Imperia Online България  
Април 27, 2024, 04:18:02 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Писане с големи букви  (Прочетена 3242 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« -: Март 29, 2015, 20:27:58 »

Здравейте Банда , Обръщам се към всички които играят тази игра и по една или друга причина сме в този форум . Знам че повечето от нас не биха били тук , ако не бяха недоразуменията които присъстват в И.О. Аз искам да поема инициатива : Защо старото разбиране за чат че писането с големи букви се приема като крещене ( все пак това е писане а не говорене ) , а не се приема като обръщане на ВНИМАНИЕ . Крещенето беше в началото на комуникациите когато тепърва се прохождаше с :  Мирка , I.C.Q. , Skayp и прочие . Но след навлизане на Facebook , Тwitter и други подобни социални мрежи , писането с Големи букви се приема като нещо над което споделящият иска да Акцентира . Затова предлагам Нека всеки от нас да се изкаже за или против писането с Големи букви да се наказва с бан или това старо правило да отиде в миналото и да издигнем на едно по-съвременно ниво чата във Форума . Благодаря за Вниманието  *BEACH* *SMOKE* *BOSS*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #1 -: Март 29, 2015, 20:43:02 »

Моето мнение :

http://prntscr.com/6mwuqt

Без значение до къде е стигнало развитието на чатовете...
Активен
house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #2 -: Март 29, 2015, 20:48:47 »

Аз съм твърдо против писането само с главни букви , както и писането на маймуница.


П.П. В кръга на шегата - забравил си анкета да сложиш  Wink
Активен

eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #3 -: Март 29, 2015, 20:59:55 »

Моето мнение :

http://prntscr.com/6mwuqt

Без значение до къде е стигнало развитието на чатовете...

Благодаря ти Нели с това доказваш темата ми че това е стар етикет и след създаването на новото поколение на социални мрежи това правило е претърпяло развитие . *gamer*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
neelka
Лейтенант
***

Karma: +64/-71
Неактивен Неактивен

Публикации: 207



Профил
« Отговор #4 -: Март 29, 2015, 21:04:37 »

Благодаря ти Нели с това доказваш темата ми че това е стар етикет и след създаването на новото поколение на социални мрежи това правило е претърпяло развитие . *gamer*

То и устната комуникация е претърпяла развитие, но етикета си е етикет. Smiley
Въпрос на избор е да се съобразяваш с него.

П.П. Във всички теми писа, че искаш мнение, казвам си го. Не е нужно да спорим
« Последна редакция: Март 29, 2015, 21:09:42 от neelka » Активен
musicstyle
Гост
« Отговор #5 -: Март 29, 2015, 21:26:12 »

Здравейте Банда , Обръщам се към всички които играят тази игра и по една или друга причина сме в този форум . Знам че повечето от нас не биха били тук , ако не бяха недоразуменията които присъстват в И.О. Аз искам да поема инициатива : Защо старото разбиране за чат че писането с големи букви се приема като крещене ( все пак това е писане а не говорене ) , а не се приема като обръщане на ВНИМАНИЕ . Крещенето беше в началото на комуникациите когато тепърва се прохождаше с :  Мирка , I.C.Q. , Skayp и прочие . Но след навлизане на Facebook , Тwitter и други подобни социални мрежи , писането с Големи букви се приема като нещо над което споделящият иска да Акцентира . Затова предлагам Нека всеки от нас да се изкаже за или против писането с Големи букви да се наказва с бан или това старо правило да отиде в миналото и да издигнем на едно по-съвременно ниво чата във Форума . Благодаря за Вниманието  *BEACH* *SMOKE* *BOSS*
Нямам нищо против, ако само по-значителните думи са написани със големи букви.
Wink
Активен
legacy
Капитан
****

Karma: +29/-61
Неактивен Неактивен

Публикации: 494


Профил
« Отговор #6 -: Март 29, 2015, 21:49:22 »

Има си правопис който всички сме учили в училище там се казва кога се почва с главна буква къде се слагат точки,тирета,запетая,удивителни,въпросителни и т.н.Просто трябва да се спазва и няма да има проблем без значение дали е Скайп,чат форум или друго.Естественно,че е дразнещо писането само с главни букви щом искаш да наблегнеш на дадена фраза ОК оголеми шрифта одебели го подчертай,ако искаш.Но пък е за предпочитане поне не е маймуницата на латиница докато разбереш какво иска да каже се изнервяш Wink
Активен
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #7 -: Март 29, 2015, 22:12:42 »

Да да ... идеята ми не е да е целият пост с големи букви . Идеята ми е дума , фраза , израз , абзац или нещо над което човек иска да акцентира да не се приема като крещене . Примерно когато видите табелка " ВНИМАНИЕ ВИСОКО НАПРЕЖЕНИЕ " не го приемаме като някой ни е се кара или ни вика , а по скоро като знак да отделиш нужното внимание .
Или пък пътните значи по магистралата ... Някой от вас да ги приема като викане или каране или като правописни грешки ? Ето за това става въпрос . Между другото всички ние говорим за правопис , но никой от вас не пише така както са писали в България преди 100 години . Все пак на някой неща се казва еволюция  *gamer* *gamer* *gamer*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #8 -: Март 29, 2015, 22:16:58 »

Твърдо против !

