Imperia Online България  
Март 29, 2024, 00:46:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Капитулация  (Прочетена 2139 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« -: Юли 27, 2015, 11:54:52 »

Здравейте ,

Имам няколко предложения относно капитулацията.Според мен тази опция на играта в този си вид е изключително недалновидна.Реално погледнато за да капитулираш пред някой той трябва да се съгласи иначе ти си развяваш белия флаг а той просто се прави че не го вижда и продължава да си те млати.Това в кръга на шегата разбива се.

1.Капитулацията да има някакво наказание.Като пример давам следното ( капитулацията да е пред целия съюз) Веднъж капитулирал играча да не може да атакува членове на съюза от който е играча пред който е капитулирал.Доводи мога да изтъкна много мисля че всеки който играе активно е наясно как седят нещата.

2. Капитулацията да коства доблест.Реално погледнато има хора който постоянно са капитулирали и това по никакъв начин не се отразява на играта им.

3.Да има лимит на капитулациите ( да кажем две за седмица) мисля че това ще се отрази на баланса на играта.

Хората който играят с доста диаманти започнаха да ползват капитулацията по доста изкривен начин.Въвеждането на някакъв вид наказания трябва да балансира това.За мен не е редно да капитулираш пред трима играчи от даден съюз и след това неистово да започнеш да палиш и да грабиш четвърти човек от същия съюз.Играта все повече и повече от военно-стратегическа се превръща в аграрно-диамантена което рано или късно ще ви накара да смените логото на играта  Wink Шегичка  *hihi*
Успешна седмица желая на всички.

Поздрави
Лазо


 
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Юли 27, 2015, 14:13:36 »

Ще предам предложенията Ви. Благодаря.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
georgineshev
Редник
*

Karma: +10/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 18



Профил
« Отговор #2 -: Юли 27, 2015, 20:09:17 »

Подкрепям идеята , даже бях пуснал подобна тема но...  отговора беше същия  "ще предам благодаря"  Ваня предаде ли впрочем ? и ако да какви са отзивите по въпроса
Активен
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #3 -: Юли 27, 2015, 22:38:37 »

На истина е дразнещо.Моля за пояснение на следния пример.Два съюза враждуват.Двама играчи от  съюз А погват играч от  съюз Б.Той капитулира и пред двамата срещу няколко диаманта.И разко след това напада друг играч от съюз А . Къде точно е логиката в случая ?Капитулираш значи че се предаваш.Предавайки се продължаваш да се биеш обаче.Преди тази опция се ползваше доста рядко.Сега обаче е част от игровото ежедневие.Или променете името на опцията или сменете параметрите и.Що за капитулация е това.Двамата съюзници гледат как нападат техен съотборник и не могат да помогнат защото врагЪ е капитулирал пред тях....Абсурдно е замислете се !!!!
Примерът който давам е хипотетичен но моля Ваня предайте на истина че нещо трябва да се пипне с тези капитулации.Особено на  нето по 5кк -6кк това е изключително дразнещо.  

Още едно предложение давам :

4. Докато си под бяло знаме не можеш да атакуваш активни играчи.

С две капитулации ама взел битката на деня.Не знам до сега как някой не се оплакал от тези недомислени работи но явно просто вече  няма нищо срамно в това че си капитулирал 43 пъти за тази ера.И това се превръща в проблем.
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 23:39:10 от lazo313 » Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #4 -: Юли 27, 2015, 23:01:31 »

чак толкова драсточни промени за едната капитулация?

тя винаги е била част от играта, най-малкото да се пазиш от втори подпалвачески акаунт. Може би платената капитулация да има някакво ограничерние, ама дори с първата да те накажат отлкоз лошо?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #5 -: Юли 27, 2015, 23:16:44 »

Стеф знаеш как е в БГ световете.Реално сте 200 профила.И като гледаш това - http://prntscr.com/7xozpx и виждаш как продължават да си играят а ти седиш и гледаш тъпо...Може би не са играли така срещу теб за да разбереш тръпката.Но за да стигна до там да вдигам пара във форума разбери че не е ОК.До тази ера и аз не съм си давал сметка за тези неща просто сега го виждам и осъзнавам колко безумно е.Капитулирал си а имаш 40 атаки по съюза от който е играча от който си капитулирал.Повечето от тези флагчета дето виждаш са капитулации от по двама трима човека....

За справка проверете какво значи думата капитулирам и капитулация в тълковния речник.
« Последна редакция: Юли 27, 2015, 23:31:42 от lazo313 » Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Юли 27, 2015, 23:34:09 »

Стеф знаеш как е в БГ световете.Реално сте 200 профила.И като гледаш това - http://prntscr.com/7xozpx и виждаш как продължават да си играят а ти седиш и гледаш тъпо...Може би не са играли така срещу теб за да разбереш тръпката.Но за да стигна до там да вдигам пара във форума разбери че не е ОК.До тази ера и аз не съм си давал сметка за тези неща просто сега го виждам и осъзнавам колко безумно е.Капитулирал си а имаш 40 атаки по съюза от който е играча от който си капитулирал.Повечето от тези флагчета дето виждаш са капитулации от по двама трима човека....

