Imperia Online България  
Април 28, 2024, 13:32:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: problem s aneksirane na provki  (Прочетена 3759 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
floopyyy
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 28



Профил
« -: Април 13, 2015, 22:10:09 »

Хора оправете най-накрая тая игра !!!
как е възможно да не оставите място за провки ?   има готово цв 11  и да не може да се анексира http://prntscr.com/6tbz6i
тоя до мен не играе от 3 месеца а мен ощетявате като ме мога да анексирам  Shocked
Активен
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #1 -: Април 13, 2015, 23:12:31 »

Огромна простотия... то да кажеш да сме 10 000 човека в тоя свят, че да сме един върху друг, а то... 1000 не могат да се поберат на картата  *hmm*
Програмистите да вземат да поработят върху разпределението по глобалната карта - на играчите и на ресурсите, а не да сменят цветовете на сградите през ден...
Активен
Apuyc1912
Trusted Member
*

Karma: +171/-195
Неактивен Неактивен

Публикации: 767



Профил
« Отговор #2 -: Април 14, 2015, 01:01:38 »

Огромна простотия... то да кажеш да сме 10 000 човека в тоя свят, че да сме един върху друг, а то... 1000 не могат да се поберат на картата  *hmm*
Програмистите да вземат да поработят върху разпределението по глобалната карта - на играчите и на ресурсите, а не да сменят цветовете на сградите през ден...

като е по добре Нели..тъкмо по близко за бой ще са ми Grin Grin
Активен

neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #3 -: Април 14, 2015, 08:18:27 »

като е по добре Нели..тъкмо по близко за бой ще са ми Grin Grin

По - близо ама човека не може да се развива нормално, не по негова вина Smiley
И аз забелязвам, че със всяка една изминала ера във всички светове сме все по-близо, ресурсите са така разположени, че са непотребни..
Много хубава поправка направиха по този повод, но проблема още си го има когато ресурса е между двама играчи например и те са толкова близо че между тях може да се сложи само пост...
А в случая на apolo_pk си е жива подигравка, сумати пари е дал и не може да си получава ресурса от поне 3 провинции. Просто тези неща трябва да се променят.
Активен
mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #4 -: Април 14, 2015, 13:51:32 »

ха ха пак батко да ви учи може как да не може  Grin Grin касата до теб може се анексира. Не знам до кога трябва ви уча новобранци *PUNISH* *PUNISH* *PUNISH*
« Последна редакция: Април 14, 2015, 13:54:45 от mahimus » Активен

elena
Trusted Member
*

Karma: +183/-183
Неактивен Неактивен

Публикации: 1269



Профил
« Отговор #5 -: Април 14, 2015, 14:14:37 »

ха ха пак батко да ви учи може как да не може  Grin Grin касата до теб може се анексира. Не знам до кога трябва ви уча новобранци *PUNISH* *PUNISH* *PUNISH*
Актуализация23.03.2015 16:30:52
- Вече е възможно да се основе колония, която да застъпи ексклузивната зона на империя с една провинция (столицата), изоставена преди 7 или повече дни.

За анексиране на провинция важеше същото условие - изоставената империя да има само една провинция (столицата)
Ако са направили промяна, не са дали информация, може би само Вие я имате.
Активен
mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #6 -: Април 14, 2015, 14:32:00 »

Само веднъж ми се е налагало да анексирам изоставена империя и не помня колко правки имаше. Но е тъпо ако наистина няма място и няма вариант за анексиране защото елита е обречен  Wink Wink и ще трябва сериозно обезщетение да си прави нов профил


И ако е така аз всяка ера ще нацвъкам 1000 акунта аколо враговете с по 1 правка и да ги питам тогава  Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
« Последна редакция: Април 14, 2015, 14:35:47 от mahimus » Активен

mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #7 -: Април 14, 2015, 14:43:27 »

По - близо ама човека не може да се развива нормално, не по негова вина Smiley
И аз забелязвам, че със всяка една изминала ера във всички светове сме все по-близо, ресурсите са така разположени, че са непотребни..
Много хубава поправка направиха по този повод, но проблема още си го има когато ресурса е между двама играчи например и те са толкова близо че между тях може да се сложи само пост...
А в случая на apolo_pk си е жива подигравка, сумати пари е дал и не може да си получава ресурса от поне 3 провинции. Просто тези неща трябва да се променят.

