Imperia Online България  
Април 24, 2024, 01:18:37 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
 
   Начало   Помощ Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]   Надолу
  Изпечатай  
Автор Тема: бойни формации  (Прочетена 1074 пъти)
0 Членове и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
n1k1t089
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« -: Декември 24, 2014, 12:53:51 »

nikolai.angelov
Здравейте искам да ви покажа 1 симулирана битка срещу стан ---> http://prntscr.com/5kemfb
Та въпроса ми тук е защо във битката където формацията ми е укрепени флангове имам повече загуби от колкото тази по подразбиране. До колкото съм чел и съм разбрал как стоят нещата с формациите в тази с укрепените флангове по голям процент от армията ми ще се разположи по фланговете тъй като армията ми е само от коне би трябвало по голяма част от армията ми да ползва бонуса от атака и живот ...... и логично би трябвало да имам по малко загуби . Някой знае ли дали това е бъг или аз имам грешна представа за тези формации.
Двете битки са абсолютно еднакви освен формациите.
Ако това не е бъг ще съм благодарен да оставите темата отворена за да мога да попитам нещо допълнително ако не схвана от първия път.
Благодаря предварително !
11:40 24-12-14
За да ти се разположат голям процент по фланговете коне, където са най-ефективни, то трябва да имаш и друга войска като мечове и копия, които да изтикат тези коне там. На теб атакуващата ти армия е само от коне. Тези флангове с какво се укрепват?


Това е въпрос който зададох във играта от менюто"попитай играч" реших да продължа темата тук тъй като очевидно не ми е ясно как стоят нещата а там трудно се дискутира. По моята логика в случая когато имам армия само от един вид примерно коне това не значи ли че армията в балансирана формация пак се разпределя по 15 % във фланговете, 60 % в центъра и 10 % в резерв, а при укрепени флангове 20 % по фланговете, 50 % в центъра и 10 % резерв. Което от своя страна би следвало във формация укрепени флангове да имам повече коне разположени по фланговете от колкото в балансирана формация .... което би трябвало да води до по малко загуби от моя страна тъй като конете получават бонус по фланговете . Въпроса ми е тогава къде бъркам да не би когато става дума за атакуване от 1 вид армия да няма формации всичко да е на едно или ?
Извинявам се за романа но реших че така ще е по разбираемо  ако копирам и въпроса и отговора от преди това. Благодаря.
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #1 -: Декември 24, 2014, 14:38:09 »

Армията освен по зони се разпределя и в отряди,в които броя на единиците е еднакъв.В един момент се бият ограничен брой отряди.При положение че имаш армия от един вид,то в тях бройката на кончетата ще е еднакъв и няма значение каква формация са ,освен ако не загубиш цялата си армия.Но тогава пък пак загубите ти ще са си същите.Единствено може да се променят загубите на противника.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Trac1an
Редник
*

Karma: +4/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Профил
« Отговор #2 -: Декември 27, 2014, 05:00:42 »

Армията освен по зони се разпределя и в отряди,в които броя на единиците е еднакъв.В един момент се бият ограничен брой отряди.При положение че имаш армия от един вид,то в тях бройката на кончетата ще е еднакъв и няма значение каква формация са ,освен ако не загубиш цялата си армия.Но тогава пък пак загубите ти ще са си същите.Единствено може да се променят загубите на противника.

Леле.. първо- армията се разделя на 3 линии, да тука говорим само за първата като е само с коне разделяща се на 3 зони( два фланга и център), какви са тия отряди Grin, второ- тези ограничения на броя единици по зоните зависят имено от формацията и оказват разлика в загубите при победа, а не при загубилия.. нали губи цялата армия, как може да има вариации при точно определен процент на възстановяване *xxx*
На въпроса, формациите при битки само с кончета са си деликатни, да по-яки са по фланговете и на пръв поглед трябва да побеждаваш по-бързо и съответно да губиш по-малко. Симулирай равен брой т. коне с еднакви проучвания без бонуси от терен като на нападащия сложиш укрепен център, а на защитника флангове и се чуди на резултата Grin. В твоя случай вероятно броят на конете по фланговете при балансирана формация се справя също за толкова бързо както и с фланговата и тези 5% във всеки фланг не оказват влияние докато ако са в центъра където стават 10% от двата фланга и там идва разликата Wink. Дано си ме разбрал, че аз трудно се разбирам Grin
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 05:13:41 от Trac1an » Активен
n1k1t089
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« Отговор #3 -: Декември 27, 2014, 16:51:19 »