За справка проверете какво значи думата капитулирам и капитулация в тълковния речник.
виждал съм и по-тежки случай в старите версии, за това ти казвам , че за първа капитулация е много тежко наказание. вече за платените може нещо се помисли
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #7 -: Юли 27, 2015, 23:37:02 »

И това е опция.Просто на истина да обърнат внимание че леко се е изродило развяването на белия флаг.
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #8 -: Юли 28, 2015, 09:36:44 »

Подкрепям идеята , даже бях пуснал подобна тема но...  отговора беше същия  "ще предам благодаря"  Ваня предаде ли впрочем ? и ако да какви са отзивите по въпроса

Да, разбира се, че съм предала.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #9 -: Август 20, 2015, 11:41:40 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=44436.0   Това е най-доброто предложение правено за капитулацията.От преди повече от 3г е.Удря капитулиращите по най-болното място.Но никога не бе прието.В тази версия дори би обезмислило платените капитулации и затова няма и да го приемат.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
viktoriika91
Сержант
**

Karma: +0/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 86


Профил
« Отговор #10 -: Август 23, 2015, 15:03:24 »

На истина е дразнещо.Моля за пояснение на следния пример.Два съюза враждуват.Двама играчи от  съюз А погват играч от  съюз Б.Той капитулира и пред двамата срещу няколко диаманта.И разко след това напада друг играч от съюз А . Къде точно е логиката в случая ?Капитулираш значи че се предаваш.Предавайки се продължаваш да се биеш обаче.Преди тази опция се ползваше доста рядко.Сега обаче е част от игровото ежедневие.Или променете името на опцията или сменете параметрите и.Що за капитулация е това.Двамата съюзници гледат как нападат техен съотборник и не могат да помогнат защото врагЪ е капитулирал пред тях....Абсурдно е замислете се !!!!
Примерът който давам е хипотетичен но моля Ваня предайте на истина че нещо трябва да се пипне с тези капитулации.Особено на  нето по 5кк -6кк това е изключително дразнещо.  

Още едно предложение давам :

4. Докато си под бяло знаме не можеш да атакуваш активни играчи.

С две капитулации ама взел битката на деня.Не знам до сега как някой не се оплакал от тези недомислени работи но явно просто вече  няма нищо срамно в това че си капитулирал 43 пъти за тази ера.И това се превръща в проблем.



По интересен начин представяш ситуацията,но нали от съюз А за да капитулита  пред играчи от съюз Б първо играчите от Б са го  атакували, и това се използва като защита от 2-3 и т.н последваща атака . Не разбирам защо мрънкате за капитулацията след като нападате даден играч той капитулира пред агресорите си и после решава да си отмъсти на техен съотборник...? Като не ви отърва не нападайте други играчи кой е по - виновен в случая тези който атакуват или другия който е капитулирал ? Ако не бяхте го атакували първи той нямаше да капитулира и вие щяхте да помогнете и защитите съотборника си. Защо капитулацията да търпи промени тя е средство играч да се защити от  един агресор,а за останалите си плаща. Аз като нямам диаманти за капитулация капитулирам само пред 1-я например. Аз съм ЗА да се въведе  лимит на платената капитулация
« Последна редакция: Август 23, 2015, 15:08:07 от viktoriika91 » Активен
lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #11 -: Август 23, 2015, 15:55:03 »

По противоречащ сам на себе си пост не бях чел.
Хем така хем иначе хем накрая си ЗА.Какво точно си се опитала да кажеш само ти си знаеш....
А това че "сме виновни" че някой е капитулирал щото го нападаме и след това искал да си отмъсти ме накара да се засмея на истина  Grin
В слабо населените БГ светове платената капитулацията се е изродила в средство което опорочава играта на всички освен на капитулиралия.
Повтарям се но провери какво означават думите капитулация и капитулирам в тълковния речник.И моля те обясни ми как това се връзва с така наречената опция в играта ?
« Последна редакция: Август 23, 2015, 17:42:11 от lazo313 » Активен
viktoriika91
Сержант
**

Karma: +0/-5
Неактивен Неактивен

Публикации: 86


Профил
« Отговор #12 -: Август 24, 2015, 11:38:49 »

По противоречащ сам на себе си пост не бях чел.
Хем така хем иначе хем накрая си ЗА.Какво точно си се опитала да кажеш само ти си знаеш....
А това че "сме виновни" че някой е капитулирал щото го нападаме и след това искал да си отмъсти ме накара да се засмея на истина  Grin
В слабо населените БГ светове платената капитулацията се е изродила в средство което опорочава играта на всички освен на капитулиралия.
Повтарям се но провери какво означават думите капитулация и капитулирам в тълковния речник.И моля те обясни ми как това се връзва с така наречената опция в играта ?
Жалко че не си разбрал какво съм имала предвид.Имам предвид,че няма нищо лошо да се капитулира това е начин да защитиш себе си от повторна атака срещу един играч безплатно.Вероятно не разбираш защо съм За да се лимитира платената капитулация,понеже  е малко нечестно спрямо играчите който не купуват диаманти в играта и тези който играят само с диаманти,аз не играя с диаманти и много си държа на една безплатна капитулация. За бг световете не знам как стоят нещата аз играя в международните там има доста играчи.
Активен
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!