Imperia Online България  
Април 16, 2024, 14:50:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Препоръки в6  (Прочетена 9935 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #45 -: Май 22, 2015, 15:14:18 »

Ще си правиш сметка колко рес ще държиш вътре.Искаш да ти обяснявам всичко за играта ли.
Не бе,просто се превъзбуждате от препоръки,а това че осират играта с разни уж подобрения-трябва си траем,щото не зависило от нас.Ми това също не зависи,щото от мн препоръки на разни големи мозъци,се стига до тука,всички да яхват мотиките
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #46 -: Май 22, 2015, 15:15:53 »

И аз все още чакам,тези,които говореха да се изчакало малко да видим новите промени и как ще е с тях,пък тогава да говорим,да кажат добре ли е.За тези дето си копат е ясно.
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #47 -: Май 22, 2015, 15:20:14 »

Имам едно предложение и въпреки мнението на някои,че щом не играя версията не трябва и да пиша тук, все пак ще ви го представя:-Предлагам всеки замък да има собствена хазна.Ресурсите събирани в нея да се използват за вдигането на нивата на сградите и проучванията само в този замък.Издръжката на армиите в него и на тия в прилежащите СП към него също да се удържа от тази хазна.Издръжка на армията в СП отдалечен на повече от 100ИМ от замък или такъв СП на съюз без замък да си остане както досега от съюзната каса.Ресурсите в тия хазни към СЗ да са видими при шпионаж и да могат да се разграбват при успешна крепоста обсада ,а не при превземането на замъка.Ресурсите да могат да бъдат разграбвани само от съюна армия и да влизат в хазната към съютветния СЗ  от където е изпратена,а при липса на замък в съюзната каса.Тази промяна ще помогне за раздвижване борбите за СЗ и ще създаде по-голяма конкуренция между съюзите борещи се за реалм.
И ще накараш цял съюз да дежури денонощно за да попълва хазната на съответния замък със злато , понеже ако излезе на минус и дежурния командир нема злато - армията гори. Немаме си друга работа.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #48 -: Май 22, 2015, 16:15:59 »

И ще накараш цял съюз да дежури денонощно за да попълва хазната на съответния замък със злато , понеже ако излезе на минус и дежурния командир нема злато - армията гори. Немаме си друга работа.
Ама нямате никава угодия.Предложението ми е контрапункт на увеличения лимит на хранилищата.Благоприятства по агресивната и редовна игра.Възраженията ви са свързани с презумцията че армията в засташения замък е лесно преодолима,което и при сегашното положения ще доведе до загубата му.Целта на предложението ми е да може част от ариите на съюзи владеещи повече от 1 замък да могат да бъдат блокирани при умела игра от страна на противниците им и по този начин да се уравновесят поне малко силите.И конкретно на твоето възражение:-Ако имаш достатъчно армия в СЗ + прилежащите му СП за да можеш да го опазиш,спокойно можеш да си го тъпчеш със злато и ще са достатъчни само дежурните които така или иначе следят за атаки.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #49 -: Май 22, 2015, 16:33:07 »

И как предлагаш да се зарежда със злато по принцип замъкът.От хазната,или чрез колички индивидуално.
Иначе проблема с хранилищата и убежищата е мн по-голям на лично ниво,отколкото на съюзно...според мен
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #50 -: Май 22, 2015, 16:46:27 »

И как предлагаш да се зарежда със злато по принцип замъкът.От хазната,или чрез колички индивидуално.
% от %та  задаван за съюзната каса.За всеки замък да се задава отделно.Ако искаш задаваш 100% от данъка само за 1 замък ,ако искаш го разпределяш по-равно между замъците,ако искаш да остава и за съюзната каса.Но общият максимален % на данъка и даренията да не се променя.Дарения да могат да се дават директно за където си поиска дарителя.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #51 -: Май 22, 2015, 16:47:56 »

Не бе,просто се превъзбуждате от препоръки,а това че осират играта с разни уж подобрения-трябва си траем,щото не зависило от нас.Ми това също не зависи,щото от мн препоръки на разни големи мозъци,се стига до тука,всички да яхват мотиките

Ами да ти кажа честно . Тук поне може да си пишем глупости дето няма кой да ги чете Smiley Smiley Smiley . Както казах Те си я подкараха през просото без да им пука . Виж какви глупости пишат за Малките пакети : " Договаряли цените и комисионите " .  *hahaha* *hahaha*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #52 -: Май 22, 2015, 16:51:03 »

Дарения да могат да се дават директно за където си поиска дарителя.
Това само не го разбрах.Сори.Дарения от хазната ли където поиска дарителя,или лично да си дарява на замъка?
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #53 -: Май 22, 2015, 16:54:53 »

като те друса циклофренията, не ни занмавай нас с нея в служебните секции

Само да те светна , ако не знаеш това е едно от заболяванията които причиняват гениалността . Така че в свят на луди нормалният бива обявен за луд  . Но въпреки това ти благодаря за прозрението че може би съм гениален  *beer*
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
HSinclair
Полковник
******

Karma: +560/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 1229



Профил
« Отговор #54 -: Май 22, 2015, 17:06:05 »

