си морал.

Базовият морал може да бъде увеличен с проучване на Военна подготовка, където всяко ниво дава по 1 точка морал. Ако играчът е в съюз на позиция Офицер-Командир, получава базов бонус от +10 морал, но цялостта на този бонус зависи от статуса му на лоялност в съюза.

Двете противникови армии започват битката с глобален базов морал 100 срещу 100.

Моралът пада във всеки рунд поради умора (с 4 +/-3 пункта), щети (с 1-3). Когато армията нанася повече щети от тази на опонента, моралът на първия се вдига, а на втория – пада, следвайки формулата:

20-50% разлика в златния еквивалент на загубената армия = 1 точка морал промяна
51-150% разлика = 2 точки морал промяна
При разлика над 150% = 3 точки морал промяна
Разликите в падането на морала могат да бъдат в диапазона 1-7 точки на всеки рунд, което предотвратява случайната загубата на битка.

След като премине границата от 50 морал, има шанс, прогресивно нарастващ с 2% за всеки пункт Морал под 50, армията Ви да избяга от бойното поле.

Крепостният гарнизон няма морал, защото просто не може да избяга.

Ако армията избяга от бойното поле, губи автоматично 20% от оставащите си войници. Остатъкът се връща в провинцията, откъдето е била пусната атаката.

Ако армията избяга при фазата на Крепостната обсада, автоматично губи 10% от оставащите си войници.

Ако армията атакува заградена провинция (заградена от всички провинции, с които граничи), губи 20 точки Морал. Провинциите не могат да се заградят двойно.



Променето ръководството, след като има съществена промяна в морала - разделен е по линии, въведен е приоритет, кой кого атакува първо и т.н. Защо аджеба не може да напишете два реда в ръководството, и да се приключи този въпрос, а трябва всеки ден да се отговаря на 1001 подобни  въпроса?
« Последна редакция: Септември 11, 2015, 13:29:02 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #10 -: Септември 11, 2015, 13:59:15 »

Приемам критиката. Може би трябва да се дообясни в Как да играем.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
teddyrk
Редник
*

Karma: +10/-7
Неактивен Неактивен

Публикации: 48


Профил
« Отговор #11 -: Септември 11, 2015, 14:21:20 »

Няма да се меся,но не знам защо ми триете писанията при положение че от 2 години наистина има постоянно такива теми във форума с морал  Smiley За да избегнете такива проблеми трябва първо да помислите и после да направите следното-или да обедините морала,за да не показва 71 а да е 36 на първата линия или при симулация да се показва най-ниския морал,за да им е известно на хората какво ги чака-това са ви двете възможности.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!