Imperia Online България  
Март 28, 2024, 21:09:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: размисли и страсти из българските земи  (Прочетена 3627 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« -: Юли 08, 2015, 17:45:15 »

 Бих искал да ми обясните следната ситуация.Имам крепост 8 с 2600 балисти вътре и 18 к тежки стрели.Идват ми на разграбване с 1000 тарана 44к тежки меча и още 50-60к войска която не участва в разграбването.

 Резултата е че крепост 8 е бутната като кибритена кутийка.Забугите на врага са 12 тарана и още некакви дребни.Е как искате да са ви пълни световете като това е безумна битка.Какво излиза.2600 балисти не могат да спрат 1000 тарана да бутнат крепост 8.Логиката ви е просто железна.



 http://prntscr.com/7qaerf
Активен

Редовен играч - 6 пъти
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #1 -: Юли 08, 2015, 17:48:07 »

A а кули имаш ли? описанието на бойната единица балиста и каква работа върши тя в гарнизона на версия 5 чел ли си? Тея медали дет си ги накичил как си ги взел се чудя?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #2 -: Юли 08, 2015, 17:59:35 »

Лесно съм ги взел.Май съм объркал световете.Това е за 5-та версия.Аз не говоря че не съм чел правилата.Просто правилата са малоумни.Как така 2600 балисти не могат да спрат едни тарани които са първо ниво бойна единица.Как се спират тогава 1000 тарана.Или няма начин.
Активен

Редовен играч - 6 пъти
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #3 -: Юли 08, 2015, 17:59:46 »

Бих искал да ми обясните следната ситуация.Имам крепост 8 с 2600 балисти вътре и 18 к тежки стрели.Идват ми на разграбване с 1000 тарана 44к тежки меча и още 50-60к войска която не участва в разграбването.

 Резултата е че крепост 8 е бутната като кибритена кутийка.Забугите на врага са 12 тарана и още некакви дребни.Е как искате да са ви пълни световете като това е безумна битка.Какво излиза.2600 балисти не могат да спрат 1000 тарана да бутнат крепост 8.Логиката ви е просто железна.

 http://prntscr.com/7qaerf


Постановка на защитата
................................................. ............................
Кули – Там се разполагат балистите. Ако играчът няма кули, балистите ще се включат в битката, чак когато стената падне и започне сражението с гарнизона.
Ако балистите са повече от местата по кулите, няма да участват. Балистите в кулите не търпят поражения, докато стената е здрава, съответно нямат нужда от резерви.

Така както сте запълнили крепостта е чудесно, но за версия 6.
Активен
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #4 -: Юли 08, 2015, 18:02:44 »

Еми променете правилото.Или увеличете броя на кулите.Какви са тия работи - 18 кули за крепост 8.И ми идват с 1000 тарана.Ако е така - нека само 70 тарана да удрят крепостта.Как така 1000 тарана ще удрят крепостта а 2600 балисти ще гледат.Нема никаква логика.
Активен

Редовен играч - 6 пъти
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #5 -: Юли 08, 2015, 18:06:38 »

A а кули имаш ли? описанието на бойната единица балиста и каква работа върши тя в гарнизона на версия 5 чел ли си? Тея медали дет си ги накичил как си ги взел се чудя?


 Медалите са ми повече - ама нема как да излезнат.6 злато 1 сребро и два бронза
Активен

Редовен играч - 6 пъти
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Юли 08, 2015, 18:07:03 »

Еми променете правилото.Или увеличете броя на кулите.Какви са тия работи - 18 кули за крепост 8.И ми идват с 1000 тарана.Ако е така - нека само 70 тарана да удрят крепостта.Как така 1000 тарана ще удрят крепостта а 2600 балисти ще гледат.Нема никаква логика.
Пич, аз не изграя 5-ца , нямам и тиквени медали от нея, но дори и аз знам к'во правят балистите в гарнозина там. Махни си аватара, че ще ти се смее цялото село.
Отиваш на    как да играем-механика на битката - крепостна обсада и чети. Тараните, които ти тръгват като група да удрят стената е = (базовия гарнизонх3)/35, пПиша тръгват, щот ако има гарнизон може и да не стигнат до стената.
« Последна редакция: Юли 08, 2015, 18:09:12 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #7 -: Юли 08, 2015, 18:07:21 »

Еми променете правилото.Или увеличете броя на кулите.Какви са тия работи - 18 кули за крепост 8.И ми идват с 1000 тарана.Ако е така - нека само 70 тарана да удрят крепостта.Как така 1000 тарана ще удрят крепостта а 2600 балисти ще гледат.Нема никаква логика.

Ще гледат, Вие сте ги поставили в публиката.
Ако бяха на полето, щяха да се бият.

