Imperia Online България  
Април 24, 2024, 07:50:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: Няма удобен достъп до информация  (Прочетена 2147 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« -: Март 01, 2015, 00:46:30 »

Няма удобен достъп до информация за много неща: коя провинция с какъв релеф е, къде ми се намират постовете (трябва да влезнеш в поста за да видиш на какъв ресурс е и къде е, а ако наглеждаш, забравяш как да се ориентираш), за разстояния и битки да не говорим. Не може от съюза да ти пишат за някой, ти да кликнеш на него, да го видиш кой е и от кой съюз е, а да не видиш на какво разстояние е. Общо взето трябва да вземете повече неща от версия 4. И направете едно по-просто изпълнение, без флашове, за да върви играта по-бързо. Компютри, лаптопи, таблети, смартфони- всичко се затрудняа. Направете като версия 4 вариант без флаш - ще улесните хората и ще си повишите приходите, съответно.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #1 -: Март 01, 2015, 02:12:33 »

1. Провинция -релеф  - задържаш курсора на мишката върху номера на провинцията без да кликаш
2. Постове - Тронна зала - завладени специални ресурси /разстояние.
3. Разстояние до столицата последно имах проблем вчера с визуализацията, не знам дали е при всички (понякога ми ги даваше пнякога не), но по принцип дава някакви разстояния. Пак със задържане на курсора. Кликането върху профила понякога е полезно да се прави - излиза ти едно меню за имперския двор, където се виждат уменията на генералите и губернаторите.
3. Точен час на битка - отново задържаш курсора върху датата и ти дава точен час.

Има още какво да минеш, да погледнеш, да прочетеш, преди генералните заключения.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #2 -: Март 01, 2015, 11:55:58 »

Тези работи да ми ги пише някой новобранец разбирам, но да ми ги пише някой, който е играл версия 4 - не мога да си обясня. Всичко го има, но е много затуднен достъпа. Големи, красиви табове, а липсва достатъчно информация. Може ли да избера съюз и да не ми даде в таблицата разстояния - да ги търся като ахмак на картата и да губя време да задържам мишката и да чакам. Какво пречи като има доклад за шпионаж от съюзник да пише от кой съюзник е...и т.н. и т.н.
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #3 -: Март 01, 2015, 17:04:53 »

Мъничко повече са нещата  да да събере в един таб, промерно инфо за империята ми е много по-богато само като задържам с курсора отколкото в 4-ката.

Какво значение има кой съюзник е шпионирал? Нали има час на последен доклад.

От всичките ти оплаквания единствено липсата на разстояние до противника е съществена, но ако се имаш за хардкор играч е лесно преодолима.
Сериозно предимство на тази версия пред 4-ката като бърз достъп е икономическата статистика, може да отваряш няклко таба едновременно и да се ориентираш бързо, нещо немислимо за 4-ката.
Сериозен проблем са саинформацията за васалите, като местоположение и номерче, ама дано скоро го оправят.

Не че не съм реагирал като тебкогат озапочнах да играя версията, но с времето тези наще стават почти автоматизирани.
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #4 -: Март 01, 2015, 18:21:41 »

Липсата на разстояние срещу името на играча си е един доста голям минус.Препоръчваното от теб отваряне на множество табове вместо да помага ,спъва играта.На моменти дори се оказва фатално.Дори най-мощните компютри се задъхват когато се отворят симулатора за битки,картата,плюс още няколко таба едновременно и е много вероятно докато се опитваш да пресметнеш битката тя да приключи.Версията е невероятно тежка за подобен вид игра.
« Последна редакция: Март 01, 2015, 19:10:29 от GARIO » Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
atanas
Майор
*****

Karma: +314/-546
Неактивен Неактивен

Публикации: 599



Профил
« Отговор #5 -: Март 01, 2015, 18:52:10 »

http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=75488.0
http://forum.imperiaonline.org/bg/index.php?topic=74550.0
Активен

А ти направи ли си кефа като сложи минус?
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #6 -: Март 02, 2015, 02:49:51 »

Липсата на разстояние срещу името на играча си е един доста голям минус.Препоръчваното от теб отваряне на множество табове вместо да помага ,спъва играта.На моменти дори се оказва фатално.Дори най-мощните компютри се задъхват когато се отворят симулатора за битки,картата,плюс още няколко таба едновременно и е много вероятно докато се опитваш да пресметнеш битката тя да приключи.Версията е невероятно тежка за подобен вид игра.
Галине, "мачкай" в 4-ката и продължавай да "разработваш" 6-цата - има 'леб и  у двете.  
За какво ти е картата и сумулатора в един и същ момент? дай ми пример как и двете ти вършат работа по едно и също време?  Нито ми е "супер мощен" компютъра, нито ми е "супер бърз нета" -  има си начини  да "игнорнеш" глобалната карта, щот с нея е тегавиня . Ако те атакува играч - разстоянието до целта се визуализира само със задържане на курсора въху името на акаунта(със синичките букви).

Версията си има кусури, сериозни при това, но вие все още не сте я играли както трябва, за да ги откриете.
« Последна редакция: Март 02, 2015, 02:56:46 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Март 02, 2015, 02:51:36 »

Танасе, разсмя ме... Grin
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #8 -: Март 02, 2015, 11:38:09 »

Май сгреших пишейки в тази тема.Стила на игра на Стефан и Наско е един и същ.Така че Стефчо може да даде най-точни и верни съвети.   -Няма нужда да ти обяснявам Стефане какво е нужно за точна преценка на протинкика когато се влиза в битка.Ти такова нещо не знаеш как се прави.Естествено е да не знаеш и от какво инфо се нуждаеш.Версията такава каквато е ,напълно отговаря на вашите нужди и умения.Наско ще има нужда от още малко съвети и отлично ще се впише в играта.За такива като мен място в 6цата няма.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Март 02, 2015, 14:37:40 »

Май сгреших пишейки в тази тема.Стила на игра на Стефан и Наско е един и същ.Така че Стефчо може да даде най-точни и верни съвети.   -Няма нужда да ти обяснявам Стефане какво е нужно за точна преценка на протинкика когато се влиза в битка.Ти такова нещо не знаеш как се прави.Естествено е да не знаеш и от какво инфо се нуждаеш.Версията такава каквато е ,напълно отговаря на вашите нужди и умения.Наско ще има нужда от още малко съвети и отлично ще се впише в играта.За такива като мен място в 6цата няма.
Както написах по-горе - има си начини  да оперираш в контраатака и без да отваряш глобалната карта.
Мерси ,че все пак призна, че с Наско имаме стил, при теб се появи нещо подобно едва като Копелетата те светнаха в "игровите възможности"  Grin Grin Grin

В световете с по-голяма скорост версията предлага отлични възможности за безработни ергени с достатъчно свободно време като теб - пробвай.



ПП. Танасе, структурирай си по-добре редложенията и ще ти се отговори по-изчерпателно, и/или обърне внимание от администраторите, в момента все едно се оплакваш, защо 6-цата не е  версия 4 Б и само си спамим.
« Последна редакция: Март 02, 2015, 14:41:44 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!