Благодаря за отговорите честно казано аз също не намирам никакво обяснение за тези отряди в крайна сметка би трябвало армията да се разпределя от ляво, дясно и средата без значение дали е само от коне или е смесена ( естествено ако е смесена тогава вече се гледа приоритета на разположение на дадената единица ). Trac1an с теб явно мислим еднакво но все пак не можах да те разбера и да си обясни защо се получава така тук двете битки са симулирани абсолютно еднакви и в крайна сметка ако го обърнем в цифри за по лесно разбираема става следното ако имам 100 коня и ги разделим на формация по подразбиране това значи че ще имам 10 коня в резерв 60 в центъра и по 15 коня в фланговете общо 30 коня ще получават бонус атака и живот, ако обаче вземем тези 10 коня от центъра и ги пръснем по двата флага ще имам общо 40 коня които ще получават бонус и логично след като битката е срещу един и същ опонент ( в случая стан ) би трябвало при втория случай да не се получава така ....... С други думи все още не мога да го схвана Smiley
« Последна редакция: Декември 27, 2014, 17:22:07 от n1k1t089 » Активен
Trac1an
Редник
*

Karma: +4/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 19


Профил
« Отговор #4 -: Декември 27, 2014, 18:30:40 »

Няма и да го схванеш Wink . Не всичко го има в "учебниците", трябва повечко мислене и мънинкко наблюдение, но да приемем ,че не си бил "роден" когато имаше реални доклади на случващото се при полеви битки и движението на армиите в отделните зони (в 5цата, от алфата на тази 6та версия тези 3д симулации бяха направени от бездарно лапе заради татето връзкарче-лично мнение). Общо взето, докато харчат повече пари за дезайнерчета, а не за разработчици по механиката на битките- симулатор/реални доклади  *crazy*.. ще се учите да как да си наемате работниците и отваряте ковчежета, все пак никой няма полза от агресори да намалят популацията в нашето ТКЗС!
Активен
n1k1t089
Редник
*

Karma: +0/-1
Неактивен Неактивен

Публикации: 24


Профил
« Отговор #5 -: Декември 27, 2014, 19:12:29 »

определено не съм бил "роден" играя играта от началото на тази година и все версия 6. Но тръпката в играта ми е в крайна сметка да се бия не да правя ферми за да се видя в топ 20 или 100 или прочие ...... Та затова и се опитвам да схвана всяка подробност свързана с битките но пак не мога ..... така че ще съм благодарен да ми го обясниш отново, по някакъв друг начин за да го разбера Smiley Благодаря!
Активен
GARIO
Майор
*****

Karma: +253/-232
Неактивен Неактивен

Публикации: 950



Профил
« Отговор #6 -: Декември 27, 2014, 20:59:29 »

Няма и да го схванеш Wink . Не всичко го има в "учебниците", трябва повечко мислене и мънинкко наблюдение, но да приемем ,че не си бил "роден" когато имаше реални доклади на случващото се при полеви битки и движението на армиите в отделните зони (в 5цата, от алфата на тази 6та версия тези 3д симулации бяха направени от бездарно лапе заради татето връзкарче-лично мнение). Общо взето, докато харчат повече пари за дезайнерчета, а не за разработчици по механиката на битките- симулатор/реални доклади  *crazy*.. ще се учите да как да си наемате работниците и отваряте ковчежета, все пак никой няма полза от агресори да намалят популацията в нашето ТКЗС!
А ти кога се "роди" бе пиле.Знаеш ли кога е стартирана ИО.И колко версии и симулатори има преди цитираната от теб 5ца.
Активен

Моля!Играйте спазвайки правилата на играта.Така ще я направите по-привлекателна както за вас,така и за другите участници в нея.Никой не обича да си играе сам.
Страници: [1]   Нагоре
  Изпечатай  
 
Отиди на:  

Powered by PHP Powered by PHP Powered by SMF 1.1.12 | SMF © 2006-2009, Simple Machines LLC Валиден XHTML 1.0! Валиден CSS!