% от %та  задаван за съюзната каса.За всеки замък да се задава отделно.Ако искаш задаваш 100% от данъка само за 1 замък ,ако искаш го разпределяш по-равно между замъците,ако искаш да остава и за съюзната каса.Но общият максимален % на данъка и даренията да не се променя.Дарения да могат да се дават директно за където си поиска дарителя.
По принцип както го чета(без последното) е доста интересно,защото така имаш шанс да обереш хазна на съперник,или няколко при различни замъци,което може да ги фалира,но само ако не може да се дарява индивидуално от играч на замък,а да се спазва %та за дарение на всеки играч.Не трябва и да може да се мести или изтегля обаче злато от хазна,иначе е безсмислено-махам армията,махам и златото и какво?
Това предложение обаче противоречи на фермерската логика и наблюдения на екипа и съм песимист.Те личните ресурси не дават да им бараме и ги скриха,какво да очакваме за съюзните Grin
Активен

За добрите древни владетели хората са знаели само че съществуват. По късно са ги обичали и възхвалявали. След това се страхували от тях. Още по - късно ги презирали.     Лао Дзъ

http://prntscr.com/cz7i9m
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #55 -: Май 22, 2015, 17:13:28 »

Само да те светна , ако не знаеш това е едно от заболяванията които причиняват гениалността . Така че в свят на луди нормалният бива обявен за луд  . Но въпреки това ти благодаря за прозрението че може би съм гениален  *beer*
добре, генийче мое, защо не предложи копиеносците да са с бонус срещу крепости - че използват пиките като пръчка за овчарски скок за да прескочат стената и няма да им се налага да човъркат крепотните стени с мечове?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #56 -: Май 22, 2015, 17:18:58 »

Имам едно предложение и въпреки мнението на някои,че щом не играя версията не трябва и да пиша тук, все пак ще ви го представя:-Предлагам всеки замък да има собствена хазна.Ресурсите събирани в нея да се използват за вдигането на нивата на сградите и проучванията само в този замък.Издръжката на армиите в него и на тия в прилежащите СП към него също да се удържа от тази хазна.Издръжка на армията в СП отдалечен на повече от 100ИМ от замък или такъв СП на съюз без замък да си остане както досега от съюзната каса.Ресурсите в тия хазни към СЗ да са видими при шпионаж и да могат да се разграбват при успешна крепоста обсада ,а не при превземането на замъка.Ресурсите да могат да бъдат разграбвани само от съюна армия и да влизат в хазната към съютветния СЗ  от където е изпратена,а при липса на замък в съюзната каса.Тази промяна ще помогне за раздвижване борбите за СЗ и ще създаде по-голяма конкуренция между съюзите борещи се за реалм.
мнението ми се потвърждава:- не трябва да пишеш за нещата в тази версия:  единственият кусур на съюзния модел на 6-цата е ограничението за минимално време за атака на замък. за това в 5-цата са по-интересни битките за замък. Тука екипът на две магарета сено не може да раздели , а ти предлагаш да се прави няква сложна схема за дарение и разпределение,която 70% от играещите лидери и фанасисти също посмъртно нема да схванат.
« Последна редакция: Май 22, 2015, 17:21:52 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
eulsivex
Полковник
******

Karma: +167/-624
Неактивен Неактивен

Публикации: 1027



Профил WWW
« Отговор #57 -: Май 22, 2015, 17:46:46 »

добре, генийче мое, защо не предложи копиеносците да са с бонус срещу крепости - че използват пиките като пръчка за овчарски скок за да прескочат стената и няма да им се налага да човъркат крепотните стени с мечове?

Аз съм си дал моето предложение , а и почти всеки който е играл някаква игра свързана със средновековието е наясно че има Чукове . Брадви , Боздугани ... така че това е гем плай брато , но за него се иска гениалност и опит , а не закостенялост и провинциализъм . Сещаш ли се  Wink
Активен

http://i.imgur.com/gfY5ABR.gif

Если Бог с меня ,  то какая разница кто против меня ?

Где вера - там нет страха и уныния, там - мужество и твердость неодолимые...

Напълно уважавам правото ти да не си съгласн/а с мен, дотолкова дълго, доколкото е нужно да разбереш, че аз съм прав, а ти грешиш.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #58 -: Май 22, 2015, 17:48:13 »

Аз съм си дал моето предложение , а и почти всеки който е играл някаква игра свързана със средновековието е наясно че има Чукове . Брадви , Боздугани ... така че това е гем плай брато , но за него се иска гениалност и опит , а не закостенялост и провинциализъм . Сещаш ли се  Wink
бегай да джиткаш, да облагородяваш и огряваш Хановете тогава, к'во се мъчиш тук?
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #59 -: Май 22, 2015, 17:53:50 »

По принцип както го чета(без последното) е доста интересно,защото така имаш шанс да обереш хазна на съперник,или няколко при различни замъци,което може да ги фалира,но само ако не може да се дарява индивидуално от играч на замък,а да се спазва %та за дарение на всеки играч.Не трябва и да може да се мести или изтегля обаче злато от хазна,иначе е безсмислено-махам армията,махам и златото и какво?
Това предложение обаче противоречи на фермерската логика и наблюдения на екипа и съм песимист.Те личните ресурси не дават да им бараме и ги скриха,какво да очакваме за съюзните Grin
Естествено реса в хазната не би трябвало да може да се мести.То иначе се обесмисля предложението.А личните дарения едва ли ще са от особенеа пречка,ако се запази лимита от сега дестващият модел.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Страници: 1 2 3 [4] 5   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!