то много сложно да се направи зоната вместо сегашните 9 -12 полета
Активен

floopyyy
Редник
*

Karma: +0/-0
Неактивен Неактивен

Публикации: 28



Профил
« Отговор #8 -: Април 14, 2015, 14:58:58 »

То не е сложно, но нали някой трябва да го направи , а това с основаването на колония и провка до нея не става
Активен
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #9 -: Април 14, 2015, 17:14:23 »

то много сложно да се направи зоната вместо сегашните 9 -12 полета

Ами сигурно не е, но явно е по-важно нюансите на тревичката, рекичката и сградите в играта да са максимално изпипани, а такива неща, които реално засягат играчите и спират развитието им, са бели кахъри. Въпрос на приоритети Smiley
Активен
mahimus
DavidBruffAJ
Майор
*****

Karma: +150/-132
Неактивен Неактивен

Публикации: 631



Профил
« Отговор #10 -: Април 14, 2015, 17:22:14 »

Ами сигурно не е, но явно е по-важно нюансите на тревичката, рекичката и сградите в играта да са максимално изпипани, а такива неща, които реално засягат играчите и спират развитието им, са бели кахъри. Въпрос на приоритети Smiley
човека си наби мода  Undecided  срамота
Активен

lazo313
Капитан
****

Karma: +131/-106
Неактивен Неактивен

Публикации: 363



Профил
« Отговор #11 -: Април 14, 2015, 17:45:03 »

Много несериозно изглежда от страни да откажете човек който играе и видно  си плаща по този начин.Утре всеки един от нас може а е на негово място.Чак се затруднявам колко умерено язвителен точно да бъда....май не много умерено е най добре.Пълна излагация е това.При положение че проблема е коментиран коментиран коментиран......
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #12 -: Април 15, 2015, 11:51:54 »

Знаем за проблема с пренаселеността на някои светове. Търсим възможни решения, такива, които да са удачни и да могат да бъдат приложени. Не е толкова лесно да се стигне до вариант, който да устройва всички, много са влияещите фактори. Една възможност е тази за анексиране/колонизиране на част от ексклузивна зона на неактивен играч, но тя невинаги може да бъде приложена, защото има изисквания към неактивния играч, едно от които е - да разполага само с една провинция, т.е само столицата.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #13 -: Април 15, 2015, 12:55:57 »

Наистина ако се промени броя на квадратчетата на ексклузивните зони ще има и известни проблеми след това, например играчите ще са на много големи разстояния, и неактивните играчи с по 1 провинция ще заемат много място. Друг вариант би могъл да се направи както във версия 5 и единствено играча да вижда ексклузивната си зона, терените, градовете и т.н. така или иначе друг не може да се възползва от тях. Така ще се освобят и специалните ресурси по картата, и няма да сме толкова наблъскани, и играчите не мисля че ще бъдат ощетени (освен с това че няма да могат да строят провинции върху ресурс, което така или иначе сравнително рядко се случва).
Активен
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #14 -: Април 16, 2015, 19:33:59 »

Само още нещо да уточним:

Знаем за проблема с пренаселеността на някои светове.

говорим за свят БГ 18, а не 177,191 и др. в които има и хора след замъците. Тук най далечния ми играч, в обхват х5 (аз съм на ниско нето и би трябвало да имам доста хора в обхват) ми е на 203 ИМ. Така че в случая проблема не е, че света е пренаселен, а че при влизането си в света играчите са разположени прекалено близко.
Активен
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!