Imperia Online България  
Април 25, 2024, 13:03:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: академия на науките надстрояване ??  (Прочетена 1827 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n1k1t089
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« -: Януари 31, 2015, 21:08:20 »

построих второ ниво акдемия на науките но времето за проучвания не се съкращава повече от два пъти. Бъг ли е това и ако не какъв е смисъла да вдигам нивата на академиите. За пример от университета следващото ниво на централката ми ще стане за 10 дни от академията ще стане за 5 дни, до тук добре обаче днес ми се построй второ ниво академия на науките като очаквах времето още да се съкрати но то си е пак 5 дни .
Активен
Vania
Community Manager
*

Karma: +251/-431
Неактивен Неактивен

Публикации: 4239


Профил
« Отговор #1 -: Февруари 02, 2015, 11:01:13 »

Формулата, по която се изчислява времето на проучване:
Време за проучаване = Т / 1 + 0,5 x нива Военен университет+ 2 х нива Военна научна академия, където T е базовото време за проучване. С всяко ниво се увеличава знаменателят, което съответно намалява крайния резултат. Пр: 100/5 = 20 обаче 100/7 = 14,3, като 100 е базовото време.
Активен


Vania
Bulgarian Community Manager
scorpio
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #2 -: Април 10, 2015, 17:28:33 »

Дааа... тоя проблем го има още отпреди Академията на (военните) науки. Всъщност – има го още от времето на Бетата. Просто на създателите на играта им куца българския и/или математиката. Формулата, която Ваня е дала, увеличава времето (вместо да го намалява) и има една безсмислена единица – тази в знаменателя. Нали знаете, че делението на 1 дава същото число? Може би сте искали да сложите скоби, заграждащи всички събираеми? Но тогава сметката не дава “два пъти на ниво от базовото време”, а някакава незначителна стойност (щом и намалението от Университет влияе). Формулата, съответстваща на Упътването е: ТА = ТБх(1 - НУ/0,5 - НА/2), където
ТА – актуално време, ТБ – базово време, НУ – ниво Университет, НА – ниво Академия...  Grin и тя дава отрицателно време
Да не говорим, че май сметката не е по никоя от двете формули... Защо не публикувате всичките формули? Хората поне ще знаят какво ги чака.
« Последна редакция: Април 10, 2015, 17:53:06 от scorpio » Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #3 -: Април 10, 2015, 18:04:04 »

Дааа... тоя проблем го има още отпреди Академията на (военните) науки. Всъщност – има го още от времето на Бетата. Просто на създателите на играта им куца българския и/или математиката. Формулата, която Ваня е дала, увеличава времето (вместо да го намалява) и има една безсмислена единица – тази в знаменателя. Нали знаете, че делението на 1 дава същото число? Може би сте искали да сложите скоби, заграждащи всички събираеми? Но тогава сметката не дава “два пъти на ниво от базовото време”, а някакава незначителна стойност (щом и намалението от Университет влияе). Формулата, съответстваща на Упътването е: ТА = ТБх(1 - НУ/0,5 - НА/2), където
ТА – актуално време, ТБ – базово време, НУ – ниво Университет, НА – ниво Академия...  Grin и тя дава отрицателно време
Да не говорим, че май сметката не е по никоя от двете формули... Защо не публикувате всичките формули? Хората поне ще знаят какво ги чака.

Време за проучаване = Т /( 1 + 0,5 x нива Военен университет +2 х нива Военна научна академия), където T е базовото време за проучване

Ясене,това е формулата според мен.  Само ,че тя важи за пускане на проучване през университета


Бахти , как се увъртях и аз  Grin Grin Grin

Смисълът от академията е друг - 2 пъти по-бързо време за проучване спрямо университета, но 1,5 пъти по-скъпо. В бързите светове времето просто не стига, ако не се пускат проучвания през академията, а пък ресурс винаги можеш да го "фермиш" от комшийте
« Последна редакция: Април 10, 2015, 18:16:44 от Изгубеният » Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
scorpio
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #4 -: Април 10, 2015, 18:16:11 »

Да - това, последното, повече прилича на желаната формула, но изчисленията не са по нея. Все пак разликата между 1-во и 2-ро ниво Академия трябва да е 1.5=(1/2)/(1/3), а тя липсва... т.е. времето за проучване от Академия е точно два пъти по-кратко от това от Университет както за 1-во, така и за 2-ро ниво Академия.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #5 -: Април 10, 2015, 18:20:46 »