Всяка игра има правила, добри или лоши - добре е да проверите първо какви са, преди да почнете да я играете.
Активен
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #8 -: Юли 08, 2015, 18:15:30 »

а бре какви правила какви пет лева - накрая клиента решава.Като не е доволен с правилата - хикса и дим да ме няма.

 А според играта е по добре да вкараш катапулти вътре отколкото балисти.Те поне бият всичко.


 А относно снимката ми - аз съм си ги заслужил тия медали и ще си ги нося.
Активен

Редовен играч - 6 пъти
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Юли 08, 2015, 18:17:14 »

а бре какви правила какви пет лева - накрая клиента решава.Като не е доволен с правилата - хикса и дим да ме няма.

 А според играта е по добре да вкараш катапулти вътре отколкото балисти.Те поне бият всичко.


 А относно снимката ми - аз съм си ги заслужил тия медали и ще си ги нося.
Cool 'алал да са ти  Grin Grin Grin

ПП. Елена, на какво сте ги учили тея корифей в бг световете бре?  *hahaha*
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #10 -: Юли 08, 2015, 18:29:09 »

Както винаги темата се измества към личностни нападки и кой как си е печелил реалмите.Това как се печели реалм е съвсем друга тема.Там се изисква повече постоянство и по малко излишно изхвърляне.

 Въпроса беше за това правило.Защо балистите седят и блеят.Е затова ми е проблема.Кой е решил че бойни машини ще седат и ще гледат как разрушават крепостта.А и следния въпрос - ако не се бият,значи не би трябвало и да понасят поражение по време на крепостната обсада.

 А и ако се бият - защо загубите на противника са само 12 тарана ???Значи балистите извън кулите въобще не оказват никаква съпротива.
Активен

Редовен играч - 6 пъти
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #11 -: Юли 08, 2015, 18:34:14 »

въпросът го измести ти, а ти отговорих невъзпитано, което си е моя грешка, понеже не мога да повярвам как човек взел 6 пъти рийлм не знае какво правят балистите в гарнизона.  

Та...
Не си чел правилата, не те и интересуват какви са понеже си клиент, и то клиент с постоянство. Тук някъде е момента да докажеш своето постоянство като поставиш ребром въпроса към екипа как да направи тази единица дуракоустойчива в гарнизона. Успех.  *ok*


Постановка на защитата
................................................. ............................
Кули – Там се разполагат балистите. Ако играчът няма кули, балистите ще се включат в битката, чак когато стената падне и започне сражението с гарнизона.
Ако балистите са повече от местата по кулите, няма да участват. Балистите в кулите не търпят поражения, докато стената е здрава, съответно нямат нужда от резерви.

Така както сте запълнили крепостта е чудесно, но за версия 6.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #12 -: Юли 08, 2015, 18:36:09 »

Както винаги темата се измества към личностни нападки и кой как си е печелил реалмите.Това как се печели реалм е съвсем друга тема.Там се изисква повече постоянство и по малко излишно изхвърляне.

 Въпроса беше за това правило.Защо балистите седят и блеят.Е затова ми е проблема.Кой е решил че бойни машини ще седат и ще гледат как разрушават крепостта.А и следния въпрос - ако не се бият,значи не би трябвало и да понасят поражение по време на крепостната обсада.

 А и ако се бият - защо загубите на противника са само 12 тарана Huh?Значи балистите извън кулите въобще не оказват никаква съпротива.
Нали точно това Ви цитирах от правилата, не се бият. Противникът Ви има елитни стрели с които бързо е унищожил Вашите тежки стрели и мечоносците. Атакуват Ви не само с тарани, а и с 60 000 тежки мечоносци, 96 катапулти и 113 требушета

Който е създал играта е решил това, във версия 6 това вече не е така.
Активен
KingMihaylov
Лейтенант
***

Karma: +16/-26
Неактивен Неактивен

Публикации: 242



Профил
« Отговор #13 -: Юли 08, 2015, 18:45:51 »

Аз говоря за момента в който крепостта пада.Тогава излизат на терена 2600 балисти и остатъци от стрелите.Загубите на врага са нищожни.
Активен

Редовен играч - 6 пъти
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #14 -: Юли 08, 2015, 19:04:39 »

Аз говоря за момента в който крепостта пада.Тогава излизат на терена 2600 балисти и остатъци от стрелите.Загубите на врага са нищожни.
ми.. не са, имаш си анимация, имаш си долу на лентичка по колко сган умира на рунд и т.н Само да те светна, че загубите на първата линия на нападателя докато бутнат стената са 1,5 по-малки в сравнение с битката с гарнизона  Grin

Съвет - не започвай 6-цата щом не можеш да се оправиш с докладите от 5-цата.  Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!