По -скоро, ще се радвам, ако се научите кога и къде се пише "КоЙ"-"КоИ", "НякоЙ" -"НякоИ" и т.н.  Wink
Активен

house83
Global Moderator
*

Karma: +648/-1164
Неактивен Неактивен

Публикации: 3069



Профил
« Отговор #9 -: Март 29, 2015, 22:18:53 »

Да да ... идеята ми не е да е целият пост с големи букви . Идеята ми е дума , фраза , израз , абзац или нещо над което човек иска да акцентира да не се приема като крещене . ...

Това се приема  Wink , но случая , в който ти коментира е обратното. В темата поста е изцяло с големи букви и не се приема.



ЗДРАВЕИТЕ  ПАК  ИМА  ПРОБЛЕМ   ВЪВ  ВТОРА  ПРОВИНЦИЯ   ИМАМ  НАЕТА  ВОЙСКА  СТРЕЛЦИ  НО НИТО  ТЕЧЕ  ВРЕМЕ   ЗА  ОБУЧЕНИЕ  НИТО  МИ  ПОКАЗВА   ЧЕ  Е НАЕТА  ОПИТАХ  СЕ  С МИГНОВЕННО  ОБУЧЕНИЕ  И  ТАКА НЕСТАВА  В  ДРУГИТЕ  ПРОВИНЦИИ  СИ   РАБОТИ  НОРМАЛНО  http://prntscr.com/6maj4b  (viktorlazarov) . А  КАТО  НАЕМА  ОТНОВО  СИ  РАБОТИ  НОРМАЛНО      
Активен

eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #10 -: Март 29, 2015, 22:26:12 »

Това се приема  Wink , но случая , в който ти коментира е обратното. В темата поста е изцяло с големи букви и не се приема.




 Както се казва : Това беше повода , но не и причината . Просто се случи за пореден път да се сблъскам с това правило и мисля че е време да се обновят някои правила във форума . Самият аз съм доста любопитен , ако може някой да ми  каже , кога за последно се е " модернизирал " . Все пак мисля , че идеята на форумът е обратната връзка на играчите с екипа . С напредването на технологиите и с развитието на комуникациите е добре ,да се правят , от време на време , промени в правилата , за да може , да се стимулира чувството на съпричастност в хората и припознаването на И.О. като Тяхната игра . Съжалявам че се отпуснах , но придобити навици .
« Последна редакция: Март 29, 2015, 22:27:55 от eulsivex » Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
hopeless_
Лейтенант
***

Karma: +58/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 117



Профил
« Отговор #11 -: Март 30, 2015, 19:22:13 »

Юрка,
не обичам да пиша тук, с малки изключения. Понеже Ти си автор на темата обаче няма да прескоча. Не виждам причина играч да бъде санкциониран, защото подчертава дума, фраза или изречение с болд и главни букви. Не знам точно това ли ти се е случило. Честно казано, все ми е едно дори всичко да е "изкрещяно", наистина. Друг е въпросът как стои естетически един изцяло "почернен" пост.
Адмирации за темата и дано фокусът остане на причината, а не на повода. На Екипът на ИО и на администраторите тук оставам да преценят, не са ли доста консервативни Wink
Активен

Обречен фермер Smiley
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #12 -: Март 30, 2015, 20:50:46 »

Защо е по-лесно винаги да искаме да се променят дадени норми или правила,отколкото да ги спазваме.Писане на дума с големи букви не акцентира върху нея,просто е написана с големи букви.Акцент на дума,или фраза в изречение се разбира винаги ако автора е написал исканото от него смислено и ако четящия има интелект да чете и разбира.
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
hopeless_
Лейтенант
***

Karma: +58/-23
Неактивен Неактивен

Публикации: 117



Профил
« Отговор #13 -: Март 30, 2015, 21:12:56 »

Защо е по-лесно винаги да искаме да се променят дадени норми или правила,отколкото да ги спазваме.Писане на дума с големи букви не акцентира върху нея,просто е написана с големи букви.Акцент на дума,или фраза в изречение се разбира винаги ако автора е написал исканото от него смислено и ако четящия има интелект да чете и разбира.
Няма да споря, прав си. Можеш да акцентираш и без визуални ефекти. Но... професионална деформация, изваждането на фраза има ефект, окото я търси! Това е цяла наука. Тя не компенсира слабият текст, но правилно поставена ще диктува "твоят ред на мисли" Smiley
И още, не е нужно нормите да се променят, но трябва да еволюират, стига да не е самоцел Smiley
Активен

Обречен фермер Smiley
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #14 -: Март 31, 2015, 08:56:07 »

Няма да споря, прав си. Можеш да акцентираш и без визуални ефекти. Но... професионална деформация, изваждането на фраза има ефект, окото я търси! Това е цяла наука. Тя не компенсира слабият текст, но правилно поставена ще диктува "твоят ред на мисли" Smiley
И още, не е нужно нормите да се променят, но трябва да еволюират, стига да не е самоцел Smiley


Именно . Ти го каза по-добре отколкото  и го мисля . именно на този принцип хората вече летят в космоса , има глобални комуникации и конете са заменени с автомобили Smiley .
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!