Да - това, последното, повече прилича на желаната формула, но изчисленията не са по нея. Все пак разликата между 1-во и 2-ро ниво Академия трябва да е 1.5=(1/2)/(1/3), а тя липсва... т.е. времето за проучване от Академия е точно два пъти по-кратко от това от Университет както за 1-во, така и за 2-ро ниво Академия.
има разлики и колкото по-високо е унито разликата между 2 поредни академии ще е малка. В общияи случай имаме Т/13 - за академия 1 и Т/15 за академия 2, и двата случая при уни 20
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
scorpio
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #6 -: Април 10, 2015, 18:26:25 »

Добре - с теб нещо не си синхронизираме постингите.. и коментираме неща, които не се виждат - имах предвид предната версия на формулата ти (нивото на Академия беше събираемо в множител от знаменателя). При мен Академията е 2-ро ниво и времето за ЦВ, например, от нея е точно два пъти по-кратко от това от Университет.... както беше и при Академия 1-во ниво.
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #7 -: Април 10, 2015, 18:30:44 »

Добре - с теб нещо не си синхронизираме постингите.. и коментираме неща, които не се виждат - имах предвид предната версия на формулата ти (нивото на Академия беше събираемо в множител от знаменателя). При мен Академията е 2-ро ниво и времето за ЦВ, например, от нея е точно два пъти по-кратко от това от Университет.... както беше и при Академия 1-во ниво.
Искаш да кажеш, че времето ти е едно и също и за академия 1 и 2? това не би трябвало да е така, поне последната ера когато дигах академията не беше така.

Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
scorpio
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #8 -: Април 10, 2015, 18:39:30 »

Ами ето - проучване (което не е пуснато, за да няма объркване) от Университет ми е 41:14:30, а от Академия 2-ро ниво е 20:37:15. Това е в свят 257 (х2)
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #9 -: Април 10, 2015, 18:43:37 »

Ами ето - проучване (което не е пуснато, за да няма объркване) от Университет ми е 41:14:30, а от Академия 2-ро ниво е 20:37:15. Това е в свят 257 (х2)
Винаги през академията ще ти е 2 пъти по-бързо, но самата академия намалява времето за проучване през унито. сметни си с академия 5 и уни 20 колко ти е намалено времето през унито спрямо само с уни 20- почти два пъти,т.е 4 пъти ако се пусне през академия спрямо чисто уни
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
scorpio
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #10 -: Април 10, 2015, 18:50:28 »

Не коментираме ли ефекта на нивото Академия? Защо ми е Академия 2-ро ниво, след като и на 1-во ниво времето е точно два пъти по-кратко от това през Университета? Ясно е, че като вдигам Университет ще намалявам времето, но явно като вдигам Академия не става нищо
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #11 -: Април 10, 2015, 18:53:02 »

Не коментираме ли ефекта на нивото Академия? Защо ми е Академия 2-ро ниво, след като и на 1-во ниво времето е точно два пъти по-кратко от това през Университета? Ясно е, че като вдигам Университет ще намалявам времето, но явно като вдигам Академия не става нищо
като вдигаш академия намаляваш времето за проучване в университета. съотношението на времената за проучване уни/академия винаги са 1/2
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
scorpio
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 21


Профил
« Отговор #12 -: Април 10, 2015, 19:03:24 »

Никъде не пише, че нивото Академия влияе върху времето от Университета. Всеки ефект се обвързва само с базовото време
Активен
Изгубеният
Як съм като бик и почти толкова умен
Полковник
******

Karma: +770/-644
Неактивен Неактивен

Публикации: 2045


там тревата винаги е по-зелена от тук, и е чук!


Профил WWW
« Отговор #13 -: Април 10, 2015, 22:54:56 »

Никъде не пише, че нивото Академия влияе върху времето от Университета. Всеки ефект се обвързва само с базовото време
по същата логика никъде не пише , че и унито влияе върху  времето.Описанията като състав са идентични,разликата е, че унито намалява и цената
Активен

На света все още има адски много мотики, на които не е стъпвал български крак


ППП - Аз никога не губя ! Или печеля или играта не е свършила
Martin
Global Moderator
*

Karma: +861/-369
Неактивен Неактивен

Публикации: 3394



Профил
« Отговор #14 -: Април 10, 2015, 22:56:27 »

Ще предложа да вкарат поправки в описанието така, че да е по -лесно за всички нас. Smiley
Активен

Страници: [1] 2   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!